TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music
 20.3.2006 Johnny D., Report

Jedním z nejlepších způsobů jak strávit páteční noc v Ostravě, je návštěva renomovaného klubu Fabric, jež se nachází 2 zastávky tramvají od proslulé Stodolní ulice. A tak jsem neváhal a společně se svými přáteli jsem dne 17.3.2006 navštívil párty Crystal. Crystal je pravidelnou nocí ve Fabricu, odehrává se jednou za 2 měsíce a rezidentní DJkou není nikdo jiný než Švýcarská Tranceová princezna (Původem z Čech) LayDee Jane. Tato párty je orientovaná na Trance a Progressive, přičemž LJ si na ně zve nejrůznější hosty nejen z ČR, ale i ze zahraničí. Hostem tohoto dílu měl být původně Randy Katana, ale z důvodů špatného spojení mezi Ostravou a jeho dalším vystoupením v Maroku, bel nucen vystoupení odříct. Nicméně náhradník za Randyho byl více než adekvátní, nebyl jím nikdo menší, než Dánský mladíček Niklas Harding. Niklas i přes svůj mladý věk (21) patří mezi nejtalentovanější a nejuznávanější DJ's a producenty starého kontinentu.

Je opravdu ohromné jaké jméno si tento mladík vybudoval po celém světě již v tak útlém věku. Hodně velkou zásluhu na tom má vynikající produkce. Arcane, je název projektu, pod nímž Niklas vydal zatím nejvíce svých tracků (Ice Beach , Blue Circles, Red Jewel). Tyto tracky patří do stylu melody progressive a kapku připomínají produkci Andyho Moora. Další jeho díla jsou Blackout - Shadows (trošku deep progressive skladba s výraznými melodickými prvky), Niklas Harding & Redshift - Pagoda (vynikající uplift skladba s nádherným piánem) , nebo třeba Niklas Harding & Tyu - Butterfly Effect. Niklas je také zdatným remixérem, remixoval skladby pro Blank and Jones , Leama and Moor a mnoho dalších. Neméně zdatný je za Dj'ským pultem, jeho styl hraní by se dal charakterizovat jako progressive trance s prvky house a electro, sem tam také přihodí i tu upliftovou desku. Ale teď už se vraťme k párty. Prostory klubu fabric se otevřely kolem 21. hodiny večerní, přičemž vstupné koštovalo 150 kč pro brzké návštěvníky a 180 kč pro opozdilce. Já společně s kamarády dorazil před 22. hodinou, kdy už začal předvádět své umění domácí Ringo. Zahrál převážně progressive, ale neodpustil si pár uplift kousků. Pozvolna zaplňující se parket ocenil zejména klasiku Paul van Dyk feat. Vega 4 - Time of our lives (PVD club mix) a samozřejmě moje oblíbená skladba Deep Dish - Say hello (PVD remix). Ringo patří také mezi výborné Showmany, jeho předností nejsou jen skvělé sety, ale i výborná komunikace s lidmi. Celkově zahrál výborně, měl sice pár kiksů, když mu CD přehrávač odmítal poslušnost, ale to nic nemění na mém hodnocení. Během jeho vystoupení sem si nemohl nevšimnout P@lčiho, což slibuje vynikající fotky, se kterými se v brzké době nepochybně pochlubí.

Kolem půlnoci již celé návštěvnictvo Fabricu očekávalo dnešního speciálního hosta ( a pro mě největší hvězdu večera) Niklase Hardinga Pro něj to bylo v pořadí druhé vystoupení u nás , naposledy zde vystupoval před 4 lety v jednom pražském klubu. Před 2 lety měl být jednou z hvězd na vystoupení DJe Tiesta v T-Mobile aréně, ale z jeho vystoupení tenkrát sešlo. Niklas nenechal nikoho na pochybách a od začátku mezi tančící odpálil několik progressive electro kousků. Od první minuty si svým vystoupením získal celý Fabric (cca 400 lidí). Jeho set byl plný našlapaných skladeb, které nikoho z návštěvníků nenechal ani na chvíli vydechnout. Ačkoliv si s odstupem času, který uplynul mezi párty a psaním reportu, již málokterý z tracků pamatuji, vím jistě, že zahrál (u mě velice oblíbený) svůj track Blue Circles nebo třeba výborný track od Erika Prydze Pryda - Aftermatch. Na všech lidech bylo vidět, jakou energii v nich tento mladík svým setem probouzí a celý klub se otřásal nejen pod vydatnou porcí beatů, ale i pod nohama tančících, kteří pařili jako o život. Niklas samozřejmě propařil celý svůj set s námi a jeho komunikace s publikem byla také výborná (návštěvníci si zajisté vzpomenou na Niklasovy "křídla"). Niklas hrál z CD a k jeho technice nemám žádnou výtku (byl jediným vystupujícím, jehož set se obešel bez brambůrek či jiných kiksů, jako přeskakující CD či Vinyl).

Pár minut po 2 hodině ranní již nastoupila rezidentka celé párty LayDee Jane. Nebudu rozebírat, že tato slečna patří mezi ty nejpřitažlivější DJ'ky, pohybující se po Evropě, ale tentokrát to princeznička trošku přehnala s make-upem. Nevím jestli to bylo účel či ne, ale každopádně mi trošku připomínala Marfušu z ruské pohádky Mrazík (ale jen trošku o:). Nicméně DJ se spíše hodnotí podle charismatu, produkce, techniky mixu a selekce tracků. Jak už to u LayDee Jane bývá, sem tam je její vystoupení vynikající, sem tam slabší. Ve Fabricu však začala tou druhou možností. Nehrála špatné tracky, ale způsob jakým je prezentovala (zvláště nezvykle nízké BPM) mi vůbec nesedlo. V podstatě celý večer hrála Techtrance a sem tam nahodila skladbu s upliftovým nádechem. A jelikož první hodinka jejího vystoupení mi vůbec nesedla (jak sem již psal, bylo to takové mdlé, bez života), tak sem spíše z povzdálí za barem sledoval její typické vystupování. Nebudu se zmiňovat o detailech, ale musím přiznat, že občas to vypadalo velice komicky, zvlášť v případech, kdy si až tak úplně nerozuměla s technikou. Ovšem fanoušci LJ se nenechali jejími občasnými přehmaty zmást a vytrvale svoji princeznu povzbuzovaly potleskem a hlasitými výkřiky. V Druhé polovině svého setu přidala LJ na tempu a to se rázem podepsalo na proměně atmosféry v celém klubu. Všechny návštěvníky jakoby nakopla nová porce energie a prakticky celý klub se začal opět otřásat pod nohama tančících jako při Niklasově setu. Na parketu sem v té době nechyběl ani já a mohl jsem si konečně vychutnat to, na co jsem u LJ zvyklý. Zejména mě překvapila skladbou Martin Roth - Shockwaves (Technopunk remix)

Kolem čtvrt na 5 předala LJ své místo za DJ'ským pultem dalšímu zástupci mladé generace českých DJ¨s Peteru van Zeldenovi. "Zelda" jak se mu také přezdívá přesvědčil všechny pařící o svém talentu a od začátku svého setu se mu dařilo vybíjet z lidí poslední zbytky sil. Jeho set byl velice energický i když by se někomu mohla zdát selekce prvních několika desek poněkud monotónní. Kromě nepřeberného množství techtrance skladeb, zahrál i několik nejen uplift hitovek. Jmenujme třeba Giuseppe Ottaviani - Linking People (Original Mix), Purple Haze - Eden, Kuffdam and Plant - Summer dream (PVD remix), Yellow Blackbird - Superfly (Andy Moor remix) a mnoho dalších. Celý set hraný z gramofonů byl výborně technicky zvládnutý (až na pár drobností, nicméně oproti LJ to byly opravdu jen mušky).

Celý večer byl vynikající a všichni účinkující si zaslouží uznání za svůj výkon. Jak už jsem říkal, hlavní hvězdou večera pro mě byl Niklas Harding. Titul smolař párty, teda vlastně smolařka, uděluji LayDee Jane, jejíž boj s technikou byl pro ni jistě psychicky náročný (místy sem si říkal, jestli to nezabalí). K celkové atmosféře klubu napomáhalo výborné ozvučení i světla a hlavně skvělý laser, který prosvětloval klub takřka po celou párty. Určitě bych rád pozval všechny na další párty, která se bude konat ve Fabricu (program naleznete ne www.fabric.cz). Dále nesmí chybět fotky, které pro vás nafotili P@lči (www.trance-foto.com) a DJ Hind (www.djhind.ic.cz).

Napsat názor do DISKUSE


25.8. 18:15
Video-recenze novinek (Freezer)
25.8. 17:55
Trancenation @ Mecca Club Prague 16.11.2019
20.8. 20:40
Gareth Emery zahraje 23.8. v Epicu
4.8. 23:48
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

23.8. 13:30
OUT! [TAR#138] Corrie Theron - I Am
23.8. 12:42
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Andy Jornee & Zara Taylor - Everything Changes / In Your Eyes
23.8. 12:13
OUT! [TAR Oasis] Paaro - Fusion
16.8. 23:37
OUT! [Trance All-Stars Records] Tommy Kierland - Plethora / Closer to the Sun
16.8. 23:37
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Blue Serigala - Constitution

17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)
11.8. 20:39
Vadim Zhukov feat. Megan Sampson - Heart Connected (Solarstone Reconstructed Mix)
6.8. 18:45
Ciaran McAuley & Clare Stagg - All I Want (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ