TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 28.10.2003 Karel, Report

Tak jsem po delší době vyrazil do víru klubového dění, snad tedy na čas ustanou narážky na moji osobu ve fóru, že nikam nechodím, sedím doma na zadku a poslouchám si muziku a o skutečném klubovém dění nemám ani páru. Oním klubovým děním byla pro mě včerejší / dnešní Philips Be Dj Party v prostoru Abaton. Slovo prostor je skutečně na místě, jak se dozvíte z následujících řádků. Kdo v Abatonu někdy byl (pár akcí zde již proběhlo), asi tuší, kam svými slovy mířím, pro ostatní tedy krátký popis tohoto "prostoru". Velká budova, kde najdete hlavní stage v patře a vedlejší stage v přízemí (a tamtéž ještě VIP stage). Hlavní stage je hodně malá, kdo jako já čekal parket pro 3000 lidí, nutně byl šokován. Nad hlavní stage je ještě balkón. Druhá stage je o něco menší. Vše je propojeno dlouhými chodbami, které jsou široké od jednoho do dvou metrů.

K prostoru jsem přijel někdy v 23 hodin večer, akreditoval se (a dostal pěknou Philips "machršňůru" :o)) s VIP, odložil bundu v šatně a jal se zkoumat party. Cestou k očekávané main stage jsem musel projít VIP stage, která byla typickým vip prostorem, zrovna hrál tuším Kaisersoze svůj experimentální sound, žádné techno. Nechybělo drobné občerstvení, videoprojekce a i místo na sezení se dalo nalézt. Ale pojďme dál, kvůli vip prostoru jsem do Abatonu nešel. Nešel jsem tam ani kvůli druhé stage, ve které jsem se vzápětí ocitl. V ní bylo lidí tak akorát, ovzduší též normálně dýchatelné a tak nebýt hudby, která mě fakt neoslovovala (ani nevím co to bylo za styl, jestli nějaký .. no fakt nevím, neumím popsat, house, trance, techno, disko, drum'n'bass, progressive, wethard, 2step, electro, ambient to nebylo :)), strávil bych zde určitě více času.

Pojďme ale dále, vzhůru až do oblak, za M. Burianem, potažmo M. Picottem, do hlavní stage. Jak jsem psal, k tomuhle místu vedou dvě dlouhé a úzké chodby, takže o tlačenici skutečně není nouze. Nejprve si říkám, že pohoda, tak to přeci na parties chodí, Picotto přitáhl slušný počet lidí a přeplněno určitě nebude, vždyť se nás před Abatonem hodně lidí ptalo, jestli nemáme lístek na prodej. Vyprodaná party v Česku a organizátoři dodržují kapacitu? Věc nevídaná, říkal jsem si, budiž jim to přičteno ke kladům. A tak jsem se pomalu, ale jistě přiblížil k hlavní stage. Na konci asi osmimetrové a dva metry široké chodby, kde se u zdi svíjelo v tanečních kreacích pár zoufalců a kde v obou směrech pochodovaly zástupy lidí, jsem konečně spatřil vysněnou hlavní stage, kvůli které jsem se do Abatonu vydal. Onu stage, o které jsem nevěděl, že má rozměr max. 15x15 metrů, ale spíše méně a připomíná tak nějakou větší klubovnu, než seriózní prostor pro taneční party. Stejný úmysl, tedy být na hlavní stage a užít si zde party, mělo 80 procent všech návštěvníků, kteří v Abatonu byli a tak výsledek jak to tam vypadalo, snad ani nemusím popisovat. Narváno neskutečným způsobem a horko jako v sauně, fakt nechápu jak v těchto podmínkách mohl někdo tancovat nebo si party nedejbože užívat, asi jsem z jiné planety :( Schválně jsem pak ještě zašel na balkón, kde to vypadalo, že tam tolik lidí není, jenže ouha, na balkóně bylo vedro dvakrát větší a podlaha dost hustě klouzala, což sice moje kecky Pumy zvládaly, ale víte co, ja nešel na kluziště, ale na party s Pikoťákem :-)

Jistě, přecpaný taneční parket a saunovitý vzduch není v Česku zas až tak neobyklý (stalo se v Roxy, stalo se v Karlovkách), ale tohle jsem skutečně opravdu ještě nezažil. Potvrzením mých slov budiž kamarádi, kteří se vždy a za každých okolností protlačí doprostřed většiny parketů, ne ovšem na Be Dj Party, tady to vzdali i oni. A tak jsem z M.Buriana slyšel asi 15 minut (hraje furt to samé zdá se, viz. Moguai - Get On a pak ten jeho starý vinyl s vlastní produkcí, Blow Me / Hotmale, snad to bylo ono). Ze setu Mauro Picotta jsem slyšel minut asi deset a to ještě z chodby, několik metrů vzdálené od parketu (nicméně na úvod setu hrál podobný song jako na Creamfields). Jen malou náplastí byla skutečnost, že zvuk i obraz z hlavní stage byl přenášen do prostoru o patro níže, kde byl velký bar. Dost lidí tedy tančilo i tady, avšak o nějakém zážitku nemohla být ani řeč, to už to mohli raději pustit do té druhé stage, to by asi bylo lepší.

ZHODNOCENÍ: Tak co myslíte, užil jsem si party a odcházel uspokojen a plný pozitivních dojmů z klubové akce made in CZ? Nejsem nějaká primadoma, nepotřebuji na party kolem sebe dva metry místa. Ale pořádat party s hvězdou typu Mauro Picotto v debilním prostoru, který si říká Abaton, je z mého pohledu naprostý amatérismus, taková party měla být třeba někde v Kněževsi, jako tam byl Paul Van Dyk. Jistě, do Abatonu se vejde třeba 3000 lidí, jenže na hlavní stage se jich vejde mnohem méně, zbytek má jako tančit na schodech v chodbě, ju?! Ne díky, takovou party si nechte, těšilo mě, ty jedna úžasná Philips Be Dj Party v prostoru neprostoru Abaton.

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ