TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 28.5.2003 Dolvich, Recenze

Na konci března vyšlo dlouho očekávané debutové album legendy německého hardtrancu, tedy tanečního stylu, který je poslední dobou na parties častěji žádanější, hlavně v jižním Německu, Rakousku a také Švýcarsku. Zmiňovaným producentem je DJ Dean působící v Hamburgu a tím tak porušuje pravidlo, které hlásá, že v severním Německu se nedělá dobrý hardtrance. Dobré jméno si však DJ Dean neudělal jenom DJingem a vlastními produkcemi, ale také mixováním úspěšných kompilací "Tunnel Trance Force", "DJ Networx" a nově i "Hypertrance". Dále založil label Tunnel Records a klub Tunnel Underground Club. Není tedy divu, že je přezdíván Tunnel Trancer. Za zmínku jistě také stojí jeho vedlejší projekt Das Licht, o jehož kvalitní hardtrancovou produkci se DJ Dean stará společně s Cocoomou. Dlouho se však DJ Dean vyhýbal výrazným komerčním úspěchům s kvalitními skladbami jakými bezesporu jsou "Trust Me" nebo dnes již kultovní "Ballanation". Zlom přišel až minulý rok, kdy vydal singl "Play It Hard" a na začátku tohoto roku následoval další úspěšný singl "Protect Your Ears", podle kterého je pojmenované i samotné album. V překladu to znamená "chraňte si své uši" a jestli chcete vědět, zda je skutečně třeba si před touto deskou chránit své sluchové orgány a z jakého důvodu, tak čtěte dále.

Již v úvodním tracku "Intro" dává DJ Dean zcela najevo, že kdo chce pop, tak poslouchá toto CD omylem, nýbrž zde drsný hlas říká, že se skládá pouze z tvrdých basů, rychlých beatů a hlasitého soundu, a proto bychom si měli před touto hudbou dostatečně chránit své uši. Což je ovšem v kontrastu s následující skladbou "Protect Your Ears", poněvadž v případě tohoto songu se jedná spíše o melodičtější (komerčnější) stránku hardtrancu. Každopádně se jedná o kvalitní skladbu, a právě asi proto se tento track stal aktuálním single-releasem DJe Deana. Na albu je bohužel zastoupen pouze v tříminutové verzi. Bezmála dvakrát větším časovým rozsahem se již může pyšnit "Bomb The Bass". V této skladbě vás po průměrném nájezdu čeká trance-sound ne nepodobný tomu, co dělá Rocco a jemu odobní, ale rozhodně v kvalitnější verzi s hardtrancovými prvky. Dalším trackem je "Out Of Tune", který v první řadě zaujme originálním build-upem a kvalitně nasamplovaným ženským vocal-samplem. Poté následuje krátká jemná trancová plocha, na níž plynuje navazuje písklavá hlavní melodie songu. Již při prvním poslechu alba mě tato skladba zaujala a pokaždé se k ní rád vrátím. Ovšem teď následuje track s pořadovým číslem 5 aneb oživená verze klasiky "Ballanation Epizode 2" a vy si za doprovodu samplu "do you feel the sound of ballanation" můžete vychutnat kvalitní hardtrance. Je také dobré, že DJ Dean ve své produkci minimálně využívá efect-bass (e-bass), což zní rozhodně poslechově lépe.

Následující skladba "Out Of Sight" však dává odzvonit tvrdým nekompromisním beatům a nechává vyniknout krásu melodického trancu. Celkem vzato se jedná o povedený kombinaci hardtrancu a upliftingu, jedinou chybu bych shledal v tom, že se skladba příliš táhne a to vzhledem k její kratší délce znamená, že si skvělého upliftingu užijete jenom minutu a půl a to je rozhodně škoda. Další již sedmý track v pořadí je produkce "Check The Beat", která po tvrdém nájezdu ukazuje naopak, že je spíše průměrnou poslechovější záležitostí. Ale další song dává již svým názvem "Champions Of Trance" najevo, že by se mohlo jednat o kvalitně znějící trance-sound. Výsledek je hudebně celkem povedený, ale i přes to by si skladba s tímto názvem zasloužila něco lepšího než typický german-trance a vokály, které zdůrazňují, že DJové z Tunnelu jsou šampiony v trancu. Ovšem jako další track na albu následuje aktuální verze již zmiňované skladby "Ballanation 3: The Last Crusade", které bych tento titul rozhodně přiznal více než předcházejícímu tracku, neboť se podle mého názoru jedná o jednoznačně nejlepší song a tomto longplayeru. Při poslechu si tak můžete po čtyřech minutách nekompromisního hardtrance soundu, můžete vychutnat euforicky znějící uplifting a po dalších dvou minutách se skladba vrací k hardtrancu, což dohromady dává nejdelší track na albu. A s následujícím trackem přicházejí také již známé beaty minulý rok vydaného singlu "Play It Hard", který je však na albu zastoupen stejně jako "Protect Your Ears" pouze v radio verzi. Pokud se vám tedy zdálo, že dosavadní průběh alba byl příliš měkký a že to není skutečný klubový hardtrance, tak změníte názor hned s následujícím trackem "Attention", který svými hardbeaty dává zcela jasně najevo, kdo je tady pánem. Následuje pak melodičtější skladba "In Your Face". A deska končí opět dvojicí songů tvrdšího ražení, kterými jsou až hardstylově znějící "Scream" a skladba "Get X", jenž jako poslední skladba obsahuje samozřejmě i jemnou trancovou plochu, ta se však mezi nekompromisním hardtrancovém dunění téměř vytratí.

Celkově bych album hodnotil jako povedenou hardtrancovou desku, sice ne tak perfektní jako např. Gary D. - "Strike!!!" (2001), ale rozhodně se jedná o nutnost pro všechny příznivce german hardtrance. "Protect Your Ears" před svými uši chraňte pouze v případě, jste-li chronickým odpůrcem tvrdých beatů hardtrancu, v opačném případě se vám album totiž musí zákonitě líbit, neboť obsahuje všechny prvky, které by měl trance ke kvalitnímu poslechu mít.

Hodnocení: 3,5 / 5
Release date: 31. 3. 2003
Tracklist:
01. Intro 0:59
02. Protect Your Ears 2:58
03. Bomb The Bass 5:50
04. Out Of Tune 5:04
05. Ballanation Epizode 2 6:34
06. Out Of Sight 5:02
07. Check The Beat 4:22
08. Champions Of Trance 5:03
09. Ballanation 3 The Last Crusade 7:58
10. Play It Hard 3:07
11. Attention 5:49
12. In Your Face 6:42
13. Scream 5:11
14. Get X 7:23

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ