TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

Před nedávnem jsme si zde recenzovali první 2 stepovou kompilaci na trance.cz, namíchanou od těch nejpovolanějších - Artful Dodger. Dnes nás čeká další výlet do rozpustilých rytmů! Oxide and Neutrino je hodně mladičký projekt, který začíná ve stále rostoucí 2 stepové konkurenci na sebe strhávat zájem. LL Bowen je duší této formace ze západní části Londýna a pozoruhodný je hlavně jeho věk - sladkých sedmnáct let a už taková kariéra (kdypak má asi čas na školu?:-). MC Neutrino je na tom podobně - pouze je mu o rok více a tam kde si Oxide nehraje s aktuálními hudebními rejstříky, bravurně vyzpívá jakýkoliv text.


Vzhledem k jepičímu životu různých 2 stepových projektů se ještě moc alb tohoto stylu neobjevilo. Umělci, které nový styl baví tak trochu přešlapují na místě. Místo toho, aby vycházelo jedno album za druhým, soustředí se jeden jak druhý na kompilování mixovaných výběrů, kde se objevují starší i nové tracky od stylových kolegů. Tuhle kompilaci mají v katalogu překvapivě Warner Music a já už se teďka těším na soubor pro mě absolutně neznámých skladeb. DJ Oxide jich na tenhle kousek vecpal devatenáct, aniž by zapomínal na své vlastní tracky:-). Má zde celkem tři skladby, z toho nejhitovější Bound 4 Da Reload je zde dokonce dvakrát. Jenom v prvním týdnu kralování tohoto singlu v anglické hitparádě se prodalo na 100.000 kousků a to už je slušný úspěch. Tenhle výběr není tolik "veselý" a vyumělkovaný jako Re-Rewind od Artful Dodger - působí mnohem undergroundověji a chybí zde i hlavní prvek 2 stepových skladeb, kraťoučké samply nepochopitelných kombinací, které tyhle tracky zbytečně podrážejí. Mnohem více zde vynikají nové perkusové barvy, různé efekty při zkreslování vokálů a především množství stopbeatů, jejichž následný rozjezd dodá skladbám novou energii. UK Garage je doménou velmi mladých lidí ať už na poli producentů (Oxide & Neutrino jsou klasickým případem), či při hlasových exhibicích (Craig David) a tvoří přesný protiklad k dění okolo houseových skladeb. Není vyjímkou, že s rovnými beaty spolupracují vokalistky, jejichž věk už překročil čtyřicet let (Kym Mazelle, Jocelyn Brown, apod.). Nové myšlení vyžaduje samozřejmě i nový styl a zároveň odpor ke zkostnatělým a zajetým rytmům. Z devatenácti tracků tohoto disku vstoupíme do území 2 stepových vod přímo ochutnávkou od samotných O & N. Bound 4 Da Reload je skladba, která staví na vykradení znělky z britského Radia BBC. Celkem originální se zdají i úvodní houkačky. Snaživý MC vám předvede, že 2 step vyžaduje zcela jiné frázování než v rapu a nepříjemným se zdají snad jen hluchá místa, které vyplňuje pouze bassová linka ne nepodobná speedgarageovým začátkům.

Celkem vtipný track, který se loni v létě objevil, je určitě DJ Dee Kline a jeho I Don´t Smoke. Reklama na kouření dýmky je zde obsažena v 2 stepovém remixu s názvem Nu Skool Rave mix. Klasický případ toho, co nás zřejmě v nejbližší době čeká:-(. Řekl bych, že si firmy uvědomují nárůst 2 stepového publika a tak teď bude zřejmě v módě vzít houseovou verzi, ponechat základy a změnit ji do rytmu pro dva kroky. Mr Reds & Kaliber mi díky skladbě Bring The Lights Down konečně vysvětlují smysl samplu, který už jsem poznal při houseových dýcháncích - jen mi stále unikal smysl tohoto útržku, kterému nikdy nebylo rozumět.
Zřejmě největší odrhovačka, které se však drží i na vlnách Rádia 1 bude pravděpodobně skladba Neighbourhood od Zed Bias. Vokály zde dostali na starosti Nicky Prince a MC Rumpus. Rumpusův hlas s typicky jamajským šišláním je opravdu příšerný. Hudebně je to ovšem vydařený track - objevují se zde i příjemné trumpetové přechody (jakoby odraz 80.let) a máte možnost zaregistrovat i celkem dobré fígle při hraní si se šavlemi mixpultu. Vynikající jsou i filtrovaná echa Rumpusových vokálů - tenhle nápad v tak hudebně komplikovaném stylu oceňuju.

Mixovací talent tohoto projektu je opravdu zřetelný. Oxide & Neutrino ve svých mixech nepoužívají pouze crossfader pro mix z levého na pravý gramofon, ale jejich ruce citlivě namíchávají výslednou atmosféru. Oproti minulé recenzi na jiné 2 stepové krále Artful Dodger, kteří míchají víceméně přes beaty, dnešní dvojka se nebojí hrající track násilně utnout a pokračování navázat z desky následující. Alespoň to není tak fádní a aby se posluchač nenudil, nasadili i další kalibr - několik odnoží 2 stepu! Zazní zde jak tracky minimalistické (Mr Reds - Can You Feel It, Resorvoir Dogs - Buddah Fingers) tak hardcoreovější (Second Protocol - Basslick, DJ Oxide - Terminator). Jedno mají všechny skladby společné. Až na pár vyjímek jde o radio edity, takže celkový čas je okolo maximálně tří a půl minut. Celkem slušná dávka šikovnosti při rovnání rychlostí:-).
Zhodnocení: Přiznám se, že ani po této kompilaci jsem 2 stepu ještě nepřišel na chuť. Tenhle styl mi stále připadá jako klasické zpívánkové disko třetího tisíciletí, proto zřejmě ta averze. Nedá se poslouchat moc dlouho, ale na útěk od příliš rovných beatů je ideální. Osobně jsem spíše skeptik, kdy se tenhle styl rozmůže po Anglii i u nás a tak se musíme nechat překvapit, jak to všechno bláznění kolem něj dopadne.
Myclick9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum
11.7. 20:50
OUT! [TAR#138] Andy Kern - Irreversible
11.7. 19:39
OUT! [Liquid Energy Digital] Massive Ritual - Aghori
5.7. 21:30
OUT! [Trance All-Stars Records] Encount3r - Moments

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ