TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 21.3.2002 Spaceboss, Review

Magik, Summerbreeze, In Search Of Sunrise, Revolution, Black Hole....co mají všechna tato jména společného? Pokud jste nežili poslední 3-4 roky na Marsu, tak je vám jasné, o které slavné osobnosti současné tranceové kultury bude nyní řeč. Ano, všechna jména spojuje jeden člověk - Tijs Verwest známější pod svým uměleckým pseudonymem DJ Tiësto (www.dj-tiesto.com). Tiësto dosáhl snad všeho, čeho se vůbec ve světě klubové hudby dosáhnout dá. Je jedním z nejoblíbenějších djů světa, jeho kompilace Magik se stále skvěle prodává (jeho příznivci netrpělivě očekávají osmé pokračování této geniální série) a snad každý Tiestův singl se okamžitě stává tranceovou hymnou. Z Tiëstova stále aktuálního alba In My Memory už vyšly dva hodně podařené singly (Urban Train, Flight 643) a nyní nám tento holandský trance mág nabízí další singlovou lahůdku ze své desky. Nahrávka se jmenuje Lethal Industry a pokud se ji rozhodnete pořídit, můžete se těšit na celkem šest různých verzí této skladby.

Běhal vám někdy při nějaké opravdu podařené skladbě mráz po zádech? Pokud ne, máte možnost tento příjemný pocit okusit v live mixu skladby Lethal Industry. Tento mix byl pořízen na jednom z mnoha Tiëstových vystoupení - nadšené skandování a pískání, to je jen část atmosféry Tiëstových setů, kterou si můžete nyní také vychutnat. Tiësto v Lethal Industry předvádí to, díky čemu je tak oblíbený - silnou melodii, strhující beat, propracovanost do posledního detailu. Tomu se prostě nedá odolat! Následující radio edit je z celé desky nejméně zajímavý. Má velice krátkou stopáž (necelé tři minuty), je hodně uhlazený a postrádám taneční náboj, který najdeme v jiných verzích. Musíme ovšem brát v úvahu, že tento remix je určený do rádia (na českých fm vlnách ho ovšem nečekejte) a pro tento účel je také upraven. Pokud chcete něco klubovějšího, jsou pro vás připraveny další mixy.

Hned další - Original Mix je úplně o něčem jiném. Tiësto zpočátku poměrně nenápadně nasazuje bicí, postupně se ale přidávají futuristické zvuky, které vás okamžitě přenesou do jiných dimenzí a kolem první minuty se již ocitnete v tanečním víru, z kterého se jen tak nedostanete. Tiësto v této verzi trochu šetří základním motivem, ale to je jenom dobře, protože jinak by mohlo dojít k rychlému oposlouchaní. Remix má vynikající gradaci a je vidět, že Tiësto si díky desítkám remixům, které udělal, dokonale vybrousil svůj styl a skladbu dovede vždy přesně do té podoby, kde jí chce mít. Mixy, o kterých byla až doposud řeč, byly zcela v Tiëstovo režii a nyní ná čekají remixy, o které se postarali jiní producenti. Co by jste řekli, kdyby Lethal Industry mixoval např. takový Mauro Picotto ? Jak by v jeho podobě skladba Lethal Industy vypadala? O tom není třeba nějak spekulovat, protože mix od Mauro Picotta je na vinylu také zařazen! Mauro nahrávku Lethal Industry hodně přitvrdil a i když samozřejmě určité prvky originálu zachoval (melodie, použité zvuky), tak původní verze je v jeho mixu opravdu těžko rozeznatelná (ukázka). Hodně deep, hodně progresivně a hodně originálně pojal MP svůj remix a zvítězil tak na plné čáře. Jeho mix je na vinylu bezkonkurenčně nejlepší a Tiësto si může pouze gratulovat, že Picotta o zremixování Lethal Industry požádal.

Jestliže je Picottovo dílko na vás příliš tvrdé a raději se vznášíte na vlnách euforického upliftingu, potom vás jistě potěší verze od Svenson & Gielen. Jejich mix je sladký, uklidňující a velice příjemně se poslouchá (ukázka). Jediné, co bych tomuto mixu vytknul, je trochu delší rozjezd, ale jinak je to lahůdka, které se jen tak nepřejíte. Závěrečný mix obstarali Fred Numf Vs Etienne Overdijk. Tito méně známí producenti si s Lethal Industry poradili také velice dobře. Jejich mix se pohybuje někde mezi upliftingem Svenson & Gielen a deepem Mauro Picotta (ukázka). Inovativně pojaté bicí, spousta nových zvuků, zajímavé pojetí základního motivu. Opět je to něco jiného než původní Tiëstova skladba a opět je to krok správným směrem.
Co na závěr? Tiëstovo novinka Lethal Industry je hodně cool, stejně tak jako mixy, které na vinylu najdete. Tak dobré singly nevychází každý den, takže pokud vám LI ve vaší diskografii dosud chybí, rychle to napravte a singl si opatřete, litovat rozhodně nebudete...

Tracklist:
01.Lethal Industry (Live Edit) [02:53]
02.Lethal Industry (Radio Edit) [02:45]
03.Lethal Industry (Original Mix) [06:47]
04.Lethal Industry (Mauro Picotto Remix) [07:48]
05.Lethal Industry (Svenson & Gielen Remix) [07:05]
06.Lethal Industry (Fred Numf Vs Etienne Overdijk Remix) [07:38]

Napsat názor do DISKUSE


25.8. 18:15
Video-recenze novinek (Freezer)
25.8. 17:55
Trancenation @ Mecca Club Prague 16.11.2019
20.8. 20:40
Gareth Emery zahraje 23.8. v Epicu
4.8. 23:48
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

23.8. 13:30
OUT! [TAR#138] Corrie Theron - I Am
23.8. 12:42
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Andy Jornee & Zara Taylor - Everything Changes / In Your Eyes
23.8. 12:13
OUT! [TAR Oasis] Paaro - Fusion
16.8. 23:37
OUT! [Trance All-Stars Records] Tommy Kierland - Plethora / Closer to the Sun
16.8. 23:37
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Blue Serigala - Constitution

17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)
11.8. 20:39
Vadim Zhukov feat. Megan Sampson - Heart Connected (Solarstone Reconstructed Mix)
6.8. 18:45
Ciaran McAuley & Clare Stagg - All I Want (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ