TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 20.6.2003 SmallMagus, Recenze

BT alias Brian Transeau nám servíruje novou skladbu Somnambulist a rovnou jí můžeme brát jako ochutnávku z jeho blížícího se nového alba Emotional Technology. Kromě originální verze jsou zde zastoupena i zvučná jména v podobě tvůrců remixů, předně Junkie XL, Sander Kleinenberg a konečně i Burufunk Remix, takže výběr opravdu bohatý. Jestliže jste stejně jako já hltali Btýho poslední album Movement In Still Life, určitě si vzpomenete na skladbu Shame, ve které BT celkem přesvědčivě překvapil svým vlastním vokálem. V podstatě něco podobného, ale v daleko větší míře vás čeká i u skladby Somnambulist. Vokálů je zde možná až příliš, samozřejmě jsou tu všechny ty skvělé efekty a filtry, breakbeatové spojovací pasáže a nebo stereo efekty, ale zkrátka a dobře to není taneční pecka typu nepřekonatelné Flaming June a nebo skvělého počinu za přispění Paul van Dyka a Jan Johnston s názvem Sunblind. Ten kdo očekával něco podobného může být z počátku zklamán, ale po několika posleších určitě příjdete na chuť i této skladbě.

Somnambulist [Original Edit] - první se na nás řítí originální verze a propracovaný základ skladby zanedlouho obohatí Btýho chvílemi zfiltrovaný hlas. V refrénu má skladba slušnou energii, ale jak budeme svědky v další verzi, tak Junkie XL hranici posunuli ještě o něco dál. Jak už bylo řečeno skvělých a hlavně překvapivých efektů se dočkáte nespočet a právě to skladbu nesmírně obohacuje a dávají jí tak daleko delší životnost pro posluchače. Vokál zní přesvědčivě a v této verzi si ho užijete asi nejvíc ze všech (ukázka).

Somnambulist [Junkie XL Vocal Mix] - na tuto verzi jsem byl velice zvědavý, protože v poslední době sjíždím album Junkie XL dost často. Oproti originálu je o něco energičtější a to hlavně v refrénu kde byly přidány skvělé bubínky. Jinak je tu vokál zastoupen poměrně dost, ale je zproštěn většiny efektů a filtrů z originálu. Asi nejlepší část této verze je někde uprostřed, tam je kratší úsek bez vokálu a jen z melodií a bubínky na pozadí. O něco později skladba zdánlivě končí jakoby v ozvěně, ale to si jen udělá místo na další rozjezd a to opět bez vokálu, ty se přidají až o něco později. Velmi energický a celkově hodně povedený mix! (ukázka)

Somnambulist [Sander Kleinenberg's Convertible Mix] - už o třetí verzi se postaral další známý Dj a sice Sander Kleinenberg (mohli jsme ho vidět v KC Karlov v Benešově a dokonce i v Praze v Roxy). Tato verze nepřináší oproti originálu a ani předchozímu mixu moc novinek. Největší rozdíl můžeme slyšet zhruba od poloviny skladby kde je přidán podivný temný zvuk, který celou melodii zastře. Tento usek není naštěstí nijak dlouhý a po chvilce se vše vrátí do zajetých kolejí, ale klidně by mohl být vypuštěn a nic by se nestalo. Vypadá to, že je bohužel tato verze nejslabší, nemá moc co nabídnout a celkově působí dost rozvláčně.

Somnambulist [Burufunk Remix] - tato poslední verze nás hned po krátkém úvodu určitě osloví řízným breakbeatovým tempem. To se až na pár vyjímek nebude měnit a spolu s opět zefektovaným vokálem je to určitě oživení. Povedenější než začátek je však druhá polovina, tam tato verze doslova graduje a předvádí svojí veškerou sílu, užijete si i hutné basy. Celkově hodně povedená verze a řadí se hned za Junkie XL mix. (ukázka)

Konečné dvě věty jsou jednoduché, nový sing BTýho by jste si rozhodně neměli nechat ujít. Nejvíc se mi po originálu líbil Junkie XL vocal mix, následovaný Burufunk remixem a jako poslední skončil Sander Kleinenberg se svojí verzí. Každopádně rozhodně se máme na nové album od BTýho těšit, ale přece jen bych se přimlouval i za nějaké tanečnější, čistě trance a progressive skladby, snad nás tedy album nezklame ….

Styl: progressive house / breakbeat
Label: Nettwerk Records
Hodnocení: 4/5

Tracklist:
01. Somnambulist [Original Edit]
02. Somnambulist [Junkie XL Vocal Mix]
03. Somnambulist [Sander Kleinenberg's Convertible Mix]
04. Somnambulist [Burufunk Remix]

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ