TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 18.2.2005 Freezer, Recenze

Plastic Boy je vedle projektu Push zřejmě druhým nejvýznamnějším a nejúspěšnějším M.I.K.E.ovým projektem. Alba Push - Electric Eclips jsme se dočkali v minulém roce a patřilo mezi ty nejlepší alba, která v minulém roce vyšla. Tento rok nám belgický producent M.I.K.E. servíruje album It´s A Plastic World. Projekt Plastic Boy se nejvíce zapsal do povědomí všech trancerů skladbami jako Twixt, Live Another Life, či božské klasiky Silver Bath, která stejně jako všechny ostatní Plastic Boy singly na albu nechybí. Album neotevírá žádné Intro, tak jako v případě alba Push, ale začíná rovnou z ostra skladbou Live Another Life, která vyšla v červnu roku 2003 na labelu Five AM a později byla znovu vydána na labelu Bonzai Trance Progressive. Myslím, že jen málokdo z Vás skladbu nezná (ukázka). A ti kdo jí znají, tak vědí jak skvělá skladba to je. Hlavní melodie je jedna z nejgeniálnějších jakou jsem kdy slyšel.

V druhé části skladby se melodie drobně změní, což M.I.K.E. dělá ve svých skladbách velmi často a je to moc dobře, alespoň se při poslechu nenudíme a je pořád se na co těšit. Druhou skladbou je Twixt, což je úplně první Plastic Boy singl. Vyšel již v roce 1998 a i přesto, že je 7 let starý, tak zní opravdu velmi dobře. Ve své době to byla jedna z nejoblíbenějších skladeb Dj Tiesta, který ji hrál často ve svých setech. Jen je trochu škoda, že je na albu v daleko kratší verzi, než je originál. Po Twixt následuje nejdelší skladba tohoto alba Angel Dust, která vyšla v roce 2000. Angel Dust má celkem jednoduchou melodii, ale přesto hodně chytlavou. Poprvé jsem slyšel Angel Dust zhruba před 5 lety v setu Yvese Deruytera a byl jsem z ní doslova unešen. A stejně tomu tak je, když ji poslouchám v roce 2005 znovu. Další skladbou v pořadí je pravděpodobně nejúspěšnější Plastic Boy singl, božský Silver Bath. Tento trance opus (ukázka) vyšel v roce 2002 opět na labelu Bonzai Trance Progressive. Silver Bath považuji osobně za nejlepší uplifting skladbu, která kdy vznikla. První část skladby je trochu tvrdší, valí se na Vás ostré hypnotizující trance zvuky a pak přijde breakdown a postupné gradování skladby. Přesně ve 4:24 se ozve geniální efekt a po něm Vás obklopí geniální melodie v tom nejlepším synthezátorovým zvukem jaký znám. Silver Bath je prostě dokonalá a vždy když jí slyším hodně nahlas, tak mi běhá mráz po zádech. Ale pojďme na další skladbu, kterou je Life Isn´t Easy. Vyšla v roce 1998 jako b-strana od Twixt. Ale přeci jenom na této skladbě jde znát, že je staršího data. Live Isn´t Easy je typickou ukázkou jak vypadal trance na konci devadesátých let. Důraz je kladen na výrazné bicí a velmi chytlavou pohodou melodii a také vysamplované oldschool vokály, které se dnes už příliš nepoužívají.

Druhou polovinu alba otevírá Can You Feel It, což je singl z konce roku 2000. Ve skladbě M.I.K.E. použil opravdu dunící bicí a melodie trochu připomíná legendární Universal Nation. A co se týká kvality, tak se skladbě Universal Naion skoro rovná, z čehož vyplývá, že je to další dokonalý melodický trance opus (ukázka). Sedmičku má jediná nová skladba na albu s názvem From Here To Nowhere, ale není to tak docela pravda. Jen málokdo totiž ví, že se původně jmenovala Katra - Cruise To Kolinahr a měla vyjít již v roce 2002 na labelu ID-T. Už to vypadalo, že Katra už nikdy nevyjde, ale vychází tedy na tomto albu pod názvem From Here To Nowhere (ukázka). Ale podle M.I.K.E.a je nově remasterovaná. Začíná tradičně masivními bicími, později se přidá basová linka, která je skoro stejná jako už M.I.K.E. použil u skladby Tranzy State Of Mind (Club Rmx), která je zhruba ze stejného období kdy vznikla From Here To Nowhere. Po velice zasněném breakdownu přicházi skvělá lehce orientální melodie. Později se ozve i klavír, který M.I.K.E. příliš často ve svých skladbách nepoužívá. V druhé části skladby se opět melodie trochu pozmění. V březnu vyjde From Here To Nowhere jako singl a bude obsahovat nové remixy. Další v pořadí je Dahab, což je b-strana od Silver Bath. Orientální temná melodie je zasazená do masivního nadupaného spodku. Skvělá temná záležitost. Předposlední je Twixt 2004, která vyšla koncem roku 2004 jako singl. M.I.K.E, je vyloženě specialista na remixování svých vlastních tracků, což dokázal předělávkami jako Strange World, The Legacy nebo Universal Nation 2003. A i v tomto případě nová verze překonává originál. Twixt 2004 začíná tradičně doslova drtícíma bicíma, skoro až hardtrancovýma a po velice tajemné první části přijde breakdown ve které se ozve hlavní melodie z originálu, potom nastane výborná gradace a Twixt 2004 se rozjede do naprosté tranceové euforie (ukázka). Dostali jsme se k poslední záležitosti na albu. Tou je překvapivě Nighthwak, b-strana od Live Another Life. Původně měla být na albu místo ní Live Another Life s vokálama od Rozally, ale to se příliš fanouškům nelíbilo, tak došlo ke změně a na stránkách M.I.K.E.a se objevila zpráva, že tuto vokálovou verzi nahrazuje Teardrops From Above, ale nakonec je v závěrečném tracklistu Nighthawk. Nakonec je to asi dobře, protože Nighthawk se odlišuje od ostatních Plastic Boy tracků. Teardops From Above je příliš podobná skladbě Can You Feel It, kdežto Nighthawk je čistokrevný masivní hardtrance se skvělými futuristickými zvuky. Trochu sporná je přítomnost CD2, kde se nachází Plastic Boy In The Mix, aneb pět skladeb z prvního CD namixováno do sebe. Skladby jsou sice namixovány skvěle, ale přeci jen by většina z nás jistě uvítala kdyby na CD2 byl nějaký nový materiál.

Hodnocení: O albu se dá říci, že je to spíše Best Of Album. Pouze jedna nová skladba je opravdu trochu málo. Ale na druhou stranu proč ne. Je skvělé mít všechny vydané singly takhle pohromadě a navíc když uvážíme kvalitu všech singlů, nedá se vlastně albu nic vytknout. Porostě trance v té nejdokonalejší podobě. Nemá ani cenu skladby jednotlivě hodnotit, protože by padaly jen samé desítky :-)

CD 1
01. Live Another Life (Original Mix)
02. Twixt (Original Mix)
03. Angel Dust (Original Mix)
04. Silver Bath (Original Mix)
05. Life Isn't Easy (Original Mix)
06. Can You Feel It (Original Mix)
07. From Here To Nowhere
08. Dahab (Original Mix)
09. Twixt (2004)
10. Nighthawk

CD 2 - Special Mixed Edition
01. Twixt (Original Mix)
02. Can You Feel It (Original Mix)
03. Silver Bath (Original Mix)
04. Angel Dust (Original Mix
05. Live Another Life (Original Mix)

Celkové hodnocení: 10/10
Celkový čas CD1: 77:58, CD2: 35:28
Label: Banshee Worx
Datum vydání 25.01.2005
Styl: Trance

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ