TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 12.10.2001 SmallMagus, Report

Na Faithless jsem se moc těšil, protože když v roce 1998 vystupovali v Roxy, tak jsem byl zrovna na vojně a totálně jsem je propás. Na výstaviště jsem dorazil něco málo před osmou hodinou večerní a hned od vchodu mne cedulky s šipkami dovedly až ke Křižíkovu pavilonu B, kde se měl koncert odehrát. Prosklená hala byla zevnitř zahalena závěsy a před vchodem byl malý stánek kde se daly dokoupit vstupenky. Už zde postávalo několik desítek lidiček a to jak ve středním věku tak i mladší. Ani po osmé hodině se ještě nepouštělo a tak jsem obešel pavilon a u bočního vchodu jsem uviděl zaparkovaný zatemnělý autobus a hned mne napadlo jestli se v něm náhodou Faithless nepřipravují na své vystoupení a jak jsem se později dozvěděl měl jsem pravdu. Od jednoho chlápka jsem se dozvěděl že na jediné na co se čeká, jsou kamiony se zvukovou a světelnou aparaturou, které se zdržely někde na hranici. Obešel jsem Křížikovu fontánu a vrátil se ke vchodu, lidí dost přibylo, někteří se občerstvovali u stánků, ale všichni netrpělivě čekali. A najednou jsem zahlédl, že u bočního vchodu je nějaký podezřelý ruch a tak jsem tam zamířil.

A už tu byli dva kamiony s aparaturou, kterou ihned začali vykládat a přenášet do haly. To byla rychlost a bylo vidět že ti chlápkové jsou v tom dosti zběhlí. Ale než nainstalovali vevnitř vše potřebné, byla to nekonečně dlouhá doba. Asi tak před desátou už začali lidi pouštět, to co mne vadilo byla občas docela nepříjemná a důkladná prohlídka u vchodu. Člověk který se na své oblíbence těší vydrží lecos. Konečně jsem se dostal dovnitř, vlevo šatny a vpravo občerstvení. Prostory se mne nezdály příliš vhodné, ale určitě lepší než se těstnat v Roxy. Jak jsem vešel, tak začali hrát předskokani Kosheen. Ti odehráli zhruba tak pět skladeb a jako poslední hráli svou nejznámější věc Hide U. Lidé podupávali a pokyvovali do rytmu a hala se postupně začala plnit a právě u poslední skladby kterou většina lidí znala, začala být ta správná atmosféra. Zpěvačka měla velmi zajímavý hlas a její hlášky jako "this is a drum&bass" si nešlo nezapamatovat. Kapela hrála naživo na nástroje a v vzadu jeden její člen obsluhoval gramec. Celkově se mne tento nový objev docela líbil, ale převažující drum&bass není příliš pro mne to pravé ořechové, ikdyž musím uznat, že již zmíněná zpěvačka tomu dávala zajímavou podobu.

Všem ale bylo jasné, že se čeká na Faithless - hlavní hvězdu večera. Po odchodu Kosheen začala hrát na pozadí hudba a podium se začalo připravovat, ale to hrozně dlouhé čekání bylo k nevydržení. Využil jsem toho, abych si našel místo s lepším výhledem. Čas od času se zvedla vlna pískotu a potlesku, ale Faithless stále nikde a tak asi po půl hodince se najednou zepředu začalo ozývat čím dál tím víc větší pískot,výskot atd. No prostě jsem si stoupnul na špičky a všichni vedle mne taky a dychtivě jsme vyhlíželi.Tep se zrychloval,těsno byla čím dál tím víc.Bohužel jsem toho moc neviděl a tak jsem se prodral blíž.A pak to začalo zprava přicházela Sister Bliss jejíž poslední solo sing Deliver Me mne dost bere. Dělám první foto,když přistupuje ke klávesám a postupně přicházejí další členové kapely. Bubeník a pak dáma v kovbojském klobouku, která usedá k perkusím, dále kytaristi a dvě zpěvačky, ale ten který sklízí největší ohlas, je sám Maxi Jazz. Má dlouhý kabát (a´la Matrix), brýle a znalecky pokyvuje hlavou. Těžko říct, jací by byli Faithless bez něho. On jako nepřehlédnutá postava odříkávající svůj text, je jako symbol vyčnívající nad ostatními.

A už začínají hrát první skladbu a je to vlastně i první track z jejich posledního alba Outrospective a to skladba Donny X, je to vlastně takové intro na začátek. Mimochodem by mne zajímalo,jestli tam někde byl Rollo, já jsem ho celý koncert neviděl,možná že byl někde vzadu a já si ho nevšiml. Další skladbu kterou jsem poznal, byl aktuální singl Muhammad Ali věnovaný stejnojmennému boxerovi, kterého obdivuje hlavně Maxi Jazz a právě on se chopí mikrofonu a zaznívají první texty jeho rapu. Měl jsem možnost slyšet jednu taneční verzi tohoto singlu, ale nebylo to ono. Prostě verze na albu je nejlepší a tu samozřejmě naživo Faithless hráli. Lidé kolem, i tam kam jsem dohlédl, se tvářili spokojeně - už se totiž dočkali! Poslouchat skupinu na albu a slyšet je hrát naživo před Vámi je obrovský rozdíl a každému bych přál, ať si svoje oblíbence poslechne naživo. Sister Bliss se u refrénu této skladby kroutí u kláves a evidentně to prožívá s davem a Maxi Jazz je ve svém živlu, gestikuluje rukama a najednou si uvědomím, že už mi vlastně ani nevaděj prostory spíš vhodné na různé výstavy.Všude kolem jsou lidi, kteří přišli na své oblíbence a hudba je to, čím skupina a fanoušci mezi sebou komunikují, kromě občasných proslovů a poděkování Maxiho mezi skladbami.

A další je legendární Insomnia a to začíná být poprvé řádná atmoška. Lidé začínají skákat a připojují se další a další. Maxiho "i can´t get no sleep" zní davem a já si uvědomuji ,že plánované poslední metro rozhodně nestihnu, ale je mi to jedno, hlavně že jsem teď na správném místě. Lidé ke konci songu tleskají a Maxi po doznění všem známé melodie, která se musí každému vrýt pod kůži, vesele děkuje a představuje další věc z jejich alba, ve které zpívá zpěvačka známá z projektu Bent - Zoe Johnston. Je to pomalá vec s pěkným vokálem a v prvním okamžiku jsem si myslel, že to snad je slavná Dido sestra Rolla, ale po delším poslechu jsem poznal, že měla zcela jiný hlas. Zpívala parádně, ale zdálo se mi, že byla ráda, že se udržela u mikrofonu. Připadala mi docela unavená a ani bych se nedivil, když si představíte jak náročné je to všechno jejich cestování po Evropě, než projedou celé turné. Každopádně mne dále zaujala další známá věc God is a DJ v zajímavé jakoby zpočátku dosti kytarové podobě. Maxi vykřikoval všem známé texty a zvedal v rytmu paže, teď už bez brýlí a jen v červeném tričku. Dav ve správnou chvíli zařval mohutné GOD IS A DJ a večer i lidé byly skoro navrcholu, ale ten přišel až v podobě prvotiny z jejich posledního alba a to věcí We Come 1.

Tahle věc vyprovokovala zpocené párty people vždy ve správnou chvíli ke sborovému ONE, které mohutně znělo celou halou. A právě tahle pecka, mimochodem z hodně zajímavým videoklipem, byla pomyslným vrcholem téhle akcičky. Pot lil z lidí a na obličejích byla vidět naprostá spokojenost, úplně jsem zapomenul fotit, no ale stejně to nešlo, většina rukou byla nahoře. Dále zaznělo několik dalších věcí s alba a další zajímavou věcí byla jedna skladba od zpěvačky Dido a to Take My Hand, kterou samozřejmě zpívala její pomyslná náhradnice. Při refrénu se nevtíravě začali přidávat bubny a záhy s toho byla plynulým přechodem další skladba. Potom mne zaujal mladý kytarista který perfektně vybrnkával zajímavou melodii a postupně se přidávali další nástroje. Po skončení této skladby to vypadalo, že Faithless už skončili, ale lidé si vytleskali asi čtyř-písničkový přídavek. Po jeho skončení nastal mohutný potlesk a Maxi Jazz poděkoval a jestli jsem dobře postřehl říkal i něco o tom že za rok zase přijedou ...

Celkově to hodnotím velmi povedeně snad jen že chyběla skladba Take The Long Way Home, která je pro mne jedna s těch, co bych rád slyšel naživo a ještě to čekání, za které ani organizátoři nemohou vzhledem k situaci, která teď ve světě panuje. Prostory byli dostačující, ozvučení i světla byly taky v pohodě. Takže co dodat, snad jen to, že jsem zažil super akci, kde rozdíl ve věku návštěvníků vůbec nic neznamenal a všichni se za své peníze dobře bavili, což bylo to hlavní. Zajímavý zážitek byla i cesta plně narvanou noční tramvají v půl jedné v noci,kde se pomalu ani nedalo dýchat. Lepší by bylo kdyby tato akce byla o víkendu, protože většina lidí druhý den šla do práce a nebo do škol ...

Domovská stránka FAITHLESS: www.faithless.co.uk25.8. 18:15
Video-recenze novinek (Freezer)
25.8. 17:55
Trancenation @ Mecca Club Prague 16.11.2019
20.8. 20:40
Gareth Emery zahraje 23.8. v Epicu
4.8. 23:48
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

23.8. 13:30
OUT! [TAR#138] Corrie Theron - I Am
23.8. 12:42
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Andy Jornee & Zara Taylor - Everything Changes / In Your Eyes
23.8. 12:13
OUT! [TAR Oasis] Paaro - Fusion
16.8. 23:37
OUT! [Trance All-Stars Records] Tommy Kierland - Plethora / Closer to the Sun
16.8. 23:37
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Blue Serigala - Constitution

17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)
11.8. 20:39
Vadim Zhukov feat. Megan Sampson - Heart Connected (Solarstone Reconstructed Mix)
6.8. 18:45
Ciaran McAuley & Clare Stagg - All I Want (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ