TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 13.3.2003 SmallMagus, Recenze

Zhruba před měsícem vyšlo na labelu In Trance We Trust už osmé pokračování zavedené kompilace se stejným názvem. Poslední In Trance We Trust 008 (dále jen ITWT008) mixoval DJ Ton T.B., což není nikdo jiný než jeden ze spoluautorů známého tranceového projektu Three Drives On A Vinyl. Tento projekt je známý takovými skvosty jako je nezapomenutelná Greece 2000 z povedeného LP, které obsahovalo skladby s názvy dalších zemí, jako je například Německo, Anglie atd. Pokud máte možnost, tak se určitě po tomto, dnes už raritním LP poohlédněte. Další kousky, které pravděpodobně většina z vás zná, jsou tracky Sunset On Ibiza, Carrera 2 a jako poslední novinka uvedená poprvé exluzivně na této kompilaci s názvem Air Traffic. Všechny tyto skladby vyšli na prestižních labelech jako je Hooj Choons, Xtravaganza, VC Recordings a nebo Paul van Dykův Vandit Records, je tedy vidět, že jsou jeho skladby žádané a mají úspěch.

Přece jen si občas vzpomenu na den, kdy jsem objevil legendární kompilaci od Paula Oakenfold Tranceport a právě na ní track Greece 2000, který mě celkem slušně bral několik měsíců a jsou chvíle, kdy si ho rád poslechnu i teď. Nechme však vzpomínky stranou a vrhněme se na kompilaci ITWT008, ta nám nabízí aktuální pohled na trance skladby z celého světa, které jsou nyní v největších rotacích nejen u trance Dj's. Díky tomu máme možnost v tracklistu najít jména jako Joker Jam - Traffic (Original Mix), Atropin Project - Push (Push Cover Version), Three Drives On A Vinyl - Air Traffic, Tillmann Uhrmacher - Friends (Vampires On Mars Remix), vlastní skladbu, která vyšla na vinylu u labelu Black Hole s názvem DJ Ton TB - Silent Witness a nebo DJ Cor Fijneman feat. Jan Johnston - Venus (DJ Tiësto Remix). Jak je vidět, výběr je více než pestrý a jestli se bojíte, že kompilace sklouzne do nudné přehlídky nových hitů, tak se bojíte naprosto zbytečně. Je totiž na vás přichystáno několik překvapení, a ať je to hodně působivá break-beatová pasáž u jedné skladby a nebo dokonce sólo na saxofon u další skladby, tak stále je tu hodně zajímavých věcí na poslech a kompilace tak nepadá na úroveň splácaných výběrů, které staví na pár slavných jménech a jinak nic dalšího nepřinášejí.

Vše se má začínat od začátku a tak ani já nebudu dělat výjimky a postupně se podíváme na obsah výběru. Začínáme skladbou od Circulation - 009, název skladby by se mohl vyložit jako očekávání dalšího dílu ITWT009, ale jedná se o první track a ten má uvést celý výběr. Zvládá to na výbornou a ani si nevšimnete přechodu na další skladbu od projektu Joker Jam - Traffic (Original Mix). Tahle povedená věcička mě dostala hned na poprvé, lehká cvrlikavá melodie a slušně provedený základ skladby v podobě hutných beatů (ukázka). Přímo vzletná mezihra po které se přidává hlavní motiv a ten vás už neopustí do konce skladby. Úplně si dovedu představit tanec na nějaké akci za zvuku této skladby, ruce se snaží nahmatat všechny plochy hlavního motivu a zbytek těla se pohybuje do podmanivého rytmu. Brilantní kousek, který jsem už před tím slyšel, ale až na této kompilaci mě doslova očaroval. Zrychlení tempa nám prozradí další skladbu a tou je Floor Divisions - Atlantic Breeze. Tato skladba s dlouhým vokálem vás spíše něco málo ukolébá oproti předešlému kousku, to však nebude trvat dlouho, je tu už čtyřka a s ní Coda - Under Control (San Project Remix). Právě u ní je víc než vkusně po malém proslovu zařazena řízná a nabasovaná break-beatová pasáž a ta vás opět zaručeně donutí vaše tělo rozpohybovat ve víru tance (ukázka). Postupně se však skladba zpomaluje, aby nabrala po chvilce dech a vyrazila s novým tempem doprovázeným povedenými zvuky a zeefektovaným mužským hlasem. Skladba od Atropin Project - Push (Push Cover Version) je tak brilantně vmíchána a skvěle se k předešlému kousku hodí, že je až nemožné poznat přechod mezi oběma tracky. Tato věc není zpočátku moc výrazná a pravou sílu ukáže až dvě minuty před koncem a to díky zajímavému zvuku, který podpoří melodii skladby. Toho si však nebudeme užívat moc dlouho, protože tu je novinka od Three Drives On A Vinyl - Air Traffic. Je to po všech stránkách pěkně vypečený kousek a po rozjetém začátku přichází klidná a tichá pasáž, kterou náhle prořízne neotřelý zvuk tvořící ústřední melodii skladby (ukázka). Může se zdát, že je tu jistá podobnost s předchozím počinem Carrera 2. Přiznávám, že tu jistá podobnost v obsahu skladby je, ale Three Drives On A Vinyl mají perfektní vkus co se výběrů zvuků, které vedou hlavní melodii skladby týká.

Dalším kouskem je na ITWT008 věc od Jas van Houten - Heavens Gate (DJ Danjo & Rob Styles Remix) a jedná se aspoň z počátku o vyklidněnou věc, která postupně rozvíjí tranceové plochy a přechází v průměrně znějící skladbu. Tillmann Uhrmacher - Friends (Vampires On Mars Remix) obsadil už osmý track v pořadí a je tu moje největší překvapení celého výběru (ukázka). Představte si klidnou pasáž s různými zvuky v pozadí a pomalé tempo a najednou to přijde. Živý nástroj v podobě saxofonu a malé krátké sólíčko, které je bohužel brzy přerušeno beatem a čistě tanečním rytmem. Do konce skladby už jsou bohužel slyšet jen různé podivné zvuky jako na začátku, ale saxofon už své klapky do pohybu nedá. Je to trochu škoda, ale přec jen jsem rád aspoň za to malé sólo a je to vůbec poprvé co jsem slyšel něco podobného. Právě v tomto směru bych viděl další nové kroky a to v kloubení trancu a třeba i několik živých a zvukově zajímavých nástrojů dohromady. Určitě si nezapomeňte poslechnout ukázku, ve které jsem se snažil zachytit co nejvíce z tohoto povedeného kousku. DJ Ton TB - Silent Witness je vlastní výtvor a po úvodním rozjezdu se nám otevírá mírně break-beatová část na kterou navazuje opět zvukově povedená a lehce rozeznatelná hlavní melodická linka. Její vyznění není moc originální, ale opět jako u Three Drives On A Vinyl vše zachraňuje právě ten povedený a dobře vybraný zvuk. Hutné basy a temný zvuk odstartuje další skladbu Midtone - Pearl (Darren Christian Remix). Po klidné části s lehkým zasněným vokálem se skladba vrací k původnímu vyznění a jedná se tak spíše o progresivní kousek. Tangled Universe - Next Victim je zajímavý zvláště zvukovými efekty s krátkým zrychlením skladby, rozběhnutím skladby několikrát za sebou a temnými plochami, ale jinak jde o dost minimal sound. Tuto skladbu střídá další věc Tyrome - Bad Magic, ta se nese v podobném duchu a je to nejvíc o stále podobném zvuku a jednom samplu, takže nic moc pro trancery odkojené emotivními instrumentálkami, tranceovými plochami a nebo příjemným, ale nepodbízivém vokálem. To vše a ještě něco víc přinese následující věc od Cor Fijneman featuring Jan Johnston "Venus (Meant To Be Your Lover) (DJ Tiësto Remix). U ní si tedy přijdou na své milovníci všech těch věcí jako je bezchybný vokál Jan Johnston, silné melodie a díky remixu od DJ Tiësta je i zbylá část skladby udělána naprosto na výbornou (ukázka). Možná by se hodilo několik nových nápadů a nějak skladbu něčím ozvláštnit, ale i tak se jedná o velmi povedenou a hlavně chytlavou věc.

Předposlední je na řadě track od The Traveller Pres Quest - Chaos Engine, kde je použito zvuku bubínků, ale jinak se žádných překvapení a nebo zvratů nedočkáte. Kompilaci ITWT008 uzavírá Harry Diamond & David Pannell present Ca-Lo - What's Wrong. Je to opět jako už několikrát temnější kousek a jsou tu použity vcelku neotřelé zvuky, které táhnou skladbu do progresivních vod, což není vůbec špatné. Kupodivu se tak tato skladba postarala o zajímavé zakončení celé kompilace. Zhodnocení se pokusím obsáhnout v následujících třech větách. Je tu další plnohodnotné pokračování výběrů In Trance We Trust s několika víc než povedenými bonbónky v podobě nových skladeb od tvůrce kompilace i projektu, který tvoří. K tomu můžeme připočítat několik jasných hitů a velmi povedený mix skladeb, který je v některých přechodech až do detailů provedený a skladby tak na sebe vkusně navazují. Čerststvý pohled do kufříků s nejen čistě tranceovou produkcí ve více než povedeném mixu, co chtít víc?

Styl: trance / progressive
Hodnocení: 4/5
Tracklist:
01. Circulation - 009
02. Joker Jam - Traffic (Original Mix)
03. Floor Divisions - Atlantic Breeze
04. Coda - Under Control (San Project Remix)
05. Atropin Project - Push (Push Cover Version)
06. Three Drives - Air Traffic
07. Jas van Houten - Heavens Gate (DJ Danjo & Rob Styles Remix)
08. Tillmann Uhrmacher - Friends (Vampires On Mars Remix)
09. Ton T.B. - Silent Witness
10. Midtone - Pearl (Darren Christian Remix)
11. Tangled Universe - Next Victim
12. Tyrome - Bad Magic
13. Cor Fijneman Featuring Jan Johnston - Venus (Meant To Be Your Lover) (DJ Tiësto Remix)
14. The Traveller Presents Quest - Chaos Engine
15. Harry Diamond & David Pannell Present Ca-Lo - What's Wrong

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum
11.7. 20:50
OUT! [TAR#138] Andy Kern - Irreversible
11.7. 19:39
OUT! [Liquid Energy Digital] Massive Ritual - Aghori
5.7. 21:30
OUT! [Trance All-Stars Records] Encount3r - Moments

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ