TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

Storm znamená bouři, čili něco z čeho my obyčejní smrtelníci máme strach. Pod tímto jménem však vystupují také dvě seskupení, které si pro svůj název zvolily právě tento přírodní úkaz. My se dnes nebudeme zabývat DJkou, která holduje drum´n´bassovým rytmům, ale podíváme se opět za našimi starými známými sousedy v Německu. Trancy Spacer a Spacy Trancer (jinak Jam & Spoon), jsou opět zpátky a dokonce v mnohem lepší kondici. Zdá se, že po posledních remixových pracech tohoto produkčního týmu, ať už to bylo pod nálepkou J & S či Storm, konečně chytli ten správný vítr do svých trochu potrhaných plachet. Remixy pro Tall Paula - Freebase, Mr. X & Mr. Y - New World Order, Blank & Jones - Beyond Time a Giorgio Moroder - The Chase byly totiž hodně rozpačité a zcela bez nápadů. Přitom nápady tohle frankfurtské duo vždycky hýřilo a nikdy nešetřilo - vzpomeňme jen na překrásná tranceová alba Tripomatic Fairytales 2001 & 2002. Storm si Jam El Mar s Markem Spoonem založili už v roce 1997 jako svoji stylovou odbočku a já dodnes nechápu jak jim mohl tenhle název projít, když už jednou se takhle pojmenovala DJka polámaných beatů a když jsou dneska v módě soudy, které přetáhnou po vyčerpávajících debatách kolem copyrightu, práva na tu kterou stranu. Hned první eponymní singl zabodoval u těch nejslavnějších jmen za gramofony. Stal se oblíbeným i u Carla Coxe, který ho pro jeho vyčnívající a hodně originální hudební náplň míchal do svých technosetů. Rozhodně nezněl vůbec německy a stavěl na nových electro zvuzích patřičně profiltrovaných skrz naskrz. Huri-Khan a loňský trhák Time To Burn už originalitou příliš nesršely. Vypadalo to jako by si Jam s Markem základy ponechali uzavřené v sequenceru a pouze měnili osudy skladeb s minimální inovací. Zvuky zůstaly, bicí zůstaly - prostě takové remixy pod novými názvy. Loni vydané album Stormjunkie přineslo naštěstí celkem třináct skladeb, kde si mohl přijít na chuť i ten kdo byl novými singly zklamán. Rozhodně jsem věděl, že album má v záloze nejmíň ještě jeden track, který by se mohl na trhu objevit ve formátu singlu s novými remixy a tipoval jsem skladbu The Fly. Díky mému mailovému kontaktu s vůdčí hlavou Storm - Jam El Marem, jsem byl však překvapivě informován, že The Fly mají mají rádi všichni, ale firma se rozhodla, že chce mezi lidi dostat zcela nový track, který album neobsahuje. Podivný krok, ale jistě k němu měli svůj důvod.

Stormanimal je tedy na světě a já vám teď přiblížím, co vás čeká a pokud si ho seženete - nemine. Ochutnávkou pro vás mohl být tenhle track tady na www. trance.cz a ukázky (zatím stále bez videa) můžete nalézt na domovské adrese www.storm-storm.com. Fialový obal s hodně plastickým obrázkem tigříka, v sobě skrývá pět verzí tohoto tracku. Radio Mix nám singl otevírá a hned po dvaceti vteřinách pochopíme původ. Opět čerpá z již osvědčených a zajetých singlů. Bicí jsou konstantní a budoucí změny automatů už se asi jen těžko dočkáme. Zdá se, že pro tuto "techno odbočku" jsou jednou automaty dány a inovace se prostě konat nebude! To se týká i nosných zvuků zatím nejlepšího singlu od Storm. Všechno co vás v této skladbě zaujme je naostřeno na nejvyšší možnou intenzitu. Počínaje hlasovými útržky, přes přechody a různé zvraty. Tempo je také hodně závratné. Pro Jam a Spoona typické přidávání různých bicích doplňků zde také nechybí. Vynikající je také rozjezd naechované plochy, která se náhle začne zrychlovat a ujíždět do vysokých frekvencí. Filtry, kterými je tenhle track prosycen se tryskem přelévají z těch nejhlubších tónin do až tříštivých výšek, využívající i hranic kolem středů, kde se nezapomenou zhoupnout. Club Mix je pouze rozšířenou verzí. Tam kde jsme v Radio Editu končili, tak tím samým zpomalením vokálů nyní začínáme. Takže "Stormanimal - The Incredible" a popojedeme dále. Koncepce tohoto mixu je vytvořena na dvojnásobném nastavení všech ústředních motivů. To znamená, že to co jsme slyšeli pouze jednou má nyní dvojnásobnou délku. Happy People In The Morning Mix je zaregistrovaná značka pro klubové mixy, které mají ambice stát se pro svůj minimalistický projev a hlavně díky délce skladeb (osm až devět minut) součástí nějakého setu. Zde se na rozdíl od předchozích dvou mixů objevují i jiné hudební zásahy. Novým prvkem je zpomalený electro hlas v půlce tracku, novými jsou zde i pasáže bez beatů, ale hlavně smyčka se zatím nepoužitým "brebentěním", využívaným např. Olavem Basoskim. Smyčka je vytahována téměř ze záhrobí aniž by jí bylo rozumět, postupně Storm přidávají na intenzitě a odkrývají hlasovou schovávačku.

Stormanimal je ukázkovým případem skladby, kdy remixy pouze přemílají již umlácenou slámu. Originální verze je totiž tak dobrá, že sebelepší remix už nemá šanci ji trumfnout. Zde byli osloveni dva producentské týmy. Elektrochemie LK a dvojice Lexy & K-Paul. Elektrochemie LK (jinak hudební pseudonym pro Thomase Schumachera) začíná svůj remix nasamplovaným smíchem, který po několikanásobném opakování působí jako dost odpudivý skřek. Nic nového, hodně německé spodky, když to zkrátím - možná tak trochu návrat k hudebním začátkům DJe Hooligana. Na party absolutně nepoužitelné, pro poslech doma také - prostě kompletní výplach vašich mozkových závitů. Jediným zajímavým momentem je zde loop efekt, použitý ke konci skladby. Ten však trvá asi šest vteřin a to je zatraceně málo na to, aby vás tenhle mix vzal... Devětadvacetiletý producent jehož techno tvář je v současné době spojována s labelem Ericka Powella - Bush Records a který v poslední době přispěl jedním remixem i na výběr Club Mixes 2000 od Frankie Goes To Hollywood, zde předvedl naprosto zbytečnou práci. Také Lexy & K-Paul Sturmstaerke 12" Remix nemá žádný větší význam. Alexander Gerlach a Kai Paul, kteří hodně spolupracují s Westbamovým labelem Low Spirit, si ponechali pouze hlasové útržky, ale jinak je jejich remix upraven k nepoznání. Hodně syrový a místy hodně nudný je druhým zklamáním. Na rozdíl od Thomase Schumachera používají pouze své základy a z originálu čerpají minimálně. Nebýt hlasů asi by se dal tenhle mix vydávat za vlastní materiál.
Zhodnocení: "Bouře" se přihnala zpátky a s ní i hodně našláplý materiál. Stormjunkie nebylo špatným albem, ale už to chtělo něco nového! Stormanimal dobylo právem anglickou klubovou hitparádu a po celkem nudném období se v táboře Jam & Spoon konečně začíná opět něco dít. Jam El Mar se uchýlil k trackům zcela oproštěných od beatů pro "německého Andrea Bocelliho". Bjo"rn Casapietra je zpěvákem na jehož album přispěl Jam čtyřmi tracky a společně s Markem připravili remix pro Resistance D. - If You Were There (zatím je k dostání pouze na vinylu, takže brzy po vyjítí CDčka očekávejte recenzi). Kromě toho se usilovně pracuje na novém albu Jam & Spoon, které mělo vyjít už koncem roku. Myslím, že se máme opět na co těšit!
Myclick9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ