TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 24.7.2001 Karel, Review

Kompilace s názvem ITWT ( In Trance We Trust ) jsou v Holandsku a všude tam, kde lidé poslouchají kvalitní trance velmi oblíbené a populární. Jak napovídá název, aktuální výběr nese označení šest a to znamená jediné a sice, že jde již o šesté pokračování tohoto výběru. Prvních pět jsem jaksi neslyšel ( ano, je to ostuda ), no ale stejně myslím, že když vyšly první ITWT kompilace, trance.cz ještě ani neexistovalo.
Tu úplně první kompilaci namixoval DJ Misja Helsloot, jenž nedávno namixoval album Forbidden Paradise 11, které jsme zde rovněž recenzovali. Dvojku namixoval DJ Stigma a třetí díl byl svěřen do rukou DJ-ji jménem Lars Holte. Další díl namixoval slavný to DJ Johan Gielen ( čti chíílen .)) a předposlední, pátou část vytvořil DJ Cor Fijneman. Jak jsem již jednou psal, neslyšel jsem ITWT 5, ale zcela jistě to byla hodně povedená kompilace, protože Cor Fijneman dostal jako první dj vůbec v této řadě možnost podruhé namixovat CD In Trance We Trust.

Pojďme se tedy společně podívat, co za tranceové ( doufám, že tu bude trance ) písničky si pro nás nachystal. První informace říká, že CD je dlouhé 75 minut a 56 sekund, kapacita je tedy evidentně vyčerpána na samou hranici možností. Konečně mám tedy možnost slyšet slavnou kompilaci ITWT a jako první mi do mých sluchátek Sennheiser ( ano, stále je mám ) zní skladba Impact - Moment by moment. Ihned od prvích tónů je zřejmé, že slůvko trance v názvu nebylo jen tak pro parádu, ale že se můžu ( a vy se mnou, pokud chcete ) těšit na pravděpodobně další tranceovou super jízdu. Impact, ačkoliv tento projekt příliš neznám, je hodně kvalitní skladba a na úvod zcela jistě nikoho neznechutí, že by třeba někdo vztekle vyhodil CD-čko z přehrávače ( nebo mp3 že by vyhodil celý rudý bez sebe z mechaniky, třeba .. ).

Protože je tohle CD jeden mix, mám trochu problém rozeznat, která sladba je která ( inu v holandském tranceu stále ještě trochu tápu, tak promiňte ). Dvojka Jacob & Mendez - Dephts of time se mi ovšem líbí o něco více, než Impact. Je tam více vokálů, je to takové výraznější podle mého soudu. Další skladbou je Insigma - Open your eyes (Odyssey one mix) ( ukázka ). Někde v diskusi jsem nedávno četl, že tohle hrál DJ Tiësto ve svém setu na Lloret De Mar, no ani se mu nedivím, takovouto "trance anthem" je skoro povinnost hrát. Insigma je jedním slovem úžasná, jako že se jmenuji Karel. Airwave - Mysteries of life je dalším kouskem na kompilaci a je vskutku zajímavé, že se mi nyní líbí skoro víc, než skladba "Save me". Myslím, že obě tyto skladby vyšly dokonce na jednom vinylu a Mysteries of life je na b-straně. Vždy jsem si říkal, že Save me je podstatně lepší, pravda je ale asi trochu jinde, minimálně jsou obě skladby stejné. Save me se vám dříve oposlouchá, b-strana vám vydrží zase déle. Chytře vymyšlené!

Transmotion - Message no.5 se mi opět rovněž zamlouvá ( no je to radost recenzovat něco, kde se vám líbí takřka všechno, to ty písmenka přibývají děsně rychle, úplně jako bleskem ). Message no.5 je/byla na jaře oblíbená skladba třeba i Tally 2XLC a zřejmě i Cor Fijnemana, když ji zařadil na CD. Jediná škoda je, že je tento track na kompilaci pouze krátkou chvilku, víceméně je zde pouze ten tranceový náběh ( no pár beatů taky, ale málo ). Transmotion je tedy po chvíli vystřídáno skladbou Intimo - Spirit in the sky. No nevím, moc intimní vztah jsem si k tomuto tracku nevytvořil, typický holanský trance, nic moc originálního. A já chci něco originálního, něco new, něco fresh. Zaběhlé postupy mě již nebaví!!

Zaběhlým postupem zcela jistě není Headstrong - Escalator ( ukázka ). Anebo je, ale zní alespoň pěkně dynamicky a moje tranceové srdíčko tak může tlouct opět o něco rychleji, přesně tak, jak to má rádo. Escalator je hodně dobrý kousek, opět trochu škoda, že je po chvilce vystřídán další skladbou. Z CD je jasně vidět, že Cor Fijneman má prostě jenom jedno CD a snaží se v něm rotovat co nejvíce skladeb, ono 16 tracků na jednom CD je celkem dost. Tou další skladbou tak je Oliver Lieb - Lightspeed. Dneska již starší skladba, která vyšla někdy na podzim minulého roku. Nikde se ale přiliš nehrála ( dj's jsou hloupí a neví, co je dobré ) a tak její zařazení na ITWT 6 ničemu neuškodí, třeba si tento vinyl nějaký dj ještě koupí. Lightspeed má jen tak mimochodem takový progresivní spodek, který je skoro pořád slyšet v setech Electromajka třeba ( nebo je mu alespoň podobný ).

DJ Cor Fijneman na CD představuje i svoji vlastní skladbu s názvem 10 Pm. Co mě na ní zaujalo je to, že jeho vlastní produkci je věnováno poměrně hodně času. Už je mi jasné, proč Cor Fijneman zkracoval předchozí skladby, bylo to proto, aby mohl v plné délce propagovat svůj vlastní song! Nejhorší na tom je, že 10 Pm není příliš zajímavá skladba, je střižená do progresivního stylu, ale nějakou hlubokou myšlenku tedy nemá. Na rozdíl třeba od DJ Tiësta a jeho Flight 643 ( Orkidea's Wintergalactic mix ). To je skladba z úplně jiného soudku a já doufám, že až k nám ten Tiësto přijede, nebude to třeba za 5 let, protože pak bychom se asi nedočkali toho, že ve svém setu zahraje Flight 643.

Aaaa, zatím jasně nejlepší skladbou kompilace jsou Citizen Caned - The Journey ( ukázka ). Konečně něco bláznivého, je to hravé, je to crazysexycool aaa .)) Opět jsem až do dneška Citizen Caned neznal, teď je to můj velký hit. No to je našláplé aaa. Promiňte, ale jinak to popsat asi nedovedu, poslechněte si ukázku, snad z ní trochu té tranceové extáze také pochytíte. Všechno co začíná na C je skvělé, taková céčka byla svého času velkým hitem, no nee ?) Hitem je zřejmě i Cortina - Music is movin' (Kumara mix). Jak se pomalu blíží závěr CD, znatelně se zvyšuje tempo a i já, přestože tu sedím pouze v potrhaných trenýrkách, se začínám tak trochu potit. No ale oproti Zenu se Sashou jsem ledově klidný .) Cortina je hodně komerční track, trancem bych se to asi neodvážil nazvat. Líbí se mi ale, že je na CD i něco jiného, než jen jeden styl. I když je to spíš club dance, než trance, budiž.

Na CD se nakonec objevuje i moje skladbička a sice pod názvem Charlie - Burn & Shiver (Airheads extended mix). Zvolil jsem do ní chytlavé vokálky a k tomu progresivní basy, přesně tak jak cítím, že by měla pořádná tranceová hudba znít. Stop všem sladkým melodiím. K těm má hodně daleko i můj oblíbenec Marco V. se songem Magnitude ( ukázka ). Hodnota této skladby spočívá zejména v její progresivitě, asi jde o nejtvrdší skladbu na CD, nicméně když to Marco V. rozjede, tak to nemá chybu!. Dost mě překvapilo, jak se Cor Fijnemanovi povedlo vměstnat ji mezi dvě víceméně eurotrancevé skladby, protože dalším trackem je Dance Nation - Sunshine (Cor Fíjneman's feel fine mix). Tato skladba má hodně odpudivé vokály alá Daft Punk nebo Cher. Ani remix od Cor Fijnemana tomu moc nepomáhá a skladba se mi ani za mák nelíbí a je asi nejhorší na celém albu.

Poslední skladbou je L'Age Synthetique - Terminate (Rage mix) ( ukázka ). Hypnotické, průzračné basy říkají, že na závěr nebudeme nuceni poslouchat nějakou komerční sračku jako v případě Dance Nation ( no uznejte sami, už ten název Dance Nation, to zní celkem hrozně ). Terminate je moc povedené a plně kompenzuje předchozí nepovedenou produkci. Zatímco Dance Nation patří k nejhorším, Terminate naopak patří k tomu nejlepšímu z tohoto jinak hodně dobrého výběru.

ZHODNOCENÍ: ITWT 006 má slovo trance v názvu oprávněně, skutečně na CD najdete asi to nejlepší ze současné produkce. Jenom je škoda, že kompilaci sráží dolů některé skladby, které sem jednoduše nepatří. A jak to tak vypadá, v Holandsku mají asi nekonečný zdroj výborných trance dj's ( stejně jako my máme pořád dobré hokejové brankáře ), Dj Cor Fijneman k nim bezpochyby patří.

Tracklist:
01. Impact - Moment by moment
02. Jacob & Mendez - Depths of time
03. Insigma - Open your eyes (Odyssey one mix)
04. Airwave - Mysteries of life
05. Transmotion - Message no. 5
06. Intimo - Spirit in the sky
07. Headstrong - Escalator
08. Oliver Lieb - Lightspeed
09. Dj Cor Fijneman - 10 pm
10. Dj Tiësto - Flight 643 (Orkidea's wintergalactic mix)
11. Citizen Caned - The Journey
12. Cortina - Music is moving (Kumara remix)
13. Charlie - Burn & Shiver (Airheads extended mix)
14. Marco V. - Magnitude
15. Dance nation - Sunshine (Cor Fijneman's feel fine remix)
16. L'age synthétique - Terminate (Rage mix)

Související odkazy:
Přehled předchozích kompilací
Recenze na trance.nu

Special thanx to jaydee za poskytnutí kompilace k recenzi.8.10. 14:10
Video-recenze novinek (Freezer)
6.10. 5:33
Aly & Fila presents FSOE
5.10. 23:28
A State Of Trance 2008 - 2019 (Radio Show)
18.9. 20:45
Ram & Thrillseekers v Epicu 21.9.
10.9. 11:03
Anjunabeats party v klubu Mecca

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

9.10. 20:41
OUT! [Trance All-Stars Records] Logical Disparity - Falling, Fading
9.10. 20:35
OUT! [TAR#138] Gain - Free
9.10. 20:28
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Alternate High - Run To Your Rescue
8.10. 18:08
Markus Schulz & Alina Eremia - You Light Up The Night
8.10. 17:54
Solarstone - Sky

15.10. 20:17
Christina Novelli - Beautiful Life (Official Video)
14.10. 19:49
Bodo Kaiser & Ron van den Beuken feat. Kim Kiona - Walk On My Own (Official Video)
9.10. 19:01
Denis Kenzo & Sveta B. - Reasons Cry (Official Video)
9.10. 18:02
tranzLift - Back in Memories (Promo Video)
7.10. 22:11
Lostly - Concrete Dreams (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ