TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 24.3.2003 Karel, Recenze

Hudební koncern Alphabet City patří mezi nejúspěšnější a nejznámější značky německého taneční scény, za deset let své historie si vybudoval pověst kvalitního a stabilního vydavatelství. Seskupení Alphabet City se skládá z několika labelů, jmenujme Alphabet City (první skladbou byl v roce 1994 Celvin Rotane a hit "I Believe"), Drop Out, Go For It, Le Petit Prince, Slotmachine a další. Pod hlavičkou vydavatelství dnes působí více než dvacet projektů, opět zmiňme jen ty nejznámější: Airbase, 4Clubbers, Boca, Dark Moon, Future Breeze, Jens O, Kay Cee, Lambda, Marc Et Claude nebo Ralph Fridge. Letos je to právě deset let, co Alphabet City fungují. Při té příležitosti si připravili turné po německých klubech, nicméně jako hlavní připomínka této historické události vychází na dvou cd kompilace VA - 10Y Alphabet City - Mixed by Marc Et Claude 2CD mapující historii a současnost vydavatelství. Jaká je a zda je hodna vaší pozornosti, to vše se dozvíte v naší recenzi.


Marc Et Claude

Sestavením kompilace byl pověřen Marc Et Claude, stálice labelu Alphabet City. První cd je jeden souvislý mix a obsahuje spoustu zajímavých skladeb. Hned první z nich je velkou lahůdkou, Lambda - Hold On Tight (Nalin & Kane Remix) slibuje příjemný poslech. Přestože jde o šest let starý remix, zvuk je stále aktuální (ukázka), ostatně tohoto singlu se prodalo přes 45000 kopií po celém světě. Condor - Velvet Dreams (Trance Mix), to jeden z projektů multiproducenta Stephana Bodzina a rok stará skladba je rozhodně slušným trancem. Severský producent Jezper Söderlund ze serveru Trance.nu je na kompilaci zastoupen svým projektem Airbase - Genie (Original Mix). Povedená uplifting trance skladba, která nemůže nikoho zklamat. Jednou ze stálic labelu je Ralph Fritsch aka Ralph Fridge - Man On Mars (Martin Eyerer Remix). Tento singl rovněž vyšel před léty, letos se ale dočkal nových remixů a ten od Martina Eyerera je asi nejzdařilejší (ukázka). Alphabet City spolupracují i s takovým labelem jako je Platipus a tak si mohou dovolit vydat na své značce jejich klenot Art Of Trance - Madagascar 2002 (Kumara Remix). Přestože Push remix je asi o fous lepší, ani tahle verze není k zahození. S dalším postupem nám album trochu přitvrzuje, ostatně co jiného by se dalo také čekat od skladeb Marc Et Claude - Loving You (Dj Isaac Remix) a Erik Vee - Wildside (Club Mix). Isaak remix je příjemně hard, Erik Vee mě zase tak neoslovilo, ale stále se mixované první cd poslouchá hodně příjemně, Marc Et Claude dokazuje, že ani tato činnost mu není cizí. Po hardtrance intermezzu přicházejí dvě nadmíru zajímavé skladby, Silvio Ecomo - No Dip (Marc Zimms Remix) a Boca - Brazil (Cabana Mix). Obě patří k tomu lepšímu, co na trancové scéně v poslední době vyšlo, zejména singl Silvia Ecoma je hodně originální a netradiční a Marc Zimms svým neotřelým remixem jen podtrhuje originál. Oliver Klitzing aka Reeloop je také přítomen a sice remixem ke skladbě Fusion 808 - Take On Me (Reeloop Mix). Tradiční Reeloop mix, standardní kvalita, přičemž hodně dělá původní melodie, do které Reeloopův rytmus pěkně pasuje (ukázka). Poslední pětici prvního mixovaného cd začíná Jens O. - Remember The Day (Club Mix). Tahle skladba mě docela překvapila, nečekal jsem nic extra, nicméně tak povedený energický trance jsem už dlouho neslyšel (ukázka), opravdu příjemná záležitost. Stejně příjemné je i Taiko - Silence (Darren Styles Remix), aneb jeden z posledních mixů téhle klasiky labelu Alphabet City. Předělání se dočkala i ona vůbec první skladba labelu z roku 1994, o které jsem se zmiňoval na začátku článku, CR2 - I Believe (Jens O's Respect Mix). CR2 neznamená nic jiného než Celvin Rotane 2. Slabší místo se ale najde i na téhle kompilaci, sice nic nemám proti Ray Knox - Sign Of Love (Flashrider Remix), ale na můj vkus jde o příliš diskotékový kousek. Poslední skladba je o něco lepší, Heiko & Maiko - Go! (Kyau Vs. Albert Remix) je docela pohodový trance, byť ani zde nečekejte nějakou bombu.

Boca
Ralph Fridge
Jens O.
John Johnson

Druhé cd už není namixované a obsahuje to nejzajímavější, co kdy u labelu vyšlo anebo také nikdy nevyšlo, protože na tomto cd najdeme kromě osvědčených hitů i unikátní nahrávky, které doposud nebyly oficiálně vydány. 4Clubbers - Children (Club Radio Edit), Future Breeze - Temple Of Dreams (Radio Edit) a Marc Et Claude - I Need Your Lovin' (Dark Moon Vox Radio Edit), to je komerčnější tvář Alphabet City a přestože určitě nejde o nejkvalitnější kousky z historie labelu, právě tyhle skladby jsou asi nejznámější z celého 2CD. Neoposlouchané songy tak začínají od čtvrté skladby, kterou je Condor - You Can (Kiss My ...) (Original Radio Cut). Starší skladba z roku 2000 a asi nejhitovější tohoto nepříliš známého projektu. O rok mladší je píseň Mark Brain - Stonehenge (MB Radio Edit). Stonehenge jsem měl na vinylové desce, když jsem se učil mixovat, takže ani nemusím připomínat, že jde o hodně kvalitní kousek, já bych si špatnou desku nekoupil (ukázka), to je vám doufám jasné :) Opravdovou klasikou jsou Fridge - Angel (Radio Cut), před pár lety velká modla spousty trancových fanoušků. V podobném našlapaném harder trance stylu je i Gate - Iron Eden (Radio Edit). Pravé kouzlo nám ale Alphabet City odkrývá až ve druhé polovině cd, kde se dostává na skladby, z kterých jste pravděpodobně některé nikdy předtím neslyšeli a pokud ano, tak máte větší přehled než já :) Začněme ale popořádku. André Michelle - A2 (Silent Breed Remix) je pět let stará skladba, ale vůbec to na ní není znát. I dnes se dá skladba označit jako progresivní tech-trance, ostatně vzpomínáte si na singl Silent Breed - Sync In z té doby? Pokud ano, tak tento remix je v podobném povedeném stylu. Klasikou klasik je Emmanuel Top - Turkish Bazar (Radio Edit), tady nemám co dodat. Lahůdkou druhého cd jsou Trancesetters - Roaches (John Johnson's Deed Dub Remix). Dva roky starý remix, který i dnes zní krásně progresivně a famózně (ukázka) a pozor, neplést si John Johnson s ukřičenou "zpěvačkou" Jan Johnston, no nemám ji rád, tak o ní nepíšu moc hezky :) Lambda - New York (Timo Maas Remix) je další z klasik, jde o druhý největší hit projektu Lambda, hned po skladbě Hold On Tight. V progresivně laděném rytmu pokračujeme pro někoho možná překvapivě i nadále, Bedrock - Heaven Scent (John Johnson Mix) to jen potvrzuje. Vidíte, i na Digweeda se dostalo :) Další dvě skladby DJ Rush - Motherfucking Bass (Monika Kruse@Voodooamt Remix) a Monika Kruse @ Voodooamt - Solid State nám zase ukazují, že pro Alphabet City není cizí ani electro-techno styl. A jako důkaz, že se label neorientuje jen na jeden či dva styly, je zde vynikající Rob Acid - Afterclub, který je pro změnu chillout / ambient skladbou (ukázka), kterou jsem nikdy předtím neslyšel, stejně jako třeba André Michelle - A2 (Silent Breed Remix).

Kay Cee
Lambda
Rob Acid
Mark Brain

ZHODNOCENÍ: 30 skladeb mapujících historii a současnost Alphabet City, labelu, bez kterého by taneční hudba nebyla tolik populární, jako je v těchto dnech, týdnech a měsících. Vřele doporučuji.

Styl: trance - euro, hard, progressive
Hodnocení: 5/5

Tracklist
:
CD1:
01. LAMBDA - HOLD ON TIGHT (NALIN & KANE REMIX) 5:49
02. CONDOR - VELVET DREAMS (TRANCE MIX) 5:36
03. AIRBASE - GENIE (ORIGINAL MIX) 5:39
04. RALPH FRIDGE - MAN ON MARS (MARTIN EYERER REMIX) 3:52
05. ART OF TRANCE - MADAGASCAR 2002 (KUMARA REMIX) 3:24
06. MARC ET CLAUDE - LOVING YOU (DJ ISAAC REMIX) 3:20
07. ERIK VEE - WILDSIDE (CLUB MIX) 4:26
08. SILVIO ECOMO - NO DIP (MARC ZIMMS REMIX) 4:59
09. BOCA - BRAZIL (CABANA MIX) 5:45
10. FUSION 808 - TAKE ON ME (REELOOP MIX) 3:42
11. JENS O. - REMEMBER THE DAY (CLUB MIX) 5:43
12. TAIKO - SILENCE (DARREN STYLES REMIX) 6:04
13. CR2 - I BELIEVE (JENS O's RESPECT MIX) 5:45
14. RAY KNOX - SIGN OF LOVE (FLASHRIDER MIX) 6:31
15. HEIKO & MAIKO - GO! (KYAU VS. ALBERT REMIX) 4:29

CD2:
01. 4CLUBBERS - CHILDREN (CLUB RADIO EDIT) 3:35
02. FUTURE BREEZE - TEMPLE OF DREAMS (RADIO EDIT) 3:33
03. MARC ET CLAUDE - I NEED YOUR LOVIN' (DARK MOON VOX RADIO EDIT) 3:42
04. CONDOR - YOU CAN (KISS MY ...) (ORIGINAL RADIO CUT) 3:25
05. MARK BRAIN - STONEHENGE (MB RADIO EDIT) 3:36
06. FRIDGE - ANGEL (RADIO CUT) 3:34
07. GATE - IRON EDEN (RADIO EDIT) 3:29
08. ANDRÉ MICHELLE - A2 (SILENT BREED REMIX) 7:18
09. EMMANUEL TOP - TURKISH BAZAR (RADIO EDIT) 4:26
10. TRANCESETTERS - ROACHES (JOHN JOHNSON's DEEP DUB REMIX) 6:57
11. LAMBDA - NEW YORK (TIMO MAAS REMIX) 6:11
12. BEDROCK - HEAVEN SCENT (JOHN JOHNSON MIX) 7:09
13. DJ RUSH - MOTHERFUCKING BASS (MONIKA KRUSE@VOODOOAMT REMIX) 6:15
14. MONIKA KRUSE @ VOODOOAMT - SOLID STATE 4:41
15. ROB ACID - AFTERCLUB 9:07

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ