TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 7.3.2003 Karel, Recenze

Představovat holandského mága Sander Kleinenberga ani není třeba, pevně v to doufám. Jako dj vystupuje od konce 80.let (Lowlands, Dance Valley, rezidence na Ibize), jeho producentské kousky máme možnost poslouchat od počátku 90.let. Známými se staly skladby "My Lexicon" či "Slipper Sleaze", které se poté objevily v dnes již legendární řadě Four Seasons EP a Four Seasons EP, part 2. V roce 2000 namixoval Sander cd Tranceglobal Airways, jež se stalo přílohou jednoho z čísel časopisu Mixmag a dále namixoval 2CD Global Underground Nu Breed 004. Poslední více než rok jsme však o Sanderovi slyšeli více jako o dj-ji, nežli producentovi. Tomu je ale konec, neboť v dohledné době vyjde vysoce očekávané pokračování řady Four Seasons, tedy Four Seasons EP, part 3. Proč si dával Sander tak dlouho načas s vydáním? Bude třetí pokračování stejně skvělé jako předchozí dva díly, nebo snad ještě lepší? To se dozvíte v naší recenzi.

Stejně jako předchozí dva díly, i aktuální třetí EP se skládá ze dvou vinylových desek, z nichž každá skrývá dvě skladby. Snad jste se v těch počtech nezamotali, skladby jsou tedy celkem 4 (slovy čtyři). První z nich má název "Repeat To Specify" a je dlouhá bez třinácti sekund rovných deset minut. První tři minuty se spíše rozjíždíme s takovým progressive house rytmem a občasným mužským vokálem na pozadí, který říká něco o budoucnosti. Než vás ale stačí napadnout myšlenka, že jde o ne moc zajímavou skladbu, struktura skladby se radikálně změní a vy s úžasem nasloucháte novým, neotřelým zvukům. I mužský vokál se ozve naplno, je to takový pokus o rapování?! do progressive rytmu, ale nebojte, zní to naprosto skvěle! V ten moment jste již v páté minutě skladby a zjišťujete, že "Repeat To Specify" má rozhodně něco do sebe a jde o propracovanou, s trancovým nádechem ala Sander Kleinenberg skladbu (ukázka), kterou jistě nepohrdne žádný dobrý progressive trance dj. Hmm, tak po takovém slibném úvodu již nedočkavě vzhlížím k skladbě číslo dvě, kterou je song se zajímavým názvem "Buenos Aires". Ten před pár týdny vyšel samostatně na promo vinylu a tak se dá čekat, že bude vydán i jako singl. Skladba začíná o maličko rychlejším rytmem a po nějakých třech úvodních minutách je jasné, že tady to bude hlavně o trancu! A taky že ano, mezi třetí a čtvrtou minutou se na mě totiž vyvalila takřka božská trancová melodie, něco ve stylu skladby "Slipper Sleaze", samozřejmě to ale není stejné, nebojte, Sander Kleinenberg rozhodně nemá potřebu vykrádat sám sebe. Pomyslný tracový ráj přijde v šesté minutě, kdy se skladba nejprve skoro ztiší, aby se následně ozvala podmanivá melodie (ukázka), která vás přinutí tancovat třeba i prostředcích MHD, pokud zrovna budete do sebe skladbu vstřebávat skrze discmana, mp3mana nebo minidisk :) Dávám Buenos Aires 10 bodů z deseti. Tahle skladba je také nejdelší písní celého EP, trvá bez jedné sekundy jedenáct a půl minuty a věřte tomu, že ani jedna sekunda zde není zbytečná.

Takže malé resumé, první polovina EP byla super. A co ta druhá?, asi se ptáte. "Triple Seven" na to jde pěkně zostra, narozdíl od předchozích dvou skladeb, které se rozjely až s postupem času. V téhle skladbě je totiž hned od začátku slyšet takový zajímavý originální zvuk, který vás přinutí poslouchat a vy budete s napětím čekat, co se bude dít dál. Mužský vokál z první skladby vystřídal vokál ženský, je zde však zastoupen spíše symbolicky. Pak se spustí hutný rytmus s takovým trochu funky? nádechem, ono se to těžko popisuje a v ten moment se onen originální zvuk ze začátku skladby vytratí. V páté minutě si odpočineme od opravdu hlubokých beatů, které vystřídá další z geniálních Sander melodií. A hádejte co se do ní začne ozývat. Náš ztracený zvučík ze začátku! O něco více je slyšet i vokalistku a tak když se od sedmé minuty vše spojí do jedné melodie, do jednoho rytmu, musím konstatovat, že se Sander opět trefil do černého terčíku (ukázka). Celkově má "Triple Seven" stylově nejblíže k progressive trancu až housu, ale musí se líbit i zarytému eurotrancerovi, o tom jsem přesvědčen. Skladba končí tím, čím začínala, oním zajímavým "pohádkovým" zvukem. "Work To Do" je poslední skladbou tohoto teď už asi tušíte že vynikajícího EP. A nebyl by to Sander Kleinenberg, kdyby si na konec nenechal to nejlepší! "Work To Do" je nejkratší skladbou, jen něco "málo" přes devět minut a tak není čas na nějaké dlouhé rozjezdy. Hned od počátku se ozývají takové překrásné zvuky, že mi z toho jde moje malá a hloupá :) hlavička kolem. Já vám něco povím, už několik měsíců jsem abstinoval a nemohl dosáhnout pomyslného trancového orgasmu. Už jsem skoro přestával doufat, že jej ještě někdy zažiju a ač tomu stále nemohu věřit, on přisel a je neskutečně silný! "Work To Do" je pro mě hitem dne, hitem týdne, ba co víc, hitem měsíce. Ptáte se proč? Poslechněte si ukázku, doufám, že i přes omezenou délku a kvalitu vám leccos bude jasnější (ukázka). Nemám slov, tohle EP mě opravdu dostalo na kolena a to myslím vážně, protože kdyby ne, tak teď dávno ležím v posteli a spím (právě je 23:30), místo toho tady euforicky oslavuji návrat kvalitní hudby a dopisuji tuto recenzi :)

ZHODNOCENÍ: Kdyby se udílely trancové Oskary, "Four Seasons EP, part 3" by byla jedním z hlavních aspirantů na ocenění "Deska Roku" a současně s tím by byla nominována v kategoriích "Inovace Roku" a "Trancový Orgasmus Roku". Až deska vyjde, pravděpodobně opět u labelu Combined Forces, pořiďte si ji, jsem přesvědčen, že vám zůstane napořád.

Styl: trance / progressive trance
Hodnocení: 5/5

Tracklist:
01.Repeat To Specify [09:47]
02.Buenos Aires [11:29]
03.Triple Seven [10:45]
04.Work To Do [09:16]

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ