TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 7.5.2004 Freezer, Recenze

Producent a dj M.I.K.E. patří již řadu let mezi nejpracovitější a také nejlepší tranceové producenty. Má na svědomí několik tranceových klasik a jeho jméno můžeme najít pod více než 50 různými projekty. V podstatě není měsíce, kdybychom se nedočkali nějakého singlu či remixu od jednoho z jeho projektů. Avšak jeho prioritní projekt je bezesporu Push. První singl pod tímto projektem vyšel již v roce 1994, jmenoval se Acid Hysteria a vyšel na labelu USA Import Records. Následovaly ještě singly Blast Traxx a Cybernetic Empire, ale ty se příliš neprosadily. Všechno začalo až po roce 1996, kdy M.I.K.E. přešel k labelu Bonzai Records. Průlom totiž nastal po vydání nesmrtelného hitu Universal Nation, který patří mezi ty největší klasiky tranceu. Mně osobně právě tato skladba přivedla ke stylu trance. O rok později vyšel další singl s názvem Cosmonautica, který sice rozhodně není špatný, ale úspěchů Universal Nation ani zdaleka nedosáhnul. Poté následovala skladba Till We Meet Again, kterou M.I.K.E. věnoval zesnulému producentovi Marinu Stephanovi. Po těchto třech singlech vyšlo v roce 2000 první Push album s názvem From Beyond, ze kterého v dalších letech vyšli ještě 3 singly. Strange World by tím prvním a stejně jako Universal Nation se i tento singl zapsal nesmazatelně mezi trance klasiky.

Krom toho se stal oficiální hymnou Trance Energy 2001. Ani rok 2001 se neobešel bez pořádného Push hitu, jelikož vyšel singl The Legacy, který jen potvrdil, že M.I.K.E. je prostě továrna na výrobu tranceových hitů. Posledním singlem z alba From Beyond byl Tranzy State Of Mind, který se také moc povedl. Všechny tyto tři singly měli jedno společné, byli totiž naprosto odlišné od verzí, které se nacházely na albu. V podstatě byli změněny k nepoznání. Teď již ale k aktuálnímu druhému albu Electric Eclips. To už mělo původně vyjít zhruba před rokem, ale zpoždění bylo zapříčiněno krachem labelu Lightning Records.

Album otevírá tradiční Intro. Na začátku se ozve robotický hlas a následují velmi tajemné zvučíky a na závěr se přidají nějaké nejspíš turecké vokály. Po Intru následuje již ohlášený budoucí singl R.E.S.P.E.C.T., ten se sice objevil několikrát v playlistu Armina, ale šlo o záměnu názvů, jelikož Armin hrál Blue Midnight. R.E.S.P.E.C.T. je sice docela příjemná melodická záležitost, ze které čiší optimismus, ale postrádá jednu podstatnou věc a to typický Push sound, který jsem od alba očekával. Skladba zní poněkud zastarale a připomíná starší M.I.K.E.ovu produkci, konkrétně Sex After Dinner, kterou M.I.K.E. vydal pod pseudonymem Virtua Trancer. Na úvod tohoto alba bych asi zvolil jinou skladbu, ale budiž. Ani třetí track Imagine není úplně typická Push skladba. Imagine je pomalejší, dá se říci skoro chill-outová skladba v kombinaci s breakbeatem. Začíná bicími a postupně se přidávají další a další elementy. Je zde použit i vokálový sampl ze Strange World. Hlavní melodie je dost tajemná a stále se opakuje. Imagine je výborný atmosférický song (ukázka), ale není to ten typ skladby, kterou bych si poslechnul vícekrát za sebou, jelikož melodie se pořád dokola opakuje. Čtyřku má Electric Eclips, tedy ústřední song celého alba a také aktuální singl. Electric Eclips je naprosto typický Push song s masivními bicími, našlápnutým spodkem a pořádně nadupanou melodií (ukázka). Zkrátka další hymna všech tranceových akcí. Na vinylu se nachází ještě Tranqua remix, který je ještě o něco klubovější, ale přesto je originál o něco povedenější. Po poněkud rozpačitém začátku se album pořádně rozjelo, jelikož následující skladbou je Journey Of Life (ukázka). Ta vyšla zhruba před rokem na vinylu společně s docela povedeným Rank 1 remixem. Zajímavostí je, že Journey Of Life byla původně remixem pro jiný projekt, ale byla od originálu tolik odlišná a navíc se tolik povedla, že si jí M.I.K.E. nechal pro sebe. Journey Of Life je, stejně jako Electric Eclips, velmi enrgetická skladba s masivním spodkem a pořádně upliftingovou melodií. Úplně nejvíc se mi líbí jak tato skladba graduje než se ozve hlavní melodie. Uprostřed je geniální elektro pasáž a když melodie graduje podruhé aby se vrátila ještě ve větší síle než poprvé, tak jsem v naprosté tranceové extázi. Pro mně je Journey Of Life jednoznačně nejlepší upliftingový song roku 2003. Šestý v pořadí je track se zajímavým názvem Trance-Parent, což je další tradiční Push track se vším všudy. Platí to samé jako u předchozích dvou, tudíž relativně svižné tempo, masivní sound a velmi pěkná melodia. Další parádní ukázka jak má vypadat uplifting trance (ukázka).

Další v pořadí je Blue Midnight, který přeci jenom vybočuje z tradičního Push soundu. Začátek je dost deep a přidá se velmi tajemná melodie. Po 3 minutách se beaty vytratí a následuje pasáž s velmi zasněnou melodií a příjemným vokálem. Beaty se zase po chvíli přidají a výsledkem je velmi dobrá atmosférická skladba. M.I.K.E. tvrdí, že je to jeho nejoblíbenější track na albu (ukázka). Osmičkou není nic menšího než Universal Nation v nové 2003 verzi. Ta vyšla koncem roku 2002 jako b-strana vinylu Tranceformation a později vyšla ještě zvlášť jako a-strana společně s Ferry Corsten remixem. Názory na tuto předělávku se různí, avšak já se rozhodně přikláním k tomu, že se moc povedla a že je možná i o něco lepší než původní verze z roku 1998. Bohužel na albu je obsažena v kratší stopáži než byla na vinylu. Po Universal Nation následuje již zmiňovaná Tranceformation, kterou M.I.K.E. složil společně s japonským projektem Globe, za kterým se skrývá producent Tetsuya Komuro. Myslím, že k této skladbě není co dodat, určitě jí všichni dobře znáte. Je to prostě tranceový nářez jak má být. Tranceformation je velmi rychlá záležitost s naprosto dokonalou gradací a geniální melodií. Já osobně si tuto skladbu pouštím velmi nahlas, z čehož vyplývá, že sousedé asi pěkně nadskakujou, ale dobře jim tak :-) Ovšem stejně jako v případě Universal Nation je na albu v kratší verzi. Desátou skladbou je chill-outová verze klasiky Strange World. Myslím, že u tohoto alba rozhodně neplatí, že desítka je nejlepší. Tato chill-out verze je sice docela povedená, ale myslím, že je na albu tak trochu zbytečná. Místo ní, bych radši uvítal na albu nějaký nový materiál. A dostáváme se do finiše a to se skladbou United We Stand. Kdo by čekal na závěr nějakou pořádnou upliftingovou smažbu, tak je na pořádném omylu, jelikože United We Stand je progressivní track. Podobné tracky vydává M.I.K.E. pod projektem Calling The Freak. V každém případě je to velmi kvalitní progressive záležitost, ale přeci jen od projektu jako je Push bych něco podobného nečekal.

Zhodnocení: Mnozí vytýkali prvnímu albu, že je příliš jednotvárné, že obsahuje pořád dokola ten stejný sound, a tak je druhé album poněkud různorodější. Dva chilloutové tracky, progressivní United We Stand, či atmosferický Blue Midnight. Zbytek alba už tvoří tradiční Push tracky. Celkově bych album zhodnotil velmi pozitivně. Jediné co bych mu vytknul je, že obsahuje celkem málo nového materiálu. Myslím, že známé skladby jako Universal Nation nebo chilloutová verze Strange World jsou na albu celkem zbytečně. Ale na druhou stranu pro toho, kdo je snad ještě nemá na vinylu, či na nějaké kompilaci se takové album plné hitů bude zamlouvat. Na album Electric Eclips nejspíš v českých luzích a hajích nenarazíte, takže jedinou možností je zakoupit si ho přes některý z mnoha internetových obchodů.

Tracklist s hodnocením jednotlivých skladeb:
01. Intro (01:11)
02. Respect (08:26) 07/10
03. Imagine (06:09) 09/10
04. Electric Eclipse (Original Mix) (07:58) 10/10
05. Journey of Life (Original Mix) (09:08) 10/10
06. Trance-Parent (06:38) 09/10
07. Blue Midnight (07:39) 09/10
08. Universal Nation 2003 (07:50) 10/10
09. Tranceformation (06:37) 10/10
10. Strange World (Tranquilos Chill Out Mix) (05:40) 07/10
11. United We Stand (08:46) 07/10

Celkové hodnocení: 09/10
Celkový čas: 76:02
Label: Banshee Worx
Datum vydání 03.05.2004
Styl: Trance

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ