TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 28.6.2010 Dolvich, News

Tento rok je na vydávání trancových alb neobvykle bohatý a další potěšující zprávou je chystaný release nové desky "Harmonic Motion" trancové stálice Stuarta Langeho z Velké Británie. Tento producent je známý tím, že netvoří pouze tuctový povznášející trance a k tvorbě nového alba si přizval hned několik vokalistů z různých hudebních odvětví. Již první dlouhohrající deskou "Better Late Than Never" prokázal svůj potenciál a vytvořil rozmanité dílo, jenž je i po letech aktuální. A jak sám říká s "Harmonic Motion" se pokusil o podobný výlet různorodostí trancové potažmo taneční hudby. Na plánu už je také srpnový singl "Strong Believer" s vokály Alexandera Klause z německého houseového projektu Bongoloverz. Více se můžete dozvědět v níže uvedeném rozhovoru či na webových stránkách k albu zde.


TCZ: Ahoj Stuarte, tvoje první album bylo výborné a někteří ho považují za nejlepší LP roku. Již nyní se těšíme na novou desku. Můžeš nám říci něco o "Harmonic Motion"? Co bylo tvou inspirací?
Lange: Díky! Moje nové album "Harmonic Motion" vyjde na CD 5. července (27. června pre-release na itunes). Inspiruji se často během cestování či hraní na akcích. Taktéž jsou mou inspirací vokalisti, se kterými pracuji a taneční scéna celkově. Moje sety se staly za poslední rok a půl umírněnějšími a přesto neztrácí energii a i toto reflektuje část mého nového alba. Ale také jsem chtěl aby album bylo rozmanité, a proto tam jsou mezi techno / electro trancem také více upliftingové věci a také nějaké downtempo.

TCZ: První singl z alba nazvaný "Live Forever" je povedený. Je příjemné slyšet, že někdo nedělá jenom upliftingové kopie. A z tracklistu nového alba je patrné, že jsi si k tvorbě přizval vokalisty z různorodých žánrů. Je teď Lange style více vocal / trance / electro / progressive nebo můžeme očekávat nějaké experimenty?
Lange: Album je rozděleno půl na půl mezi instrumentální a vokálové skladby. Chtěl jsem spolupracovat s těmito výbornými vokalisty hlavně proto, že jejich styly jsou odlišné, inspiruje mě to k tvoření různorodé hudby. Na albu je také několik "experimenálních" skladeb, z nichž jedna je "Angel" s vokály z "The Hall Of Mirrors". Vokály jsou velmi unikátní, přesně to co jsem hledal, abych vytvořil zajímavou rozmanitost alba. Stejně jako v případě mé první desky "Better Late Than Never" jsem se snažil udělat něco na domácí poslech, co obsahuje i klubové tracky.

TCZ: Řekni nám něco o tvých budoucích plánech. Co nový singl či turné? Můžeme tě letos slyšet v České republice?
Lange: Můj nový singl je jedna z mých oblíbených skladeb na albu a obsahuje mužský vokál. Nazval jsem jí "Strong Believer"a vyjde v srpnu. Celosvětové turné k albu bude končit na konci roku, tak doufám, že se v jeho rámci vrátím i do České republiky.

TCZ: A co si myslíš o české trancové scéně a producentech jako Ronny K., Spark7 nebo Thomas Coastline?
Lange: Skvěle jsem si užíval hraní v Sasazu v Praze na konci minulého roku, dav byl výborný, rozhodně velmi vášnivá scéna! Většina českých producentů, které jsem slyšel včetně těch jmenovaných dělají dobrý energický trance!

TCZ: Jako producent jsi byl aktivní již v 90. letech. Můžeš shrnout svůj pohled na rozvoj trancové scény?
Lange: Trancová scéna se za posledních deset let hodně vyvinula. Styl nyní zahrnuje mnohem více sub žánrů než kdy předtím a scéna je velmi otevřená k ovlivňování z jiných žánrů, v posledních letech především house a electro. Je to taky více světovější scéna, díky internetu byla vytvořena obrovská komunita trancových příznivců po celém světě. V současnosti pro mě není výjimkou, když vidím některé své fanoušky na akcích v několika různých zemích. Mě osobně opravdu baví rozmanitost scény a moje sety často pokrývají široké spektrum od house / electro až po uplifting a tech trance.

TCZ: Díky za rozhovor a přejeme ti mnoho úspěchu nejenom s novým albem.Lange - Harmonic Motion (Album Teaser)

Lange ft. Alexander Klaus - Strong Believer (Official)

Lange ft. Emma Hewitt - Live Forever (Official)

Lange ft. Sarah Howells - Let It All Out (Official)

Napsat názor do DISKUSE


25.8. 18:15
Video-recenze novinek (Freezer)
25.8. 17:55
Trancenation @ Mecca Club Prague 16.11.2019
20.8. 20:40
Gareth Emery zahraje 23.8. v Epicu
4.8. 23:48
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

23.8. 13:30
OUT! [TAR#138] Corrie Theron - I Am
23.8. 12:42
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Andy Jornee & Zara Taylor - Everything Changes / In Your Eyes
23.8. 12:13
OUT! [TAR Oasis] Paaro - Fusion
16.8. 23:37
OUT! [Trance All-Stars Records] Tommy Kierland - Plethora / Closer to the Sun
16.8. 23:37
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Blue Serigala - Constitution

17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)
11.8. 20:39
Vadim Zhukov feat. Megan Sampson - Heart Connected (Solarstone Reconstructed Mix)
6.8. 18:45
Ciaran McAuley & Clare Stagg - All I Want (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ