TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 12.3.2002 SmallMagus, Review

Myslím, že není třeba se zde dlouze rozepisovat o tak známem Dji, kterým bezpochyby Paul Oakenfold je. Člověk, jež je legenda a průkopník taneční scény a jako jeden z prvních objevil ostrov Ibiza, coby skvělé místo pro pořádání párty akcí a zasadil se o rozšiřování a pozdější nebývalý rozmach celé taneční scény. Vedle nespočet mixovaných výběrů, vytváření soundtracků k filmům, práci na několika vlastních projektech a hraním na velkých festivalech se řadí k těm nejvíce zaměstnaným Dj´s na světě. Kompilace s podtitulem Another World je první ze série Perfecto presents, kterou mixoval Oakenfold. Právě proto je nejstarší a najdete na ní i pár skladeb z výběru Travelling. Neočekávejte tedy aktuální přehled jeho v současnosti nejoblíbenějších skladeb, ale osvědčená jména jako jsou například:
Timo Maas, Max Graham, Salt Tank, Lost Witness, Jan Johnston, Dj Tiesto, Circulation atd.
Ještě než se vrhnu na první disk, musím vám povědět o dvou zajímavých věcech. Tak zaprvé, v mixu jsou občas přidány navíc samply hlasů různého charakteru. Nepozorné ucho posluchačovo by dokonce některé z nich mohlo považovat za regulérní součást skladby. Je to celkem dobrý nápad, který celý mix ještě více oživuje a přidává už na tak dobré atmosféře a energii mixu. V téhle souvislosti mne napadá, že vlastně ani nevím jestli je tenhle mix záznamem živého vystoupení a nebo je speciálně připraven pro řadu Perfecto presents. Tipoval bych spíše druhou možnost. Tou druhou věcí je přítomnost skladeb z různých soundtracků (Bladerunner, Baraka, Insider). Pod většinou z nich jsou podepsáni legendární Dead Can Dance. Jedna ze skladeb vlastně otevírá celé dvoj-cédéčko a je naprosto parádním úvodem. Opět musím tleskat, mistr Oakenfold je prostě parádní a jedinečný Dj a není tedy vůbec divné, že si ho jako předskokana brala na své turné i skupina U2.

Disk první, aneb melodie ze známých filmů obohatí mix !
Cédéčko nabírá ty správné rotace a k uším doléhají první libozvučné tóny . Po prvním spuštění se může zdát, že jste si snad omylem zaměnili cédéčko za nějaké jiné, ale kdepak, to jen mistr Oakenfold rozjíždí svůj mix skladbou od Dead Can Dance - The Host Of The Seraphim. Tato skladba legendární kapely, kterou v původní délce naleznete na soundtracku k filmu Baraka se dokonale hodí na začátek mixu. Navozuje tu správnou atmosféru očekávání, kam se mix bude ubírat a jak se bude vyvíjet. Nejradši mám rád mix, který má jakýsi vývoj a není na něm "nasekáno" třeba třicet skladeb v délce pár minutek. U kompilací mapujících třeba celý rok nazpátek to chápu, ale u kompilací dj´s, kteří se jen chlubí kolik moc skladeb různých interpretů jejich mix obsahuje, mi smysl trochu uniká.
Po doznění dlouhých vokálů první skladby navazuje věc od Tone Depth - Majestic. V této skladbě vystupuje celkem jednoduchý rytmus se samplem ženského hlasu a ani tato skladba není v mixu příliš dlouho. Perfektně je do ní vmixována třetí skladba, což je Chilled Eskimos - Take Me Away (Circulation Mix) a až po několikátém poslechu zjistíte, kdy se skladba začne přidávat a nespoléhejte na display přehrávače, protože číslo tři vám na něm naskočí až po dost dlouhé době co předchozí skladba dohrála. Přesněji to je po prvním přidaném samplu, ve kterém vám bude oznámeny názvy několika Amerických měst ve spojení slov perfecto radio. Po doznění vokálu "Take Me Away" se přidává další kousek v podobě skupiny Led Zeppelin - Babe I´m Gonna Leave You (The Quiver Mix). Ze začátku skladby se dokonce může zdát, že vokál zůstal úplně stejný jako v předchozí skladbě, ale nenechte se mýlit je jiný.
Ono je totiž až neuvěřitelné jak Oakie dokáže odhadnout náladu a vyznění skladby a skládá je k sobě jako nějako stavebnici a pracuje s nimi tak, jakoby byly přímo stvořené pro jeho mix.
The Quiver Mix je hodně povedený a čekejte různé efekty a bubínky v pozadí, vokál je dobře posazen a po tiší pasáži přijde i na jakési "ladění frekvencí". Nějak tak, bych popsal tento efekt skládající se z vysokých tónů, hodně originální a zajímavé. Pochvíli nabíhají beaty a vrací se skladba i s vokálem.


Modleme se všichni za lepší zítřky.

Další na řadě je počin bývalého prodejce mobilních telefonů a tím není nikdo jiný než Timo Maas - Ubik (Dance Mix). Stejnou skladbu jste už mohli slyšet na i na výběru Travelling, ale zde je úplně zproštěna vokálu a tak naplno můžete vychutnat drsnější rytmus skladby. Ubik se vám buď svým drsným zvukem zalíbí a nebo se vám nebude vyloženě líbit, nic jiného mezi tím. Sám si myslím, že Ubik je hodně nápaditá a jedna z nejlepších věcí co Timo Maas udělal. Další věcí je dost našláplá LSG - Into Deep a jak již název napovídá bude se držet spíše v temných zvukových hlubinách, ani se pořádně nerozkoukáte a je tu další perla prvního disku. Max Graham - Airtight, tak tomuhle říkám inteligentní sound, úplně neuvěřitelná práce s melodii, která je zabalena do progresivního a propracovaného obalu. Vrstvení zajímavých zvuků vám při své gradaci a následovném "rozběhnutí" skladby vleze až do morku kostí. Já osobně bych tomuhle umělci předpovídal skvělou budoucnost. Pokud vydrží ve své hudební produkci, kterou do teď prezentoval, tak by se možná v budoucnu mohl stát tak slavným jako samotný Oakenfold. Neuniklo mi, že na všech výběrech z řady Perfecto Presents je zastoupen nějakou svou skladbou a pravděpodobně bude i Oakenfoldův oblíbenec. Jen mne trochu mrzí, že jsem neměl možnost slyšet kompilaci Tranceport 4, kterou Max Graham mixoval a na níž má i několik svých vlastních věcí. Možná většina z vás ani neví, že první díl kompilace Tranceport, která byla vydána v roce 1998 mixoval sám Oakie. Pro mne to je stále jedna z nejlepších kompilací mapující rozvoj trance scény, vždyť jména jako Energy 52, Agneli & Nelson, Three Drivers On A Vinyl, Tilt vs. Paul Van Dyk, Sasha atd. mluví za vše, určitě by si i tato už legendární kompilace zasloužila pár řádků. Možná někdy v budoucnu taky sepíšu menší recenzi, vždyť nezáleží na době vzniku kompilace, ale na jejím obsahu a jak její hudba ovlivní scénu.


Věř mi, trance je všude kolem nás

Dalším trackem je projekt Oakenfolda s názvem Planet Perfecto - Bullet In A Gun (Rabbit In The Moon Mix). Tuhle věc jsme opět mohli slyšet na novějším Travellingu, takže jediné co napíšu je, že je to zajímavým způsobem pojatý mix a zcela něco jiného než klasická verze, která je daleko více do trancu. Braccancio & Aisher - Darker je věc která otvírala druhý disk výběru Travelling a je to pohodička s klidným vokálem a propracovaným breakbeatovým spodkem skladby, zvláště uspokojí majitele basových sluchátek.
Právě teď nastává okamžik, kdy Oakie přidává do svého kouzelného kotlíku obsahující vůbec ty nejlepšejší ingredience trochu nového koření na dochucení v podobě druhé věci od Dead Can Dance - Sanvean. Pára nad kotlíkem vytvoří opojnou vůni, kdy se člověku až skoro zamotá hlava a je schopný jen vnímat dlouhé vokály této skladby. Podstatě to je jen takový malý odpočinek před dalším trackem, který je parádně do pomalé skladby přimíchán.
Oakenfold je bezpochyby mistrem svého řemesla a není se čemu divit, že se pravidelně drží v prvních příčkách co se oblíbenosti dj´s na celém světě týče.
Navazuje tedy track s pořadovým číslem složeným ze dvou jedniček od Highland - No Way Out (Highland Mix) a jedná se o vokálovou skladbu s nijak moc zajímavým zvukem, ale to už je neřadě další vypečený kousek. Je to Max Graham - Bar None. Opět parádní skladba a perfektně odvedená práce. Pomalu začínám věřit tomu, že tenhle človíček snad ani průměrnou a natož špatnou skladbu ani neumí vytvořit, co kus to bonbónek. Ani poslední věc Sepia, kterou najdete na novém výběru Ibiza a nebo jeho Dead Sea Mix pro Conjure One - Redemption mě nevyvedly z přesvědčení, že je to opravdu člověk na pravém místě a svojí hudbu dělá parádně. Ve skladbě Bar None si vyloženě hraje, oddaluje nastoupení "rozjezdu" skladby jak jen to jde a nájezd to je hodně povedený. Skoro je vám až smutno, že už skladba končí a ztrácí se v ozvěně, ale to jen proto aby mohla být vystřídána dalším trackem pocházejícím ze soundtracku.
Vangelis - Teras In Rain je skladba původně převzata z kultovnímu sci-fi filmu Bladerunner, můžete tedy čekat další klidnou pasáž mixu, ale ne nadlouho, protože je tu poslední track prvního disku a to je Amoebaassassin - Piledriver (Grayed Out Summer Mix). Pod docela komplikovaným jménem se skrývá dost povedený mužský vokál a stále se vrstvící melodie. Celkově tenhle track dopadá hodně dobře a je parádní tečkou za prvním diskem.

Tak po ochutnání prvního pokrmu, který Oakenfold ukuchtil se můžeme vrhnou na chod druhý a jen letmý pohled do kotlíku značí, že se bude jednat opět o velkou dobrotu. Z prázdných obalů složek jež tvoří druhý chod se dají vyčíst jména jako Dj Tiesto, Lost Witness, Jan Johnston, Delirium a další.

Disk druhý, aneb hlavní tranceový chod !

První sousto z druhého chodu Oakenfoldovy kuchyně je věc se zasněným vokálem Jamez Presents Tatoine - Music. Zpočátku klidný, skoro až kolébající zvuk je přidáním beatu rozpohybován do slušného rytmu tranceové skladby. Melodie tu má silnou pozici a to je jen dobře, protože vy si spokojeně hovíte a těšíte se na další lahodné pokrmy. Ty na sebe nenechají dlouho čekat, protože po dalším vloženém ženském samplu, tu je trošku násilně a znenadání druhá věc za níž stojí Salt Tank - Eugina 2000 (Progressive Summer Mix).
Prostor v téhle věci byl věnován v první části především piánu a jeho pohodové melodii. Později se přidá i vokál a jakoby vzletný sampl hlasu prohnaný efektním filtrem. Celkově to je další parádní věc se super mezihrou skládající se jen se samotného piánka.
Tento track střída věc od Lost Witness - Song To The Siren (Did I Dream) (Fable Mix).
Opět libózně namixováno a vy se jen oblizujete s každým dalším soustem s duhového koláče který Oakenfold pro vás upekl. Jednoznačně velmi procítěný vokál této skladby vám zůstane v mysli. Někteří možná najdou podobnost se skladbou Německého projektu Ratty (ex chudáci ze Scooteru). Je až neuvěřitelné jak někdo má odvahu splácat tak skvělou věc jakou Song To The Siren bezesporu je do slaboduchého rádoby trance kabátku Německé provience. Schválně by mne zajímalo kolik skladeb už podruhé nejmenované skupiny, je z jejich celkového počtu, jejich vlastních a zcela původních. Další voňavé sousto je Skope - Back & Front. Zdá se, že jsme se oprostili od lehkých pokrmů a dostáváme se k věcem, které nejsou tak lehké na zažívání a každý je hned tak napoprvé nepozře s chutí. To ale neznamená, že by byly špatné, jen si k nim musíte vztah vybudovat po několika opětovných ochutnáních. Ano, to je příklad právě téhle věci, s trochu tvrdším zvukem než jsme měli možnost ochutnat v předešlých kouscích. Není zde nijak moc silná melodie, ale to dohání celkově hodně zajímavý zvuk a vyznění celé skladby.


Prostupuje mnou nevídaná energie.

U čísla pět je jedna s třešniček koláče. Když se spojí perfektní producent se jménem BT alias Brian Transeau a zpěvačka obdařená sladkým a nádherným vokálem v podobě Jan Johnston a aby to celé ještě nestačilo, tak to remixuje guru trance scény Dj Tiesto, tak je na světě věc, kterou by jste neměli minout. Mnozí už tuší, ano je to věc Jan Johnston - Flesh (Dj Tiesto Mix). Jeden z nejpovedenějších remixů co se celé kariéry Dje Tiesta týče. Neuvěřitelné jak dokáže držet posluchače v očekávání tak dlouho, až do druhé poloviny, kdy teprve se vší silou mrští hlavní melodii v ústrety vašich sluchových orgánů a to s takovou silou, že jediné východisko je rozpohybování vašeho těla v tanečních kreacích. Bravurně, někteří by mohli namítnout, že už je to příliš komerce, ale je to tisíckrát lepší než někdy vyloženě přehnané a monumentální nájezdy Ferryho Corstena.
Předešlá skladba se ztrácí a je střídána klidným songem od Vangelis - Rachel´s Song.
Skladba ze soundtracku k filmu Bladerunnur a hlavně její vokály není asi třeba představovat. Asi většina s vás ví o co jde a vlastně to samé platí i u další skladby v podání zpěvačky se jménem Lisa Gerrard - Sacrifice (soundtrack k filmu Insider). Musím chtě nechtě opět opakovat a vynášet Oakenfoldovo mistrovství, jak dokáže kombinovat nové taneční skladby se staršími legendárními nahrávkami a vytvářet tak tím nové (jiné) světy pro posluchače, do kterých by se stále rádi vraceli. Už jen mix mezi klidným songem a taneční věcí hovoří sám za sebe a neznám žádné producenty a nebo Dje, kteří by s podobným tématem jen trochu koketovali.


Oakenfold - legenda taneční scény

Lost It. Com - Animal, to už je opět taneční věc s rovným beatem a efektem "prolétávání nekonečným tunelem". Spolu s ženským vokálem velmi energický track. Křik racků a nekompromisní mixování dává tušit, že je na řadě už skoro poslední sousto výtečně dobrého koláče. Je to tak, tím předposledním je Blackwatch - Northsky.
Na Severní obloze lze zjistit, že hlavním motivem tu bude vrstvená melodie s rychlejším rytmem, což s lehkým skoro nepostřehnutelným vokálem vydá na velmi příjemný track.
V krátké klidné mezihře se skřekotem racků uslyšíte naposled dodaný sampl ženského hlasu a za malou chvíli je tu bohužel poslední věc v podobě remixu na který je Dj Tiesto osobně nejvíc pyšný a sice věc Delirium - The Silence (Dj Tiesto remix).
Věc, která se zapsala zlatým písmem do kroniky trancu a jež se stala ve své době tune number one na ostrvě Ibiza je dokonalá nejen díky perfektnímu vokálu Sarach Mc Lachlan, ale taky díky parádní remixérské práci samotného Tiesta. Práce s melodii, skvělé načasování rozjezdu beatů a dalších spoustu věcí dělá neobyčejnou lahůdku. Myslím, že lepší konec celého chodu jsme si snad ani nemohli přát.Závěr
:
Tak ten bude jednoduchý. Ten kdo má Oakenfolda rád si určitě nenechá ujít první z jeho dvoj-cd výběrů Perfecto presents, už jen proto aby měl sbírku kompletní a taky díky zajímavého spojení s filmovou hudbou známých filmů. Ostatní můžou mít výhrady, co se výběru skladeb týká vzhledem k tomu, že už je slyšeli na výběru Travelling. Což je pravda, ale musíme si uvědomit, že Another World byl vydán dříve a jak jsem se z vlastní zkušenosti mohl přesvědčit, nebude lehké ho v Česku sehnat. Ke koupi jsem viděl pouze výběry Travelling a nový výběr Ibiza. Takže pro fandy Oakieho nutnost, pro ostatní dle jejich uvážení a schopnosti výběr sehnat. Doufám, že je jasné, že jeho fandové mezi které se počítám si svojí cestičku vždy najdou …Tracklist
Cd 1:
01. Dead Can Dance - The Host Of The Seraphim - from the Baraka Soundtrack
02. Tone Depth - Majestic
03. Chilled Eskimos - Take Me Away (Circulation Mix)
04. Led Zeppelin - Babe I´m Gonna Leave You (The Quiver Mix)
05. Timo Maas - Ubik (Dance Mix)
06. LSG - Into Deep
07. Max Graham - Airtight
08. Planet Perfecto - Bullet In A Gun (Rabbit In The Moon Mix)
09. Braccancio & Aisher - Darker
10. Dead Can Dance - Sanvean
11. Highland - No Way Out (Highland Mix)
12. Max Graham - Bar None
13. Vangelis - Teras In Rain - from the Blederunner Soundtrack
14. Amoebaassassin - Piledriver (Grayed Out Summer Mix)

Cd2:
01. Jamez Presents Tatoine - Music
02. Salt Tank - Eugina 2000 (Progressive Summer Mix)
03. Lost Witness - Song To The Siren (Did I Dream) (Fable Mix)
04. Skope - Back & Front
05. Jan Johnston - Flesh (Dj Tiesto mix)
06. Vangelis - Rachel´s Song - from the Bladerunner Soundtrack
07. Lisa Gerrard - Sacrifice - from the Insider Soundtrack
08. Lost It. Com - Animal
09. Blackwatch - Northsky
10. Delirium - The Silence 2000 (Dj Tiesto Remix)

Oficiální stránky:
www.perfecto-fc.com

Napsat názor do DISKUSE


25.8. 18:15
Video-recenze novinek (Freezer)
25.8. 17:55
Trancenation @ Mecca Club Prague 16.11.2019
20.8. 20:40
Gareth Emery zahraje 23.8. v Epicu
4.8. 23:48
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

23.8. 13:30
OUT! [TAR#138] Corrie Theron - I Am
23.8. 12:42
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Andy Jornee & Zara Taylor - Everything Changes / In Your Eyes
23.8. 12:13
OUT! [TAR Oasis] Paaro - Fusion
16.8. 23:37
OUT! [Trance All-Stars Records] Tommy Kierland - Plethora / Closer to the Sun
16.8. 23:37
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Blue Serigala - Constitution

17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)
11.8. 20:39
Vadim Zhukov feat. Megan Sampson - Heart Connected (Solarstone Reconstructed Mix)
6.8. 18:45
Ciaran McAuley & Clare Stagg - All I Want (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ