TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 30.10.2003 Ya Ross Love, Report

Tuto party navštívil i nás spolupracovník Ya Ross Love a tak máte nyní možnost přečíst si i jeho report. V pondělí 27. října se v pražském prostoru Abaton uskutečnila akce, na kterou stálo za to jít! Neslo to název Be DJ, ale málokdo věděl, že akce nese tento název. Každý jenom prostě věděl, že jde na Picotta do Abatonu. Tato akce měla za úkol propagovat nový "djský" telefon Phillips 530. Funkce tohoto telefonu si každý návštěvník akce mohl vyzkoušet a ani já sem nezůstal pozadu. Nicméně telefon je hodně slabý.

O tom ale tato akce nebyla - tenhle večer jelo na dvou patrech techno a jednom breakbeat. Když udeřila devátá hodina večerní vše začalo. Byl jsem na místě už asi v půl deváté, a tak jsem si mohl všimnout, jak se prostory před klubem rychle zaplňují. Bylo jen štěstí, že jsem se tam dostal, neboť pro to jít tam jsem se rozhodl na poslední chvíli, v předprodeji už měli vyprodáno a na místě bylo k mání jen posledních pár set lístků. Podle informací, které jsem dostal bylo v předprodeji prodáno 1300 lístků a na místě 400. Že lístků byl nedostatek mi potvrdil kamarád, který přišel v deset bez lístku z předprodeje a měl smůlu. Nuže když jsem se dostal k těm číslům, tak bych mohl zmínit další fakt, že pro akci otevřené prostory klubu neměly větší kapacitu než 2000 lidí. Dokážete si představit jak to tam mohlo vypadat. Teď bych pominul to kolik tam bylo lidí, ať to bylo na jednu stránku možná až nepříjemné, ale na druhou stranu zase příjemné, že ani na podzim party people nespí doma na peci, a přešel bych na strohý popis klubu.

V místnosti, do které jsem se dostal byla šatna, která nebyla jen zde, ale i tak to za chvíli nebylo kam dávat. Pak jsem stoupal po schodech na nahoru dorazil jsem do patra, kde se hrál junglík a kde bylo možné po obou stranách sednout si s drinkem, který jste si zakoupili přímo naproti vchodu. O patro výš to vypadalo jinak a to hlavně v tom, že zde byl celkově menší plac na paření na úkor toalet (na kterých byly stejně neskutečný fronty). V tomto patře znělo techno, ale trochu jinak než z patra následujícího. Když jste pařili, tak pokud jste nekoukali, co kolem lítá (za roštěnky), tak jste suše civěli na obrazovku, která promítala, co se děje na stage výš a občas otravovali i s reklamami na již zmíněný telefon. Jsme v patře, kde jelo techno a kde byl největší prostor na taneční kreace, ale i tak to nestačilo, stejně se tam nedalo dýchat a nedivil bych se kdyby to tam s někým seklo. Stage byla jednoznačně největší, pak se pokračovalo k barům, jenže i tam se později pařilo. Vedle baru bylo dobré místečko na odpočinek a to protože zde byla restauračka (nikoliv s jídlem, ale jenom posed). Další prostor, kde se nepařilo byla místnost pro prezentaci onoho djského telefonu. V tomto patře bylo možné ještě vystoupat výš, a to na balkónky. A tady bylo narváno od začátku. Lidi prostě chtěli mít "navrch".

Tak a nyní přišel čas začít psát o tom, jak párty vypadala a kdo jak vystupoval. Už při vchodu u šatny si mohl každý vzít leták s lineupem. Když jsem vystoupal už brzy po devátý na technofloor, tak tam roztáčel vinyl dj, kterýho znali akorát tak lidi z pořádající agentury a Phillipsu a to protože to byl výherce soutěže, kterou uspořádala právě firma Phillips. Hrál do půl desátý a to aby ho vystřídal dj, o kterém není nijak moc slyšet a kterým byl Pietro. Tento slovenský dj pouštěl poměrně solidní tracky, ale vzhledem k tomu, že lidi teprve přicházeli a ne všichni hned začali pařit, tak plac byl ještě poloprázdný. Po nástupu Michaela Buriana už bylo lidí na parketu víc než dost. Jediný co jsem nepochopil proč tam Burian vůbec hrál ? Tady se přece jelo v technu a wet and hard se sem poměrně nehodil. Michael mě ničím nijak neoslnil. A to hlavně co se týče hudby, která je okořeněná těmi pornovýjevy, jež dle mého názoru kurví hudbu. Tááák a půlnoc se blížila a za gramce nastoupila hlavní hvězda večera - Ital Mauro Picotto! Ihned po jeho nástupu lidi začali skandovat jeho jméno. On se na ně jako vždycky "maurovsky" usmál a plejoval. Za celou dobu, kterou měl vyhrazenou jsem neslyšeli od Maura jen techno. Ze začátku - dejme tomu prvních 35-40 minut tam střihnul pěknou nálož (jak je u něj zvykem), ale pak najednou nastal zlom a to když skladbu ve stylu U2 - New Year's Day v jeho, Picotto remixu. Toto míň progresivní tempo mu zůstalo zhruba tak půlhoďky. Po trancové části přešel na jednu skladbu do elektra, pak přitvrzoval k acidu a znova techno. Jediné, co jsem z jeho setu poznal byla jeho vlastní nahrávka, která se nachází na albu The Others, kterou je brutální "Like a dog". Tento Ital si s publikem opravdu pěkně a vydatně "povídal". Je to velmi komunikativní člověk a když nemohl verbálně, komunikoval neverbálně formou grimas, pozdravů či jak nám "předcvičoval". Maura jsem slyšel i na Creamfields a myslím, že tam od něj zaznělo víc techna. Toto vystoupení se mně osobně líbilo víc. Lidi z pořádající agentury JPA věděli jak na lidi - techno a největší a nejlepší bavič z českých Creamfields.

Po druhé hodině to zabalil. Lidi ho neustále vypískávali, a tak si ještě pohrál s korekcemi prvního tracku nabíhajícího djce po něm nastupivší - djce Lucce. Mimochodem ty korekce Mauro v průběhu setu pořádně dráždil. A to tak, že stáhnul basáky a středy a pustil jenom výšky a ono to až nechutně bzučelo. Postupně přidával středy a ubíral výšky, a nakonec vrátil středy napůl, výšky stáhnul úplně a nakopnul basáky, což způsobilo publiku obrovskou taneční a skákavou euforii. Jsme zase zpět u Luccy, na kterou tam zůstala převážná většina osazenstva Maura Picotta. Tato půvabná djka to za tu její hodinku taky slušně roztočila. A ani ona nezapomínala komunikovat s publikem. Na Lucince jsem už nezůstal na celý a to protože tam byl vydýchaný vzduch a já se potřeboval osvěžit. A tak po koupi vody (za 20Kč) jsem si chvilku šel sednout níže a poslouchat jungle. Právě hrála Babe LN. Protože mě lámaný beaty moc neberou, tak sem se vrátil k technu, kde už hrál Němec Chris Liebing. Ty technosmažky pořád neměli dost, takže i třetí dj s techno náloží u nich uspěl na plné čáře. Po něm nastoupil český Kaisersoze, ale to jsem tam já už nebyl.

Akce skončila měla skončit v 6 hodin ráno a protože jsem si všimnul, že lineup byl poměrně dodržen, tak věřím, že i finiš byl v tolik v kolik byl naplánován. Ještě bych přidal nějaké info, co se týče cen a lidí. Ceny nápojů byly poměrně slušné - 0,5l vody za dvacku, 05, coly za 35Kč a pivko za 25Kč. Sponzorem byl také energy drink Kamikaze, a tak právě ten se tam prodával - 350ml stálo 50Kč. Ke koupi byly i bagety za čtyři pětky. Když bych zmínil něco lidech, tak to bylo co jsem mohl zčásti čekat. Hulilo se o sto šest, éčko bylo taky k dostání a lidí se nezdráhali si tam dát lajnu. A pak se divme, proč o člověk na technopárty se říká technosmažka! Co říci závěrem? Snad jen to, že akce byla fakt skvělá.

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ