TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 9.6.2002 Karel, Review

Tak jsme se konečně dočkali, dlouho očekávaný remake Mobyho slavné skladby "Go" přichází, tentokráte v podání Trance Allstars. "Go" je dědeček dance hudby, vždyť poprvé tahle skladba vyšla v roce 1991, to většina z nás neměla o taneční hudbě nejmenší potuchy, nebo se s ní teprve začínala seznamovat. Právě díky skladbám jako byla "Go" se později stal Moby jedním z nejúspěšnějších producentů taneční hudby na světě a zůstal jím dodnes (viz. celosvětový humbuk kolem posledního alba "18"), byť současná tvorba má od onoho deset let starého raveového zvuku hodně daleko. Pojďme ale zpět k Trance Allstars. Asi nemusím opakovat, kdo všechno za tímto projektem stojí. Jen ve stručnosti vyjmenuji všechna jména: ATB, Talla 2XLC, Sunbeam, Schiller, Mellow-D a Taucher. Tito přední němečtí producenti a dj-jové taneční, potažmo tranceové hudby se jednoho dne dali dohromady a každý z nich vytvořil remix ke skladbě "The First Rebirth" projektu Jones & Stephenson. Idea se ujala, ze singlu se stal velký hit a tak bylo logické, že následovaly další singly jako "Ready to flow" a na počátku tohoto roku předělaná klasika od Legend B., "Lost in love". Mezitím ještě Trance Allstars stihli vydat album "Worldwide". Překopaný Moby je tedy zde a my se pojďme společně podívat, jestli je tento singl hodný vaší pozornosti.

Singl zatím vyšel na dvou vinylech (na CD si budeme muset ještě pár týdnů počkat) a na tom prvním najdeme mixy od DJ Mellow-D, Schillera a magického Tauchera. Startujeme DJ Mellow-D club mixem, který je na rozjezd docela dobrý, i když jak se pak ukáže, je ze všech mixů asi nejslabší, ostatně jako již tradičně. DJ Mellow-D je totiž ten, kdo je z této šestice producentů tím nejslabším článkem a většinou tak Černý Petr zůstane právě jemu. Na druhou stranu nelze jeho mixu odepřít snahu, mix je OK, ale chybí mu nějaká myšlenka, něco, co by zaujalo. Jedinou zajímavostí je to, že z něj Mobyho originál nejpíše ani nepoznáte, ale to nevím, jestli bylo účelem. Trošičku zklamán se zaposlouchávám do tónů druhého mixu, Schiller club mixu. Schillerovi se tentokráte povedlo vměstnat svůj mix do necelých pěti minut, což je možná trochu překvapivé, zvláště když je jeho mix ve stylu chill out / ambient, jak se asi dalo od Schillera očekávat. Po většinu skladby nás doprovází klavír a známé vokály "yeeeee", sem tam se zastřeně ozve i ono hypnotické, protažené "Gooo". Schiller club mix asi v klubech moc nezazní, mám ten pocit, ale je slušně provedený, byť v porovnání s ostatní Schiller tvorbou je to spíše průměr.
Poslední mix prvního vinylu byl svěřen do péče Tauchera a na výsledek jsem byl velmi zvědav, protože na posledním Trance Allstars singlu "Lost in Love" to byl pravě Taucher mix, který byl patrně tím nejlepším. Výsledek dopadl naštěstí dobře. Nejdelší mix z obou desek (déle než deset minut) vás provede zákoutím atmosférického tranceu, při kterém se vaše ústa budou roztahovat do blaženého úsměvu a jako pohlazení na duši vám bude připadat opakující se vokál "yeee, yeee" (ukázka). Ralf Beck aka Taucher opět dokázal, že ve spojení s Torstenem Stenzelem nemá tato dvojice v Německu problém být mezi nejlepšími trance producenty. Kdo říká, že německý trance je mrtvý, šeredně se mýlí, Taucher mix toho budiž důkazem.Namlsán Taucher mixem načínám druhou kapitolu singlu "Go". A Talla 2XLC nezůstává za Taucherem o nic pozadu! Jeho mix je asi nejvíce dynamický a nejrychlejší ze všech, tohle se v klubech bude zaručeně hrát (ukázka). Zejména ten nástup od druhé minuty nemá chybu, přimo před očima vidím klubery se vztyčenými rukami. Od Sunbeam mixu jsem dopředu raději nic neočekával, protože u nich nikdy nevíte, co můžete čekat. V jejich mixu konečně pořádně zazní vokál "Go", vždy mě trochu zamrazí v zádech, když se ozve "Gooo", vylekám se totiž .) Sunbeamu se mix jednoduše povedl, o tom nemůže být sporu (ukázka). Poslední mix od ATB je třešničkou na dortu tohoto teď už vím, že skvělého singlu. ATB je natolik zkušený producent, aby věděl, jak si poradit s takovou lahůdkou, jakou je slavné "Go". Funkční a povedený basový spodek (byť ne ve stylu většiny ATB singlů), i tohle bude v klubech bez problémů fungovat, ale nechtěl bych být dj, jen velmi těžko bych se rozhodoval, jaký mix pustit a jaký ne .)

ZHODNOCENÍ: Slabší začátek v podání Mellow-D a Schillera byl naštěstí záhy zažehnán, remixy od Tauchera, Tally 2XLC, Sunbeama a ATB-ho toto více než bohatě kompenzují. Myslím, že Moby nebude litovat, že si nechal zremixovat jednu ze svých hymn projektem Trance Allstars. Go and get it, to je moje doporučení pro všechny, kdo snad ještě váhají, zdali se mají po singlu shánět.

Tracklist:
01 Trance Allstars-Go (DJ Mellow-D Club Mix) 07:26
02 Trance Allstars-Go (Schiller Club Mix) 04:56
03 Trance Allstars-Go (Taucher Club Mix) 10:30

04 Trance Allstars-Go (Talla 2XLC Club Mix) 06:24
05 Trance Allstars-Go (Sunbeam Club Cut) 07:04
06 Trance Allstars-Go (ATB Clubbmix) 09:02

Napsat názor do DISKUSE


25.8. 18:15
Video-recenze novinek (Freezer)
25.8. 17:55
Trancenation @ Mecca Club Prague 16.11.2019
20.8. 20:40
Gareth Emery zahraje 23.8. v Epicu
4.8. 23:48
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

23.8. 13:30
OUT! [TAR#138] Corrie Theron - I Am
23.8. 12:42
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Andy Jornee & Zara Taylor - Everything Changes / In Your Eyes
23.8. 12:13
OUT! [TAR Oasis] Paaro - Fusion
16.8. 23:37
OUT! [Trance All-Stars Records] Tommy Kierland - Plethora / Closer to the Sun
16.8. 23:37
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Blue Serigala - Constitution

17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)
11.8. 20:39
Vadim Zhukov feat. Megan Sampson - Heart Connected (Solarstone Reconstructed Mix)
6.8. 18:45
Ciaran McAuley & Clare Stagg - All I Want (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ