TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 13.3.2007 Ch@ron, Recenze

Spíše než recenze nazval bych tento článek zamyšlením. Tradiční postupy hoďme za hlavu, doposud neměnné schéma ponechme začínajícím, méně zkušeným novinářům. Dnes zkrátka ne. Tenhle release je tak důležitý, že jakékoliv prodlení při poskytování informací by mohlo být kritické. Omluvte tedy formu, která tentokrát musela ustoupit před vahou obsahu. Se značným předstihem oproti oficiálnímu dubnovému datu vydání dostalo se nám do nenechavých tlap toto žhavé album, které si nedělá ambice menší, než album roku. Tedy přinejmenším by mělo. Znáte pana Tijse Verwsta, ne? Number one dj in the world, ne náhodou pro mnohé symbol trance music jako takové. S kolegy Arminem a van Dykem jednoznačně největší osobnosti této odnože elektronické hudby. Rozhodně po zásluze. Tijse znají dokonce i neortodoxní tranceři. Vzpomeňte si, kolikrát jste slyšeli jeho úpravu hlavního motivu Pirátů z Karibiku na vesnické diskotéce? Zaslechli ho v hitparádě na provinčním rádiu? Viděli klip v televizi? Otázkou je - je to dobře? Samozřejmě, šíří slávu "naší země" (trance world) za hranicemi. Mainstreamová oblíbenost je zárukou komerčního úspěchu... je ale zároveň zárukou úspěchu u ortodoxních fanoušků, fajnšmekrů a znalců?

Předem si ujasněte, co od tohoto alba očekáváte. Máte to? Očekáváte něco převratného? Očekáváte zvuk, který posune žánr někam kupředu, jak by bylo záhodno pro lídra žánru? Nebo jen líbivou, poslechovou hudbu? Těžko! Tijs je přeci number one! Každý, kdo má s trancem alespoň trochu společného, upírá k tomuto albu své oči. Dokonce i posluchači s hardovějšími či komerčnějšími choutkami jsou zvědaví, jestli jim starý dobrý Tijs zase vytře zrak, jako už při tolika vystoupeních. A každý z posluchačů má svůj vlastní názor... a čím větší měli očekávání, tím hlasitěji budou ten svůj názor (ať už je jakýkoliv) křičet do světa. V takovém prostředí je nesnadné uspět. Chci říci, že když řeknu, že nové album nestojí za nic, budu mít pravdu. Když řeknu, že je průměrné, budu mít pravdu. A když řeknu, že je to album roku, budu mít taky pravdu. Konečné hodnocení je jen odrazem vašeho vkusu, vašeho očekávání. Neexistuje univerzální pravda. Tentokrát je to ještě zjevnější, než u kteréhokoliv jiného alba. Je absurdní, abych vám tu popisoval jednotlivé tracky... jednak si je sotva představíte, a když už se vám to povede, přijdete o část překvapení při prvním poslechu. Ještě absurdnější je jakákoliv forma číselného hodnocení. Kdepak. To zkrátka nefunguje. U hudby ještě méně než u čehokoliv jiného (tato myšlenka lze aplikovat na kteroukoliv formu umění). Buďme optimisté a uvažujme, že hudba vychází ze srdce... každý má v sobě svou vlastní hudbu, ty správné tóny rozezní vaše vlastní struny... zní to jako klišé, ale je pravdivé. Jak to ostatně u klišé často bývá. Těžko můžete někoho odsoudit za to, že se mu líbí jiná hudba, než vám. Takhle je zkrátka lidstvo naprogramované od nepaměti. Co tedy přesně vypovídá o kvalitě díla? Prodeje? Snad, pokud máte rádi davovou hysterii. Rozhodně o kvalitě příliš nevypovídá to, co napíše nějaký pisálek, který si myslí, že má patent na rozum. Když album strhám, tak si řeknete, že jsem vůl, že Tijs nemůže být špatný, a půjdete si ho koupit. Na truc. Když ho vydzvihnu do nebe, tak si řeknete, že jsem vůl, že tak dobrý Tijs určitě není. A půjdete do obchodu. Abyste zjistili, jestli je pořád tak slabý. Na truc. Přiznejme si to, tohle album si prostě koupíte tak jako tak. (Nebo spíše "obstaráte", takový optimista zase nejsem.) Přeci jen - je to Tijs, ku**a, ne? Ten nemůže stát za nic! Ať si ten pisálek myslí co chce! A já vám to schvaluji, protože není nad zkušenost, kterou si uděláte sami. Ta je dvakrát tak cenná. Navíc budete mít klidnější spaní, protože si nebudete vyčítat, že jste tohle důležité album prošvihli... Tijs přeci nemůže být špatný, ne?!

Zamotal jsem vám hlavu? To doufám! Já ji mám teď také zamotanou. Mám ho sestřelit, nebo mu požehnat? Dobře, přeci jen si zasloužíte nějaké relevantní informace. Když se zamyslíte nad jeho předchozí tvorbou, jistě vás napadne hned několik hitů, které rozlámaly parket kdejaké diskotéky na třísky... ale jaký jste měli pocit z jeho předchozích autorských alb? Posloucháte je ještě po těch letech celé znovu a znovu? Pochybuji. Nelze jim upírat poslechovost... Elements Of Life se mi kroutí v uších celý víkend a pořád se mi nezajedly, ale nejsem si jist, že po něm sáhnu i za pár týdnů, měsíců. V tomto, ani v jeho předchozích albech není takový ten život... to něco nespecifikovatelného, co vás na začátku polkne a na konci vyplivne vyčerpané, ale šťastné. A nesmírně živé. Jeho síla není ani v detailech... nestane se vám, že byste při každém poslechu objevovali malé drobnosti v pozadí, jemné zvuky, které slyšíte, jen když se opravdu soustředíte... dalo by se to nazvat prvoplánovostí. Ale přesto... znamená to, že jeho hity jsou horší? Vůbec ne! Hity jsou hity... a Tijs hity umí. Takže kam jsme s rozborem alba dospěli? Zase na začátek. Co přesně od něho očekáváte?

Rozporuplné Dance4Life a neskutečně provařené piráty si mohl Tijs odpustit, ke klidnějšímu duchu celého alba se ani moc nehodí. Když už jsme u Dance4Life... a podobného případu Love you More od Armina... nezdálo se vám, že byly obě skladby hudebně dost slabé, příliš jednoduché... a jediné, co je jakžtakž zachraňovalo, byly vokály? Vzpomínáte si na ten rozporuplný pocit, který jste po prvním poslechu měli? Ten vám asi zůstane. Tijs je přeci master, ten musí dělat parádní skladby! Ne tak docela. Nelze pochybovat o tom, že nový Tiëstův výtvor obsahuje několik velmi povedených skladeb, které budou separátně působit skvěle. Celkově však celé album působí docela průměrně. Není strhující, není ale ani mizerné. Je příjemně poslechové. Několik potenciálních hitů, pár skladeb lepších, pár slabších... nic, z čeho byste se posadili na zadek. Takový trancový popík. Velmi podobný pocit rozmrzelosti jsem měl (a dodnes mám) z Arminových Shivers. Ale mé resumé je asi zbytečné, poněvadž vy si názor stejně uděláte sami. A dost možná bude nakonec podobný, jako mám já. Protože od Tijse zkrátka musíte hodně očekávat. Vždyť je to number one! Jen jestli to není jenom number one dj...

Žánr: trance
Label: Magik Muzik
Datum vydání: 6.4.2007
Délka: 78:58

01. Ten Seconds Before Sunrise 07:31
02. Everything (feat JES) 07:01
03. Do You Feel Me (feat Julie Thompson) 06:03
04. Carpe Noctum 07:03
05. Driving To Heaven 04:42
06. Sweet Things (feat Charlotte Martin) 05:42
07. Bright Morningstar 08:19
08. Break My Fall (feat BT) 07:14
09. In The Dark (feat Christian Burns) 04:36
10. Dance4life (feat Maxi Jazz) 05:22
11. Elements Of Life 08:25
12. He's A Pirate (Tiesto Remix) 07:00

Napsat názor do DISKUSE


20.1. 13:24
Port Of Trance w/ Paul Webster @ Atelier Club, Praha 22.2.2020
15.1. 14:00
Stav trance.cz
13.1. 21:35
Sneijder zahraje v Epicu 18/1/2020
9.1. 9:19
2020/01/11 RESISTRANCE aka Bee's 30 B-Day
8.1. 14:30
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

26.11. 10:33
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

15.1. 22:16
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Alternate High - Hiraeth / Madeira (EP)
15.1. 22:08
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - In The Dark / Far Away (EP)
15.1. 22:01
OUT! [TAR#138] Norex & Adwell - Eternal Life
10.1. 21:28
OUT! [Trance All-Stars Records] VA - The Ultimate Progressive Collection Vol. 10 (2020)
10.1. 21:23
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Nikolauss - Caelius (Zenfire Remix)

18.1. 17:46
Pavel Khvaleev & Avis Vox - Everything (Official Video)
10.12. 11:00
Roman Messer & Cari - Serenity (Official Video)
9.12. 9:50
Armin van Buuren presents Rising Star feat. Alexandra Badoi - Cosmos (Official video)
30.11. 23:06
Ben Gold & HVNNAH - Come Home (Official Video)
22.11. 18:12
Above & Beyond - Another Angel (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2020 TRANCE.CZ