TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

Teprve druhé album a přesto už se o nich před čtyřmi lety hodně mluvilo! Projekt Olive vznikl v roce 1994 v Londýně spojením Tim Kelletta a Robin Taylor - Firtha. Ti nebyli žádnými nováčky a nějaký ten pátek se v hudební mašinérii pohybovali. Tim jako hráč na klávesy a množství dechových nástrojů u Micka Hucknalla (budete ho znát spíše pod přezdívkou Simply Red:-) a Robin zase hrával na klávesy v projektu Nightmares On The Wax. Tihle dva se před sedmi lety rozhodli pro společnou práci a jako první věc, kterou si museli vyřešit před stylovým posunem svých tracků, bylo zahájení pátrání po zpěvačce. Dopomohla tomu náhoda - základy skladeb byly hotové a jelikož vše stálo pouze na doplnění vokálu, Kellett se vytasil s několika zajímavými accapella verzemi. Ty dosamplovával do instrumentálně výtečných skladeb a jeden z hlasů, který se do jejich triphopové orientace hodil, patřil právě současné vokalistce Ruth-Ann Boyle. Oba byli jejím hlasem natolik uchváceni, že jí hned druhý den Kellett zavolal a vysvětlil okolnosti nabídky, která se nedostává každý den. Ruth souhlasila a tak vzniklo konečně trio hodně šikovných muzikantů. Jejich debutová deska Extra Virgin si získala uznání a respekt téměř celého kulturního světa.

Mohly za to i výtečné singly, z nichž toho úplně prvního - You´re Not Alone se prodalo půl miliónu kopií jenom v Anglii! Zájem klubů si získaly i skvělé remixové asistence opravdových es klubové scény - Paul Oakenfolda či Rolla z Faithless. Pozoruhodná byla textová část tohoto alba. Měl ji na starosti Tim, ačkoliv jsou pod skladbami podepsáni společně s Ruth. Ta však poskytla Timovi pouze motivaci pro psaní. Uznáte sami, že už podle vizáže působí neobyčejně křehce a tajemně. V jejich (respektive Timových) textech se objevují skutečné momenty z Ruthyninýho života, včetně tragické smrti otce, když jí byly pouhé tři roky. Sama Ruth říká, že nemá s interpretací Timových slok žádné problémy. Tim je psal tak, aby jí co nejlépe pasovaly do pusy a přitom díky postavě Ruth dotvářely sladkobolné životní problémy. "Každá ta skladba na albu je skutečný příběh", říká Tim a nám nezbývá než mu věřit. Po svém debutu na labelu RCA se Olive uchylují pod křídla firmy nové - Maverick, jejímž vlastníkem není nikdo menší než Madonna. Ta opět potvrdila svůj čich na budoucí hity a po veleúspěšné svěřenkyni Alanis Morisette zde Olive nacházejí svůj azyl. Jako šikovná "byznysmenka" je Madonna hned zneužívá na soundtrack ke svému poslednímu filmu The Next Best Thing (mohli jste vychytat i v našich kinech).

Na soundtracku k tomuhle dílku se objevily hned dvě skladby od Olive - Love Affair a předělávka I´m Not In Love od už zapomenutých 10cc. Bylo to takové znamení, že se v táboře Olive po tak úžasném debutu konečně začíná něco dít. Ještě bychom se měli zmínit o tom, že projekt začíná fungovat pouze jako tandem, protože třetí do počtu - Robin, svoji spolupráci nepochopitelně vzal. Kupodivu na kvalitě desky to neubralo, i když uznávám, že je mnohem popovější než debut. Také obal ledacos napoví, kýčovitější jsem tenhle rok snad nepotkal. O to větší překvapení je však jeho náplň. Nebudu se znovu opakovat v naší rubrice Zhodnocení, takže na rovinu - album Trickle je pro mě absolutní deskou roku!

Dvanáct bonbónků začínáme cucat skladbou Love Affair. Madonnin film jsem neviděl, ale přesně si dokážu tenhle track představit jako podkres k závěrečným titulkům. Na úvod bychom si také měli říct, že úspěch této desky spočívá na jejím dotaženém zvuku. Tolik dynamiky, hloubek a křišťálových efektů jsem už dlouho neslyšel. Když to všechno smícháte s podmanivým zpěvem Ruth, přidáte špetku hodně dramatických aranží s houslovými doprovody, výsledek se nutně musel dostavit. Ruth zpívá jak o život! Když se na ní zadíváte, asi stejně jako já budete těžko chápat, kde se v ní ten hlasový rejstřík vlastně bere. Možná bych se vám měl svěřit se svojí úchylkou, díky níž bude tahle recenze trochu zkreslená. Absolutně si ulítávám na ženských hlasech a Ruth je pro mě opravdovou jedničkou v pomyslném žebříčku. Tolik něhy, tolik poselství, tolik pohlazení s člověkem opravdu udělá divy. A přitom nevypadá jako by šlo o holku, která si jen tak odskočila od plotny a na chvilku se chopila mikrofonu... Původně mužským hlasem zpívaná I´m Not In Love ve verzi pro rok 2000 řádně prokoukla. Ruth jí dodala hlasovou šťávu a tu hudební dochutil Tim hromadou zvuků, ech a hlavně breakbeatových spodků. Nová tvář ji zpívá opravdu přesvědčivě a původně popovou baladu tak o dost převyšuje.

Nejlepší z celé desky je hodně zasněný track Push. Ruth zde opět předvádí jak může s posluchačem hlasově manipulovat a hudební doprovod také není k zahození. Jde opět o smutný příběh, kde jako doplňující argument vyzní táhlá sóla na housle. Pokud znáte skladbu Rocking Chair od Andrey Parker, zde se dočkáte něčeho podobného. V klasické hudbě se nevyznám, ale řekl bych že inspiraci do téhle skladby získal Tim někde tady. Jinak se nedá říci, která skladba je lepší či horší. Všechny jsou dobré a je jen na vás, jaká z nich se stane vaší favoritkou. Jediným odlišným znakem je poměr mezi hlasem a nástroji. Někde Tim Ruth překrývá tokem nejčistších tónů, ale většinou je upřednostňována. Je jen škoda, že jí nebyl dán větší accapella prostor - jednak by to příliš si podobné skladby okořenilo a Ruth by také ukázala, že žádné nástroje k už tak bezchybnému vokálu nepotřebuje. Poslední track je rozdělen na dvě části. Za skladbu Beyond The Tray, po přetočení asi třech minut ticha, je zde umístěn tzv. "hidden track". Žádné beaty, žádné efekty - pouze Ruth, kytara a pár základních podkresových tónů. Opět lahůdka, která pohladí...

Zhodnocení: Pokud vám připadá, že po všech těch výborných albech, která nás loni potkala mám trochu zvrácený vkus, máte na to právo. Sám sobě nerozumím, i já jsem byl překvapen a to co jedni označují hloupým popem u mě vede. Ruku na srdce, kolikrát jste slyšeli skladby z tohoto alba v éteru některých komerčních stanic? Ani jednou, viďte! Zřejmě mám opravdu slabost pro Ruthynin zpěv, ale i po hudební stránce je tahle deska skvělá. Ideální podkresovka pro chvíle trávené s vaším nejbližším nebo na uvolnění z řádně vydařené a trochu hlučné párty.
Myclick25.8. 18:15
Video-recenze novinek (Freezer)
25.8. 17:55
Trancenation @ Mecca Club Prague 16.11.2019
20.8. 20:40
Gareth Emery zahraje 23.8. v Epicu
4.8. 23:48
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

23.8. 13:30
OUT! [TAR#138] Corrie Theron - I Am
23.8. 12:42
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Andy Jornee & Zara Taylor - Everything Changes / In Your Eyes
23.8. 12:13
OUT! [TAR Oasis] Paaro - Fusion
16.8. 23:37
OUT! [Trance All-Stars Records] Tommy Kierland - Plethora / Closer to the Sun
16.8. 23:37
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Blue Serigala - Constitution

17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)
11.8. 20:39
Vadim Zhukov feat. Megan Sampson - Heart Connected (Solarstone Reconstructed Mix)
6.8. 18:45
Ciaran McAuley & Clare Stagg - All I Want (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ