TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 11.5.2005 Ya Ross Love, Report

Píše se 7. květen a v České republice konkrétně v pražské T-Mobile aréně se konalo historicky první vystoupení z jednoho z nejpopulárnějších djů této planety. Nemusím připomínat kdo byl onou hlavní hvězdnou, byl jím holandský Armin van Buuren. Celé akci předcházela masová reklama, ať už na billboardech, na specializovaných internetových stránkách a v magazínech či v rádiích. V po krátkém úvodu se tedy vrhnu přímo na reportáž z této akce s názvem Reflection. T Mobile arénu asi mnoho z nás zná. Je to prostě sportovní aréna s hledištěm po všech stranách. Změnou od minulých akcí bylo, že pódium, kde hráli vystupující, bylo tentokrát umístěné nikoliv po kratší straně, které se rozprostírá za brankovištěm, ale po straně kolmé na ně - tedy jedné z těch delších. Po celých prostorách byly umístěny nezbytné stánky s nejrůznějším občerstvením, suvenýry a také různé stránky propagující nějaký výrobek či službu vztahující se k taneční kultuře.

Fotoreport od Dj SteSpy:

Ve všech prostorách byly k dispozici návštěvníkům stánky prodávající nejrůznější nápoje. Ceny nápojů se pohybovaly ve standardu na jaký je návštěvník takovýchto akcí zvyklý. Dokonce i s pivem si dala pořadatelská agentura říct. Oproti minulé akci, kde bylo za nekřesťanskou padesátku stanovili cenu na 35 za 0,5l. Ve stáncích se suvenýry bylo možné zakoupit nejrůznější svítící předměty, trička s názvem této akce, různá cd apod. A teď bych přešel na to hlavní, na vystoupení jednotlivých djů. Brány T-Mobile arény se otevíraly kolem osmé hodiny, kdy začal hrát první z Čechů Martin Gredner.

Toho však musím vypustit, protože jsem se dostavil až kolem půl desáté a to už za gramcema stál nejoblíbenější český dj za minulý rok Michael Burian. Tento progressive dj, kterého agentura United music stále propaguje hrál jeden z nejlepších setů, který jsem od něj slyšel. První skladba, kterou jsem slyšel, když jsem přišel byla Delerium - Silence, myslím, že v Airscape remixu. S dalších věcí bych zmínil Yimanyu od Filterheadz a BBE - 7 days and one week, které mě velice překvapily. Myslím, že tentokrát byl jeho set o podstatně stylově lepší. A vzhledem k tomu, že je Burian nejen skvělý dj, ale také bavič, který to s lidmi umí a který pěkně rozjařil publikum. Bylo kolem půlnoci a z MC byl reprodukovaně uveden první zahraniční dj, Arminův kolega, dj Remy. Žádný z jeho setů se do té doby neslyšel, jen jsem věděl, že jeho šálek kávy je spíš techno. Nijak nepřekvapil a tuto tvrdší odnož taneční hudby nám servíroval hlavně. Nepíši celou dobu, protože jeho set obsahoval také progressive věci. Ale pravdou je, že i když lidi přišli na trance (alespoň předpokládám), tak i při Remyho vystoupení jich bylo hýbajících se dost slušný počet. Mě osobně Remy nijak neoslovil.

Je hodina po půlnoci a přichází onen okamžik! Remy opouští gramce, nastává hrobové ticho, z reprobeden je avizováno, kdo se za okamžik postaví za gramce (jako kdyby to lidi nevěděli,))) Před Arminovým vystoupením, snad aby lidi ještě více rozpálili, přišla na pódium zpěvačka, nejspíše operní. Z jejich úst začala znít holandština a s kámošema jsem usoudil, že by to mohla být holandská hymna. V druhé části jejího zpěvu už se rozezněly první tóny avizující Arminovo vystoupení. A je to tady! Armin už je za gramcema a lidi šílí. A na gramofon pokládá první desku a celých cca 6-7000 lidí začíná neskutečně pařit. Já osobně jsem se dostal i do toho největšího kotle a upřímně řečeno, nevím zda to zhodnotit pozitivně či negativně. Atmosféra byla absolutně skvělá. Avšak po hodině v kotli jsem radši odešel mimo něj, protože se tam opravdu nedalo dýchat. A co zahrál Armin? Hodně z vás, kdo budete číst tento report to určitě moc dobře ví, ale pro ty ostatní, kteří neví nebo nečetly diskuzi bych připomněl ty, které jsem já poznal. Ze začátku zahrál věc od Gabriel and Dresden Arcadia, z dalších bych jmenoval jeho vlastní produkci, skladbu s názvem Shivers, LSG - Netherworld 05. Lidi hodně rozpumpoval, když zahrál notoricky známé věci od PVDho - Crush a For an angel, která zazněla jako úplně poslední skladba Arminova setu (jestli si tedy dobře vzpomínám,)). Celkově se mě ovšem zdálo, že Armin za hrál neobvykle harder set. I tak super vystoupení! Armin se chystá odejít a k lidem "promluvit" přichází objev domácí tranceové scény dj Michael C. Bylo to jeho první vystoupení před takovýmto davem lidí, a tak nervozita prý trochu pracovala. Ale to na jeho hraní a komunikaci nemělo vliv, alespoň já jsem nic nezaregistroval. Za Michaelova vystoupení byly víc vytaženy gainy, a tak zvuk byl o něco silnější. Michal měl hodně nelehkou roli hrát po hlavní hvězdě večera, ale můj názor je takový, že svou roli skvěle zvládnul a na parketě byla pořád velká masa lidí. I on zahrál na něj o něco tvrdší set než jsme zvyklí. Ke konci celé akce bylo na pořadí vystoupení všech účinkujících pod názvem Reflection all stars. To už bohužel nezhodnotím, protože to už jsem byl na odchodu.

Co říci závěrem? Akce Reflection s hlavní hvězdou AVB bych možná ohodnotil i lepší než akci Tiestem, jenž tu byl na podzim. A to i když mám Tiesta osobně radši. Možná, že to bylo tou návštěvností, bylo zde o poznání míň lidí a to bylo pro mě plus. Kdo nebyl rozhodně prohloupil!

Napsat názor do DISKUSE


12.12. 18:02
Video-recenze novinek (Freezer)
12.12. 16:16
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
6.12. 21:40
AZiL - trance DJ
4.12. 20:33
Golden Age @ Tresor Club, Praha w/ The Thrillseekers, Scot Project, Jes, Matt Darey, Ronski Speed, Andrea Ribeca (01-12-2018)
30.11. 21:46
Transmission 2018

14.11. 22:26
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky
5.11. 13:05
Off topic

12.12. 13:38
RAM, Alex MORPH & Alex Di Stefano - Grotesque 350
12.12. 13:29
John O'Callaghan & Cold Blue 'Symmetric'
12.12. 13:16
Pavel Khvaleev - The New Album - 'Sonder'
10.12. 12:03
Markus Schulz Wins Third America's Best DJ Title
10.12. 11:50
Giuseppe Ottaviani featuring Clara Yates - Why

5.11. 23:22
Ronski Speed & Ciaran McAuley - Corellia (Official Video)
5.11. 23:21
Markus Schulz feat. Nikki Flores - We Are The Light (Official Video)
12.10. 22:39
Michael Rehulka - Exposure (Music Video)
30.9. 20:37
Alex M.O.R.P.H. - Running For Peace (Official Video)
22.9. 19:27
Paul van Dyk ft. Plumb - Music Rescues Me (Official Video)

1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
21.3. 23:37
Náramky a Torques
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2018 TRANCE.CZ