TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 6.3.2003 SmallMagus, Recenze

Po hodně nepovedených albech z poslední doby jako je například album projektu Ferryho Corstena System F - Together anebo Paul van Dyk - PVD DVD Global, je tu bohužel další podobná záležitost. Přece jen to ale nedopadá tak špatně ve srovnání se System F, ale stále je to na pováženou, kam až hodlají umělci a producenti zajít a pokoušet tak vkus posluchačů. Tak to jen tak na úvod a teď již k samotnému albu Contemplate The Reason You Exist od německé trancové hvězdy Kai Tracida.


Němec Kai Tracid je zpátky a po vcelku krátké době od předchozího výtvoru se nám prezentuje se svou novinkou. Většina už pravděpodobně tuší, že po takovém začátku se nebude jednat o opěvnou ódu na tento počin. Je tomu opravdu tak, nemám totiž sebemenší důvod nějakým způsobem toto album vychvalovat. Když to vezmeme postupně, tak po Welcome, kde se vás snaží hlas zrovna ne příliš presvědčivou angličtinou nalákat na další poslech, následuje první regulérní kousek. Je to skladba Express Your Hidden Passion (ukázka). Opět stále dokola ty samé postupy a naprosto ničím zajímavá skladba, podobných jste mohli slyšet nespočet. O dost lépe dopadla další věc Follow Me Freely, jedná se o instrumentálku a ani by jste ji při prvním poslechu nepřisuzovali autorství Kai Tracida (ukázka). Vzletná melodie a optimismus jsou dvě věci, které k ní nejvíce pasují. Bohužel však světlých míst je na tomto Cd dost málo a právě tahle skladba se řadí k těm nejlepším z celého alba. U další skladby 4 Just 1 Day (Energy Mix) je povedená pasáž s klavírem (ukázka), ale jinak filtry použité na konci slov ženského vokálu a zvuky hlavní melodie už tu u Kai Tracida byly použité několikrát. Pravděpodobně většina fanoušků tohoto umělce bude skladbou "4 Just 1 Day" unesena a i sám Kai Tracid od ní hodně očekává, protože už na obalu alba je anoncována nálepkou jako hit-single. Nechci příliš toto album odsuzovat, ale myslím, že srovnání s alby od SYSTEM F - TOGETHER a PAUL VAN DYKa - PVD DVD GLOBAL je zcela na místě. Ke dvou zmiňovaným jsem ani nepsal recenze, protože po jejich poslechu a to hlavně u SYSTEM F, jsem se sám sebe ptal jestli to Ferry Corsten vůbec myslí vážně. Zbytečných alb na které se hned po měsíci zapomene a za dva po nich neštěkne ani pes, je už všude dost. Je možné, že s vydáním Evropské verze se album zlepší, ale moc bych tomu nevěřil.

U Drift Deep Into Your Own Thoughts jsou naprosto okatě použité úplně stejné zvuky jako u Destiny's Path z minulého alba a zajímavé jsou snad jen "kosmo" zvuky na konci skladby. Další skladba, která má ambice něčím zaujmout je po vcelku nudné a archaicky znějící I Don't Want To Live 4 Ever, skladba s názvem Pure Acid. Za pomyslný vrcholek alba bych označil právě tuto skladbu (ukázka), je to slušný výlet plný energie a drive zvuků. Je to opravdu podařený kousek a na albu jsem byl jeho umístěním víc než mile překvapen. Jestliže vyjde jako singl a z nějakými podařenými remixy, tak se může jednat o zajímavý materiál do autorádia. Running Through Your Veins je vcelku podařený experiment s hutnými basy. Poslední věc Contemplate The Reason You Exist je opět instrumentální, z velké části obsahuje jen zvuky klavíru a příjemnou melodii na pozadí (ukázka). Jako rozloučení s albem naprosto brilantní, bohužel to však nemůže vylepšit celkový pocit z alba, na kterém převažují zbytečné skladby. Každopádně srovnání na začátku recenze s albem od System F bylo trochu přehnané. Přece jen nedopadlo toto album zas až tak zle a určitě ho doporučuji víc než výtvor Ferryho Corstena. Doufám, že se polepší a plánované vydání alba jeho projektu Gouryella bude daleko lepší. Ještě na závěr se musím zmínit o vtipné hlášce na konci poslední skladby. Je tam namluveno něco v tom smyslu, že přenos se uskutečnil a že váš přehrávač bude zničen. Poté je slyšet už jen deformovaný hlas, který se po chvilce odmlčí. Možná ještě vtipněji by to vyznělo při ohlášení, že CD bylo přehráno a poté se samo zničí. Neboli stoprocentní recyklace, čili album na jedno použití ...

Styl: trance / techno
Hodnocení: 3/5

Tracklist:
01. - Welcome
02. - Express Your Hidden Passion
03. - Follow Me Freely
04. - 4 Just 1 Day (Energy Mix)
05. - Far Beyond Your Wildest Imagination
06. - Drift Deep Into Your Own Thoughts
07. - I Don't Want To Live 4 Ever
08. - Pure Acid
09. - Running Through Your Veins
10. - Contemplate The Reason You Exist

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ