TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 6.8.2001 Karel, Review
Na nové album dua Nalin & Kane jsem se hodně těšil (i když jsem si myslel cosi o snaze snadno díky nějakým remixům vydělat $$$), protože stále mám v paměti jejich nesmrtelný hit Beachball, či další velmi povedené skladby jako např. Open your Eyes. V poslední době je kolem této dvojice, kterou tvoří dj a producent Andry Nalin společně s Harry Kanem, poměrně ticho a už dlouho jsme se nedočkali nějaké nové skladby, či alespoň remixu. Na druhou stranu Andry Nalin dál vydává nové věci, ovšem pod jinými jmény, naposledy to byl např. projekt Superlative Minds se singlem Ultraflash / Virtual Analogue. Album nazvané The Remixes se nakonec objevilo bez nějakých velkých reklam a o toužebných očekáváních a to, jaké že vlastně je a co na něm najdete, to vše se dozvíte právě teď.

Už název alba, The Remixes, napovídá, že by mohlo jít o nějaké remixy. Ano, skutečně je tomu tak, jde o album těch nejlepších remixů, jaké kdy tato dvojice složila. Album obsahuje 9 skladeb v celkové délce 73 minut a 25 sekund, namíchal jej Andry Nalin a vyšlo v červnu tohoto roku u mamutího labelu Universal Records. Na CD je sice "pouze" devět skladeb, ale zato jsou to samé perly taneční hudby. Již hned na úvod se tak dočkáme Energy 52 - Cafe Del Mar, což je klasika tranceu, o které se asi nemusím příliš rozepisovat. V takřka desetiminutové verzi zavzpomínáme na dobu zhruba před 4 roky, kdy tento singl vyšel poprvé. Poté se dočkal několika remixů, včetně Nalin & Kane mixu, který byl vydaný v roce 2000 a který je na tomto albu. Druhou skladbou jsou Resistance D. - Human 98, opět v remixu od Nalin & Kane. Vlastně všechny skladby na albu jsou remixy této dvojice. Human vyšlo v roce 1998 na double vinylu a kromě Nalin & Kane remixu byly vydány mixy od Resistance D, Hardyho Harda / Westbama, Tally 2Xlc a Marka Anthonyho. Opět jde o klasiku taneční hudby, netřeba dodávat, že vynikající. Pokud tuto skladbu přeci jenom neznáte, poslechněte si ukázku a zavzpomínejte na skvosty tranceové hudby.

Lustral - Everytime je další skladbou. Úchvatná skladba s nádhernými vokály (ukázka), na albu opět, jak jinak, v remixu od Nalin & Kane. Tenhle song jsem do dneška příliš neznal a tak jsem s velkým překvapením zjistil, jakou bohatou historii Everytime má. Vyšel v létě roku 1999 a o remixy se postarali mimo Nalin & Kane např. Way Out West, Timo Maas či Mike Koglin. Opravdu je to super song, když se ozvou vokály "everytime i close my eyes, i see your face" a do toho procítěné vzdychání a výkříky, ocitnete se v ráji tak rychle, že tomu ani uvěřit nemůžete. Capricorn - 20 Hz je hoodně stará skladba, již z roku 1994. To mě bylo 16 let, byl jsem malý, hloupý a světa neznalý. Byl jsem prostě bezmocný. Ale zase jsem v té době nenosil trenýrky, ale slipy. 20 Hz je vcelku progresivní kousek (ukázka), remix od Nalin & Kane vyšel v roce 1997. S překvapením zjišťuji, že touto skladbou se zcela jistě inspiroval projekt Taiko se svými singly Die Blechtrommel či Silence. Andry Nalin zatím mixuje skladby naprosto bezchybně a album se tak výborně poslouchá. Jam & Spoon - Stella má na albu číslo pět, ovšem kdybych měl skladbu hodnotit jako ve škole, dostala by samozřejmě jedničku. S hvězdičkou. Nalin & Kane remix má takřka 14 minut a jde o nejdelší skladbu na albu. Se Stellou můžeme zavzpomínat na dobu, kdy byl Jam & Spoon ještě hlavním projektem dua Jam El Mar a Mark Spoon. Dneska je to už Storm, kdo se veze na vlně popularity a možná je to trochu škoda. I když aktuální Jam & Spoon singl Be.Angeled také není zas tak špatný. No ale na Stellu rozhodně nemá, Stella patří k tomu nejlepšímu od Jam & Spoon.

Kylie Minogue - Breathe není na albu nedopatřením, nebojte se. Starší singlík z roku 1998, na albu v devítiminutové Nalin & Kane verzi. Po báječných Jam & Spoon tato skladba velmi dobře zapadá do mixu a jen tak umocňuje zatím skvělé dojmy z celého alba. I když většinu songů znám, o některých jsem ani nevěděl, že k nim existuje Nalin & Kane remix. Již teď mohu říct, že nápad vydat ty nejlepší remixy na samostatném albu byl skvělý. Breathe je fakt krásný song (ukázka), opět úchvatné vokály, k tomu Nalin & Kane originální dance sound, opravdu paráda tohle poslouchat. Zrovna nedávno jsem si říkal, že se mi již nelíbí trance, kde je vždy nějaký sladký ženský vokál. Hmm, na tomto albu není o ženské vokály rozhodně nouze, ale jsou tak jedinečné, že se to ani slovy popsat nedá. Inu, vokály v minulém století byly asi na vyšší úrovni a nekopírovaly samy sebe, tak jak to často vidíme dnes. Breathe jde hodně do zasněného tranceu, skoro až do chill-outu, milování při poslechu této skladby musí být úžasné. Robotnico - Backfired, další dnes již historická skladba, jejíž kořeny hledejme v dalekém roce 1994. Hodně mě při psaní recenze a poslechu tohoto alba přepadá nostalgie a smutek nad tím, že nejde vrátit čas. Tolik věcí bych si přál udělat jinak, tolik bych toho jistě změnil. Bohužel to nejde. Co jde, je vzpomínání na tuto dobu. Backfired je k tomu zcela ideální skladba (ukázka). Málem jsem na tento song již zapomněl a tak jsem velmi rád, že jsem si ho díky albu mohl opět připomenout. Snad již nikdy nezapomenu. Chce se mi napsat, že Backfired je nejlepší skladba na albu, skutečně asi je, protože mi až vhání slzy do očí, přestože mě nepotkala žádná tragédie a kromě občasných hádek s jistými osobami v diskusi vedu vcelku spokojený a poklidný život. Robotnico dostává 10 bodů z deseti, anebo ne, dám mu 11 bodů, anebo ne, dám mu nekonečno bodů, tak to bude nejlepší!

Van Bellen - Let me take you. To byly časy. V té době ještě Van Bellen dělal trance a sice trance s velkým T. Let me take you si pamatuji dodnes, dokonce i videoklip si pamatuji, byl natočený v nějakém nočním městě, někdo tam pořád někam utíkal, metro tam jezdilo, prostě paráda. Van Bellen sice dál dělá dobrou hudbu, bohužel už to ale není trance, ale progresivní tech-trance, či tech-house. Trance z roku 1997 mu ale myslím slušel více. Na albu je Van Bellen pouze v krátké tříminutové verzi a záhy se jeho skladbě začnou ozývat vokály z posledního tracku alba The Remixes. Ty vokály jsou ze songu Welcome To The Pleasuredome od slavných to Frankie Goes To Hollywood. Na rozdíl od Van Bellena dostali F.G.T.H. k dispozici plných deset minut, samozřejmě v remixu od Nalin & Kane. Tento remix je trochu progresivní, jestli se to tak dá nazvat. Jednoznačně je ale příjemnou tečkou za tímto jedinečným albem.

ZHODNOCENÍ: O dvojici Nalin & Kane sice není v dnešní době moc slyšet, ale jejich historie mluví za vše. Vytvořit remixy ke skutečným ozdobám taneční hudby a pak je ještě tak báječně sestavit v jeden přes 70 minut dlouhý mix, to asi opravdu nikdo jiný nedovede. Když jsem se chystal pustit si toto album poprvé, říkal jsem si, hmm, Nalin & Kane vydávají nějaké remixové album, asi už jim došly nápady a tak chtějí urvat nějakou tu marku, dokud to ještě jde. Po poslechu tohoto alba bych si to netroufal tvrdit a omlouvám se, že jsem o nich takto smýšlel. Album The Remixes je jedinečné a pokud ho někde uvidíte, což by se vám díky tomu, že vyšlo u velkého a známého labelu mohlo podařit, neváhejte ani vteřinu a kupte si ho. Všech devět skladeb je totiž na vyšší úrovni, než většina současné produkce.

Tracklist:
01 - Energy 52 - Cafe Del Mar
02 - Resistance D - Human
03 - Lustral - Everytime
04 - Capricorn - 20 Hz
05 - Jam & Spoon - Stella
06 - Kylie Minogue - Breathe
07 - Robotnico - Backfired
08 - Van Bellen - Let Me Take You
09 - Frankie Goes To Hollywood - Welcome To The Pleasuredome

Special thanx to jaydee za poskytnutí kompilace k recenzi.9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ