TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 25.2.2003 SmallMagus, Review

Hned na začátku recenze si troufám napsat odvážné tvrzení a to je, že většina výběrů od Ministry Of Sound z poslední doby nestojí za větší pozornost. Ať už se jedná o sérii Trance Nation, Annual a nebo Clubber's Guide To ... Důvod je prostý, výběr skladeb se hlavně u Trance Nation orientuje na Německo anebo dokonce Itálii a jejich rádoby trance produkci komerčního zaměření. Je tu však jedna světlá vyjímka, už určitě tušíte, že se jedná o sérii výběrů pod označením chillout. Hlavní zástupci jsou Chillout Session a Karma Collection, o něco málo početnější je pak řada Smokin Beats a právě na první z nich se podíváme blíž.

Jedná se dvoj disk a jen letmý pohled na tracklist dává tušit, že se máme na co těšit. Mezi celkem 41 tracky najdeme jak známá a osvědčená jména u kterých si můžeme vsadit na jistotu (Moby, Jakatta, Underworld, St. Germain, Koop, Moloko, Bent, Paul Oakenfold, Rae & Christian, Zero 7, Deadly Avenger, Layo & Bushwacka, Röyksopp, Groove Armada, Afterlife, X-Press 2 feat. David Byrne, Greed feat. Lesley, The Thrillseekers), tak jsou zde i nová a aspoň mě donedávna utajená jména skupin a projektů, kteří vůbec nezaostávají za svými známějšími kolegy. Zkrátka a dobře, tak hned ze začátku musím podoknout, že je to nadmíru dobře sestavěný a mixovaný výběr a oba disky jsou si naprosto kvalitativně rovnocenné. Výběr interpretů i mix je bod k dobru a jak to vypadá ze skladbami se podíváme v následujících řádcích.

Hned první věc je Dj Sammy & Yanou feat. Do - Heaven (Candlelight Mix), piáno a vokál hodící se nejlépe zařadit k popu, je sice přesvědčivě podaný, ale celkově to vyznívá příliš sladce a naplánovaně pro co největší počet posluchačů. Dále ja na řadě Moby - In This World, věc z jeho posledního alba. Kdo ho slyšel, tak možná bude mít stejný nazor, že skladby jsou si sobě dost podobné a že Moby moc nepřekvapil a to se dá říct i o tomto tracku. Jakatta feat. Seal - My Vision (Summer In White Edit) je hodně zajímavé spojení a Seal zde opět předvádí svuj osobitý, jako by chraptivý hlas v mistrně udělané skladbě, kde je slyšet místy i elektronická kytara. Underworld - Sola Sistim je pohodovka od Underworld (ukázka) z rozvleklým hlasem a naprostou ležérností jeho přednesu z jejich posledního alba a stává se tak další skvělou skladbou výběru. Opravdu zkratkovitě bych dál upozornil na Koop - Waltz For Koop (Bacon & Quarmby Remix), skladba ze stejnojmenného alba, které mohu víc než doporučit, je příjemně najazzlou pohodovkou se zajímavým ženským vokálem (ukázka). Moloko - Sing It Back (Herbert's Tasteful Dub) je už poněkud starší věcí, ale díky tomuto o hodně pomalejšímu mixu, než je originál, si máte možnost připomenout povedený vokál a známý refrén.Doctor Rockit - Café De Flore na Vás dýchne vůní levandulových polí na francouzkém venkově s jemným kořením, které obstará trubka a filmová atmosféra skladby (ukázka). Deadly Avenger - Day One má opět trochu k Francii a zdá se být nejvíce podobný house stylu alá Daft Punk, Modjo atd (ukázka). Jistota v podobě Bent - So Long Without You s pěkně zabarveným ženským vokálem vás opět usadí do pohodlného křesla a nechá se aby jste si jí v klidu vychutnávali. Ralph Myerz & The Jack Herren Band - Nikita má propracovaný rytmus a lehký vokál, různé samply a několik efektů navíc a je to opět ta správná trefa do černého, která se náramně dobře poslouchá. Paul Oakenfold - Starry Eyed Surprise (Single Edit) z Oakiho prvního alba je zase úplně něco jiného a ze svým rapem a skratchemi dělá z celého výběru mix vpravdě různorodých skladeb, což je jen dobře. Celkem logicky pokračuje ve stejném stylu i další věc Rea & Christian - Blazing The Crop. Ze skvělého alba Simple Things se hlásí Zero 7 - Distractions (Madlib's YNQ Remix) a díky remixu jde o něco natáhlejší věc s různými činely a spoustou dalších nových nástrojů oproti originálu. Mně osobně se však originál líbil více. Záleží na každém zvlášť, protože tento mix se více blíží k alternativě a vysílání například na Rádiu 1, než originál. Ten byl skousnutelný snad i pro komerční rádia.

Druhé Cd otevírají Layo & Bushwacka - Love Story a je to svižnější věc v houseovém stylu, tu střídá roztomilý méďa Poor Leno ve skladbě od Röyksopp - Poor Leno (Jakatta Mix) (ukázka). Jestliže jste viděli skvělý kreslený videoklip, kde zajatý méďa klepe ve vězení dvěma lžičkami o sebe do rytmu skladby, tak jste určitě museli zaregistrovat jejich debutové album Melody A.M. V tomto mixu je něco rychlejší rytmus, ale nechybí zde nic co jste na originálu měli tak rádi. Stálicí na downtempové scéně je bezesporu i následující kapela Groove Armada - Healing a to je poněkud temnější skladba a není to žádná pohodovka jako jejich největší pecka At The River. Trochu jsem poslouchal jejich nejnovější album Love Box a troufám si tvrdit, že to se svým experimentováním příliž přehánějí a jejich nové desky mají spíše sestupnou tendenci. Afterlife - Breather 2000 (Arithunda Mix) je klasikou (ukázka) a je hned na několika chill výběrech, mezi něž patří i slavná série Cafe Del Mar. Tento kabátek díky novému remixu jí celkem sluší a i v rychlejším tempu je to opět zajímavá a pohodová skladba. Cuba - Black Island (Groove Armada's Desert Island Disc) je temnější vokálová houseovka, které příliž ničím objevným nepřekvapí a tak se řadí k dalším podobným v řadě. Paperclip People -Throw je snad co nejpřesnější kopií Burnin od Daft Punk, a i když originality moc neposbírala (ukázka), tak si aspoň připomenete jednu ze starších povedených věcí od Daft Punk. X-press 2 feat. David Byrne - Lazy je dosti propíraná skladba a pokud jste v posledních měsících nebyli někde v naprosté divočině na konci světa, tak jste ji už určitě slyšeli. Pro mne ani moc zajímavá skladba, po které jiní téměř šílí a vyhlašují jí jako nejlepší skladbu minulého roku. Naproti tomu Greed feat. Lesley Strange, Strange World (Van Bellen Mix) se mi líbí dvakrát tolik a to díky skvělému vokálu a celkové náladě skladby. Jestliže jsem následující skladbu poprvé slyšel na DVD od Ministry Of Sound Annual 2003, kde se mi hodně líbila, tak na tomto výběru tomu nebylo jinak. Shakedown - At Night (Afterlife Mix) se povedla (ukázka), opět skvělý mix ze studia Afterlife jako už mimo jiné několikrát se vydařil na jedničku. Plno zajímavých zvuků a příjemná melodie s vokálem katapultuje tuto skladbu přímo na pláže k moři. D*Note - Upstream je předposlední skladbou a nadmíru zajímavým počinem plném zvuků a efektů, které se navzájem prolínají a postupně ke slovu pouštějí ústřední, silnou melodii. Thrillseekers - Dreaming Of You (Tranquilo's Ambient Mix) je opravdový snový ambient na konci a jako pomyslná třešnička na dortu svým andělským vokálem celou kompilaci uzavírá (ukázka).

Zhodnocení se pokusím napsat do jedné věty. Různorodý mix chill-out i vocal-house skladeb, novějších i starších a to vše v lehkém mixu tvoří příjemnou a kvalitní downtempo kompilaci. Pokud je Vám tento styl blízký, tak není co řešit a poohlédněte se po tomto výběru. Pokud se vám nepovede sehnat přesně tento dvoj disk, neuděláte vůbec žádnou chybu jestliže sáhnete po nějakém jiném ze sérii Chill-out od Ministry Of Sound.


Styl: chill & vokál house
Hodnocení:
4/5
Internetové stránky:
www.ministryofsound.com

Tracklist:
Cd 1:
01. - Dj Sammy & Yanou feat. Do - Heaven (Candlelight Mix)
02. - Moby - In This World
03. - Jakatta feat. Seal - My Vision (Summer In White Edit)
04. - Underworld - Sola Sistim
05. - St. Germain - Dub Experience
06. - Cicada - Golden Blue
08. - Troublemakers - Chez Roger Boite Funk
09. - Reno - Thinking About The Good Times
10. - Koop - Waltz For Koop (Bacon & Quarmby Remix)
11. - Moloko - Sing It Back (Herbert's Tasteful Dub)
12. - Doctor Rockit - Café De Flore
13. - Deadly Avenger - Day One
14. - Bent - So Long Without You
15. - Ralph Myerz & The Jack Herren Band - Nikita
16. - Paul Oakenfold - Starry Eyed Surprise (Single Edit)
17. - Rae & Christian - Blazing The Crop
18. - Dolphin Boy - Don't Stop
19. - Zero 7 - Distractions (Madlib's YNQ Remix)
20. - Chungking - Sunday's Rule
21. - Martin Grech - Open Heart Zoo
22. - Deadly Avenger - We Took Pelham

Cd 2:
01. - Layo & Bushwacka - Love Story
02. - Röyksopp - Poor Leno (Jakatta Mix)
03. - Cosmos - Take Me With You (Instrumental Radio Edit)
04. - Weekend Players - 21st Century (Francois K Remix)
05. - Groove Armada - Healing
06. - Floppy Sounds - Late Night (Saux Real Vocal Mix)
07. - Afterlife - Breather 2000 (Arithunda Mix)
08. - Manijama feat. Mukupa & Lil' T - No, No, No (Jask Thaisoul Mix)
09. - Cuba - Black Island (Groove Armada's Desert Island Disc)
10. - Paperclip People - Throw
11. - X-press 2 - Lazy
12. - Krystal K - Let's Get It Right (Dirty Trikz Fake Remix)
13. - Kluster - I Feel Love (Eric Kupper Dubstrumental Mix)
14. - Jamyang - Oliver Said
15. - Greed feat. Lesley - Strange, Strange World (Van Bellen Mix)
16. - 2 Heads - Out Of The City (HardKandy Mix)
17. - Altered Ego feat. Deajay - Don't Rush Me (Lost Vegas Chilled Mix)
18. - Shakedown - At Night (Afterlife Mix)
19. - M - Feel your Spirit Calling (Afterlife Lounge Remix)
20. - D*Note - Upstream
21. - The Thrillseekers - Dreaming Of You (Tranquilo's Ambient Mix)

Napsat názor do DISKUSE


25.8. 18:15
Video-recenze novinek (Freezer)
25.8. 17:55
Trancenation @ Mecca Club Prague 16.11.2019
20.8. 20:40
Gareth Emery zahraje 23.8. v Epicu
4.8. 23:48
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

23.8. 13:30
OUT! [TAR#138] Corrie Theron - I Am
23.8. 12:42
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Andy Jornee & Zara Taylor - Everything Changes / In Your Eyes
23.8. 12:13
OUT! [TAR Oasis] Paaro - Fusion
16.8. 23:37
OUT! [Trance All-Stars Records] Tommy Kierland - Plethora / Closer to the Sun
16.8. 23:37
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Blue Serigala - Constitution

17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)
11.8. 20:39
Vadim Zhukov feat. Megan Sampson - Heart Connected (Solarstone Reconstructed Mix)
6.8. 18:45
Ciaran McAuley & Clare Stagg - All I Want (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ