TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 20.4.2004 Dolvich, Recenze

Německý dj a producent Thomas Schatz a jeho věrný producent Sascha Graune (Sascha de Vries) nám po pěti letech existence projektu Mario Lopez přinášejí v pořadí již třetí dlouhohrající desku, kterou by Mario Lopez chtěl změnit pověst o průměrnosti tanečních produkcích svého projektu. Po "Mother Earth" a "The Second Chapter" tak přichází album nazvané "Eternal Sounds", které lze považovat za definici současné trancové scény v Německu, neboť jsou zde zachovány veškeré typické prvky tohoto trancového pásma a jednotlivé skladby jsou postaveny na podobných postupech, což také není v Německu až tak neobvyklé. Předem však nutno říci, že album je určeno především příznivcům uplifting trancu a tudíž tranceři výrazně jiného zaměření (progressive, psychedelic) by radši měli dát od tohoto uši pryč. Na škodu však je, že i zde si Mario Lopez nenechává zajít své vykrádačské choutky, a tak se dočkáme nejen známých samplů ale také povědomých melodií. Ovšem jsou zde cítit i nějaké novátorské nápady. Jestli toto dalo dohromady totální propadák nebo povedený longplayer, se dozvíte jen budete-li číst dále.

Úvodním skladbou celého alba je tradičně nazvaný track "Intro", který mimo dnes již ne příliš originálního temného mužského hlasu obsahuje též plno více či méně narůstajících efektů a také zakončení v podobě female-vocal-samplu "and live to mario lopez's eternal sound". Dalším songem v pořadí je aktuální singl "Alone", který je celkem povedeným vocal-trancem, ale na škodu je, že Mario Lopez se zde soustředil více na chytlavost skladby než na její emoce. Tudíž z toho vznikla průměrná záležitost, která sice dobře leze do uší, ale po několika posleších je to již až moc stereotypní. Spravit chuť si tak můžete částečně následujícím trackem nazvaným "Angel", který již nezní tolik ohraně. Začíná zajímavým úvodním beatem, který se přes pomlku s ženskými vokály přenese do typicky německého upliftingu. O něco originálnějšího pojetí upliftingu s trochou špetky UK-trancu se můžete dočkat hned v navazující skladbě s téměř titulním názvem "Eternal Sound", kde lze z počátku v některých dalších fázích skladby též slyšet stále se vracející vocal-sampl známý již z "Intro". Emoce jsou zde silnější než v předchozích skladbách a dokonce se zapojí i piáno. Trackem s pořadovým číslem pět je již dříve vydaný singl "Always & Forever", který je po "Alone" dalším vocal.trancem a podobně jako "Alone" je obohacen dost oposlouchatelným soundem. Na maxi-cd se tehdy vyskytovaly mixy od Ole van Dansk, Dito, Chris Crusher a Marc van Linden, jehož verze je v zkráceném radio editu obsažena též na albu. Ovšem Marc van Linden ve své tvorbě také nedělá příliš velké rozdíly, tak se ani zde nedočkáme zpestření. Lehce industriálním zvukem vás poté přivítá následující skladba "How Long Is A Minute", která se po počátečním nájezdu přes klidnou plochu klasicky zlomí do pro Maria Lopeze ne zcela typického upliftingu, ale podobnou kombinaci německého soundu s prvky UK-trancu již Mario Lopez povedeně sladil v tracku "Eternal Sound". Dalším songem na řadě je starší vocal-trance singl "Where Are You", který je postaven na velmi podobném postupu jako "Always & Forever" a i melodie je dosti podobná. Přesto považuji "Where Are You" za povedenější ze dvojice, neboť jsou zde beaty lépe sladěny.

Od této chvíle začíná deska chytat hardtrancový nádech díky další skladbě nazvané "Cocain", ve které je obsažen vocal-sampl známý ze stejnojmenného songu od projektu Yakooza. Ovšem jinak je skladba zcela jinak pojata. Je zde kladen důraz na syrovější electro-melodii a svištivý efekt. Je to jakési osvěžení smyslů po sladčích melodiích. Následujícím trackem "Magic Islands" se však album přepne opět na jiný kanál. V vocal-samplu z počátku samply skladba nasadí lehce progressivní beat, do kterého vnikne chor-syntéza a další vocal-sampl je pak start pro melodii vytvořenou ze zvuku ozvěny zvonu. V tvorbě Maria Lopeze je tato skladba zcela netypická. Následně však opět nasedneme na vlnu hardtrancu se skladbou "Africa". Vocal-sampl známý z Derb - "In Africa" nám zpočátku poví, že to začalo v Africe a na to následuje nekompromisní bassdrum, poté opět sampl "it began in africa" a hutný hardtrance sound po čase utlumený s nástupem arabské flétny a hlasů domorodců a vše zase na novo. Velmi povedená hardtrance skladba oproti následujícímu tracku "What Are U Looking 4", která též vyšla na singlu ve spolupráci s DJ Headhunter, díky kterému vznikl ze skladby hardtrance ve stylu DJ Deana. Není to nic špatného, ale poslední dobou je tento trancecore / hands-up styl až moc používaný v produkcích známých německých producentů a to částečně sráží dřivě objevené kvality tohoto stylu. Totéž platí i pro kombinaci s vocal-trancem v podobě songu "Colours Of Rain". Zde je to však napraveno křiklavou a zároveň atmosférickou hlavní melodií a menším důrazem na trancecore. Ale již následující skladba nazvaná "You're The One" je pro Maria Lopeze ve zcela typickém upliftingu, který byl často k vídání na jeho předešlém albu "The Second Chapter" a některé jeho znaky lze pozorovat i na této desce. Dalším příkladem toho je pak poslední vocaltrance na aktuálním longplayeru "Eternal Sounds". Jedná se o song "Secret Ocean", který vokálem a celkovým pojetím skladby připomíná tvorbu projektu Ian Van Dahl. V životě se často říká "na konec to nejlepší" v případě této desky to rovněž platí, neboť závěrečným, nejdelším a nejlepším trackem je "Trip To Reality". Mario Lopez zde totiž s využitím minimálních prostředků stvořil naprosto geniální skladbu s výbornou euforickou atmosférou, kterou doplňuje piáno, které se postupem času též přihlásí o slovo. Báječné zakončení alba, které tak dává šance, že to další bude ještě lepší.

Závěrem opět připomínám, že album je uděláno hlavně pro vyznavače eurotrancu, a proto ho také hodnotím z tohoto pohledu. Samotné hudbě lze vytknout, že je postavena na podobných postupech a na desce se nedočkáte příliš mnoha inovací. Dalším záporem je pak stopáž jednotlivých albových tracků, mezi nimiž se vyskytují pouze dva přesahující časovou hranici čtyř minut. Toto je však na německé komerční taneční scéně často vídaným jevem, proto to nelze považovat za výrazný rušící element. Příjemně zde již překvapí, že každý track je zde pouze v jedné verzi, což na minulých albech nebylo dodrženo. Ale i přes všechny zápory i klady je to pro skalní příznivce german trance jasná volba, pro ostatní pouze lehce nadprůměrný poslech a u mě má Mario Lopez malé ale významné plus.

Stylové zaměření: uplifting, vocal, hardtrance
Hodnocení: 3 / 5
Nejlepší skladby: Trip To Reality, Eternal Sound, Africa
Release: 4.11.2003 u labelu Edel

Tracklist:
01. Intro
02. Alone (Video Mix)
03. Angel (Club Edit)
04. Eternal Sound (Radio Edit)
05. Always & Forever (Marc van Linden Radio Remix)
06. How Long Is A Minute (Radio Edit)
07. Where Are You (Radio Edit)
08. Cocaine (Club Edit)
09. Magic Islands (Radio Edit)
10. Africa (Club Mix)
11. What Are U Looking 4 (Radio Edit)
12. Colours Of Rain (Radio Edit)
13. You're The One (Radio Edit)
14. Secret Ocean (Radio Edit)
15. Trip To Reality (Club Mix)

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ