TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music
 18.4.2006 Johnny D., Report

Evolution je relativně mladá, progresivně zaměřená párty probíhající cca jednou za měsíc v Ostravském Fabricu. Rezidentem párty je současný držitel 6. místa mezi českou DJ'skou elitou (podle Dance Awards) Martin Gredner. Martin si na tuto párty zve většinou nejrůznější DJ's z Česka a Slovenska. Čas od času proběhne její speciální vydání, na kterém zahraje i nějaký speciální host. Na předchozích dílech Evolution Special byly hosty jména jako Andrew K, Tomáš Haverlík, DJ Quintin a Jimmy van M! Tentokrát byl lineup hodně nabouchaný. Přijel nás opět navštívit Tomáš Haverlík, dalším hostem byl jeden z Headlinerů loňské párty 3G Snake Sedrick a talentovaný Polský DJ David Drum. Celý lineup sliboval opravdu nezapomenutelný zážitek stejně jako posílený zvuk, laser a speciální dekorace.

22:00-00:00 Martin Gredner
00:00-02:00 Snake Sedrick
02:00-04:00 Tomas Haverlik
04:00-06:00 David Drum

Skutečný časový lineup se od toho oficiálního kapku lišil a to hlavně proto, že kluci trošku protáhli zvukovou zkoušku. Jako první se chopil hraní Martin Gredner. Během počátku jeho vystoupení zel Fabric prázdnotou, tedy až na pár skupinek posedávajících u stolů. Vzhledem k tomu, že se párty odehrávala v sobotu, se nebylo čemu divit. Nicméně postupem času si do Fabricu našly cestu další skupinky lidí a klub se začínal pozvolna zaplňovat. S rostoucí návštěvou se začali objevovat první odvážlivci, kteří na vlně progresivních beatů poctili svou přítomností klubový parket. Martin opět zahrál vydařený set, se svým progressive housem s prvky trance rozproudil krev všem návštěvníkům a dokonale připravil půdu pro dalšího vystupujícího a prvního hosta Snake Sedricka. Snake Sedrick (pravé jméno Zoltán Hedrick) se narodil v roce 1980 v Budapešti odkud se později přestěhoval do vesničky Adand. V roce 1995 začal navštěvovat parties a po party v klubu Flort, kdy slyšel Phila Thompsona aka Moonface naprosto propadl muzice a odstartoval svou karieru dje a producenta. Po roce 2000 dostávají jeho singly profesionální tvář a tak se s jeho jménem můžete častěji setkávat v debatách odborné veřejnosti, djs a producentů, kteří brali jeho tracky útokem. Později se na party v klubu Pacha Bar seznámil se špičkovým izraelským projektem Mo Shic, který po seznámení se Snakeovými tracky jej okamžitě požádal o vyrobení tracku pro Moshicův exklusivní set v prestižním časopisu Dj Mag!! Snakea jste mohli slyšet a můžete v de facto všech významných maďarských klubech, ale i také samozřejmě v zahraničí, Turecko,SAE, AGENTINA, UK,IZRAEL, POLSKO, ale i na Slovensku a teď už i v ČR!! Březen 2003 bylo datum vydání cd a vlastně prvního Snakeova tracku na oficiálním trhu.V těchto dnech Snake neúnavně produkuje a kombinuje djing a snaží dostat svůj progresivní pohled na muziku stále více do světa. Styl Snake Sedricka je temný a hladivý a energický progressive, ale tahle muzika dokáže přinést teplé, příjemné a radostné pocity z tajemných melodii, ploch a zvuků. A podobným stylem zahrál i ve Fabricu. Začal několika skladbama s lehce minimalovým podkresem, které postupem času vyměnil, za mnohem hutnější a temnější byť stále melodyprogressive kousky. Jeho set se změnil v nefalšované zvukové orgie plné emocí a energie. Klub i parket byly už v tuto dobu velice slušně zaplněn a všichni návštěvníci dávali najevo, jak na ně působí každý beat, každý tón, každá melodická linka Sedrickova setu.

Po Sedrickovi nastoupil známý slovenský Dj a producent Tomáš Haverlík.Tomáše jistě nemusím představovat. Je znám především svojí produkcí a to jak samostatně, tak i s Rasti Tkáčem ve společném projektu Haverlík & Tkáč. Tomáš vydal ať už s Rastim či bez něj spoustu pohádkových skladeb zejména na Baroque records. Skladby jako Tyra, Synthia nebo Noel patří mezi jedny z nejlepších progressive skladeb posledních let. Stejný pohádkový nádech jako jeho produkce mají i Tomášovy sety. Nejen já, ale všichni návštěvníci Fabricu s napětím očekávali další příběh. Ten dnešní byl obzvlášť kouzelný, nemohl jsem se ho nabažit, prostě maximální luxus. Člověk mohl jen zavřít oči a snít. Vůbec by mi nevadilo, kdyby k nám Tomáš zavítal častěji. Jo a taky by své sety mohl trošku prodloužit, 2 hodiny jsou zatraceně málo o))). Během posledních minut svého setu začal Tomáš sklízet za svůj výkon bouřlivé ovace nadšeného publika. Posledním účinkujícím byl Polský talent David Drum. Začal hrát někdy před 4 hodinou ranní, kdy se klub začal unaven po vydatné porci progressive pomalu vyprazdňovat. Jeho set balancoval na hraně progressive house/trance s výraznými tribal prvky. Znělo to opravdu zajímavě . Nicméně unaven dováděním na parketu, jsem se v 4:30 rozhodl svou návštěvu předčasně ukončit. Celkově opravdu luxusní párty. Kdo nebyl musí litovat. Trošku mě mrzí, že nedošlo na slibovaný laser, asi na něj kluci zapomněli. Už se těším na další díl Evolution.

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ