TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 2.11.2006 Roman (F.I.N.), Review

"South-West Saga EP" se ani nestačilo pořádně ohřát na pultech obchodů, a již tu máme další novou produkci od tohoto holandského progressive producenta. 2-trackové EP "Rush / Industribe" vyšlo nejdříve koncem září jako exkluzivní digital pre-relase na mp3-shopu Beatport a počátkem tohoto týdne již vychází i na promo vinylu. Perry O'Neil tentokrát překvapivě opustil svůj domovský label Electronic Elements, na kterém vydává všechny své vlastní produkce (samozřejmě kromě remixů pro jiné producenty, které vycházejí i na jiných labelech), a se svojí nejčerstvější produkcí zamířil na jeden z nejmladších sub-labelů Armady Music - 68 Recordings.

Pro ty, co slyší jméno 68 Recordings poprvé, nabízím malou rekapitulaci toho, co nám tento label dosud přinesl. Label byl založen letos v lednu producentem, který se již v oblasti progressive hudby pohybuje více jak jedno desetiletí, a není jím nikdo jiný než DJ Remy. Mimochodem právě název tohoto vydavatelství je odvozen od jeho roku narození. Prvním vinylem byla vlastní a dlouho očekávaná produkce od samothého Remyho nazvaná "Crackdown / Nasty Ho". Zde si neodpustím dodat, že skladba "Crackdown" byla později remixována práve Perry O'Neilem a vydána na čtvrté řadě jeho Reworks EP. Druhým počinem na tomto labelu byla co-produkce mezi Remym a jeho dlouholetým studiovým partnerem Rolandem Klinkenbergem, což je další velmi dobře zažité jméno v oblasti progressive hudby. Jejich společná produkce nesla název "Ignite (incl. Introdubtion Mix)" a byla to další typická věc od tohoto dua - progressive house nabitý energií, který v original mixu obsahuje rázný piano sample; dalo by se říci: "jednoduché, ale účinné". Třetím v řadě byl David Forbes, který se tak stal prvním hostujícím producentem na 68 Recordings a pro mě osobně byl tento release velkým, a naštěstí zároveň i velmi milým, překvapením, protože znamenal značný posun od toho, co prozatím tento producent vyprodukoval - samozřejmě myslím posun k více progressivní hudbě, která mi je přeci jen mnohem bližší. Vinyl se jmenoval "Better World / Jacksville" a výborně kombinoval melodičtější progressive trance/house sound v prvním tracku a v druhém pro Forbese velmi netypický progressive/tech zvuk, který mi trochu připomíná remix od Remyho s Klinkembergem k "Eye Wall - Bad Deal". A nyní se konečně dostávám k prozatím poslednímu, čtvrtému, kousku z 68 Recordings. Jak jsem již na začátku zmínil, nestojí za ním nikdo jiný než mistr ve svém oboru - Perry O'Neil. Musím říct, že jsem byl na tuto novou Perryho produkci velmi zvědavý, protože jeho poslední EP "South-West Saga" bylo pro mě osobně spíše drobným zklamáním; mám na mysli především titulní skladbu "South-West Saga", jelikož znamenala drobný posun od jeho typické progressive house produkce k více melodickému a ne zrovna příliš deep zvuku.

A-side stranou tohoto releasu je skladba Rush a hned od počátku je jasné, že zde o žádný melodický progressive trance nepůjde. Pokud bych měl "Rush" k něčemu po zvukové stránce přirovnat, pak to bude jednoznačně Remyho "Nasty Ho", neboť inspirace právě tímto Remyho počinem je velmi patrná. Skladba začíná téměř až tribal beaty s perkusivním backgroundem a postupně se přidávají typické Perryho samply používané v jeho prog house produkcích. Po první minutě se objeví hlavní prvek, kterým je variabilní basová linka, která jako by z oka vypadla té z "Nasty Ho". Přesně po další minutě následuje breakdown, který postupně nabírá více a více energie a graduje opětovným zapojením výrazné basovky, ke které se v tomto okamžiku připojuje sled metalických samplů z breakdownu, které se s ní střídají a vytváří tak melodický dojem. Po chvíli opět vymizí, aby přenechaly hlavní slovo basovce, která track uvede k druhému breakdownu v páté minutě, který se opět nese v duchu gradace metalicky znějících samplů. Osobně si myslím, že tato produkce je mnohem více náročnější na poslech, a také samozřejmě záleží na hudebním vkusu posluchače. Mně osobně se tato produkce líbí hlavně z důvodu, že kombinuje starý dobrý Perryho prog house zvuk a neméně zajímavý progressive (tech) house styl, který je typický právě pro Remyho prudukci a label.

Druhou skladbou, která dosahuje téměř deseti minut, je Industribe. Ta se nese již v naprosto typickém Perryho progressive house stylu a mně osobně připomíná hlavně jeho starší EPčka jako např. "Cold Fusion / Fuel" nebo "Kubik / Breaking Away" a z těch novějších pak třeba z loňského roku track "Recharged" nebo letošní "Fade Out". Z toho tedy vyplývá, že se zde opět neklade příliš velký důraz na emoce či jiné prvky obsažené spíše v progressive trance produkcích, ale cílem je spíše navodit temnější atmosféru a to se podle mě Perrymu opět velmi dobře povedlo a osobně si myslím, že tento track je přímo stvořen pro každý kvalitní prog house set.

Musím říct, že tento již čtvrtý produkt z 68 Recordings patří nyní k mým nejoblíbenějším a nejhranějším věcem, protože je to přesně ten styl muziky, který mám rád. Takže pokud jste příznivci Perryho O'Neila a jeho spíše temnější prog house produkce, pak mi nezbývá nic jiného, než vám toto nové EP s potěšením doporučit, protože zklamáni určitě nebudete. Nakonec jen dodám, že Perry má pro nás připraveny další dva své remixy, a to celkem experimentální remix k poslednímu singlu "Robbieho Williamse - Rudebox" a druhý remix, pro mě osobně mnohem lepší, ke skladbě "The Doppler Effect - Beauty Hides In The Deep". Pozadu nezůstavají ani hlavní představitelé labelu 68 Recordings - Remy má novinku nazvanou "Wink" a Roland Klinkenberg track nesoucí název "What's The Point?".

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum
11.7. 20:50
OUT! [TAR#138] Andy Kern - Irreversible
11.7. 19:39
OUT! [Liquid Energy Digital] Massive Ritual - Aghori
5.7. 21:30
OUT! [Trance All-Stars Records] Encount3r - Moments

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ