TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 13.7.2006 Ch@ron, Recenze
Dvojici Leama and Moor tvoří duo britských djs Martin Smith (Leama) a starý známý Andy Moor (Moor, překvapivě :) Do kupy se dali v roce 1999 a spolupracovali na nezapomenutelných skladbách "Melodica" a "Requiem For a Dream", obě však vyšly pouze pod pseudonymem Leama, až poté se dohodli na používání společného jména Leama and Moor. Remix "2-players - Signet" byl jejich prvním projektem pro Lost Language records (z jejich portfolia jmenujme například Ozgura Cana, Tilt, Probspot, Luminary), u kterých vydávají dodnes. Za těch několik plodných let vytvořili remixy jak pro hvězdy trancu, tak popu, například Britney Spears, Avril Lavinge, Tiesto, Orbital, Brian Eno, Paul Oakenfold a Above & Beyond, jejich vlastní tracky se dostaly do setů předních světových trance djs. A jak už to tak bývá, vydání vlastního alba se stalo nevyhnutelným. Po spíše otravném teaseru vyšel 5.6.2006 na labelu Lost Language očekávaný full release debutového album Common Ground. A proto se tu dnes scházíme nad těmito řádky. Milí přátelé, ujasněme si to hned na začátku: Jestli zamačkáváte slzu při vzpomínce na jmenovanou Melodicu či Requiem, jestli čekáte album plné trancových rytmů, slaďoučkých melodií a tklivých tonů, budete velmi pravděpodobně zklamáni. Pojďme se teď podívat proč.

Na albu je jedenáct tracků spojených do 66 minutového nonstop mixu, jak je dnes již obvyklé. Hned zkraje mohu říci, že díky tomu působí album velmi kompaktním dojmem - nikde nic neční, nikde se nic nepere. Waterdrop funguje jako intro, jemná, táhlá a pomalu gradující melodie podbarvená nevtíravým ženským vokálem příjemně uvádí album a naznačuje, v jakém duchu se ponese. Následující Hill Climb naopak přináší elektronické tóny, které zpočátku mohou působit poněkud rušivě, přinejmenším neočekávaně. Coming of Age se navrací k chilloutovému pojetí, chvílemi v něm prolnou i vokály z intra, propojení skladeb je v tomto případě dokonalé. Neon Approach pak přináší o něco technicistnější zvuky a melodii a o něco rychlejší rytmus pravděpodobně ve snaze napodobit futuristický svit záře z budoucnosti, avšak posluchače zřejmě ničím výrazně nezaujme. V následující skladbě Everything Matters již objevujeme klasický a známý sound Leamy a Moora, celá skladba je však poněkud zpomalená a, abych tak řekl, "vyklidněná", aby zapadla do jednolitého celku alba. Po nenápadném začátku odhaluje Forever, šestá v pořadí, svůj hlavní motiv, příjemnou melodickou linku běžící na neměnícím se podkladu z počátku skladby. New Division se pak znovu vrací k poněkud agresivnějším tónům, které ale později doplní i vokál evokující blahé paměti Watergate - Heart Of Asia. Trancerovo srdce však zaplesá až při skladbě Cry For Help. Základem je kytarový rif doplněný příjemnou melodií a mužským vokálem konečně zpívajícím text. Tady cítíte, že by se album mohlo opravdu rozjet. Ale kdepak, po slibném začátku přichází znovu návrat k chill outovým rytmům. Není však pochyb, že tato skladba představuje solidní základ pro skvostný remix, při jehož poslechu bude na parties všem běhat mráz po zádech. V albové verzi to bohužel nehrozí. Calling navazuje na nadějnou vlnu, tempo se zrychluje, přichází první plnohodnotná trancová skladba. I přes chvilkové zpomalení ve střední pasáži není o stylu pochyb. Obávám se ale, že její melodii si nebudete broukat ve sprše. Přesto má pár silných momentů, zláště ke konci skladby, kdy elektronické nástroje doplní ženský vokál doplňující základní melodii. Plnou esenci trancu přináší až předposlední skladba Waiting, nádherný vokál z dob počátků tvůrčí dvojice nastavuje zrcadlo předchozím padesáti minutám právě hrajícího alba. Zrcadlo nepříjemně kruté. Album uzavírá track Communications, chill outový rytmus uklidňuje vášně rozpoutané přechozími několika skladbami a naznačuje nadcházející konec.

Předchozí výčet skladeb a krátký popis vám jen těžko zprostředkuje pocity, které budete při poslechu zažívat. Nabízím tedy své. Poprvé jsem si Common Ground pouštěl při práci na počítači, začátek byl příjemný... až pak jsem zjistil, že jsem zhruba ve třetině alba a stále se mi zdálo, že běží intro. Ty nezapomenutelné melodie, které vám utkví v paměti takřka navždy a určí váš náhled na celé album, jaksi nepřicházely. Za dopoledne jsem celé album projel třikrát aniž bych to postřehl. To nevypadalo příliš dobře. Co bylo špatně? Hudba? Nebo jsem snad přehnal svá očekávání? Sami autoři popisují své album jako cestu od snivé hudby, při které jako byste pluli krajinou, až po elektronické mručení a rockové vokály." Ehm. S přivřenýma očima lze mezi řádky vyčíst, že se tentokrát žádné strhující rytmy a orgastické melodie nekonají. Škoda. Je to ale dostatečná omluva?

Z alba Common Ground celkově mám poněkud rozporuplné pocity. Chill out mám rád, ale přiznávám, čekal jsem něco lepšího, výraznějšího, nezapomenutelnějšího. Jeden poslech Calling a Waiting vám naznačí, jak dobré mohlo album být, kdyby si Smith a Moor řekli, že udělají čistě trancové album. Ještě markantnější je to po zavzpomínání na bájnou Melodicu. Není sporu o tom, že jsou jednotlivé tracky brilantně smíchané dohromady, a jak bezvadně za sebe pasují. Tato kompaktnost a jistá jednolitost však poněkud ubíjí celkový dojem, který ve vás poslech zanechá. Trance by vás měl těšit, strhnout a nadchnout, v tomto případě si spíše odpočinete a uklidníte se. Je to opravdu to, co chcete, co očekáváte? Velmi se hodí přirovnání ke dvěma albům Blank and Jones - Relax. Piet a Jaspa se také po nádherně melodických a neobyčejných skladbách (a neméně povedených albech) vrhli na chill out a vytvořili sice dobrá, ale naprosto zapomenutelná alba.

Resumé? Common Ground je album, které neurazí, ale ani příliš nenadchne. Pokud vám ale styl Relaxů sedí, nebo používáte hudbu především jako uklidňující prostředek či pozadí pro jinou práci, nebudete zklamáni. Tri-State však zůstává jako dosavadní nejlepší trancové album roku neporažen, navíc se jeho trůn ani nezakýval.

Style: trance, chill out, electro, ambient
Release date: 5.6.2006

Tracklist:
01) Waterdrop
02) Hill Climb
03) Coming Of Age
04) Neon Approach
05) Everything Matters
06) Forever
07) New Division
08) Cry For Help
09) Calling
10) Waiting
11) Communications

Total time: 66:12 "

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ