TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 10.8.2003 Karel, Report

Až dnes večer jsem se trochu vzpamatoval z tohoto náročného víkendu, vyplněného Creamfields, koupáním, opalováním a tréninkem na kole (ujet 250 km na Králi Šumavy nějaký ten trénink přeci jen vyžaduje ,)). Pojďme se tedy v tropickém večeru ohlédnout za letošními Creamfields, které se u nás konaly podruhé. Do areálu jsme dorazili někdy před desátou hodinou a hned na parkovišti slyšeli zvuk z hlavní stage. Vtipkovali jsme, jestli jsme si nespletli místo, protože se ozývaly zvuky nemající s taneční hudbou nic společného ,) Celý areál byl docela rozsáhlý a co mě překvapilo hned na první pohled, byla podstatně menší účast lidí oproti minulému roku, hovoří se o pouhých 15 000 návštěvnících, což je sice asi zklamaní pro pořadatele, ale zas si nedovedu představit, že by tam bylo jednou tolik lidí.

Velice pohodlně a bez problémů se přecházelo mezi jednotlivými stany a pódii, dokonce jsem si pokaždé nakoupil pití í jídlo takřka bez fronty, za toto patří organizátorům velké plus. Hodně byl zmiňován prach, ten se u mě omezil na to, že jsem jím měl pokryté své béžové boty a trochu kalhoty, stačilo si toto ale oprášit a vše bylo v pohodě. Ostatními lidmi udávané problémy, že se dusili prachem nebo jej smrkali jsem naštěstí nezaznamenal. Pojďme ale k tomu podstatnému, k hudební produkci. Jako prvního jsem slyšel konec setu Richie Hawtima a dost se mi to líbílo, hodně energické, zvuk dobrý, ideální rozjezd před Mauro Picottem. Mauro začal o něco pomaleji, ale přesto hrál skvěle. Při tom se usmíval se na lidi, byl nenucený a vytvářel tak dobrou show bez zbytečných gest. Bez problémů ovládal dav pod sebou. Bohužel to samé se nedá říci o slečně, který se považuje za profesinální djjku a čemuž jsem na základě jejích playlistů, které zveřejňuje na svých stránkách, skoro i uvěřil. Škoda že se tam už nepíše, že set djky Laydee Jane připomíná pořad ESO či nějakou školní diskotéku. Ano, Laydee Jane hraje trance, hraje i zajímavé skladby od Marco V. Igor S a dalších, ale co je to platné, když tyto skladby neumí poskládat tak, aby byl set jednotný a tvořil nějaký příběh. Tohle by se ještě dalo překousnout, co je ale nejhorší je její rádoby spontánní povídání a zpívání si s davem, které je ale ve skutečnosti tou jedinou profesionalitou celého projektu Laydee Jane. Já Laydee Jane nemiluju jako ona mě (coby svého fanouška), nemyslím že jsem tak skvělý, aby mi to musela desetkrát opakovat a bumerang si opravdu dát nechci, chci si zatančit na dobrou hudbu bez keců a zbytečného humbuku kolem. Tolik k Laydee Jane.

Nevím sice proč, ale DJ Tiësto začal o půl hodiny dříve, což bylo velké štěstí, po katastrofě od Laydee Jane. Hned od prvních beatů bylo jasné, jaký je mezi těmito dvěma djs rozdíl. Přesný mix, kvalitní výběr skladeb, hlavně novinky, velice profesionální výkon. Bohužel jakoby i Tiëstovi něco chybělo. Teď s odstupem času vím, ze Tiëstem to nebylo. Bylo to tím, že jsem nestál úplně vepředu, takže zvuk nebyl až zas tak super, zdál se mi trochu nevyladěný na trance hudbu, která hrála. Druhá věc co tomu chyběla, byli lidé, kteří spíše postávali, alespoň kolem mě. Před rokem na Oakenfoldovi byla atmosféra o něčem jiném. Přesto byl Tiësto balzámem na duši, musel být povinně, protože nic lepšího už se ten večer nedalo čekat ,) V druhé polovině Tiësta jsem bohužel odešel, protože jsem měl jiné potřeby, ale přesto jsem se stále pohyboval kolem dj stage, takže jsem ho slyšel, byť jsem už na něj netancoval. Mimo dav mi začala být docela zima, neboť jsem měl jen tričko, tudíž jsem se šel podívat do Guest stanu, kde jsem zůstal až do pěti do rána, kdy jsme jeli domů.

ZHODNOCENÍ: Méně lidí = celkově větší pohoda, člověk se nemusel prodírat davem, což nesnáším. Hudba mimo Laydee Jane velmi dobrá, zvuk také ok, byť byl promněnlivý podle toho v jaké části stage jste se nacházeli. Světla nikdy na party moc nesleduju, takže hodnotit nebudu, svítit něco svítilo, projekce též byly. Na mainstage kde byli Massive Attack, jsem v podstatě nebyl, ale pokaždé když jsem odtamtud zaslechl hudbu, taneční hudba to nebyla, nějaké divné ,) Na závěr si myslím, že letošní Creamfields nebude mít nějaký vliv na budoucnost trancu v naší zemi. Jsou zde jiné tradice, kdybych měl vybrat stage, která se mi zdála nejlepší, asi bych vybral techno stan, byť jsem trancer ,) Trancu zdar a snad naviděnou za rok na dalších Creamfields, opět s nějakým trance djjem.

Fotografie: Creamfields 2003, thx to Balvan

   
Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ