TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 10.10.2002 Dolvich, Review

Projekt Trance Allstars je seskupením elitních německých producentů, kteří jsou ve svém žánru vysoce uznáváni, a proto se projekt také jmenuje Trance Allstars, jednoduše jde o hvězdy tranceové scény :) Členy projektu jsou ATB, DJ Mellow-D, Schiller, Sunbeam, Talla 2XLC a Taucher. Projekt byl založen v roce 2000 a první release "The First Rebirth" se hned se chytl ve všech tanečních hitparádách. Později následoval druhý singl "Ready to flow", který byl ještě úspěšnější. Ještě v tom a samém roce vydali Trance Allstars své debutové album "Worldwide", které zaznamenalo solidní úspěch. Poté byl projekt pozastaven a jednotliví členové se věnovali svým sólovým projektům. Výsledkem byla alba "Lightyears" (Sunbeam), "Weltreise" (Schiller) a "Dedicated" (ATB). V roce 2002 byla však činnost Trance Allstars opět obnovena a byla vydána skladba "Lost in love", kterou následoval zatím poslední singl "Go". A 12.8.2002 Trance Allstars vydali své druhé album "Synergy II - The story continues ...", které se stejně jako předcházející album "Worldwide" dostalo do Top 20 německé prodávanosti. Na albu každý z producentů umístil své dvě zcela nové produkce, dále jednu novou verzi své starší skladby a remix skladby jiného člena projektu Trance Allstars. Vyjímku zde tvoří Schiller, kteří namísto nových produkcí na album umístili remixy svých starších skladeb od projektů, které nejsou členy Trance Allstars (Molella, Humate). 24 skladeb samozřejmě doplňují dva vydané singly, bohužel pouze v radio verzích.

Disc 1:
1. Lost in love - Radio edit (ATB) - Co k tomu říci? Předělaná klasika od projektu Legend B se opět stává klasikou. Již nyní lze tuto novou verzi požadovat za kultovní a pro mě osobně je to nejlepší singl od Trance Allstars. Trochu to svým kultovním pojetím připomíná Central Seven - Missing.
2. Angels (Talla 2XLC) - Talla 2XLC v této skladbě dokazuje, jak mnohostranným je producentem. Track obsahuje mnoho tanečních stylů. Skladba začíná hodně našlapaným hard-trancem, pak se postupně přelije přes vocal a vše to dovrší skvělý uplifting.
3. Fireworks 2002 (DJ Mellow-D) - Skladba je odstartována několikrát opakovanou hláškou "get ready", následuje nekompromisní elektro-trance, jenž se postupně přelije do výborného upliftingu, který s občasnou pomocí elektro-samplů kraluje celému tracku. Se současným 2002-soundem tak ožívá taneční hit z roku 1997 "Fireworks", což byla jedna z prvních skladeb, kterou se DJ Mellow-D dostal do hudebního světa.
4. Lava (Taucher) - Na Taucherovy skladby jsem se vysloveně těšil, neboť pausa od vydání jeho poslední produkce se táhne opravdu dlouho. A i tato skladba je tanečním skvostem. Přidané acidové syntézy melodii vysloveně lahodí. Ralf Armand Beck (Taucher) opět dokazuje, že ve spolupráci se svým producentem Torstenem Stenzelem nedokáže vytvořit špatný track.
5. Do it (Sunbeam) - Nová verze nedávného singlu dvojice Sunbeam sice nepřináší mnoho nových inovací, ale i přes to z této skladby dělají nové backgroundové samply a protáhlejší syntézy tak trochu jinou skladbu, která se rozhodně dá poslouchat.
6. America (Talla 2XLC) - První tvrdší věc na albu. Atmosféra je opravdu výborná. A při rozjetí pekelné melodie ještě narůstá. Vykřikující vokál "America" vše jenom podtrhuje.
7. The summer (ATB) - Dreamová verze skladby "The summer" jako by vypadla z tracklistu Andreho prvního alba "Movin' melodies". Je zde i zachován ten známý ATB's Paradise-sound, který se již vyskytoval v originálu songu "The summer". Ale na tomto albu skladba působí spíše jako mezi-track, který vyplňuje prázdné místo.
8. Dream of you - Molella remix (Schiller) - Tvorba italského Molelly se mi vůbec nezamlouvá, a proto jsem k tomuto remixu přistupoval s nedůvěrou. Ale italský DJ velmi mile překvapil. I přes to, že jsou v tomto tracku použity pro něj typické samply, zní to poměrně dobře. Molella dokonce ze bell-samplu sestavil novou melodii. Schiller rozhodně věděli, proč na album umístili právě tento remix.
9. Deep inside L.A. (DJ Mellow-D) - Tato skladba je tvořena ve stylu posledních singlů projektu Mellow Trax. Nedá se říci, že by to bylo špatné, ale v záplavě tolika kvalitních tracků tento průměrný kousek zcela zaniká.
10. Fantasy - Sunbeam remix (Taucher) - Sunbeam remix udělal z Taucherovy skladby "Fantasy" tanečnější track, ale i přes to byla částečně zachována atmosféra. Celkem vzato je to nadprůměrná skladba.
11. Winterlove (Taucher) - Nová verze Taucherovy starší skladby je to, co tomuto albu chybělo. Klasický piano-trance trochu ve stylu Paul van Dyka. A jako každý song z Taucherova repertoáru má i tento track výbornou atmosféru.
12. Rain (ATB) - Další dream-housová skladba od ATB. Ovšem nic výrazného pouze průměrný kousek, ale o to lépe se při této minimálně se měnící hudbě relaxuje.
13. Let u go - Schiller remix (ATB) - Chill-outový Schiller remix nejúspěšnější skladby od ATB. Výborný nápad bohužel ne už tak dobře provedený. Skladba zní celkem vzato dobře až na jednu maličkost: Schiller zde dávají moc velký prostor vokálům z originálu. Zcela na místě by zde byly naopak background-vokály, které by daly vyniknout výbornému ambient-soundu.

Disc 2:
1. Go - Radio edit (Talla 2XLC) - Mobyho klasika opět ožívá. Chvályhodné je především to, že se podařilo zachovat atmosféru.
2. Eternal mystery - DJ Mellow-D remix (Talla 2XLC) - DJ Mellow-D je i výborný remixér a tento remix skladby "Eternal mystery" od Talla 2XLC patří mezi ty jeho lepší. Jedním z důvodů je i temná atmosféra, která je přítomna během celé skladby.
3. One minute - Talla 2XLC remix (Sunbeam) - Talla 2XLC se zodpovědně ujal remixu skladby "One minute in heaven" od Sunbeam. Vytvořil kombinaci tvrdých beatů a tajemně zabarveného hlasu z originálu. Vše to vrcholí opět skvělým upliftingem s prvky elektra.
4. Phuture vibes - ATB remix (DJ Mellow-D) - Typický ATB remix, který se drží pravidla "hlavně nezměnit příliš originál" a to je v tomto případě rozhodně dobře, neboť taková klasika jako je "Phuture vibes" by měla zůstat tak, jak je. ATB pouze přidal několik samplů do pozadí.
5. Ocean's floor (Sunbeam) - Výborná skladba plná nadpozemských zvuků. Tento song má všechno, co je k současnému trancovému hitu potřeba (melodie, atmosféra, rytmus…). Už při nájezdu je cítit ta energie a když se skladba rozjede do skvělého upliftingu, tak se zákonitě pohne srdce každého trancera.
6. Deep dive (DJ Mellow-D) - Trochu pomalejší skladba, ale o to povedenější, především smyčcová melodie. Na to nejsme od DJe Mellow-D zvyklí. Velmi příjemné překvapení.
7. Liebesschmerz (Schiller) - Velmi povedená chill-outová verze starší skladby od Schillera. I přes to, že je zde použita stejná melodie jako v originální verzi tracku, skladba získává zcela jinou atmosféru. Celkově vzato Schiller spadli do chill-outu. Začalo to albem "Weltreise" a od té doby se jim v tomto hudebním odvětví tak zalíbilo, že se již nevrátili ke svým club/dancovým kořenům.
8. Das Glockenspiel - Taucher remix (Schiller) - Taucherovi se podařilo do tracku vnést atmosféru, která je zcela typická pro jeho vlastní tvorbu, a tak se z kultovního tracku stává ještě kultovnější záležitost.
9. Sonic blast (Sunbeam) - Po skladbě "Ocean's floor" jsem se na další track od Sunbeam velice těšil. Není to sice tak melodické, ale rozhodně je to také povedený track, který vyniká především kvalitním vysamplováním. Jen tak dál.
10. Frequency (Talla 2XLC) - Další tvrdší track od Talla 2XLC. Hard-beaty na počátku skladby čím dál tím více přidávají na tvrdosti, poté se střídavě přidává zajímavý sampl až to vyvrcholí úplným výhulem, který jako by říkal "techno make fun".
11. Do you love me (ATB) - O něco povedenější dream než předešlé tracky od ATB na tomto albu. Ale zásluhu na tom určitě nemají podprůměrné vokály, ale spíše originální melodie.
12. Sunrise (Taucher) - Další z povedených skladeb DJe Tauchera, kterou opět značí výborná atmosféra. Takto dokonalým skladbám lze opravdu máloco vytknout.
13. Ruhe - Humate remix (Schiller) - Remix od Humate lze považovat za výborné zakončení celého alba. Za house/trancovým projektem Humate se skrývá německý DJ Gerret Frerichs, který se proslavil zejména hitem "Love simulation" z roku 1997 a své kvality dokazuje i v tomto remixu.

ZHODNOCENÍ: Tracky od Tauchera a Talla 2XLC si drží svůj vysoký standart, DJ Mellow-D také předvedl kvalitní práci. Schiller po své chill-outové mutaci předvádějí vyrovnané výkony a to i na tomto albu. Nejpříjemnějším překvapením pro mě byli Sunbeam. Ti mě opravdu překvapili. Myslel jsem, že na toto album umístí pouze průměrné produkce a to nejlepší si nechají pro svůj nový singl, který slibují již půl roku, ale oni takhle. Tak to se vysloveně těším na jejich budoucí produkce. Naopak mě jako jediný zklamal ATB, který asi nechtěl nic zkazit, a tak hrál na jistotu. Každopádně má na víc. Celkově vzato to je jedno z nejlepších alb tohoto roku. Jenom můžu doporučit.
Limitovaná edice alba obsahuje videoklipy "Lost in love" a "Go", dále dokument o natáčení videoklipu "Go", výborné fotografie pořízené z videoklipu "Go" a screensaver inspirovaný také videoklipem "Go".

TRACKLIST
CD 1:
1. Lost in love - Radio edit (ATB) (3:54)
2. Angels (Talla 2XLC) (4:37)
3. Fireworks 2002 (DJ Mellow-D) (3:52)
4. Lava (Taucher) (3:58)
5. Do it (Sunbeam) (4:06)
6. America (Talla 2XLC) (3:45)
7. The summer (ATB) (2:41)
8. Dream of you - Molella remix (Schiller) (5:05)
9. Deep inside L.A. (DJ Mellow-D) (4:43)
10. Fantasy - Sunbeam remix (Taucher) (4:30)
11. Winterlove (Taucher) (4:04)
12. Rain (ATB) (4:37)
13. Let u go - Schiller remix (ATB) (6:30)
CD2:
1. Go - Radio edit (Talla 2XLC) (3:28)
2. Eternal mystery - DJ Mellow-D (Talla 2XLC) (4:16)
3. One minute - Talla 2XLC remix (Sunbeam) (4:18)
4. Phuture vibes - ATB remix (DJ Mellow-D) (4:31)
5. Ocean's floor (Sunbeam) (4:30)
6. Deep dive (DJ Mellow-D) (4:58)
7. Liebesschmerz (Schiller) (7:57)
8. Das Glockenspiel - Taucher remix (Schiller) (5:06)
9. Sonic blast (Sunbeam) (4:16)
10. Frequency (Talla 2XLC) (3:59)
11. Do you love me (ATB) (6:31)
12. Sunrise (Taucher) (4:44)
13. Ruhe - Humate remix (Schiller) (9:57)

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ