TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 8.11.2001 SmallMagus, Review

O tento projekt jsem se začal zajímat poté, co jsem měl možnost slyšet jejich skladbu Das Glockenspiel v remixech od Humate a Dj Tiesta z jejich prvního debutového alba Zeitgeist, které vyšlo v roce 1999. Obsahovalo ještě několik velmi povedených skladeb a to například : Liebesschmerz a Ruhe. Singl Das Glockenspiel v Humate remixu vyšel spolu s dalšími remixy právě tento rok znovu.Tyto remixy byly trošku progresivnější, ale oba si částečně zachovávaly rysy původní skladby a dost se mi líbily. Začal jsem tedy schánět kde se dalo, až jsem narazil na poslední album Schiller s názvem Weltreise. Projekt Schiller tvoří pánové Christopher von Deylen a Mirko von Schlieffen. Své věci vydávají na labelu Zeitgeist, což je podlabel Polydoru, který vlastní Universal Music. Na nahrávání své desky si pozvali hned několik zajímavých lidiček (Kim Sanders, Otto Sander), kteří se postarali o vokály a je třeba hned na úvod říct, že se jim to povedlo na jedničku.


Schiller & Heppner - ajtakrajta asi nám ujel autobus ...

K albu jsem přistupoval s rezervou, přece jen němčina je dosti ostrý jazyk a na převážně chill-outovém albu jsem si jí nedovedl dost dobře představit. Musím ale konstatovat, že album jako celek mě mile překvapilo. Němčina je sice slyšet, ale vždy jen v úvodu skladeb a potom už jen v úvodním intru, vokály v jednotlivých skladbách jsou totiž nazpívány v angličtině. Album, které díky tomu, že jsou skladby do sebe vmixovány, tvoří perfektní kompaktní celek, který se náramně dobře poslouchá třeba po návratu s párty a nebo před spaním. Cédečko otevírá track Der Anfang, což je vlastně takové intro ve kterém vás srdečně vítá německy ženský hlas. Je poněkud podivné, že na jejich prvním albu, které jsem slyšel později, je zcela totožné intro, ale dál už všechna podobnost mizí a máme tu regulérní novou věc. První opravdový track, který na intro plynule navazuje se jmenuje Distance a vokály obstarala už zmíněná Kim Sanders. Určitě vás u téhle věci osloví krásně vysoký a čistý vokál a hned si říkáte, že pokud se celé CD ponese v tomto duchu, tak je tu jedno z mála cédéček, které neobsahuje jen jeden či dva hity a zbytek tvoří pouze vycpávky narychlo splácané. Naštěstí to v tomto případě rozhodně nehrozí a CD opravdu tvoří parádní celek od začátku až do konce. S hlasem této zpěvačky se setkáte ještě v jedné věci na tomto albu, takže když zhruba po sedmi minutách bude track končit, tak nemusíte být smutní, že už její hlas neuslyšíte.


Christopher von Deylen, Heppner a Mirko von Schlieffen - to nám
nikdo nemohl říct, že v tom bazénu není voda ?

Před začátkem dalšího tracku tu je menší proslov a už se přidává tiší zasněný ženský vokál a začíná skladba Dream Of You, kterou můžete slyšet i na frekvencích Českých rádií. První známější věc z téhle desky. Zajímavě zabarvený citlivý vokál zpěváka Heppnera, občasné filtry na hlasu a svižnější rytmus dělají první rychlejší věc na tomto albu. Zasněný vokál ze začátku skladby je zde naplno slyšet a dokresluje tuhle skvělou věc. Po doznění posledních tonů, které se ztrácejí v ozvěně, zaslechnete zkreslené "schiller" a to je znamení , že začíná instrumentální věc, která nese stejný název jako samotná kapela. Track číslo čtyři se tedy jmenuje Schiller a je to pohodové piánko, které někdy jen tiše doplňuje a jinde je zas zřetelně slyšet, prostě pohoda s parádním rytmem, který ke konci utichá a začínáte slyšet rolničky či zvonečky, které zvěstí další track a druhou známější věc, kterou je skladba Ein Schoner Tag.Tahle věcička je vytvořena ve spolupráci se zpěvačkou pod pseudonymem Isgaard a jak jinak je to opět trefa do černého. Melodie, postupně víc a víc zdůrazněná je náhle přerušena slovy "ein schoner tag" a pak to začíná. Vokál operní pěvkyně a rytmus se vrací, aby později už i s hlasem vytvořil jakýsi epický příběh. Parádní spojení, které má dobrý nápad dát dohromady operní zpěv se zajímavou a podmanivou melodií. Tady se nejvíce projeví cit pro rytmiku a následné vyznění celé skladby. Rozhodně tahle věc nedopadla nijak kýčovitě o proti skladbám kde už jsem podobné spojení mohl slyšet. Tuhle skladbu si dovolím označit jako nejlepší nápad celého alba. Pátým trackem, který začíná jak jinak, než německý proslov je skladba Traume. Zpočátku uslyšíte sborový zpěv jak někde v kostele. Vůbec většina začátků skladeb od Schiller je hodně zajímavá a nápaditá. Temné bubny a první tony jakýchsi píšťal a pravidelný rytmus, který se přidává vede dál tento track. Tahle věc mne nijak moc nevzala, ale nemohu říct, že by na albu byla zbytečná, už jen pro ten zpěv s jakoby prostorovou ozvěnou kostela. Track číslo sedm je krásné solo na housle, které začínají tuhle parádičku a pak se připojuje celý orchestr. Nádhera, ani jeden úder bubnu, ale ta síla z toho přímo vyzařuje. Bohužel se nebudete kochat moc dlouho, protože po dvou minutách se track Aufbruch mění úplně plynule a bezbolestně ve skladbu Fernweh. Prostor zde dostalo piánko, takže další pohodička. V tuhle dobu už musíte ležet někde na pohodlné posteli s přivřenými oči a jen vnímat tu hudbu, která vámi prostupuje a vytváří příjemné teplo. Skladba Fernweh vás v tomhle ohledu rozhodně nezklame, občasné cinknutí trianglu, melodie chvílemi se ztrácející a chvílemi zase prosakující plnou svou silou na povrch. Ideální představa rozpálené pláže a samoty na nějakém ostrově u prostřed moře se úplně zhmotňuje.


Myslíš, že tam někde jsou lidé, kteří naší hudbě rozumí ?
Já si myslím, ne já to vím, že jsou.

Der Prophet je vlastně jen další proslov, který jsme už dlouho neslyšeli a který nám připomíná, že cédéčko vzniklo u našich západních sousedů. Tady právě dostal prostor ke svému odříkání textu Otto Sander. Další skladbou je Dancing With Loneliness s hlasem už zmiňované Kim Sanders, jinak je to právě teď aktuální singl v Německu. Nechtějte, abych hodnotil obě skladby nazpívané touto zpěvačkou, každá má něco zajímavého a obě si musíte poslechnout sami. Snad ještě dodám, že při jejím zpěvu vám naskakuje takovéto příjemné mrazení v zádech, které značí, že to co slyšíte je to pravé ořechové. Je tu další věcička tohohle alba a to jest už jedenáctá skladba Heimweh. Nijak nápadná věc s lehkým ženským vokálem, jejíž melodická linka se chvíli v tichosti schovává, aby později zase prorazila na povrch. Skladba Strandmusik, která následuje je hlavně o ženském vokálu doplněném o doprovod kytary a zvuku deště. O něco lepší jako celek, než věc Traume. Nešťastnou třináctku má věc Zaubergarten, což je zpočátku známý hlas operní pěvkyně doplněný o zvuky zpěvu ptáků. Později se na pozadí přidává poněkud temný rytmus a dál můžete slyšet hlavní melodii, která je zajímavá svými zvraty, ale nečekejte nějaké experimentování. Jako celek velmi příjemná poslechová věc. No a je tu můj favorit tohohle CD a to skladba Destiny. Už od začátku zajímavý vokál a později na plno propuknutý rytmus mě nejvíc ze všeho připomíná Roberta Milese a jeho první průlomové album Dreamland. Mimochodem nedávno mu vyšlo nové album, které by mělo být úplně něco jiného, mělo by to být spíše do breakbeatu s ethno prvkami. Bohužel jsem jeho nové album Organik ještě neslyšel, ale vraťme se k Schiller. Destiny má svižný rytmus a parádní melodii uhánějící stále dál s občasnými bubínky ztracenými v ozvěně. Tahle věcička mě celkem potěšila, ostatně jak celé album Weltreise. U mě jasný favorit, jen by mohla být ještě trošku delší. Další věcí je Einsamkeit, track který vrší svoji melodii, aby na chvíli zcela utichl a postupně se vracel a hnal vás do poklepávání si do rytmu. Dost chytlavá záležitost. Za chvíli slyšíte ztišení a myslíte si, že se skladba opět rozjede, ale to už jsou slyšet útržky hovorů nějakých lidí a následuje věc Expedition. Zde se nesmím odpustit, že už se mi zdají postupy v téhle věci aplikované, předtím někde použité, ale určitě to není opakování některé předchozí skladby, jen menší podobnost v aranžmá atd. Celkem krátká Expedition s podobnými nástroji a postupy, které jste už mohli slyšet je vystřídána zcela zasněnou Weltreise ve které se na vás v pravidelných "vlnách", které by se daly přirovnat k šumění vln na pobřeží snaží Schiller přesvědčit, že se neodkladně blíží konec jejich alba. Poslední zvuková stopa to však ještě není, protože potom následuje ještě závěrečné Das Ende, což znamená konec CD (to jsem ale chytrý).


Weltreise - skvělé na poslech právě teď, v podzimním čase ...

Po závěrečném outru na vás displej přehrávače vyblafne skoro přesně sedmdesátčtyři minut a musím říci že perfektního poslechového cédéčka, které rozhodně stojí zato si poslechnout, pokud vám chvílemi už zvuk rychlé taneční hudby leze krkem. Vzhledem k tomu, že už mám vlastně obě alba od Schiller, tak se mi zdá, že tohle novější album bylo určeno i víc pro Evropského posluchače, než album první, které bylo spíše pro Němce samotné. Je tedy dobře, že Schiller se svým prvním albem prorazili a vešli ve větší známost. Jejich první album se mi jeví jako více tanečnější vzhledem k několika hitům z něj. Rozhodně však není na škodu, že Weltreise je spíš chill-out záležitost, vzhledem k tomu kolik zajímavých lidí na něm spolupracovalo a jaké povedené kousky vytvořili. Ke koupi je i speciální dvoj-cédéčková verze, kde na druhém CD je asi tak čtrnácti-minutový vtipně pojmenovaný Schill-out mix, který je namixovaný v jedné zvukové stopě. Mám ovšem dojem, že ho je možnost stejně sehnat pouze v Německu ... Doufám, že časem dám dohromady i recenzi na jejich první album, které mám i s druhým Schill-outovým cédéčkem ...

Tracklist:
01 Der Anfag
02 Distance
03 Dream Of You
04 Schiller
05 Ein Schoner Tag
06 Traume
07 Aufbruch
08 Fernweh
09 Der Prophet
10 Dancing With Loneliness
11 Heimweh
12 Strandmusik
13 Zaubergarten
14 Destiny
15 Einsamkeit
16 Expedition
17 Weltreise
18 Das Ende

(speciální edice CD 2 - Schill-out mix)

Oficiální stránky: www.schiller-weltreise.de, www.polydor.de9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ