TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 26.11.2002 SmallMagus, Report

Jako hlavní událost tohoto podzimu byla pro mě megatechno akce Citadela v Brně. Ano čtete dobře a ani jsem se nepřepsal, je to tak, techno akce. Pozor však, důvodem mojí návštěvy Brna, potažmo Citadely byla hlavně už pravidelná a zavedená trance stage. Line-up byl vskutku zajímavý od ESWL (Brno), HOLMIHO (Praha) a LUCKYHO (CH) až po hlavní hvězdu LAYDEE JANE (CH). Trochu zbytečně komplikovaná výměna lístku za pásku, kterou vám na ruku vlastnoručně přilepila ochranka, bylo to jediné co mě dělilo od vstupu do areálu. Lístek jsem si tedy vyměnil a hurá dovnitř. Celkem mě vzala hlavní techno stage, jednak svou velikostí, kvalitou ozvučení a světly. V Boby centru jsem byl poprvé a celkem se mi zamlouvalo rozdělení na parket a na polovinu, kde si bylo možno odpočinout u sedaček a stolků, to samé avšak v menších rozměrech bylo i na trance stagei a právě tu jsem začal hned hledat. Cestou jsem udělal zastávku v šatně a poté hned do vytoužených prostor. Po příchodu jsem poznal, že dohrává ESWL a na gramci se mu točí remix skladby od Schiller. Stage není zcela plná a na parketu je i prozatím dost místa. Trochu mě rozhodily dvě klece a v nich nějací chudáci s chorobnou touhou se předvádět za každou cenu. Jinak nechyběl bar s dostatečnými zásobami energy drinku Dark Dog (hlavní sponzor celé akce), světla, která jak jsem později zjistil, svítila jen tak, aby se neřeklo a moc na atmošce nepřidala. Když už jsme u těch drinků, tak Dark Dog mi přišel naprosto chuťově stejný jako Semtex a mám dojem, že ho dokonce dělá i stejná firma.

Abych se však vrátil k dekoracím a vybavení stage, tak další kýč jako v případě dvou klecí, byla stěna kolem pultu z djem, po obou stranách bylo totiž několik obrazovek, pravděpodobně suplující promítací plátno s animacemi. Chvíli jsem si připadal jako v televizním studiu, na každé obrazovce to samé, minimum jakýchkoliv efektů a už zdálky to vypadalo hrozně divně. Bylo přece jen vidět, že oproti vyzdobené techno stagei, se tady trochu šetřilo. V podstatě se ani nedivím, přece jen trance není jak už všichni dobře víme v našich luzích a hájích masově oblíben a když se s někým o tom bavíte, tak má zato, že to je jen kolovrátková a ubohá komerční rádiová produkce našich západních sousedů. Je pak těžké mu vysvětlovat něco jiného, když on už svůj názor má. ESWL předává žezlo HOLMIMU a ten kočíruje lidičky na parketu i v nejbližším okolí, dávám si drink a sleduji výstup. Musím uznat, že i tady je zvuk velmi povedený a bohatě pokryje celý prostor, později od výstupu LAYDEE JANE, se mi zdá, že je dokonce i o něco víc hlasitější. Chvílemi i vcelku zajímavý set, kdy jsem zhruba jeho druhou polovinu strávil na parketu, byl však silně degradován neuvěřitelně hroznými přechody mezi skladbami. To co se dělo musel snad slyšet každý, chvílemi to bylo jak krupobití na plechovou střechu. Opravdu beaty byly rozhozené tak neutěšeným způsobem, že ve mně až hrklo, jak je to možné, že poněkolikáté ta samá chyba. Pár smažkám na chemii to určitě nevadí, ale normálnímu člověku to zkazí celý výstup, jinak to už bylo v pohodě. HOLMIMU to asi nějak nesedlo a tak když došlo něco málo po půl jedné k dalšímu předávání, tak už jsem se hodně moc těšil na hlavní star.

Poslední deska dohrála, ozval se malý potlesk a slečna s blond vlasy se dala do díla. Začátek nenechal naprosto nikoho na pochybách o co bude v následující čas kráčet, více než působivé intro s piánkem, posílené o různé efekty uvedlo její výstup. Je pravda, že v Brně už má LAYDEE JANE slušné jméno, protože parket se zaplnil a ruce šli okamžitě nahoru, což vyvolalo vzrušení z nejistého čekání zdali náhodou nezklame. Nebudu napínat, ano nezklamala a předvedla let na kterém nás vzala přes "létající" trance skladby, tvrdší věci s důrazem na rytmus, ale stále něčím zajímavým čeho se dá držet, až po produkci Dje Tiësta, super remix kultovní Insomnie od Faithless a po věci s parádními vokály a nebylo zapomenuto ani na oblíbenou "Fuckin Society". Nedala odpočinout, snad jen v mezihrách kde si vzletné melodie podávají ruku spolu s nastupujícím beatem. Její komunikace s lidmi opět na výbornou a k tomu patřilo i rozdávání podpisů na její fotografie a nebo pózování před objektivy fotografů. V jeden okamžik, když jako "naoko" dohrála, tak se rozsvítily světla a zkoušela reakce lidiček, samozřejmě se ozval pískot a jiný halas a tak jedním mávnutím ruky světla zhasla a pokračovala ve své krasojízdě. Při už zmiňovaném remixu Insomnie, si při začátku hlavní melodické smyčky dala prst před ústa a naznačovala tak ztišení publika. To si to vzalo k srdci a tak vyčkávalo co bude a za okamžik to do nás plnou parou pustila nahlas a bez varování, hlavní část skladby, to vás nakoplo takovým způsobem, že ani nevíte kde se brala energie pro další tanec. Zkrátka opět nezklamala a i když se mi zdálo, že oproti vystoupení v Industry hrála o něco tvrději a těmi vokálovými věci více šetřila, tak se její styl vyvíjí určitě tím správným směrem, stále něco zajímavého a čas v tu dobu přestává hrát jakoukoliv roli.

Dalším na řadě byl LUCKY a ten hrál zase trochu jiným stylem, místy však bylo vidět a hlavně slyšet, že k LAYDEE JANE má víc blízko než ostatní. Chvilku jsem ho se zaujetím poslouchal, teď už mimo parket v odpočinkové poloze "totální vyčerpání" a až za chvíli mi došlo, že mám nepředstavitelné sucho v krku a žízeň jak někde na poušti. Po občerstvení jsem se vydal do chillout, protože přece je cesta z Prahy do Brna a ještě ten samý den návrat z lyžování z Rakouska člověka dost vyčerpají. Vlastně jsem se divil, že jsem vydržel až takhle dlouho. Následovalo rozloučení s kamarády v Brně a odchod směr autobusové nádraží a čekaní na spoj. Abych celou vydařenou akci zhodnotil, tak musím napsat, že je více než chvályhodné jak si promotéři na akcích typu Citadela uvědomují, že trance je plnohodnotný styl a zařazujího na své akce. Je velice škoda, že u nás v Praze si to ještě nikdo neuvědomil a nebo spíž nechce riskovat a tak když chcete slyšet holandskou produkci, ale i jiné odnože trancu, tak se musíte vydávat až do dalekého Brna. Každá cesta však stojí zato, když na jejím konci je příslib toho čemu říkám real-trance ...

Fotografie: Citadela Dark Dog

   
Napsat názor do DISKUSE


25.8. 18:15
Video-recenze novinek (Freezer)
25.8. 17:55
Trancenation @ Mecca Club Prague 16.11.2019
20.8. 20:40
Gareth Emery zahraje 23.8. v Epicu
4.8. 23:48
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

23.8. 13:30
OUT! [TAR#138] Corrie Theron - I Am
23.8. 12:42
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Andy Jornee & Zara Taylor - Everything Changes / In Your Eyes
23.8. 12:13
OUT! [TAR Oasis] Paaro - Fusion
16.8. 23:37
OUT! [Trance All-Stars Records] Tommy Kierland - Plethora / Closer to the Sun
16.8. 23:37
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Blue Serigala - Constitution

17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)
11.8. 20:39
Vadim Zhukov feat. Megan Sampson - Heart Connected (Solarstone Reconstructed Mix)
6.8. 18:45
Ciaran McAuley & Clare Stagg - All I Want (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ