TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 6.9.2002 SmallMagus, Review

Orbital je jedna z legendárních tanečních kapel se svým osobitým stylem hudby, vedle Underworld a Chemical Brothers se řadí k těm kapelám, které mají stále co říci a přicházejí stále s novými nápady. Orbital už vydali celkem šest alb a po DVD The Altogether se rozhodli, že je čas vydat svoje best of album. Bratři Paul a Phill Hartnollové by však nebyli spokojeni jen s klasickým výběrem "hitovek" z předešlých alb a proto přidali jednak úplně novou skladbu Frenetic a navíc zařadili i verze skladeb dosud nikde nevyšlé. Z těch raritních verzí tu je hned první skladba Chime a to v původní sedmipalcové singl verzi. Další je dosud nevydaná verze skladby Illuminate, a je tu i sedmipalcová verze skladby Halcyon, která se objevila ve filmu i na soundtracku Mortal Kombat. V bookletu cédéčka jsou vždy ke každé skladbě napsané celkem zajímavé poznámky obou bratrů ke vztahu k dané skladbě.

01) Chime (7 single version)
První skladba tohoto výběru je vlastně i první skladbou, kterou v roce 1990 Orbital vydali. Už u ní je patrný jejich charakteristický sound, který je bude provázet i dalšími skladbami. Hravá melodie dělá pohodovou věc, kde je však už na dnešní dobu znát datum jejího vydání a ničím extra objevným vás nepřekvapí. Tím myslím samozřejmě posluchače, kteří ji slyší poprvé a o Orbital ani nevědí, že vůbec existují. Jinak pro všechny ostatní, skvělé připomenutí začátků skupiny, která se jistě zapsala do zlatého fondu taneční hudby i do paměti nejednoho posluchače.

02) Choice (Original version - Crucifix Vocal Us Hardcore Punk)
Další, o rok starší skladba začínajícím samplem "wake up" a opatřená mužským vokálem s malými melodickými mezihrami na různá elektronická piána. U Orbital máte pocit, že se stále něco děje a že slyšíte postupně ve skladbě stále nové a nové zvuky a melodie. Není to až tak pravda, protože oni jen skvěle zacházejí s melodickými plochami, sem tam přidají nějaký zvuk a sampl a tak vas stále drží v napětí kam se skladba bude vyvíjet. Choice je další veselá taneční záležitost, kde jsou jednak mezihry, ale i různé zfiltrované samply. Uplně si dovedu představit, jak v době vydání Choice muselo jít na svou dobu o pokrokovou skladbu.

03) Illuminate (Short version)
Oproti oboum předchozím skladbám se Illuminate nese v poklidnějším tempu, k celkově pohodové atmosféře určitě přispívá i klidný mužský vokál zpěváka Richarda Greye. Tahle skladba z posledního řadového alba The Altogether, ze kterého tu mimochodem ještě uslyšíme určitě známější věc Funny Break (One´s Enough) je hodně povedená a spíše odpočinková věcička. Pokud byste jí slyšeli například v rádiu, možná ani nebudete typovat jako autory skladby Orbital. Vokál v tomto případě hodně vybočuje ze zaběhnutých kolejí Orbital a skladbu trochu popostrkuje do vod popových, kde se tak dobře plave většině našim rozhlasovým rádiím. Abych však Illuminate před vámi moc nezchodil, tak bych se asi nejvíce klonil k označení jako velmi inteligentní pop.

04) Satan Spawn
Skladba s roku 1997 vznikla ve spolupráci s kytaristou skupiny Metallica Kirkem Hammettem. Vpravdě temná věc tvrdšího zrna doplněná o kytarovou složku byla vytvořena pro komixový film Spawn (běžel i u nás v televizi). Zfiltrované vokály, rychlé tempo a kvílení elektrické kytary se nemusí všem zalíbit, ale jako skloubení taneční a metalové hudby nevyznívá špatně.

05) Nothing Left (Short version)
Jedna z mojich nejoblíbenějších skladem ze stejnojmenného alba je na tomto výběru bohužel pouze v krátké verzi. I tak vám to dovolí si vychutnat skvěle zapadající vokál Angličanky Alison Goldfrapp, která tvoří i svůj vlastí downtempový projekt pod stejným jménem. Jestliže vám její vokál učaroval, zkuste se podívat po jejím debutovém albu Felt Mountain, které získalo hned několik ocenění a já ho nemůžu jinak než vřele doporučit, určitě vás svojí nenapodobitelnou atmosférou polapí a nepustí (ukázka).

06) Halcyon (7 version)
Už vzpomínaná skladba slyšená v závěrečné scéně se zjevením lidských duší ve filmu Mortal Kombat. Svým křehkým vokálem obdařila tuto věc další Angličanka Kirsty Hawkshaw. Melodická a skoro až snivá a poutavá balada vás lehce nadnese nad pozemský život. Možná vás i donutí si prozpěvovat spolu se zpěvačkou. Škoda jen, že opět není v delší verzi jako na soundtracku k Mortal Kombatu. Pokud se vám zalíbila pohledněte se po něm. Pro mne zase naprostá pecka, ještě o kousek lepší než skladba předchozí (ukázka).

07) Impact (USA version)
S touto skladbou z roku 1993 jsme v polovině alba Work a naštěstí se jedná o něco více než jedenáctiminutovou verzi. Právě to vám dovolí plně vychutnávat jak Orbital spojují prvky trancu, krátkých vokálů, různých zajímavých a nevšedních nástrojů a zvuků v jeden dobře šlapající celek. U jejich skladeb máte pocit, že se snad nedají ani po delší době oposlouchat. Po druhem i třetím poslechu se stále divíte kde se tam berou ty zvuky a efekty, které jste před tím neslyšeli. Zvláště ke konci skladby to je hodně neotřelých zvuků a kde ke slovu přijdou hlavně hodně vysoké frekvence zvuku, skoro jak komunikace lidí a mimozemšťanů pomocí světel a zvuků ve sci-fi filmu Blízká Setkání Třetího Druhu.

08) Are We Here ? (Industry Standart? Version)
Pohodová skladba s lehce breakbeatovým základem a ženským vokálem o rok starší než předešlá Impact. Bohužel je to zase jen krátká rádio verze a tak jen co se trochu více zaposloucháte je u konce.

09) Style (SingleVersion)
Věc z alba Nothing Left vydaného v roce 1999 ve které je ze všeho nejvíce slyšet zastřená melodie ke které se v druhé polovině přidá sampl ženského hlasu nemusí poprvé nějak výrazně zaujmout. A jak už je zvykem, opět se jedná o krátkou verzi a tak doporučuji poslechnout aspoň několikrát, možná tam to svoje také objevíte.

10) The Box (Single Version)
Temná věcička s pianovou melodii a filmovou atmosférou, která "pobublává" na pozadí a čeká kdy vyrazit napovrch. Poslechová skladba, která vám v paměti dlouho nezůstane.

11) Frenetic (Previously Unrealeased)
Zcela nový kousek, který můžete vychutnat pouze a jen na tomto albu a nebo na singlu Frenetic. Takzvaná "chytlavka" neboli skladba, která vás hned na poprvé něčím přitáhne. V tomto případě je to hlavně skvělý vokál a podbízivá melodie. Pro někoho možná až příliš velký kalkul pro přilákání co nejvíce posluchačů, ale hitovost a povedenost se upřít nedá (ukázka).

12) Lush 3.1 (Original Version)
Předešlou skladbu z letošního roku střídá věc z roku 1993 s názvem Lush 3.1 a jedná se o věc podobnou jako dvě skladby ze začátku alba Chime a Choice. Táhlá melodie vás provází od začátku až ke konci a nečekejte nějakou změnu. Moc výrazných prvků zde zrovna nenajdete a tak se asi při vzpomínkách na best of od Orbital může stát, že na ní zapomenete.

13) Funny Break (Single Version)
Už skoro poslední skladba, singlová Funny Break s předposledního alba The Altogether je jasná pecka s parádním vokálem hojně pouštěna i na Radiu 1. Musím napsat,že na zmiňovaném albu mě právě nejvíce chytli Funny Break a Illuminate a jsem rád, že je obě Orbital zařadili na svoje best of album.

14) Belfast (Original Version)
Lepší konec alba jsem snad ani nemohl chtít. Bombová věc, vokál opět propůjčila Goldfrapp a snová létající věc je na světě. Lehká melodie, poklidné tempo to je to co umějí Orbital ze všeho nejlépe a pro co je mám tak rád. Balada se kterou se těžko loučíte, prostě nezapomenutelná věc (ukázka).

Zhodnocení: Přesně tak, to je to co se ke konci článku nejvíce hodí. Nebudu běhat kolem horké kaše a radši se do ní rovnou pustím. Takže mám tu dvě věci které mě tu vadí, ta první sice trochu méně ale ta druhá už je přinejmenším na zamyšlení. Zaprvé mi je celkem líto, že dost skladeb je pouze v krátkých verzích. Jestli jde o celkový čas, mohli klidně Orbita sáhnout po dvoj-disku, materiálu kterým ho mají zaplnit mají určitě dost. Zadruhé je to absence dvou skvělých kousků s filmu Beach a Saint. Přece jen Beached je bezesporu parádní kousek a ani druhá přece jen starší věc ani trochu nepokulhává. Je sice pravda, že obě skladby vyšly pouze na soundtracích k daným filmům a nebyly součástí žádného alba, ale Orbital je přecejen zařadit mohli. Jinak nemám nejmenších námitek a ať už se jedná pěkný booklet cédéčka s kulatými motivy, tak i výběr skladeb je naprosto odpovídající podnázvu best of. Je tu nová skladba Frenetic, což se u best of výběrů zrovna moc nevidí. Přece jen většinou je to narychlo splácané Cd s jediným cílem a to vydřít s lidiček ještě víc penízků za už jednou vydané skladby. To samozřejmě není případ alba Work, kde dostanete i něco víc, ať už vzpomínanou novou skladbu a nebo verze skladeb dosud nevydané. Na závěr tedy díky bratři Hartnollové a ať vám to dál tak skvěle skládá a ať jsou vaše skladby stále plné nových nápadů.

Tracklist:
01) Chime
02) Choice
03) Illuminate
04) Satan Spawn
05) Nothing Left
06) Halcyon
07) Impact
08) Are We Here ?
09) Style
10) The Box
11) Frenetic
12) Lush 3.1
13) Funny Break
14) Belfast

Napsat názor do DISKUSE


20.9. 4:17
A State Of Trance 2008 - 2019 (Radio Show)
18.9. 20:45
Ram & Thrillseekers v Epicu 21.9.
16.9. 21:53
Video-recenze novinek (Freezer)
10.9. 11:03
Anjunabeats party v klubu Mecca
25.8. 17:55
TRANCENATION w/ Sean Tyas, Menno de Jong, Jorn van Deynhoven, Mark Sherry, James Dymond, Ciaran McAuley, David Forbes, Basil O'Glue @ Mecca Club Prague 16.11.2019

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

19.9. 21:56
OUT! [TAR Oasis] Petr Vojacek - Don't Look Back
19.9. 21:49
OUT! [TAR#138] Artificial State - The Great Escape
19.9. 21:44
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Calvin O'Commor - Light Years Away (George Crossfield Remix)
17.9. 15:43
Solarstone & Jonathan Mendelsohn - This Is Where It Starts
11.9. 21:05
OUT! [Trance All-Stars Records] Jean Luc - Apokalipto

9.9. 23:09
Petr Vojacek - Don't Look Back (Promo Video)
9.9. 22:54
Ben Gold - The City Sleeps Tonight (Official Video)
17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ