TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 8.5.2005 Karel, Report

Den D, nebo spíše den A, tak by se dala nazvat noc ze soboty 7. května na neděli 8. května, na kterou čekalo několik tisíc fanoušků trancové hvězdy z Holandska, kterou je Armin Van Buuren, jenž zavítal do Tmobile Arény v pražských Holešovicích. V zahraničí si jeho popularita v ničem nezadá s takovými jmény jako Tiësto nebo Paul Van Dyk, bylo tedy jen otázkou času, kdy se objeví i u nás. A fakt, že se zde objevil, svědčí o jediném, a sice že se česká taneční scéna vyvíjí a hledá svoji tvář. Buďmě tedy rádi, že momentálně je trance v kurzu, co se týče velkých parties, ještě před dvěma či třemi roky byl Armin v Praze pouze snem několika desítek nadšenců. Užívejme si tedy tuto skutečnost plnými doušky a doufejme že zájem o trance bude u nás trvat minimálně tak dlouho, jako se na výsluní velkých party akcí drželo techno či house, tj. pět nebo i více let. Jelikož jsem navštívil i minulou trance akci v Tmobile aréně s Tiëstem, můžu tedy snadno tyto dvě party dále v reportu porovnávat. Pojďme se tedy podívat, jak takto party z vypadala z mého pohledu, z pohledu člověka, kterému již není dvacet a pravidelné navštěvování akcí nepatří mezi jeho největší hobby, jako tomu bylo před několika roky :-)

K Tmobile Aréně jsem dorazil krátce po desáté hodině, fronta u vstupu nebyla žádná. Ale tohle se vědělo dopředu, že na akci nebude 14 000 lidí jako na Tiëstovi, organizátoři mluvili o zhruba polovičním počtu. Odpovídalo tomu i uspořádání uvnitř haly, kdy hlavní stage nebyla napříč, ale podélně, to jest se nedalo sedět na obou postranních tribunách, ale jen na jedné a to na té proti hlavní stagi. Ale tohle se také vědělo, takže vás tím nebudu zatěžovat, kdo četl naše tiskové zprávy k akci, všechno tohle dopředu očekával a na místě jej pak nic nezaskočilo. Jak jsem psal o pár řádek výše, do haly jsem se dostal po desáté hodině. Vzhledem k absenci fronty u vstupu jsem čekal poloprázdný taneční parket, skutečnost byla ovšem jiná. Hala byla již v tu dobu velice slušně zaplněná a to včetně protilehlé tribuny. V první moment jsem si říkal, a jéjé, za tři hodiny na Armina tu nebude k hnutí stejně jako při Tiëstovi, na druhou stranu jsem byl samozřejmě rád, že je na akci dostatek lidí a že k tomu pomohla i propagace na našem serveru. Desky v té době roztáčel Michael Burian a jako již tradičně, lidé se velmi dobře bavili. Mě osobně překvapila skladba od BBE - Seven Days And One Week v remixu, na ní jsem poprvé vyzkoušel tanec na parketu :) Michael je profesionál, chápu, že když někdo slyší jeho set třikrát do měsíce, může mu to přijít stejné, to se mě ale netýká, takže mě jeho set bavil a přišel úplně v pohodě. Samozřejmě skladby od Filterheadz a Roc Project už znám i já, tyhle hraje vážně dlouho, divím se, že se mu ještě deska neohrála. I když vlastně Michael hrál nějaké skladby (ale kolik to nevím) z notebooku, respektive Final Scratche.

Krátce po jedenácté hodině nastoupil první zahraniční host, Dj Remy. Jeho set byl kompaktní, pařil jsem na něj s pár přestávkami něco přes hodinu. Byl to hodně progresivní místy až techno set, až v samotném závěru se ozvalo i pár trancových tónů. Pokud má člověk v sobě jen jedno dvě piva, je asi obtížnější tančit na takovou hudbu, než když je v náladě díky jiným stimulantům. Ale dalo se a Remy zahrál dobře, na druhou stranu ortodoxním trance fanouškům se jeho set nemohl moc líbit, s trancem to nemělo nic společného. Ale zase, kdo se o taneční hudbu zajímá, dobře ví, že Remy nehraje trance jako Armin, Tiësto a další. Nyní se vyjádřím k technické stránce akce. Šatny žádný problém, toalety jakbysmet, stánky s občerstvením také ne, i když ty se mě moc netýkaly, já šel na akci najezený, takže jsem si vystačil s Friscem od příjemné slečny, která jej rozdávala u VIP vstupu (a dodám detail, že za celý večer dostala jedno pozvání na rande, to druhé jsem chtěl přidat já, ale když mi sdělila, co odpověděla prvnímu zájemci, své pozvání jsem stáhl, neb by to nemělo cenu :)). Zvuk byl proti Tiëstovi tak o 70 procent lepší, samozřejmě že pokud jste stáli někde hodně na straně, k ideálu to mělo daleko, ale pokud jste byli proti stagi, ať už na parketu nebo na tribuně, zvuk byl na naše poměry hodně kvalitní, snad jen ty výšky stále trochu chyběly, ale ono to asi vážně nejde chtít, aby na party zněly výšky tak, jako když si doma pouštíte mp3 ripnutou z cd nebo vinylu ve 192kbitech :) Mně se zvuk zdál dobrý, aparatura byla hodně výkonná, ten kdo byl vepředu blízko pódia, musí mít ještě teď zalehlé uši, pokud v nich neměl špunty. Pak ale nemohl slyšet ty výšky :)

Přejděme k jedné hodině ranní, kdy nastoupil mistr trancu, Armin Van Buuren. MC nejprve oznámil že vystoupí jeden z nejlepších djs světa, poté na pódium nastoupila operní zvěvačka, který svým neskutečně silným hlasem zazpívala intro k Arminovo setu. Slovům jsem nerozuměl, ale emočně to na mě hodně zapůsobilo, no a když položil Armin na gramofon první desku a pustil její tóny a do toho všeho se jako třešnička na dortu spustilo takové množství zelených laserů, až jsem měl na tribuně strach že oslepnu, neb nosím brýle, tohle vše mě dostalo do naprosté euforie, že jsem začal skákat, měl ruce nad hlavou a ječel "armin, armin, jóoo" :-) Situaci jsem vyjádřil v smsce, kterou jsem v ten moment poslal jednomu známému a jejímž obsahem bylo "orgasmus :-)" A poté se rozjela smršť, na kterou většina čekala. Armin skvěle komunikoval s davem, jakmile zvedl Armin ruce, zvedl se les rukou a ozývalo se nadšené ryčení několikatisícového davu. V průběhu setu zazněly skladby jako Andy Moor - Halcyon, MIKE - Massive Motion, LSG - Netherworld 2005 (Oliver Prime Remix), skladby od Paul Van Dyka, zazněla i nová hymna letošní Sensation, ale až na konci setu, to už jsem neslyšel. Více o skladbách hledejte ve fóru, kde je k tomu založený tento thread. Celkově hrál Armin podle mě o něco tvrději, než jak hraje třeba v Asotech, ale to je prostě trend na party, party není radioshow, na party by se mělo tančit. Samozřejmě Arminův set se mi z trojice Remy, Burian, Armin líbil nejvíce, byla to radost tancovat a užívat si jeho set. Bylo také hodně zajímavé sledovat, jak spousta návštěvníků fotila či natáčela videa na mobil. Samozřejmě kvalita nebude valná, ale je vidět, že technika pokročila kupředu, tolik zvednutých rukou s mobily v ruce jsem ještě na party neviděl.

ZHODNOCENÍ: Já jsem se na party bavil a o tom to má být, potěšilo mě že United Music se poučila z minulých akcí a organizačně zvládla akci bez nějakého problému a povedly se jí podstatné věci a sice přivézt Armina a zajistit dostatečné ozvučení. Tím položila základ k výborné party a na místě se vytvořila vynikající atmosféra, na kterou se bude myslím ještě hodně dlouho vzpomínat. Celkově bylo podle mě na akci tak 7 až 8 tisíc lidí. Začátek při Arminově setu patřil k tomu nejlepšímu, co jsem kdy na parties zažil. Snad jediná menší výtka patří světlům, kromě těch super laserů při Arminovo nástupu jsem nějak světla moc nezaregistroval, no ale zase, nechtěl bych celou noc koukat do laserů, to bych vážně mohl oslepnout a kdo by pak napsat tento report. Na viděnou u dalších kvalitních trance akcí.

P.S. Díky Diwimu za poskytnutí fotek do reportu, kompletní fotky najdete tady.

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ