TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 10.4.2002 Spaceboss, Review

Německý dj a producent DJ Tomcraft je součástí klubové scény od roku 1995, kdy vyšel jeho první singl This Is No House. Dnes již tato věcička zní trochu archaicky, ale ve své době to byl opravdu podařený a také hodně úspěšný kousek, který Tomcrafta okamžitě katapultoval mezi německou producentskou elitu. Tomcraft si v průběhu let stále vybrušoval svůj styl a každý jeho nový singl byl o něco lepší než ten předešlý. Dnes má za sebou již opravdu pěknou řádku vlastních skladeb jako "Mind", "Versus", "The Mission", "The Lord", "Prosac" atd. a také jeho podařených remixů se jen tak nedopočítáte, např. Nalin Inc - Planet Violet, Schiller - Dream Of You, Niels Van Gogh - Pulverturm, Brooklyn Bounce - Club Bizarre... Tomcraftovi ovšem jeho tvůrčí invence nedochází ani náhodou a tak po singlu "Overdose", který se stal velkým klubovým hitem a opravdu dobře se i prodával, atakuje tento nadaný dj a producent (nejen) německé kluby s novým singlem - "Bang Bang". K dispozici je zatím pouze vinyl, na kterém najdete dva mixy této skladby (goal mix, dark offside mix). CD singlu se dočkáme o několik týdnů později ...

První verze, která je k dispozici - goal mix začíná tvrdším beatem a protože je Tomcraft k djům, kteří zakomponují jeho nahrávku do svého setu shovívavý, nechá hrát samotné bicí celých 40 sekund (za tu dobu srovná bpm snad i úplný začátečník). Potom se ozve hlasová smyčka a cool hlas odstartuje futuristicky pojatou melodii. S hlasy a vokály si Tomcraft pohrává opravdu rád (prohání je svými mašinkami, různě je zkresluje a upravuje) a i v této skladbě si své samplovací hrátky neodpustil. Pokud je to ovšem dělané tak dobře, jak to dělá Tomcraft, nelze proti tomu absolutně nic namítat... Základní motiv (vystřižený z nějaké popové skladby 80. let) se nenápadně objevuje někdy kolem druhé minuty, ale vychutnat si ho plnými doušky můžete až o něco později. Tomcraft nás napíná hodně dlouho, chytře skladbu graduje a potom odpaluje strhující taneční smršť. Jeho mix electra, popu a hiphopu je více než chutný a tak dokonale zmixovat jmenované styly dokáže snad jenom on (ukázka). Nedávno jsem se zmínil o tom, že se nám vracejí 80.léta a jak je vidět, skutečně tomu tak je. Po Zombie Nation - Unload a De Borah feat. Onassis - We Bring You Love si i Tomcraft v Bang Bang vybírá to nejlepší z taneční hudby 80.let, přidává vlastní nápady a přetváří do aktuální klubové podoby. Je pravda, že 80. léta nejsou tím nejlepším hudebním obdobím (hloupé disko, kolovrátkový pop), ale pokud nás čekají ještě další podobné skladby inspirované touto dobou, tak alespoň k něčemu byla tato hudební éra dobrá.

Druhý mix - dark offside není zase až tak odlišný od úvodního goal remixu. Zpočátku se dokonce zdá, že posloucháme jen mírně poupravenou verzi předešlé skladby, potom ovšem Tomcraft přehazuje výhybku a zaplavuje nás tajemnými a ponurými zvuky. Jak už název remixu napovídá, je tento kousek přeci jen o něco více deep. Tomcraft nás bere na krátký výlet na nějakou chladnou a temnou planetu. Je to zajímavá exkurze, ale možná vám při ní bude trochu běhat mráz po zádech... (ukázka) Mix je opět maximálně propracovaný a jediné, co by se mu snad dalo vytknout, je absence základního motivu (zvuk syntetizátoru ala 80. léta), který se tak příjemně poslouchal v předchozím mixu. Aby byly informace k tomuto vinylu úplné, je třeba ještě dodat, že s komponovaním Bang Bang Tomcraftovi vydatně pomáhal jeho labelový kolega Eniac, který má jistě také velkou zásluhu na vydařenosti tohoto dílka.

Tomcraft s Bang Bang opět prokázal svoje producentské kvality a vytvořil nahrávku, která se v následujících týdnech zcela jistě stane nedílnou součástí setů mnoha renomovaných djů. Určitě se můžeme těšit na zajímavé video k této nahrávce, protože i na vizuální ztvárnění svých skladeb klade Tomcraft velký důraz a videoklipy k jeho skladbám jsou vždy velkým zážitkem. Vinyl "Bang Bang" vyšel včera, tj. 9.4.2002 na německém labelu Kosmo Music a je pouze na vás, zda si ho zařadíte do své diskografie nebo si ho neháte ujít. Já bych v každém případě volil první možnost, protože "Bang Bang" je jedna z nejlepších Tomcraftových skladeb vůbec.

Tracklist:
01 - bang bang (goal mix) - 07:16
02 - bang bang (dark off) - 06:36
Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ