TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 9.3.2007 Roman (F.I.N.), Recenze

V dnešní recenzi se zaměříme na novinku, která opět spadá do oblasti progressivu. Tentokrát pochází z dílny španělského dua Simon & Shaker, kteří jsou v dnešní době již stálicí na poli progressive & tribal house muziky. Simon Garcia a Karim Shaker, kteří tvoří tento projekt, mají za sebou několik velice úspěšných produkcí - z těch nejpovedenějších stojí určitě za zmínku skladba Make It (2004, BeatFreak Rec.), kterou si vybral Paul van Dyk pro svoji mixovanou kompilaci TPOD2 a dále například letní kytarová záležitost Freshness (2005, T.U.S.O.M. Rec.). Kromě vlastní produkce mají pod tímto svým hlavním projektem na svém kontě větší množství remixů, z kterých bych opět vybral ty podle mého názoru nejpovedenější. Jsou to tedy například remixy těchto desek: Dimas pres. D-Formation - Starstuff (2003, Intenso Rec.), Abel Ramos - Aquarius (2004, Púlsar Rec.), DJ Chus pres. The Groove Foundation - That Feeling (Bring It Back Again) (2005, Stereo Productions), Asle pres. Frost - Wait For Me (2005, T.U.S.O.M. Rec), Tatana feat. Joanna - If I Could (2006, S2 Rec.) a samozřejmě remix loňského hitu od dua Benz & MD - Turning The Curve (2006, Electronic Elements).

V neposlední řadě také mají i několik svých vedlejších projektů, ze kterých stojí za zmínku hlavně jejich Dark Providers alias, pod kterým dělají svižný tribal house. K již vydaným vinylům Believer a Join Us (oboje 2004, Intenso Rec.) se v loňském roce přidal nový release nazvaný Elec-Disco, který se nese zcela ve stylu svých starších předchůdců, a podle mě je dokonce i o nějaký ten stupínek překonal. Ale zpět k jejich dominujícímu Simon & Shaker projektu. V minulém roce vydali na prestižním labelu Electronic Elements skladbu nazvanou Zero, která je podle mého názoru jednou z nejlepších progressive věcí, které nám rok 2006 přinesl. Její kvalitu dokazuje i to, v jak krátké době se stala hranou v setech všech předních progressive DJs (například při svém loňském vystoupení v Praze ji do svého setu zařadil Matthew Dekay). Na tento hit na podzim téhož roku navázal dvojsingl Pure State / Last Trip, vydaný právě na labelu již zmíněného Dekaye (DK Rec.), a nutno uznat, že svému předchůdci rozhodně ostudu neudělal, neboť se opět jednalo o velice kvalitní produkci od těchto dvou Španělů. Nyní se již dostáváme k novince, která vyšla opět stejně jako Zero na holandském labelu Electronic Elements. Podle slov samotných autorů se jedná o jakousi jejich poctu soundtrackům béčkových filmů, mezi něž spadá i sci-fi dílo Eda Wooda nazvané Plan 9 From Outer Space, které je fanoušky považováno za jeden z nejlepších počinů svého žánru a naopak od odpůrců si vysloužil nálepku nejhoršího filmu všech dob, na který se normální člověk nedokáže dodívat až do konce. O tom, jaké hodnocení si vyslouží nová produkce od Simon & Shaker, nesoucí jméno právě tohoto rozporuplného filmu, si povíme právě nyní.

Original Mix (ukázka)
Již od počátku je jasné, že se Simon & Shaker rozhodli nadále pokračovat ve stylu obou loňských hitů - nakonec proč také měnit něco, co mělo tak velký úspěch. Opět se tedy jedná o energetický progressive house track s decentním nádechem tribalu, který ale není tolik patrný, jako v jejich ostatních projektech. Ke konci první třetiny tracku se začne objevovat krátký nezpívaný vokál, který se již stal jednou z poznávacích značek jejich produkce. Myslím si, že i taková drobnost dokáže mnohem více než dlouhé zpívané pasáže nebo dnes již takřka klišé v podobě nasekaných vokálů v každém druhém progressive tracku. Okolo čtvrté minuty dospěje Plan 9 ke svému prvnímu breakdownu, ve kterém se projeví právě ona spojitost s výše zmíněnými filmovými soundtracky, neboť se zde začne objevovat velmi tajemná melodie, která mi velmi připomíná podkres některých starších hororových a sci-fi filmů. Společně s vokály nás tato melodie přenese k druhému breakdownu, kde skladba graduje v podobě delšího build-upu, který jí dodá mohutnou porci energie v podobě zrychlujících se perkusí a v mnohem větší intenzitě opakování onoho vokálu. Poté dospěje Plan 9 do své nejenergičtější fáze, kde onu mystickou melodii s vokálem doplňuje svižný tribal beatový podklad. Já osobně jsem si tento pregressivní klenot zamiloval okamžitě po prvním poslechu v Schulzově GDJB a po zakoupení plné verze jsem této skladbě propadl snad ještě více. Proto nemohu dát jiné hodnocení než plný počet bodů a konstatovat, že Simon & Shaker začali rok 2007 velmi úspěšně a pouze opět potvrdili své kvality.
hodnocení: 10/10

Nils Noa & Bjorn K Remix (ukázka)
Tento remix se nese v pomalejším rytmu a jedná se spíše o progressive house, který je hlavně v počáteční fázi obohacen o trochou electro soundů. Musím přiznat, že ze začátku na mě působil jako slabý odvar oproti skvělému original mixu, ale na druhou stranu remixovat takřka bezchybný original mix muselo být pro tyto producenty velmi obtížné. Naštěstí se ale nerozhodli vynechat nebo nějak razantně předělat onu melodii s vokály tvořící nosný prvek Plan 9 a v druhé polovině remixu se skladba zrychlý a působí na mě mnohem lépe než rozpačitý začátek. Po prvním poslechu by bylo hodnocení tohoto remixu neobjektivní, proto jsem počkal, až se mi trochu dostane pod kůži". Nyní tedy mohu tento remix ohodnotit tak, že sice nepřekonává originální verzi, ale i přesto se jedná o kvalitní progressive produkci, která alespoň není jen nějakou lacinou kopií, ale obohacuje původní motiv i něčím novým. hodnocení: 8/10. Na závěr snad již pouze dodám, že Plan 9 vyšlo exkluzivně v digitální podobě na mp3shopu Beatport a oficiální datum vydání na vinylu je stanoveno na 26. března letošního roku.

Napsat názor do DISKUSE


20.1. 13:24
Port Of Trance w/ Paul Webster @ Atelier Club, Praha 22.2.2020
15.1. 14:00
Stav trance.cz
13.1. 21:35
Sneijder zahraje v Epicu 18/1/2020
9.1. 9:19
2020/01/11 RESISTRANCE aka Bee's 30 B-Day
8.1. 14:30
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

26.11. 10:33
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

15.1. 22:16
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Alternate High - Hiraeth / Madeira (EP)
15.1. 22:08
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - In The Dark / Far Away (EP)
15.1. 22:01
OUT! [TAR#138] Norex & Adwell - Eternal Life
10.1. 21:28
OUT! [Trance All-Stars Records] VA - The Ultimate Progressive Collection Vol. 10 (2020)
10.1. 21:23
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Nikolauss - Caelius (Zenfire Remix)

18.1. 17:46
Pavel Khvaleev & Avis Vox - Everything (Official Video)
10.12. 11:00
Roman Messer & Cari - Serenity (Official Video)
9.12. 9:50
Armin van Buuren presents Rising Star feat. Alexandra Badoi - Cosmos (Official video)
30.11. 23:06
Ben Gold & HVNNAH - Come Home (Official Video)
22.11. 18:12
Above & Beyond - Another Angel (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2020 TRANCE.CZ