TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 1.6.2006 Freezer, Recenze
Belgický producent Mike Dierickx nám servíruje své již páté hudební album, ale album The Perfect Blend je první, které vydává pod názvem M.I.K.E. Od té doby co tento hudební mág opustil label Bonzai se jeho sound velmi změnil. Mike se začal plně soustředit na svůj dnes hlavní projekt M.I.K.E. a bohužel s projektama jako byly Push nebo Plastic Boy skoncoval. V současné době se jeho styl přibližuje spíše tech-tranceu se značným vlivem electra a také přesně to můžeme očekávat od alba The Perfect Blend. Na prvním CD se nacházejí nové skladby v novém Mikeově stylu a na druhém CD pak najdeme starší známé singly, reworky a také oba tracky které Mike vytvořil s Arminem Van Buurenem.

Album otevírá skladba Lost My Way a musím uznat, že je to velmi dobře zvolená skladba na úvod. Středně rychlá, velmi zasněná, atmosferická skladba s robotickýma vokálama, tak přesně taková je I Lost My Way. Velmi povedená skladba, která mi trochu připomíná Push - Blue Midnight. Druhou skladbu složil Mike jako památku svému nedávno zesnulému bratrovi a nazval jí For Always In My Heart. Skladba začíná poměrně tajemně a zpočátku není příliš jasné co lze od ní očekávat, kolem třetí minuty se začně ozívat hlavní melodie a zanedlouho přijde nádherný breakdown po kterém je jasné, že toto je velmi emotivní melodická skladba. Rozhodně nejmelodičtější a nejtranceovější skladba na CD1. Po dvou skladbách to vypadá, že by album mohlo být přeci jenom velmi melodické a tranceové, ale následujících několik tracků nás velmi rychle vyvede z omylu. V třetím počinu Hollow Dream byste nějakou melodii hledali marně, je to velice temná a poněkud monotoní skladba plná zajímavých zvučíků. Ale v žádném případě netvrdím, že je špatná, ale rozhodně nezapomeňtě při jejím poslechu zesílit výrazně zvuk :) Následuje track Salvation, který vyjde v srpnu na vinylu společně s remixem od belgického techno producenta Valentina Kanzianiho. Salvation je opět velmi temná skladba, skoro až dábelská a agresivní. V podstatě to samé lze říci i o následující skladbě, kterou je Time Is Running Out. Mike hrál tuto skladbu ještě kdysi pod názvem Dark City, ale nakonec se rozhodl, že jí umístí na M.I.K.E. album. Time Is Running Out se mi líbí o něco více než Salvation, je zvukově o něco pestřejší a melodie je zajímavější. Kvalitní počin. Velice zajímavá skladba je šestá Swoon s vokálama od Lux Lisbon. Swoon má silný nádech electra a po zvukové stánce je to velmi pestrá skladba, ale opět poměrně temná. A dostáváme se ke skladbě The Perfect Blend. Přiznám se, že jsem očekával nějakou pořádnu pecku, ale naopak trochu mě zklamala. Po velice nadějném intru se nám skladba časem promění v monotoní tech-trance jízdu bez výraznější melodie. Rozhodně se nejedná o špatný track, ale čekal jsem trochu něco jiného. Ani následující Innerlife mě příliš neoslovila. Innerlife je bezesporu inspirovaná Solar Factor soundem, akorát je podstatně slabší než třeba Urban Shakedown. A dostáváme se k současnému velkému trance hitu Voices From The Inside. Pro mně je to bezesporu nejlepší skladba z prvního CD. Zkrátka parádní trance jízda připomínající starší Push produkci. V setech hrají velmi často trance DJ´s Progressiva Remix, což je samozřejmě také Mikeův pseudonym a tento remix je stejně tak kvalitní jako originál, dokonce je ještě více směrován do upliftingu. První CD uzavírá velmi povedená chill-outová skladba Believe In Miracles a je vidět, že Mike je velmi zdatný i v oblasti chill-outu.

Na začátek druhého CD umístil Mike skladbu Totally Fascinated, která vyšla před zhruba 2 roky pod pseudonymem Fascinated. Jedná se o velmi příjmennou letní trance skladbou, která se poměrně značně liší nejen od ostatních tracků na tomto albu, ale i od ostatní Mikeovi produkce. Velmi příjemný track. One Night In New York patří mezi nové tracky, ale zřejmě se na první CD už nevešla. Tato skladba stejně jako Innerlife kopíruje Solar Factor styl, ale tentokrát o něco lépe. Třetí v pořadí je Massive Motion, což je velký klubový hit minulého roku. Osobně se mi ještě o něco více zamlouvá Enter Ku Remix, který vyšel na b-straně vinylu, ale to je věc vkusu. Následuje další singl z minulého roku Fuego Caliente, který se ale příliš neprosadil. Není divu, jelikož je to opět jen další variace na Solar Factor bez špetky invence. Dostáváme se ke dvojici tracků, které Mike složil společně s Arminem. První z nich je Intruder, což je opravdu pekelná tech-trance jízda. Tato veze je poněkud odlišná. Mike přidal navíc pár techno samplů a tak se skladba ještě více přibližuje technu. Pound je v podstatě úplným opakem, jelikož se jedná o výbornou trance skladbu s neotřelým zvukem a chytlavou melodií. Předposlední skladbou je Strange World 2006. Kdo by neznal naprostou tranceovou klasiku z roku 2000, kterou Mike vydal pod projektem Push. Dodnes jí spousta DJ´s hraje ve svých setech. Nová 2006 verze je o něco více energetičtější a má naprosto geniální breakbeatovou část uprostřed, ale celkově není zdaleka tak povedená jako 2000 remake. Poslední skladbou celého alba je Turn Of The Lights, což je naprosto parádní trance záležitost se snad nejlepším breakdownem co znám. Myslím, že při poslechu je nejlepší řídit se názvem, takže zhasnout světla, zavřít oči a vychutnávat si tento atmosferický breakdown, který je zde navíc ještě o něco delší než byl na vinylové verzi. Pak následuje naprosto famózní gradace a track se naplno rozjede. Tento track má zároveň i funkci outra. Ke konci se totiž opět objeví melodie z breakdownu.

Hodnocení: Album je zhruba takové jak jsem předpokládal, takže velmi dobré :) Větší část prvního CD tvoří tech-trance tracky, které jsou však velmi vydařené, takže fanoušci tohoto stylu budou velmi spokojeni. Na své si však přijdou i milovníci melodického tranceu, pro ně jsou určeny první dvě skladby a také Voices From The Inside. Mike překvapil s vokálovkou Swoon a také chill-outovou Believe In Miracles. Druhé CD je parádní, ale chybí mi tam například tracky jako Sunrise At Palamos, Someone Somewhere nebo Elements Of Life. Celkově si myslím, že toto album nedosahuje takových kvalit jako alba, která vydal pod projekty Push nebo Plastic Boy, ale svou kvalitu si pořád drží. Na závěr ještě přidám velmi dobrou aktuální zprávu a to, že Mike získal od Bonzai zpět práva na projekty Push a Plastic Boy a tak je možné, že se někdy v budoucnosti novinek od těchto pojektů nakonec přeci jen dočkáme.

Tracklist:

CD1
01. Lost My Way (7:33)
02. For Always In My Heart (7:57)
03. Hollow Dream (7:22)
04. Salvation (5:57)
05. Time Is Running Out (7:00)
06. Swoon (3:43)
07. The Perfect Blend (7:49)
08. Innerlife (7:52)
09. Voices From The Inside (7:41)
10.Believe In Miracles (4:29)

CD2
01. Totally Fascinated (Original Mix) (9:32)
02. One Night In New York (7:27)
03. Massive Motion (Original Mix) (8:14)
04. Fuego Caliente (Original Mix) (9:21)
05. Intruder (M.I.K.E.'s Rework) (7:21)
06. Pound (Original Mix) (7:33)
07. Strange World (M.I.K.E.'s 2006 Rework) (8:30)
08. Turn Of The Lights And Outro (10:04)

Celkové hodnocení: 9/10
Celkový čas: 135:25
Label: Armada Music
Datum vydání 29.05.2006
Styl: Trance, Tech-Trance

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ