TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 20.4.2004 Andrews, Report

Holandského DJe Armina Van Buurena jistě nemusím dlouze představovat. V hodnocení časopisu DJMag drží skvělou třetí pozici, asi také díky celosvětově známé rádiové show A State Of Trance, ke které v těchto dnech vyšla Arminem namíchaná kompilace s dodatkem "2004". A právě ku příležitosti této šťastné události se uskutečnila ojedinělá akce v Amsterdamu s názvem "Armin Solo", ze které bude právě tenhle report. Na tuto hodně šílenou misi "Do-Amstru-Na-Party-A-Zpět-Za-Jediný-Víkend", se v sobotu ráno vydala autem čtyřčlenná posádka ve složení: já (Žiletka), Princezna, OutOfBlue a Athro. Z časových a finančních důvodů jsme si v Amsterdamu nemohli dovolit zamluvit na noc po party nějaký hotel, takže jsme věděli, že nás možná čeká docela peklo. Za dva dny najedeme dva tisíce kilometrů a v přestávce mezi oběma cestami si sedm hodin zapaříme na Armina v prostorách nově postavené lodi Ocean Diva - taková byla naše vyhlídka.

Sobotní cesta proběhla bez problémů, jediný zádrhel se naskytl až v samotném Amsterdamu, kde jsme asi hodinu a půl hledali to správné přístaviště. Po tom, co jsme některá místa ve městě projeli asi tak pětkrát, jsme ale loď konečně našli a měli ještě asi hodinu a půl čas. Ten jsme si vesele krátili poslechem ID&T, kde zrovna svoji show Lift Off vysílal Johan Gielen. Byli jsme domluvení s dalšími Čechy (Asjou, Honzou, FlatEricem a jeho přitelkyní), že se asi tak v půl desáté sejdeme před vjezdem a že nám předají naše vstupenky (ty jsme složitě sháněli přes Asjinu holandskou kamarádku Weenu, protože počet lístků byl omezený). Transakce vesele proběhla a my jsme pak jen čekali, až se otevře brána a my konečně projedeme na parkoviště u lodi. Pár minut před desátou se tak stalo, bohužel trochu pršelo a my museli ještě chvíli postát před vstupem a projít kontrolami. Překvapilo mě, že foťák nebyl zjevně žádný problém.

Na loď jsem já osobně byl hodně zvědavý. Čekal jsem poměrně luxus, protože jsem viděl nějaké fotky a očekávání se naštěstí splnilo. Po vstupu jsme si připadali trochu jako v nějakém hotelu! Sestoupili jsme dolů po schodech do nižšího patra a tam už Armin (v bílém tričku s dlouhými rukávy - jako vždy;)) rozjížděl svůj set pomalým melodickým progressivem! Vzpomněl jsem si na Vandit Nights v Berlíně, kde je v tomhle první dojem téměř totožný. Ovšem rozdíl je v prostředí, které tady bylo naprosto skvělé, na první pohled nové a výborně vyřešené. Bary tu byly myslím dva, oba nedaleko a během celé noci člověk nečekal ani chvíli na obsluhu! Platilo se tu žetonky (stejně jako na Innercity - i tady to bylo 2 eura za žeton), což je trochu zrádná věc, protože pak se může lehce stát, že svoje síly přeceníte a koupíte si jich víc než pak spotřebujete.. to byl většinou náš případ. Každopádně ceny nebyly nijak velké, nealko za 1 žeton, pivo myslím taky, ale to bylo ani ne do třetinky a nemělo žádnou chuť. Posadili jsme se na pohodlné sedačky přímo s výhledem na Armina a nevěřícně zírali kolem a poslouchali hudbu a podupávali do rytmu. Věděli jsme, že tu budeme minimálně sedm hodin a že se musíme aspoň ze začátku trochu šetřit, ale když jsme zaslechli hlas Mavie Marcos z Andain, museli jsme na parket. Armin byl od nás kousek, nebyl naštěstí nějak vysoko, takže bylo potěšení ho sledovat. Měl k dispozici asi čtyři gramce a dva cd přehrávače. Kolem stage se už vytvořil docela slušný hlouček lidu.

Tyhle pomalé začátky setů mám hrozně rád, mají svoji zvláštní atmosféru, lidi se teprve postupně dostávají do varu a je vidět, jak atmosféra graduje s každým dalším trackem, který dj zahraje. U Portishead byl ohlas už poměrně slušný - není divu.. Dost lidí bylo postávalo i v prvním patře u zábradlí. Ze začátku playlistu bych vyzdvihnul Whirlpool - Under The Sun, přišel jsem tomuhle letnímu progressivu na chuť, remix od Solarstone opravdu stojí za to. Noví Above & Beyond - to je taky třída, bylo jasné, že je Armin zahraje. Postupně přišel čas maličko energičtějších tracků a dokonce se objevilo překvapení večera - bubeník, který hraním na nejrůznější bubínky a činely doprovázel Arminův set! Do progressivu se ještě tyhle lehce tribalové zvuky hodily, ale později v čistokrevném trancu mi tyhle vložky docela začaly vadit.. No a co se pouštělo dál? Monday Groove je asi Arminova oblíbená, hraje ji už minimálně půl roku, možná déle. Je fakt, že tahle věc přímo nutí člověka se hýbat a celkově se perfektně hodí na party. Pak přišel Ton TB - Dream Machine, výborná věc, kterou Tiesto hraje už od podzimu, ale tady jsem ji čekal později, takhle jsem ji tolik neužil;) Pařící lid výrazně zareagoval, když Armin zahrál skladbu Emotions In Motion ve skvělém remixu od Thrillseekers, bylo vidět, že ASOT tu poctivě poslouchají téměř všichni;) Buuren pak nadále pokračoval hraním osvědčených hitovek a silných vokálních skladeb (Oceanlab - Satellite), s Phantom Manorem se pak začalo i mírně přitvrzovat. Těšil jsem se na tenhle track moc a moc (taky je to asi ještě pořád moje number 1), ale Armin jej pustil pro mě v trochu v nevhodné fázi, kdy lidi nebyli moc roztancovaní po klidnější pasáži, takže ani já jsem si to moc neužil jako třeba v Pešti. U Phantom Manor se taky Arminovi poprvé stalo, že mu skočila deska na pravém gramci - a to docela výrazně. Měl s tím trochu problémy celý večer, ani s mixováním se Armin moc nemazlil, bylo vidět, že je doma a že se nemusí nějak extra předvést, takže občas nechal desku na můj vkus až moc dlouho dobíhat.

Pokračování setu ovšem pořád stálo za to: Binary Finary, skvělý remix Naked Angel, Naranja.. Armin v pozdějších fázích perfektně střídal styly a nás tak vůbec nenudil. Asi nejtvrdší část přišla s Loaded od Sandera Van Doorna, načež jsme se dočkali i Marca V - Relooped a nového Tiesta - Love Comes Again v Mark Norman mixu! Tady jsem si to opravdu užíval, celý klub poskakoval.. prostě se znovu jenom potvrdilo, jak se tenhle singl geniálně hodí na party! Další výrazný moment přišel s písní Holding On To Nothing, kterou Armin zahrál podle mě ve svém remixu - každopádně to jako jeho práce zní, tuhle verzi hrál jako jedinou i v ASOT. Konec byl poměrně dost euforický - Veracocha, True Form (skvělá věc!), Spiral nebo Burned With Desire ve skvělém a neohraném mixu! Armin také zahrál jednu píseň s vokálem (aspoň doufám) Jan Johnston, kterou si zpívalo opravdu dost lidí (i já jsem ji dobře znal), ale za boha jsem si nevzpomněl na název. Mám ale pocit, že ji zmíněná zpěvačka zpívala na Tiestově Concertu.

Posledním trackem setu byly vynikající Praiseworthy Tunes (také známé už od Tiesta) a lidé v klubu věděli, že se blíží konec. Armin nechal track dohrát a po maličké přestávce, ve které nechal solo bubeníkovi, pustil Saharu od Solid Globe. Celá loď samozřejmě začala šílet, během setu jsem se trochu divil, že tahle věc nezazněla. Armin se lehce hrál s davem a užíval si svůj úspěch. Po skončení Sahary jsme samozřejmě všichni začali tleskat a křičet, Armin pochopil, že chceme ještě, takže nakonec opravdu vytáhl poslední vinyl a demonstrativně jej ukázal davu. Po několika prvních zvucích bylo všem jasné, že jde o jeho remix Motorcycle. Je asi zbytečné dodávat, že celou píseň odzpíval celý klub. Atmosféra byla v těchto momentech vynikající a snad se nenašel nikdo, koho by tyhle chvíle nedojaly nebo nepřivodily husí kůži. Armin i my jsme měli ruce nahoře a děkovali mu za skvělý zážitek!

Armin už tentokrát (asi ve čtvrt na šest) bohužel nadobro zmizel a tak nastal čas odchodu. Byli jsme samozřejmě hodně unavení, mně navíc někdo ke konci zezadu propálil cigárem (nebo jointem?;)) mikinu, ale spokojení jsme byli. Armin podle mě nezahrál své maximum co se týče samotného djingu a mixu. V Budapešti to byl opravdu bůh za gramci, všechno mu perfektně vycházelo a Maďaři si ho také více užívali.. Doma v Holandsku to je přece jen něco jiného. Lidé na party byli ovšem většinou moc milí, jako Češi jsme s sebou měli znovu vlajku, takže jsme opět budili mírný rozruch. Někteří za námi chodili a ptali se odkud jsme, jestli jsme tady na dovolené nebo jen kvůli Arminovi. Ale tak nějak se všichni domnívali, že jsme "from Czechoslovakia". Už jsme jen unaveně odpovídali: "No, no.. Czech Republic!!" Čekala nás dlouhá cesta zpátky (která naštěstí dopadla dobře a dokonce netrvala tak dlouho) a tak jsme spěchali k autu, kde jsme se i loučili s ostatními Čechy (kteří se ovšem rozhodli strávit noc u svých holandských kamarádů). Celkově to byl jedinečný zážitek. Slyšet Armina v Holandsku má své kouzlo, stejně jako nádherný Amsterdam. Chybičky se ovšem našly, ale to už jde o moji vyloženou zmlsanost. Tohle u nás zkrátka nezažijete a musíte pro to něco obětovat. Jen se teď čím dál víc bojím, že se mi prostě na ty naše trance parties nebude tak chtít a že budu chtít vždycky něco extra. Každopádně Arminovy Sola stojí i za těch dva tisíce kilometrů a dalších pár tisíc korun!

P.S.: Playlist je "vyráběný" mnou přímo na party, věřte, že bylo často těžké si vzpomenout, ale bylo tu i dost věcí, které jsem asi v životě neslyšel. Třeba se časem na nějakém serveru objeví kompletnější a použitelný tracklist, zatím se spokojte s tímhle;)

Playlist:
04. Andain - Beautiful Things (Markus Schulz Coldharbour Remix)
05. Portishead - Roads (Sultan & Tonedepth Remix)
08. Thomas Penton - Dominica
09. Whirlpool - Under The Sun (Solarstone Remix)
10. Mr.Sam vs. Fred Baker pres. As One - Forever Waiting + Andain - Summer Calling (Accapella)
11. Above & Beyond - No One On Earth (Gabriel & Dresden Remix)
13. DJ Danjo vs. Rob Styles - Duende
14. Sarah McLachlan - Fallen
15. Ronald Klinkenberg - Monday Groove
16. Ton TB - Dream Machine
17. Paul Van Dyk - Buenaventura (Reflections Remix)
19. Witness Of Wonder - Emotions In Motion (Thrillseekers Remix)
20. Thrillseekers - Calling Your Name (Remix)
22. Oceanlab - Satellite (Markus Schulz Remix)
25. Mark Norman - Phantom Manor
26. Binary Finary - 1998 (Ronski Speed Remix)
27. Scott Bond vs. Solar Stone - Naked Angel (Mark Norman Remix)
28. Mojado ft. Mr. Sam - Naranja (Dmitri Andreas Vision)
30. G&M Project - Sunday Afternoon (Original Mix)
31. Fictivision vs. Phynn - Escape (Phynn Mix)
33. Kyau vs. Albert - Velvet Morning (Aalto Remix)
36. Midway - Amazon
37. Sander Van Doorn - Loaded
38. Remy & Ronald Klinkenberg - Fearless
40. Marco V vs. Jens - Loops And Tings (Relooped)
41. Artic Quest - Offbeat
42. Tiesto ft. BT - Love Comes Again (Mark Norman Remix)
44. The Quest - C-Sharp
45. Waterplanet - Introspection
46. The Freak - Rising Angel
48. Agnelli & Nelson - Holding On To Nothing (Armin Van Buuren Remix?)
50. Veracocha - Carte Blanche (Remix?)
51. True Form - Forbidden Colors
52. Schmuel & Choopie - Sunrising
56. Jan Johnston - ??
57. Robert Nickson - Spiral
58. Armin Van Buuren - Burned With Desire (Brian Cross Remix)
59. Firewall - Sincere (Pulser Remix)
60. Kay-D Smith & Marc Tall - Praiseworthy Tunes (Hoipollo Mix)
61. Solid Globe - Sahara (1. přídavek)
62. Motorcycle - As The Rush Comes (Armin Van Buuren Remix) (2. přídavek)

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ