TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
21.2.2001 - Trance Energy 2001 report
Line up:
22:00 - 23:30 Rank 1 ( live )
23:30 - 01:00 Storm presented by Mark Spoon
01:00 - 01:30 Push ( live )
01:30 - 02:45 ATB
02:45 - 04:15 Johan Gielen & Safri Duo (live)
04:15 - 05:45 Mauro Picotto
05:45 - 07:00 DJ Jean

Těžko se popisuje, jak moc jsem se na Trance Energy těšil, každopádně to bylo strašně moc a moc. Nikdy jsem totiž na čistě tranceové party s tak skvělým line-upem nebyl. Nedá se s tím srovnávat ani Mayday, na které jsem byl v minulém roce, protože Mayday je spíš o technu a electru, než o tranceu.
Proto byl pro mě velký šok, když jsem se den před odjezdem, tedy ve čtvrtek 15.2. dozvěděl, že nemáme auto, kterým jsme měli na party cestovat. Nastalo horečné shánění náhradního auta u kamarádů, známých, prostě všude, kde se dalo. Tyto snahy ale k ničemu nevedly a nám nezbylo nakonec nic jiného, než si půjčit automobil v půjčovně. Auto je tedy zamluvené, odjezd je stanoven na pátek 16.2. na 22 hodinu. Páteční odpoledne jsem strávil v Delvitě, kde jsem nakupoval hlavně pití, pečivo, salám, párky a nějaké ovoce. Bohužel jsem si potom salám, párky a paštiky zapomněl doma v ledničce, takže jsem celou dobu mohl jíst pouze rohlíky s jablkem např. :)
Do autopůjčovny jsme dorazili někdy po 19. hodině a ani tady problémy neskončili. Nejdřív nám bylo řečeno, že nemůžeme cestovat s původně zamluvenou Fabii, protože k ní nemají zelenou kartu, či co. Takže jsme si půjčili nakonec Octavii :) Přesto jsme málem nikam nejeli, protože když jsem platil svojí platební kartou, 3x jsem špatně zadal svůj PIN, naštěstí jsem to počtvrté zvládnul. Následovala cesta do Tesca, kde jsme ještě nakoupili nějaké drobnosti a pak už jsme konečně vyrazili směrem k Utrechtu.
Po půlnoci úspěšně přejíždíme státní hranici v Rozvadově a někdy ve dvě hodiny ráno jsme na dálnici. Ve čtyři hodiny zastavujeme na odpočívadle a já si poprvé uvědomuju, že i když jedeme v Octavii, moc toho asi v následujících dvou dnech nenaspím. Ono taky spát v autě, kde je zima, nedá se moc pohybovat a někteří z kamarádů chrápou ani moc nejde ... :)
V 8 hodin ráno vyrážíme znovu na cestu, za volantem sedím tentokrát já. Přes noc se déšť změnil na sněžení, občas je mlha, no prostě se mi řídilo naprosto nádherně :)
Řídil jsem od Würzburgu k Bonnu, tam převzal řízení jaydee, který nakonec dojel až do Utrechtu. Ještě se musím zmínit o tom, že nám po celou cestu hrály kazety, které jaydee vzal s sebou. Kdo by ale čekal nejnovejší trance hity, byl by asi zklamán. Převážně hrály skladby od Captain Hollywood Project, Magic Affair, potom nějaké neměcké shity z roku 1992, atd ... :) Občas jsme se těm skladbám tak smáli, až jsem z toho dostal škytavku :)
Do Utrechtu přijíždíme relativně brzy, už kolem 12:30. Chvíli po městě bloudíme, potom ale jakýmsi zázrakem nacházíme parkoviště určené pro auta směřující na Trance Energy. Kupujeme lístek na parkování za 17 guldenů a parkujeme. Protože jsme zaparkovali v takovém obrovském komplexu ultra velkých hal, první úkol zní najít halu, kde bude Trance Energy. Tu naštěstí nacházíme relativně brzy. Protože máme spoustu volného času, vyrážíme do centra Utrechtu. Ona vlastně čtvrť Jaarbeurs je přímo v centru, takže jsme zas tak daleko chodit nemuseli. Utrecht samotný mě až na ty vodní kanály s plavidly zas tolik nezaujal, klasické velké město s McDonaldem a KFC. O KFC ostatně skoro celou cestu mluvili Eskadr a QM4, zbývající členové naší výpravy. Jako by neexistovalo nic jiného než KFC :))
Nakonec jdeme do jakéhosi bistra, kde si dáváme teplý čaj, nad kterým tam strávíme asi hodinu. V autě na parkovišti jsme kolem 16 hodiny a zkoušíme se ještě trochu prospat před party. Ostatním se to zjevně daří, mě nikoliv a od 18. hodiny už myslím jenom na Trance Energy. V mukách přežívám následující 2,5 hodiny. V 20:30 se konečně začínáme připravovat na Trance Energy. Ta spočívá v převlečení se do party oblečení, ve snaze trošku se upravit, atd. Po 21 hodině konečně vyrážíme do haly. Rozdělujeme se na dvě skupiny, protože já a jaydee máme novinářské akreditace a tudíž jdeme jiným vstupem. Díky tomu ani nemůžu říct, jak moc byla velká fronta u vstupu pro "normální smrtelníky", protože jsem tam jednoduše nebyl. Kdo by čekal, že jako novinář pronesu do haly bez problémů všechno, byl byl zklamán. Musel jsem totiž vyndat věci z kapes ( byl tam stejně jenom špinavý kapesník haha :) ), security chlapík mě celého ošahal a i můj batoh byl podroben důkladné kontrole. Tak se stalo, že jsem nepronesl plastikovou láhev s vodou. Fotoaparát jsem pronesl bez problému, i když nebýt akreditovaný, je doufám každému jasné, že bych ho nepronesl ani omylem :)
Za pár minut se scházíme s druhou polovinou výpravy, která úspěšně přešla přes normální vstup a vyrážíme na prohlídku haly. Je 21:30, Rank1 mají hrát až od 22. hodiny, takže se po hale dá bez problémů chodit, protože ještě není zdaleka zaplněná.
S překvapením zjišťuji, že v hale, která je snad ještě větší, než byla na Mayday, je např. kolotoč, probíhají rozličné soutěže, nechybí menší oddělené haly, kde hrají neznámí dj's, nechybí skvělý chillout a samozřejmě nechybí bary a stánky s občerstvením. Celá hala je tedy doslova nabitá všemožnými atrakcemi a lákadly, která ani nejde za celý večer všechny projít a vyzkoušet. Novinkou je pro mě to, že pokud si chcete něco koupit, musíte si peníze rozměnit za takové žetony, kterými potom platíte. Těžko říct, jestli je to dobré nebo ne, pro organizátory asi ano, návštěvníci zase musí čekat dlouhou frontu na žetony :( Takže když jsme frontu vystáli, raději jsme koupili více žetonů, abychom už do fronty znovu nemuseli.
Vážení pánové, vážené dámy, máme tady 22 hodin, začíná galapředstavení zvané Trance Energy.
Lidé skandují heja, heja, tleskají jako na fotbale, je to naprosto úžasná atmosféra, a to ještě nezazněl jediný zvuk !! Rank1 si dává na čas, za gramofony přichází ve 22:05. Na obrovských plátnech za dj se začínají promítat první videosekvence a dj konečně po jakémsi intru začíná hrát. Hned jak spustila první skladba, bylo mi jasné, že tohle bude nejlepší party mého života, protože tak dokonalý zvuk, vyladěný na trance, jsem ještě nikdy nikde neslyšel. V každém místě haly zněl zvuk naprosto úžasně, ale co bylo hlavní, hrál se trance, holandský a německý trance, který zněl při takovém ozvučení naprosto dokonale.
Rank1 hrál do 23:30, kdy ho vystřídal německý Mark Spoon. Set Rank1 byl asi nejslabším setem celého večera, i když pořád to bylo asi tak 5x lepší než lame tech-house na Zenu :) Hrál se typický holandský trance, v některých momentech ale bohužel s takovým skoro až diskotékovým nádechem. Většinou to byly neznámé nové skladby ( např. Ayumi Hamasaki - Fly Away (Rank 1 Remix)), já si nyní vybavuji jedině Rank1 - Airwave :)
Mark Spoon, legenda německé scény, byl podstatně lepší než Rank1, hrál skladby jako DJ Overdog - Bassmachine, DJ Wag - Braintalk nebo některé svoje singly z projektu Storm. Při setu Mark Spoona byly poprvé spuštěny vysoce výkonné lasery, které zvedly atmosféru celé party opět do jiné dimenze. Poslední skladba Mark Spoona byla The Horrorist - One night in NYC a Mark si jí pořádně vychutnal. Ve smyčce neustále opakoval slovo "extasy", pak tam pustil "he fucked ..." a lidé se mohli zbláznit :)
První vrchol party přišel přesně v 01:00, kdy se za gramofony a klávesy postavil Push se svým doprovodem. Půlhodinové live vystoupení bylo zaplněno zpočátku neznámými songy, až nakonec přišla oficiální hymna Trance Energy nazvaná "Strange world". Nejsilnější zážitek ve mně ale vyvolal asi největší hit Push, jaký kdy vytvořili, a sice "Universal nation". Stál jsem přímo u zábradlí vedle dj, takže jsem všechno krásně viděl a byl jsem přímo v srdci té největší tranceové extáze :)
V 1:30 nastoupil německý ATB, který začal asi nejpovedenějším intrem celého Trance Energy. Pak do toho sice pustil nějaký skoro až house, v dalších skladbách se ale opět vrátil k tranceu a club music. Zahrál např. Taucher - Pictures of gallery, nebo Hypertrophy - Pullover 99'.
Ve 2:45 se za gramofony postavil holandský dj Johan Gielen a po pár skladbách bylo jasné, kdo bude největší hvězdou večera a kdo předvede jasně nejlepší dj set. Mě dostala skladba DuMonde - Never look back, jiné lidi zase např. Moon - Blow Up The Speakers, CJ Stone - Shining star nebo DJ Quicksilver - Ameno. Při Quicksilverovi zapálil Gielen svíčku, lidé vytáhli zapalovače a rázem to vypadalo jako na koncertě Kelly Family hehe :) Pokud to shrnu, byl Gielenův set složený z komerčních skladeb, ale především ze skladeb, které neměli daleko skoro až k technu. Při setu Gielena někteří návštěvníci dokonce vytáhli holandskou vlajku, tento dj je podle mě ještě populárnější v Holandsku než třeba DJ Tiësto.
Přibližně od 3 hodiny ranní předvedli svůj live set dánští Safri-Duo. Gielen jim k tomu pouštěl z gramofonu doprovodný zvuk a Safri-Duo bušili jako o život do každého kusu plechu a do každého bubnu, který měli k dispozici. Aktuální hit Played-a-live zazněl až na konci za pozorného pohledu Mauro Picotta, který se chystal na svoje vystoupení.
Mauro nezačal jinak než svým hodně tvrdým technem, naštěstí občas pustil i nějakou tu tranceovou skladbu jako např. svůj zřejmě nový singl "Like this, like that" v báječném trance remixu. Nechyběly skladby od projektu jako je např. Megamind, ani skladby z Maurova alba.
V druhé polovině Maurova setu jsem byl již hodně unavený, navíc techno jsem moc nemusel, tudíž jsem svoji účast na Trance Energy 2001 ukončil. Neviděl jsem sice DJ Jeana, ale jak jsem potom mluvil s kamarády, zas o tolik jsem nepřišel.
Zhodnocení: Podle informací, které jsme zjistili, bylo na Trance Energy 2001 asi 25 000 lidí, což určitě odpovídá, protože tam bylo fakt neskutečně hodně lidí. Pokud jste měli žízeň, tak než jste se protlačili k baru, uběhla asi tak půlhodina :(
Tato extra velká přelidněnost byla asi jediným záporem na celé jinak výborné party. Dokonalé prostředí, ozvučení, osvětlení, line-up, to vše je Trance Energy. Bohužel musím konstatovat, že podobná party v Čechách nikdy nebyla a asi ještě hodně dlouho nebude ...
Karel,
TrancemasterCZ

-
-
-
-

-
-
-
-

-
-
-
-

-
-
-
-

-
-
-
-

-
-
-
-

-
-
-
-

-
-
-
-
-
-
-
-

-
-
-
-

-
-
-
-

-
-
-
-

-
-
-
-

-
-
-
-

-
-
-
-

-
-
-
-

-
-
-
-

-
-
-
-

-
-
-
-

-
-
-
-

 
-
-
 
 


16.1. 14:41
Port Of Trance w/ Paul Webster @ Atelier Club, Praha 22.2.2020
15.1. 14:00
Stav trance.cz
13.1. 21:35
Sneijder zahraje v Epicu 18/1/2020
9.1. 9:19
2020/01/11 RESISTRANCE aka Bee's 30 B-Day
8.1. 14:30
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

26.11. 10:33
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

15.1. 22:16
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Alternate High - Hiraeth / Madeira (EP)
15.1. 22:08
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - In The Dark / Far Away (EP)
15.1. 22:01
OUT! [TAR#138] Norex & Adwell - Eternal Life
10.1. 21:28
OUT! [Trance All-Stars Records] VA - The Ultimate Progressive Collection Vol. 10 (2020)
10.1. 21:23
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Nikolauss - Caelius (Zenfire Remix)

18.1. 17:46
Pavel Khvaleev & Avis Vox - Everything (Official Video)
10.12. 11:00
Roman Messer & Cari - Serenity (Official Video)
9.12. 9:50
Armin van Buuren presents Rising Star feat. Alexandra Badoi - Cosmos (Official video)
30.11. 23:06
Ben Gold & HVNNAH - Come Home (Official Video)
22.11. 18:12
Above & Beyond - Another Angel (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2020 TRANCE.CZ