TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 13.10.2003 Ya Ross Love, Report

V pátek 10.10.2003 uspořádal klub Karlovy lázně jejich klubovou událost roku, kterou byl Feel 2003. Akci doprovázela obrovská reklamní kampaň, ať už na plakátech nejen po Praze, tak i ve všech rádiích, která alespoň trochu hrají taneční hudbu. Jako je již tradicí v Karlových lázních, otevíralo se v devět hodin a až do desíti se dovnitř pouštělo za padesát, po desáté pak za sto kaček. Klubová noc Feel 2003 nabízela opravdu velkou škálu hudebních žánrů. První patro - chillout měl na starosti celou noc DJ Tráva a jeho projekt Significant Other. O tomto patře se nebudu a ani nemůžu nijak více rozepisovat, protože jsem tam skoro nebyl. O patro výš se rapovalo a to hlavně s německou hip hopovou kapelou Babasoundz. Třetí patro - Discotheque bylo tuto noc vyhraženo pro trance zone, kde zahráli Michael Burian, Tomcraft a Little Lui. V následujícím patře nás bavili funkoví J.A.R. V Paradogsu na nás rozbalili svoji techno nálož Toky, další hvězda Adam Beyer a náš Orbith.

Jak to probíhalo? Do klubu jsem se spolu s pár kamarády dostavil dost brzo a to ne kvůli levnějšímu vstupnému, ale protože jsem chtěl pro vás čtenáře Trance.cz chtěl připravit libůstku (a povedlo se, viz níže). Už při vchodu do klubu jsem to tam poznával a to hlavně díky nepříjemným vyhazovačům. Protože bylo teprve půl desáté a nikdo moc nehrál a ani ještě nebyla nálada pařit , zabrousili jsme do internetový kavárny, která je v suterénu Karlových lázní, kde si také můžete zahrál stolní fotbálek a dát si k tomu něco k pití. Kdo nebydlí poblíž Prahy, tak je malá pravděpodobnost, že by Karlovky navštívil, tak se mu je vysnažím alespoň trochu popsat. Co se týče prostoru, tak ten je v každém patře úplně stejný a to díky tomu, že zde opravdu v minulosti byly lázně. Chodí se zde pěšky, ale viděl jsem i výtah, jestli se používá to nevím. Při vchodu do každého patra máte dvě možnosti a to buď jít na plac anebo do klidnější části, kterou je báreček a zároveň stylová hospůdka, kde bylo dost místa pro složení nohou. Při větší únavě jste se mohli rozvalit do křesílka. Když jsem narazil na ten báreček, tak bych mohl zmínit ceny. Pivko Staropramen zde koupíte za 25,-, půllitr vody je za 30,- , Semtex za 45,- a ceny panáků nešly pod padesátku, mám takovej pocit. Inu když u vchodu chtějí jenom 50/100 a to ať je co je, tak musejí vydělat někde jinde. Na některých patrech jsem se setkal i s neochotou barmanů. Mínus bylo taky, že za chvíli neměli prachy na vrácení. Na každém patře byly samozřejmě také WC - a ty vypadaly! Kdyby přišla hygiena, tak to můžou zavřít.

Tak a teď, co jsem viděl či neviděl na akci Feel 2003. První a druhé patro jsem téměř nenavštívil, takže o nich nebudu psát. Ale ostatní jsem stačil trochu prozkoumat. Do půlnoci jsem byl chvíli na patře Discotheque, kde hrál Michael Burian a hrál to co hraje vždycky. Wet and hard mě moc nebere, ale abych byl alespoň trochu objektivní, tak jsem tam cca čtvrtinu setrval a pozoroval reakce kluberů. Kromě tohoto patra jsem byl i v Kaleidoscopu, tady hráli, rapovali, jamovali, skrečovali a možná i zpívali kluci z J.A.R. Když jsem tam přišel já, tak jsem se hned dal do řeči s Michalem Viktoříkem aka Vrtulníkem Michaelem V. Měl hodně napito už od začátku. Mluvil jsem s nim hlavně ohledně Runway videích (možná někteří znají). Zatím prý nejsou lidi, který do výroby a distribuce vrazili peníze. Ale i když byl napitý a pěkně mu táhlo z pusy, tak si s uměl pohrát s rytmem. To je vše, co bylo do přelomu pátku a soboty. Na patře Paradogs - na této akci Technozone - hrál od jedné hodiny Adam Beyer. Kvůli němu jsem tam ale nebyl tolik jako kvůli Dji, který vystoupil o dvě patra níž.

V půl jedné střídal našeho M.Buriana Tomcraft. Nastoupil po Burianovi a hned změnil styl. Od wet and hardu se přešlo na Tomcraftovo electro. Na rampě jsem ho navštívil ještě na začátku a musím uznat, že i když možná na fotkách působí jako drsňák, tak je to chlápek hodně v pohodě. Bylo taky vidět, že je to Bavor, že mu pivko chutná. Už mu taky roste pivní mozol. Na rampě jsem se déle nezdržoval, abych ho mohl nechat hrát a tak to začalo. První věcičku, s kterou na nás vyrukoval byla jeho vlastní velice úspěšná "Loneliness". Další věci, který následovaly a který jsem ve spolupráci s kamarády rozpoznal byly třeba Ferry Corsten - "Rock your body", zaslechli jsme i Marca V. - "C:/*.mp3", což byl hodně velký odvar. Po Marcovi pustil Dje Digresse a jeho "Frequency". Hodně lidi dostal, když pustil věc, kterou by neznal jenom absolutní analfabet taneční hudby, kterou bylo "Nothing but you" od Paula van Dyka.V playlistu byli I třeba Hemmstock and Jennings anebo Igor S. (to jsem nepoznal já), ale řekl mi to člověk, který tyhle stránky navštěvuje taky. Ve svém setu Tomcraft umístil i skladby, který bych od něj nečekal. A to v pozitivním smyslu. Uměl si kvalitně pohrát s zvukem a to ve smyslu, že každou chvíli stahoval přední repráky. Všiml jsem si taky, že byl hodně vstřícný k lidem a rád se s nimi pobavil (to ostatně můžu potvrdit - uvidíte!). Jediné, co mu ubíralo na kvalitě - ale to bylo klubem - tak to bylo pro Karlovky normální vedro. Bylo to fakt hustý a to jak obrazně, tak i v realitě, protože té mlhy bylo taky až přehršle. Bylo pár minut před třetí hlavní hvězda této klubové noci se rozloučila s českým publikem, a tak po Tomcraftovi nastoupil slovenský dj Little Lui, který je v Karlovkách jako doma. Tento Slovák už na taneční parketě neměl tolik tanečníků jako Tomcraft a to jednak díky únavě a druhak je možný, že ho pravidelní návštěvníci tohoto klubu už znají. Po dlouhým paření jsem se přesunul o patro níž, kde byla na odpočinek pohodovější hudba, kde byl Dan Bárta, Ota Klempíř aka Doktor Zí a již zmiňovaný Michal Viktořík. Na to abych to mohl zabalit jsem měl dost času, protože mi první vlak jel asi v půl sedmý, tak po odpočinutí jsem zapařil na technozone a sice na techně říznutým electrem v podání Dje Orbitha. Český djs nijak moc nesleduji, tak jsem slyšel Orbitha hrát poprvé a mile mě překvapil. I když bylo asi půl pátý, on tam měl pořád lidi. Za hodinu jsem to zabalil a mohl jsem si začít urovnávat v hlavě co a jak napíšu právě do této reportáže.

Krátké shrnutí:
Když je v Karlových lázních nějaká akce, na jejímž programu je dj, kterého stojí za to slyšet, tak se tam ukážu a to i když vím, co jsou Karlovky zač! Ne nadarmo se tomu říká "diskotéka pro cizince". Jak zahrál Tomcraft? Když bych ho zhodnotil, tak předčil moje očekávání a to hlavně trancovými věcmi. Jo, zapomněl jsem napsat, že svoje "Loneliness" zahrál dvakrát (samozřejmě pokaždé v jiném mixu). Další plus pro Tomcrafta bylo to, jak byl ochotný s lidmi komunikovat. Opravdu to není žádný namyšlenec. Ostatně, kdo by měl čas ve tři hodiny ráno, když zítra zase hraje, dělat interview? Když jsem si ho chtěl nechat zavolat, tak mi zaměstnanci podniku říkali, ať si to s ním zařídím sám. A tak to tady máte!

Noční interview s Tomcraftem:

1.Jak dlouho jsi tady, v Praze?
Jsem tady jen tuhle noc.

2.Plánuješ poznat víc Prahu? Jak dlouho tady ještě zůstaneš?
Ne, nemám čas. Zítra brzo ráno musím odjet.

3. Kde hraješ? Nebo máš práci ve studiu?
Hraju v Dublinu.

4.Připravoval ses nějak zvlášť na české publikum? Podle čeho jsi vybíral skladby?
Ne, nijak zvlášť jsem se nepřipravoval. Já hraju podle toho, jak se to líbí lidem, jak tancujou a jak se baví.

5.V tvým setu samozřejmě, jak jsem čekali převažovalo electro, ale umístil jsi tam dost trancových skladeb jako např: Paul van dyk - "Nothing but you", Ferry Corsten - "Rock your body"?
Ne, nemyslím si, že tam bylo hodně trancu.

6.Jak se ti líbilo český publikum?
Jo, bylo skvělý.

7.A jak se ti líbí tenhle klub? Nemyslíš, že jednotlivá patra jsou příliš malá?
Nemyslím si, že jsou malá.

8.Jak se ti líbila atmosféra v klubu?
Co se týče lidí už jsem říkal, fakt dobrý. Ale v klubu bylo hrozný vedro.

9.Teď bych přešel k tvýmu novými singlu "Brainwashed". Je tam slyšet, jako by ses navracel k trancu? Proč jsi tak učinil?
My ve studiu jsme přestali na chvíli vymýšlet nový věci a teď jsme se rozhodli vytvořit takovou skladbu, kterou ty teď už znáš. My jsme se nijak nesoustředili na to jestli to bude víc electro nebo víc trance.

10.Jak jsi přišel na ten název "Brainwashed"?
No to je jednoduchý. To je podle textu té skladby. Je to o vymývači mozků.

11.Já jsem to ještě neslyšel tolikrát, abych si pamatoval víc ten text.
Ty jsi taky v současnosti zremixoval klasiku od švýcarských electro králů Yello. Co tě k tomu přimělo?
Oni mi jednoduše zavolali, jestli bych neměl zájem jim zremixovat jejich skladbu "The Race".

12. Myslíš, že Yello se chtějí trochu zviditelnit, že chtějí znovu sklízet úspěch? A můžeš mi ještě říct, z kterýho roku je originál od Yello. Neznám je nijak podrobně.
Jo, myslím, že chtějí ukázat, že stále existují. Originál "The Race" je myslím….(teď chvíli přemýšlel)…z roku 1984 nebo 1986.

13.Přemýšlíš do budoucna ještě o nějakých předělávkách.
Ne, jedna stačí.

14.Dík za rozhovor a že sis udělal čas.
Čau, já už musím.

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ