TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 8.3.2002 Karel, Review
Kdyby se provedla anketa, který italský dj je ve světě nejznámější, Mauro Picotto by nevyhrál, protože má ve své zemi zdatného konkurenta v podobě Gigi 'D Agostina. Ačkoliv je Gigiho produkce pro někoho kdo poslouchá třeba dechovku, naprosto shodná s tím, co skládá Mauro Picotto, ta část populace, která se o taneční hudbu zajímá intenzivněji, rozdíl bezpečně pozná. Dokonce i hit singly od M.Picotta jsou těžký underground oproti "výplachům" Gigiho. M. Picotto je tedy asi druhý nejznámější italský dj a producent. Jeho hit singly jako Lizard, Pulsar a Proximus spolu s nekompromisními sety na pomezí techna a ostatních stylů jsou známé skoro po celém světě. Nové album nazvané "The Others" přichází na trh společně se singlem "Pulsar 2002", který je cover verzí jednoho z prvních Picottových velkých hitů. Jestli je na albu techno, trance, nebo dechovka, to se dozvíte právě teď.

Album otevírá skladba Pulsar, v novém Picotto Verdi (ukázka) mixu. Pulsar byl první ze série singlů, díky kterým se stal Mauro Picotto takovým superpopulárním djjem, jakým je dnes. Snad jen v úvodu skladby byste poznali originál z roku 1999, většinou je to totiž hodně odlišný zvuk, jak se sluší na kvalitně provedený mix. Přesto se občas objeví úryvky z originálu, včetně onoho dnes již legendárního hláskování M.A.U.R.O. P.I.C.O.T.T.O. Tenhle mix je orientovaný hodně na progressivní zvuk, skoro je to až techno, i když rodilý technař by asi řekl, že tohle tedy techno rozhodně není .) Ať je to co je to, Picotto Verdi mix zajisté obohatí nejeden dj mix. Awesome!!! (ukázka) je druhá lahůdka v pořadí. Hned na úvod je nutno napsat, že jde o starší song, na vinylu vyšel někdy v létě minulého roku a od té doby se stal nedílnou součástí setů Mauro Picotta a samozřejmě i dalších dj's. Vysoce hutný italský techno sound se na vás valí po celou dobu skladby a nedovolí vám ani malinký odpočinek, pro fandy progresivnějších skladeb je tohle povinně "must have". Album není mixované, resp. je mixované .), ale přechod z jedné skladby na druhou bezpečně poznáte, pokud nejste úplní hudební analfabeti. Tudíž bez sebemenších problémů poznáte začátek písně nazvané Hong Kong . Ta začíná hezkých tranceovým intrem, posléze se z toho ale opět vyklube tvrdá a nekompromisní progresivní smažba. Bohužel ne příliš zajímavá a proto s povděkem vítám rychý přechod (a překvapivě namixovaný!) na song s názvem Like a Dog. Tahle skladba se inspirovala z písně Like a cat od projektu CRW ft. Veronika. I když zase, originál poznáte jen podle občasných vokálů, jež se sem mihnou na pozadí.

Like a Dog (ukázka) má hezkou vsuvku uprostřed písně, kdy na chvíli přestanou bušit beaty a ozve se nenásilná a poklidná melodie, aby se za malý okamžik rozeznělo další bubnování. Song je plný plechových a ponurých zvuků z daleké i blízké budoucnosti. Úplně na mě dýchá chladný kov, připadám si, jako bych byl v nějaké staré továrně, kde ohýbají plech a veškerou činnost vykonávají suboidi (geneticky upravení lidé, kteří mají omezené myšlení a o to více se věnují práci). V podobném rytmu se nese i song Cyberfood (ukázka), který vám naservíruje tu správnou porci "hudby" pro váš mozeček. Celé to ale zní docela groovy, zvláště od druhé poloviny písně, kdy se skladba rozjede naplno. Tohle se mi na Mauro Picottovi ohromně líbí, že vytváří skutečně originální a neotřelý zvuk, prostě víte, že to není techno, trance ani house, prostě víte, že to je Mauro Picotto. Jeho zvuk je nezaměnitelný. A bez problémů jej poznáte i z písně Joyenergizer (Mauro Picotto Mix) (ukázka). Singl od Joy Kitikontiho se stal v uplynulém roce nejúspěšnější skladbou na TRANCE.CZ, částečně i díky geniálnímu mixu od M.Picotta, byť tento vyšel o několik měsíců později za samotným singlem. Co ke skladbě dodat? Kdo nezná, jako by nebyl, i dnes mě tohle spolehlivě dostane do naprosté extáze a euforie, tvz. se "udělám" :) Až se sedmou skladbou v pořadí (mimochodem sedmička je šťastné číslo hodně lidí a např. můj bratr se narodil 7.7.1977) přichází první čistokrevná trance skladba. A vy si po těch šesti předešlých skladbách, kdy se do vás sypalo samé "skoro techno", připadáte, jako by jste se ocitli v ráji a nikdy předtím nic lepšího neslyšeli. Back to Cali (ukázka) je hodně atmosférická píseň, kterou si zcela určitě zamilujete. Moc se mi líbí, že skvěle může znít nejen německý či holandský trance, ale i ten italský. Možná že někdy na sklonku léta tohle vyjde jako další singl Mauro Picotta, po pravě vydávaném Pulsar 2002. Back to Cali je pro mne vrchol tohoto alba.

A po tranceovém vrcholu následuje techno progressive vrchol. Ano ano, píseň Verdi (ukázka) si toto ocenění určitě zaslouží. V playlistu Mauro Picotta déle než rok a stále se hraje. Díky "Verdi" jsem před rokem objevil, že nejen trance hudba má své kouzlo, že i takovýto "výplach" spolehlivě ukojí vaše touhy po kvalitní taneční hudbě. Docela by mě zajímalo, jestli Verdi někdy hráli/hrají čeští techno/progressive dj's, i když pravděpodobně song vůbec neznají! Bangkok jako devátý song alba napovídá, že toto album je definitivně o tvrdší hudbě, než jakou je trance a odráží tak styl, jaký M.Picotto již nějakou dobu razí ve svých setech. Song je to temný a zřejmě se snaží zachytit atmosféru deštivého a zabláceného Bangkoku (to se mi vybavuje v hlavě při poslechu). Potěšitelné je to, že i když je na albu převaha progresivní hudby, každý song zní odlišně a rozhodně vám album nesplyne v jeden nicneříkající celek. Charm jako další skladba pokračuje ve stylu předchozího Bangkoku, jen je trochu agresivnější. Dvakrát se objeví zajímavé skoro tranceové plochy, ale ty zde netvoří hlavní motiv skladby, jsou pouze na obohacení. Trasponder je předposlední písní, na albu je song bohužel jen v poměrně krátké verzi a tak než jej stačíte pořádně vstřebat, jste na konci. Milovník progresivní hudby si ovšem opět přijde na své. Album otevírala skladba Pulsar a také jej uzavírá, tentokráte v Megamind (ukázka) remixu. Ten je, jak jsem už psal v mini recenzi singlu Pulsar 2002, spíše tranceového ražení, i když příznivec uplifting tranceu by se mnou nemusel souhlasit. Remix je to ovšem brilantní a jak skvěle album začalo, stejně skvěle i končí.

ZHODNOCENÍ: "The Others" od Mauro Picotta mohu jen vřele doporučit každému, kdo má v taneční hudbě určitý rozhled a nečeká od alba směsku Picottových radio hitů .) Album věrně odráží současný trend taneční hudby (více progressive na úkor ostatních stylů, ať už je to trance, house nebo techno) a jde ruku v ruce i se stylem, který udělal z Mauro Picotta megastar, jakou dnes po zásluze je.
P.S. Album vyšlo v pondělí 4.3.2002.

Tracklist:
01. Pulsar (Picotto Verdi Mix)
02. Awesome!!!
03. Hong Kong
04. Like A Dog
05. Cyberfood
06. Joyenergizer (Mauro Picotto Mix)
07. Back To Cali
08. Verdi
09. Bangkok
10. Charm
11. Trasponder
12. Pulsar (Megamind Mix)

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ