TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 26.10.2001 SmallMagus, Review

Na toto dvoj CD jsem se celkem těšil, protože předchozí výběr od P.Oakenfolda - Travelling patří mezi mé zvlášť oblíbené a to díky různorodosti skladeb na něm vybraných a také díky bezchybnému parádně zapadajícímu mixu jednotlivých tracků. Většina z nich byla tranceových a nebo alespoň měla takové náznaky. Musím konstatovat, že u tohoto nového výběru už to tak jednoznačné není a spíše konec druhého CD se drží v tomto směru, ale nepředbíhejme a podívejme se na celý výběr postupně.

CD 1 Netrpělivě vkládám první CD do přehrávače a už se to roztáčí první věcí, kterou je Nat Monday - Waiting (John Creamer remix). Tahle skoro desitiminutová věc je celkem příjemná, nikterak rychlá rozjezdovka s pohodovým mužským vokálem a jednoduší melodií. Druhou stopu obsadila Jan Johnston se Superstar v Bill Hamel mixu. Od téhle dámy jsem už slyšel lepší věci, než je tahle, ale i tak příjemná věcička pro poslech s parádními vokály. Trojku má skladba This Is Not A Breakdown od The Realm. Mužský hlas odříkávající text písně s minimem nápadu a jednoduchou přímou linkou, ale to už se tlačí další track, kterým je projekt Flash zastoupený na výběru hned dvakrát, na prvním CD skladbou Megatron. Taková temnější věc, pohybující se v dosti velkých hloubkách a s občasným problesknutím silně upraveného vokálu. Zkušený posluchač už pozná, kdy se mixuje další věc, i když tento přechod je perfektně zvládnut. Jsou tu Elektronauts - Bumper v Plump DJ´s mixu. Tahle věc je už avízovaná na nálepce na přední straně obalu. Slušně šlapající věc se zajímavými efekty a přímo pulsující energii, která by vás měla připravit na skvělé Radiohead se skladbou Idioteque (ukázka). Je to můj úplně největší favorit prvního CD a nevyhnu se pobroukávání spolu ze zpěvákem, paráda věc, kde jsou na pozadí sem tam různé přesmyčky a jiné efektíčky. Přecházíme na další věcičku a to je jediná čistá tranceovka prvního CD, nebojte se, na druhým CD jich je daleko víc.

Takže šťastnou sedmičku má věc Accadia - Into The Dawn v Ashtrax remixu. Parádní tranceovka, houpání na vlnách umocňuje zasněný vokál, mírně připomínající jednu věc z posledního alba Paula van Dyka, prostě a jednoduše celková pohoda, není nic víc co dodat. Tak a teď tu máme jakoby duchařskou věc, aspoň tak mi připadají zvuky u skladby Maas Attacks (ukázka), od nikoho jiného než od Timo Maase. Prostě vysamplované zvuky z nějakých starých hororových filmů a doplněné o živou trubku či co to je. Překvapivá věc, která docela chytne, opravdu zajímavé a od tohohle DJ bych takovou skladbu nejméně očekával. Tahle věc získává cenu za největší překvapení celé kompilace.

Předposlední věcí je Arena - Transit. Věc, která mě moc neoslovila, pořád minimálně se měnící rytmus který se časem rozplývá na monotoní šeď. Jedinou pozitivní věc bych viděl v tom, že se na tuhle věc parádně namixovává poslední věcička, kterou je starší, ale perfektní skladba od skupiny Prodigy - Narayan. Jak tuhle věc hodnotit, když většina z vás jí zná a už se myslím dokonce objevila i na nějakém soundtracku. Dnes už klasika, která má rozhodně co říct dnešním rádoby hvězdám, které buď kopírují jiné a nebo později dokonce sami sebe ... První CD na mě dělá docela nesourodý dojem, ale najde se na něm pár opravdu skvělých kousků, které by vám neměly ujít. Dohrálo první Cd a tak se vrhneme na druhé.

CD 2 Pouštím druhé CD, které uvádí skladba Different Signs od World Clique. Na úvod si myslím, že byla zvolena nijak vyjímečná skladba s táhlými tony, která měla za úkol pouze rozjet druhé CD a připravit vás na druhou skladbu od nikoho menšího než jsou Depeche Mode. Už slyšíte I Feel Loved a hned víte, že to je úplně něco jiného než originální verze. A máte pravdu, skladba je v parádním Danny Tenaglia´s Labour Of Love mixu, na který se dá celkem dobře tančit a hned si řeknete, jak málo stačí k dobrému remixu, jen zvolnit trochu tempo a hned se vám to líbí víc než originál. Co jsem slyšel, tak jednoznačně nejlepší remix známé kapely z poslední doby, zajímavý filtr na hlasu zpěváka a další efekty dělají perfektní věc, kterou musíte slyšet. Na pozadí začínají nabíhat nenápadné bubínky a to už je další skladba. Je to Nilo - A Summer Song (Be My Friend) určitě vás hned chytne basová linka, k temným zvukům se postupně přidá mužský vokál, ze kterého si určitě budete pamatovat slova Be My Friend, v pozadí uslyšíte kvílení kytary, které dělají z celé skladby trochu ponurou věc a nutí vás přinejmenším k podupávání nohou do rytmu. Pod dalším trackem je podepsaná zkratka AB/DC - The Feeling, schovává se za ní Dave Clark. Tahle záležitost mi zde moc nesedí, jakoby houseová skladba s juchavým vokálem ke konci skladby a se stále se opakující melodii, která se zeslabuje a nebo zhlasuje na pozadí mne moc nebere.

Ještě že zhruba po pěti minutách už tu je další věc. Opět známá kapela a skvělý remix přímo od Paula Oakenfolda (je to vlastně jediný remix od Oakenfolda na obou cédéčkách). To se mi zdá docela škoda, vzhledem k tomu, že na předchozím výběru měl několik věcí, ať už vlastních projektů a nebo remixů a ty byly hodně zajímavé. Pátým trackem jsou tedy U2 a Beautiful Day v Perfecto mixu, ze začátku nijak nápadná věc, která se ale ze začátkem vokálu stává velmi příjemnou záležitostí. Je vidět, že mistr Oakenfold má cit pro každý druh skladby, kterou remixuje.Vokál je tu pěkně posazen a rytmika ani menší efekty vůbec nekazí celkový dojem skladby, naopak jí perfektně doplňují. Naposled jsem měl stejný pocit u remixu Deep Dish a skladby Dusted - Always Remember To Respect And Honour Your Mother, prostě skvěle odvedená práce. Track číslo šest startuje tu pravou trancovou jízdu. Je to člověk, který mě zatím nikdy nezklamal, Max Graham. Zde má věc Sepia, která je od začátku celkem dost rozjetá s útržkem samplu ženského hlasu, kterého se později užijete v celé jeho kráse. Propracovaný rytmus, který se po chvíli ztiší a zklidní. A Právě v ten moment je čas na dlouhý vokál, který vás bude provázet celou skladbou. Velmi příjemná věc, nejvíce mi připomíná tvorbu BTýho a jeho vokalistky Jan Johnston, kterou mimochodem najdete na tomto výběru hned dvakrát. Asi tak po osmi minutách začíná další přechod na skladbu Deep Blue od projektu Nuclear Ramjet. Představte si tunel, kterým letíte, probleskující světla, příjemné teplo a všude kolem slyšíte tuhle věcičku se zasněným motivem. Najednou vás z toho vytrhnou hutné basy a rytmika je zase stejná, jako na začátku skladby a něco vám říká že už se zase dere něco nového. No máte pravdu, protože začíná Flash - The Day After, po chvíli uslyšíte podezřele útržky slov a už víte že se něco chystá. Začíná totiž nabíhat parádní tranceovka, rytmus je super, prostě to parádně šlape tak jak má. Tahle věc se mi líbí asi tak o padesát procent víc, než skladba na prvním CD od stejného projektu.

Jen je škoda že si to moc dlouho neužijete, protože je tu Jan Johnston a Silent Words v Solarstone Vocal Mixu. Měl jsem možnost slyšet promo vinyl v instrumentální verzi a musím se přiznat že s těmi vokály je to daleko lepší, sem tam nějakej efekt aplikovanej na konec vokálu, který se různě překrývá atd. Není to vůbec špatná věc, ale předešlé věci, jako třeba Sunblind (vznikla spoluprácí BTýho, Paul Van Dyka a Jan Johnston) se mi líbily víc. Nechyběl tam parádní vokál, hodně různých efektů a nových nápadů a hlavně ta pravá šťáva do klubu, aby lidi pořádně roztancovala. Právě u Silent Words mi to trochu chybí, ale pojďme dál. Je tu další super skladba a to Insigma - Open Your Eyes (ukázka) v instrumental verzi. Asi nejlepší trance z druhého CD, není co vytknout, paráda a nezbývá nic jiného než si to poslechnout znovu a znovu. Poslední věc je projekt PPK - ResuRection (ukázka) ve Space Club Mixu. Tahle věc vám bude určitě připomínat nějakou filmovou melodii, bohužel jsem někam založil booklet cédéčka, takže nemohu dělat chytrého, ale určitě je motiv odněkud vypůjčený. Na konci skladby jsou slyšet hlasy hovořících rusky, takže možná tam někde bych hledal původ toho motivu. Tenhle track je prostě parádní tečkou nakonec.

Musím konstatovat že druhé CD se mi líbilo daleko víc a asi ho zvolím před pouštěním toho prvního, které se mi zdálo jako celek málo výrazné. A hodnocení, pokud Paula Oakenfolda znáte, dobře víte, že když si tuto kompilaci vyberete určitě neprohloupíte. Dostane se vám dlouhých mixů a zajímavých skladeb, které se hned tak neoposlouchají a čistě tranceové CD taky není to úplně pravé, občas to chce nějakou změnu. Možná mě ještě trochu mrzí, absence remixu a nebo i původní skladby od Dj Tiesta, kterému bylo na předchozí kompilaci věnováno dost místa. Parádní věc z poslední doby je třeba DJ Johan Gielen pres. Abnea s věcí Velvet Moods v Dj Tiesto search Of Sunrise remixu a nebo i nějaká věc z jeho alba.

Je vidět že Oakenfoldova hvězda stoupá vzhůru, kromě vydání této kompilace smíchal další CD pro řadu Voyage Into Trance, podílel se jednou skladbou na soundtracku k novému filmu Planeta Opic. Dokonce má hrát ve filmu, který je volným pokračováním kultovního filmu Human Traffic. Toto léto o něm dokonce uvažovala agentůra Lighthouse, že by ho přivezla do Čech, ale nakonec zvítězil Laurent Garnier a sami víte jak to dopadlo ...
Oficiální stránka Paula Oakenfolda: www.perfecto-fc.com

TRACKLIST:

CD1

1.Nat Monday - Waiting (John Creamer & Stephane K Mix)
2. Jan Johnston - Superstar (Bill Hamel Mix))
3. The Realm - This Is Not A Breakdown
4. Flash - Megatron
5. Elektronauts - Bumper (Plump DJs Mix)
6. Radiohead - Idioteque
7. Accadia - Into The Dawn (Ashtrax Mix)
8. Timo Maas - Maas Attacks
9. Arena - Transit
10. Prodigy - Narayan

CD2

1. World Clique - Different Signs
2. Depeche Mode - I Feel Loved (Danny Tenaglia Labour Of Love Mix)
3. Nilo - A Summer Song[Be My Friend] (Davoli\\'s Propane Mix)
4. AB/DC - The Feeling
5. U2 - Beautiful Day (Perfecto Mix)
6. Max Graham - Sepia
7. Nuclear Ramjet - Deep Blue (Remix)
8. Flash - The Day After
9. Jan Johnston - Silent Words (Solarstone Vocal Mix)
10. Insigma - Open Your Eyes (Instrumental)
11. PPK - ResuRection (Space Club Mix)20.9. 4:17
A State Of Trance 2008 - 2019 (Radio Show)
18.9. 20:45
Ram & Thrillseekers v Epicu 21.9.
16.9. 21:53
Video-recenze novinek (Freezer)
10.9. 11:03
Anjunabeats party v klubu Mecca
25.8. 17:55
TRANCENATION w/ Sean Tyas, Menno de Jong, Jorn van Deynhoven, Mark Sherry, James Dymond, Ciaran McAuley, David Forbes, Basil O'Glue @ Mecca Club Prague 16.11.2019

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

19.9. 21:56
OUT! [TAR Oasis] Petr Vojacek - Don't Look Back
19.9. 21:49
OUT! [TAR#138] Artificial State - The Great Escape
19.9. 21:44
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Calvin O'Commor - Light Years Away (George Crossfield Remix)
17.9. 15:43
Solarstone & Jonathan Mendelsohn - This Is Where It Starts
11.9. 21:05
OUT! [Trance All-Stars Records] Jean Luc - Apokalipto

9.9. 23:09
Petr Vojacek - Don't Look Back (Promo Video)
9.9. 22:54
Ben Gold - The City Sleeps Tonight (Official Video)
17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ