TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 30.7.2003 Dolvich, Recenze

Německé producentské electro-duo Alexander Gerlach a Kai Paul známé jako Lexy & K-Paul spolu spolupracuje od roku 1999. V posledních letech se pravidelně účastní velkých akcích, jakými jsou Mayday, Love Parade nebo Nature One, ať už jako live-act nebo Lexy jako dj. Již s prvním singlem "The Greatest DJ" byli úspěšní a skladba byla licencována labelem Ministry Of Sound, kteří ji vydali po celém světě. Následovaly singly "Electric Kingdom", "Freak", "You're The One" a debutové album "Loud". Po této úspěšné desce po třech letech přichází nový dlouhohrající počin hochů z východního konce Německa, který berlínští hudebníci nazvali příznačně "East End Boys". I zde je však ještě stále částečně zachován 80s-retro trend v beatech i ve stylu jako plně kompatibilní prvek. Hudba je hlavně určena příznivcům electra, ale na své si přijdou např. i deep houseři.

Intro - k tomuto úvodnímu tracku není moc co říci. Je to spíše takové legrační pojetí toho, jak lze mail-box zbavit účelu. Řekl bych, že tento sound k Lexy & K-Paul patří.
Come Together - první zajímavá věc na albu je spolupráce s legendou detroitského techna Blakem Baxterem, kterého poznal K-Paul přes kontakty v berlínském klubu Tresor. Z této kooperace vznikla povedená deep-house skladba s příchutí oldschool, na jejímž konci můžete i slyšet, jak se Blake Baxter během nahrávání ve studiu naučil německy.
Girls Get It First - v tomto případě se jedná o aktuální singl dua Lexy & K-Paul a také jeden ze songů na tomto albu, který vznikl v jejich rockové fázy, což lze snadno poznat podle zde se vyskytujícího kytarového soundu. Zajímavý je také příběh, díky kterému se přišlo na titul této skladbě. Stalo se to během Fernsehturm Tour v Stuttgartském klubu Suite 212. Když skončilo vystoupení, tak šel Lexy se svým kamarádem Haitem do baru na drink. Na baru seděl ještě nějaký Angličan a dívka. Všichni měli v ruce nezapálenou cigaretu a někdo se zeptal na oheň. Lexy u sebe měl náhodou zapalovač i přes to, že je nekuřák. Nabídl oheň vedle něj stojícímu Angličanovi, ten však na to zareagoval "No no no! Girls get it first!". A jelikož se Lexymu a K-Paulovi v Německu říká "gentelmani techna", tak bylo jasné jaký refrén bude zpívat jejich dvorní vokalistka Pujeh, která i zde podala kvalitní výkon.
Let's Play - stejně jako u předešlého tracku "Girls Get It First", tak i v tomto případě se jedná o typický berlínský house, tentokrát však bez rockových elementů. A možná právě i proto vyšla skladba na nosiči jako první singl z tohoto alba již na začátku minulého roku. Na produkci se podílel Atomek Dogg, což by mohl být podle zákulisních informací krycí pseudonym předního německého hip-hopového dj-e a producenta, který si jinak říká DJ Tomekk. Skladba se každopádně povedla, tak Lexy & K-Paul nevylučují v budoucnu další spolupráci s Atomek Doggem.
Bleib Cool - v originále je tento song od staré východoněmecké rockové skupiny. Trochu nevýrazná věc s ironickým textem, kterou Lexy & K-Paul pravděpodobně složili jen tak z legrace.

Hoppla - další připomínka historie NDR. Předlohou této skladbě je jedna stará stupidní znělka z jednoho bývalého dětského pořadu. Celkem vzato se jedná jednoznačně o nejhorší track na albu a tak potěší jenom fakt, že tato hrůza netrvá ani minutu.
Der Fernsehturm - druhý singl z tohoto alba je lehce rockově laděná skladba, která možná někomu nebude znít dobře, neboť se mírně vymyká ze stylu dvojice Lexy & K-Paul a směřuje více směrem k produkci jejich vedlejšího projektu Die Raketen. Ale v Německu již si toto dílo vysloužilo kultovní status. Není divu, neboť jak již název napovídá, skladba byla složena na počest televizní věže, která je symbolem východního Berlína. O text a vokály se postaral samotný Lexy, který k hudbě dodal docela vtipná a trefná slova ("televizní věž má uši, žádný tón se jí neztratí…"). Skladba "Der Fernsehturm" vznikla ve stejné době jako "Hoppla" a "Ice Cream, Disco, TV, Show", a proto mají tyto songy také podobnou filosofii. Z tohoto důvodu neberte skladby moc vážně, spíše jako experiment. "Der Fernsehturm" je samozřejmě také Berlínská píseň, i když se to v textu přímo nezmiňuje.
Dancing - tato skladba patří rozhodně k jedním vrcholů alba. Příjemná kombinace stylů pop, electro a house s pomocí výborných vokálů od Pujeh. Jde také o nejvíce popovou věc. Tento track má šanci se stát dalším single releasem.
East End Boys - podobně jako předešlý song "Dancing" i tuto skladbu považuji za jeden z nejlepších okamžiků na albu. Titulní skladba by již od shodného názvu s albem měla působit reprezentativně, což tento track rozhodně činí. Song vznikl na podkladě velké vzdálenosti, jenž je mezi bydlišti Lexyho (Drážďany) a K-Paula (Berlín), tak si tito dva vymysleli nějaký fiktivní východní konec, o kterém právě Pujeh ve skladbě zpívá.
Starbaby - již starším datem výroby se může pyšnit v pořadí již desátý track "Starbaby". To byli ještě Lexy & K-Paul ovlivněni 80s-retro-electrem a i zde je použita syntéza Polaris, kterou již známe ze skladeb "Greatest DJ" nebo "You're The One". Jedinou výraznou slabinou je však horší vokál.
Robots Dancing - fajnové electro a zvuky budoucnosti dávají dohromady skladbu, která potěší hlavně tanečníky-roboty.

We Like That - tuto skladbu dali Lexy & K-Paul dohromady s Colee, což je MC z Chicaga. Přítomnost Coleeho ve studiu byla rozhodně dobrým rozhodnutím, díky kterému vznikl song s tvrdými beaty a vocoderem upravenými vokály.
Talk To You - další tvrdší věc na albu. Deep house doplněný space funkem, který vždy působí na lidi v klubu pozitivně.
Control - opět song s vesmírnou atmosférou ovšem tentokrát s melancholickou náladou. Je to jakýsi ironický způsob interpretace skladby "Ground Control To Major Tom".
Oder Beides - K-Paul se již dlouhou dobu zná s Krischanem Hartjejem, basistou kapely Element Of Crime. A díky tomu spolupracoval na této skladbě Sven Regener, zpěvák a frontman Element Of Crime. Další připomnění toho, že electro a rock můžou jít stopu ve stopě. Vše ještě umocňuje trumpeta, na kterou Sven Regener hraje. Podle slov K-Paula by se tahle věc mohla stát také singlem. Každopádně bude umístěna na soundtracku k připravovanému filmu podle Regenerovo knihy "Herr Lehmann". Film by měl přijít do kin na podzim.
Have A Whistle, Have A Haito - tato skladba je (jak je již z názvu patrné) věnována Haitovi, což společný kamarád Lexyho a K-Paula, který s nimi jezdí jako dj na turné.
Ice Cream, Disco, TV, Show - další trochu ulítlá skladba. Songy "Ice Cream, Disco, TV, Show" a "Der Fernsehturm" měli být původně jeden track, ale Westbam (zakladatel Low Spirit) rozhodl, že se z něj udělají tracky dva.

Co říci závěrem? Snad jen že jde na nadprůměrné album, které se v některých skladbách vyznačuje spojením běžně neslučitelných stylů electro a rock, což možná sráží kvality této produkce v očích příznivců jednotlivých stylů. Na místě by také bylo přirovnání k prvnímu albu "Loud". To však nemohu poskytnout, neboť jsem jejich předešlou desku neslyšel. Kdo je však zvědav na současný sound této electro dvojice, tak nechť navštíví letošní festival Creamfields CZ, kde Lexy & K-Paul vystoupí na trance / wet&hard / electro stage. Poslední zajímavou novinkou je to, že Lexy a Haito založili nový label Spagat Records.

Stylové zaměření: electro-pop, electro-rock, house
Hodnocení: 3 / 5
Nejlepší skladby: Dancing, East End Boys, Let's Play
Datum vydání: 5.5.2003
Vydávající label: Low Spirit

Tracklist:
01. Intro
02. Come Together (feat. Blake Baxter)
03. Girls Get It First
04. Let's Play (feat. Atomek Dogg)
05. Bleib Cool
06. Hoppla
07. Der Fernsehturm
08. Dancing
09. East End Boys
10. Starbaby
11. Robots Dancing
12. We Like That (feat. Colee)
13. Talk To You
14. Control
15. Oder Beides (feat. Sven Regener)
16. Have A Whistle, Have A Haito
17. Ice Cream, Disco, TV, Show

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ