TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 14.8.2001 Karel, Review
Jméno Tiësto patří na trance.cz (a nejen zde) k těm nejdiskutovanějším, o tom není sporu. Pro většinu z nás je tento holandský dj skoro až modlou, alespoň co se týče tranceové hudby. Tiësto se za poslední dva roky ohromně vypracoval a díky svým výborným setům a produkci (ať už v podobě vlastních písní či remixů) se stal tolik opěvovaným a vyhledávaným. Záměrně jsem napsal "za poslední dva roky", protože předtím Tiësto nebyl tolik známý, kdybyste mi na počátku roku 1999 řekli jeho jméno, zeptal bych se vás, kdo/co je Tiësto ? Zlomovým byl pro Tiësta asi rok 2000, kdy složil remix ke skladbě Delerium - Silence. Tato skladba se stala zejména díky Tiëstově remixu jednou z nejúspěšnějších v minulém roce a myslím, že právě tento remix vynesl Tiësta tam, kde je nyní. Když na počátku letošního roku vyšel singl Flight 643, začaly se objevovat náznaky, že by snad Tiësto v tomto roce mohl vydat kompletní album. Tyto zprávy se potvrdily na přelomu července a srpna a spolu s nimi ještě přišla zpráva o novém singlu Urban train. Události v dalších dnech ovšem nabraly na obrátkách a 8.srpna 2001 vyšlo album nazvané In my memory v Japonsku, v souvislosti s Tiëstovým turné po této zemi. V Evropě zatím nevyšlo, ale dá se předpokládat, že vyjde co nevidět. Pevně věřím, že naše velmi aktuální recenze přispěje k vašemu rozhodnutí, zdali toto album stojí za koupi, či nikoliv.

Album obsahuje jedenáct skladeb v celkové délce 77 minut 45 sekund, nedočkavě jej tedy spouštím a jsem velmi zvědavý, jestli všechny songy budou povedené jako Flight 643 a Urban Train, nebo budou spíše do počtu. Počasí. Při psaní recenze je velmi horký srpnový podvečer, takže to, co mám na sobě, asi příliš rozvádět nemusím, no ale moc toho není! Bránu do Tiëstovo skrytých myšlenek otevírá píseň Magic Journey. První takřka tři minuty je slyšet vcelku tajemné intro, které nám ani náhodou neprozradí, jaké toto album vlastně bude. Intro není nějak moc originální, skoro bych řekl klasické intro tanečních alb. Asi od třetí minuty se přidají docela progresivní beaty a rázem je to o něčem úplně jiném. V šesté minutě se přidá vokál jakési operní zpěvačky (skoro je to jako singl Pictures of the gallery od Tauchera), naštěstí je velmi krátký a brzy je přerušen nastupující melodií. Magic Journey je velmi slušná skladba (ukázka) a naznačuje nám, že na albu najdeme jak trance, tak i progresivní tvorbu, tedy přesně to, co jsme od tohoto alba asi očekávali. Dvojku má píseň s názvem Close to You. Trochu je škoda, že Tiësto neudělal z alba jeden velký mix, od tak dobrého dj-je by to myslím měla být skoro povinnost. Ale nevadí, toto album mixované není, však namixovat do sebe Magic Journey a Close to You by asi neuměl nikdo. Close to You je totiž regulérním "ploužákem", ženský vokálek, pevné objetí a milujme se, množme se. Celkem mě tahle píseň překvapila, nevěděl jsem, že Tiësto umí i pomalé věci. Close to You je myslím pěkný song a i když podobných skladeb jsou desítky, zařazení skladby na album beru jako příjemné zpestření, i když by asi bylo lepší umístění někde na konci alba a ne hned na začátku.

Dallas 4pm je třetí song v pořadí. Takřka sedmiminutová skladba v sobě ukrývá zastřené tranceové plochy, skoro až takové mystično a k tomu všemu příjemné a nenásilné beaty. Stylově bych Dallas 4pm zařadil někam k trance chilloutu. No ale že by to byla kdovíjak originální píseň (byť se zde objeví několik nových zvuků), to rozhodně ne. In my memory je název čtvrté skladby. Začíná hodně dobře, originální zvuky, po chvíli se ale opět objeví ženský vokál a nabízí se paralela s Close to You. Naštěstí jsou zde vokály o něco živější a ve spojení s tanečním rytmem je skladba hodně pěkná (ukázka). Pořád je ovšem v takovém trance-pop stylu, nemůžu si pomoct, ale Tiëstovo vocal-trance skladby mi připomínají produkci dua Jam & Spoon, konkrétně jejich album Kaleidoscope z roku 1997. Je to pěkné, ale jako sound roku 2001 to určitě nezní. Malým vysvobozením se pro mě stává skladba Obsession. Tento devítiminutový track je poněkud progresivnějšího ražení, skoro by se hodil do wet&hard setů Corvina Daleka či Electromajka. Konečně jsme opustili stojaté vody trance-popu, který je asi skutečně mrtvý a ani Tiësto zde nic nového nemyslel a asi ani nevymyslí. Obsession se mi z prvních pěti skladeb líbí nejvíce (ukázka), v progresivním tranceu je cesta budoucnosti, ne ve sladkých vokálech. Poslech při vlahém letním večeru se mnou dělá divy a mít tady nějakou pěknou slečnu, asi by mě velmi brzy přepadlo nějaké to nutkavé konání. Tenhle song stoprocentně najde uplatnění u dj's, je jako stvořený pro krásně sety plné moderní trance hudby.

Šestka (ne švestka) Battleship Grey začíná stejně jako první song alba jako nějaké intro. Ale nee, opět se ozývají vokály a teď to je teda opravdu jako vystřižené z alba od Jam & Spoon, skutečně si nemohu pomoci. A tak pěkně a zajímavě to začínalo. Ok, Battleship Grey je opět klasickým "ploužákem". Nic proti, je to fajn, ale přeci jenom jsem od alba čekal více tranceu a progresivní tvorby, než průměrných pomalých skladeb. Bohužel mám ten pocit, že některé skladby (třeba tato) byly spíchnuté horkou jehlou a to se mi moc nelíbí. Battleship Grey je navíc opět nesmyslně zařazené mezi dvě progresivní skladby, protože dalším trackem je Flight 643. Flight zná každý a každý ví, jaký to je skvost. Pamatuji si, že ze začátku se mi tento song moc nelíbil, no a dneska ? Dnes si ho můžu pouštět třeba desetkrát denně a stále se mi moc líbí. Flight 643 mi spravilo náladu, nicméně na další song Lethal Industry čekám trochu s obavami. Bude to další trance-pop, nebo něco pěkného, akčnějšího ? Uvidíme, ale až za chvíli! (aha, tohle není milionář). Huh, slovo Industry dává tušit, že to pop asi nebude a vážně není. Jde o nekomerční sound ve stylu skladby Obsession či Flight 643. Od třetí minuty se ale navíc objeví hodně originální melodie a z Lethal Industry se tak rázem stává jedna nejlepších skladeb celého alba (ukázka). Má to ten správný říz, stát v ROXY u dj-je a tančit na tuto skladbu, to by bylo moc příjemné. A určitě bych nebyl sám, kdo by tancoval.

Suburban train je novým singlem Tiësta a o této skladbě se v těchto týdnech na všech trance serverech hojně diskutuje, trance.cz nevyjímaje. Bude to větší hit než Flight 643, nebo dokonce větší hit, nežli Delerium-Silence (Tiësto remix) ? Těžko říct, na to si budeme muset ještě několik měsíců počkat, ovšem už nyní mohu s čistým svědomím říct, že Suburban train je třída. První třída. Number one. V některých momentech je možná ta trance melodie až moc nebeská a povznášející (obávám se, že bez kvalitní aparatury Suburban train moc nevynikne), no ale jinak nemá tento song skutečně chybu. Možná má, trochu připomíná právě Delerium - Silence. Close to You (Magic Muzic Remix) je předposledním kouskem na albu. Původní song připomínají pouze vokály, které jsou skoro stejné, jinak jde o úplně jinou píseň. Já vám ale nevím. Nebýt zajímavé melodie na pozadí, tak se mi tahle věc moc nelíbí. Prostě vocal pop-trance, byť kvalitně provedený, zůstane pop-trancem. Kdyby tam ty vokály alespoň nebyly. Bohužel ale jsou a tak jinak hodně dobrou skladbu trochu srážejí. Urban Train (Marc Otool Main Remix) mi zní v uších a to znamená jediné, a sice že jsme na konci tohoto trochu rozporuplného alba. Tahle skladba je bonusem na japonském vydání alba In my memory a je naprosto odlišná od původního Urban Train. Sice je zde trochu progresivnější basová linka, ale to je asi tak celé. Ženské vokály jsou podle mě dost nudné a celý song je takový nemastný neslaný, narychlo vytvořený. Nic moc tedy, zařadit na konec tuto skladbu.

ZHODNOCENÍ: O tomto albu se dlouho skoro nic nevědělo a pak nakonec během několika dnů vyšlo. Japonský trh je velký a silný a po poslechu alba se nemůžu zbavit dojmu, že bylo vydané trochu ukvapeně. Na albu se tak střídají velmi dobré skladby s průměrnými, songy jsou řazeny dost nesmyslně, progresive, pop-trance, progresive a není to namixováno, ale to je asi ten nejmenší problém. Na začátku jsem psal, že doufám, že vám tato recenze pomůže při rozhodováni s koupí alba. Moje doporučení je tedy následující: Pro fanoušky Tiësta je to nutnost, pro ten zbytek asi taky, ale pokud toto album neuslyšíte, také to přežijete. Tiësto odvedl dobrou práci, ale pomník za album In my memory mu asi nikdo stavět nebude, o revoluční album určitě nejde, z deseti bodů albu dávám osm, nebo spíš sedm.

Tracklist:
01 - Magik Journey [08:34]
02 - Close To You [05:00]
03 - Dallas 4pm [06:45]
04 - In My Memory [06:06]
05 - Obsession [09:06]
06 - Battleship Grey [05:12]
07 - Flight 643 [09:04]
08 - Lethal Industry [06:45]
09 - Suburban Train [08:24]
10 - Close To You (Magik Muzik Remix) [06:48]
11 - Urban Train (Marc Otool Main Remix) [06:01]

Special thanx to jaydee za poskytnutí alba k recenzi.


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ