TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 16.10.2001 SmallMagus, Report

Global Connection Party - Darren Emerson & Mj Cole (Veletržní palác 12.10.2001). Na místo jsem dorazil asi kolem 22.00 hodiny a už z dálky byla vidět ohromná fronta. Nenechal jsem se odradit a trpělivě jsem čekal, až se na mě dostane řada. Lístek jsem měl zdarma, protože jsem byl mezi prvními pěti-sty, kteří poslali dotazník přiložený k časopisu Tripmag. Fronta postupovala dosti pomalu a tak asi po hodince a půl jsem se dostal pod stan, kde probíhala kontrola ze strany ochranky. Bohužel jsem se dozvěděl, že lidé s volným vstupem mají specialní vchod napravo u budovy. Super, jak se tam teď dostanu, když to bylo přehrazený plotem a tak jsem se musel vrátit a vystát frontu ještě jednou po pravé straně, kde byl jeden člověk z ochranky, který pouštěl asi po deseti lidech a to ty co měli vstup zdarma.

Lidé už byli docela naštvaný, kvuli špatnému označení vchodů. Vlevo stánek s prodejem lístků a ve středu vchod pro lidi s lístkama z předprodeje a konečně vpravo byl vchod pro lidi s volným vstupem. Když jsem se tedy doslova prodral až ke karavanu, kde bylo dle seznamu zkontrolováno moje jméno, tak jsem dostal razítko a náramek z korálků, jako volný vstup, to už bylo asi tak 23.50 . Konečně jsem se dostal dovnitř kde už bylo dosti narváno. V hlavní hale se hrálo nezáživné techno a tak jsem radši zvolil druhou menší halu, kde to bylo o poznání zajímavější a celkově útulnější. Dekorace sice nic moc , ale za gramcema jsem poznal Dj Normana Jaye , který hrál celkem příjemný vokálový hausík , po stranách se na podstavcích kroutily mladé tanečnice a bylo zde i dost místa na odpočinek u stolků.Příjemná byla i možnost se posadit , což jsem s bratrem využili a trochu se dali dohromady s venkovní tlačenice. Po vypití minerálky jsem se cítil celkem svěží a tak jsme vyrazili mezi tanečníky. Některé skladby byli celkem zajímavé , ale později už mě to příliž nebralo a už ani nebyla chuť tančit a tak jsem pomalu pokoukával po hodinkách, kdy už vystoupí Mj Cole.

Ani jsem nemusel čekat dlouho , protože zazněl menší potlesk a už tam byl představitel Uk garage, který je dosti oblíbený v Anglii. Vpravo jsem spatřil , jak přihlíží Béla Nemeshegyi - redaktor časopisu Tripmagu a snad jediný Dj hrající 2 step u nás. Mj Cole byl celkem příjemný chlapík , který se usmíval a různě povzbuzoval lidi.Hrál známé skladby které máte možnost najít na každém lepším výběru Uk Garage , jeho set mě celkem bavil a tak jsem si ani nevšiml že už je 2.35 , což by měl v obrovské první hale hrát sám Darren Emerson , bývalý člen Underworld - formace ktará se stala legendou na poli taneční hudby. Dostal jsem se do první haly a to docela dost blízko , abych viděl co se děje u gramců.Darren už tam byl , ale ještě nehrál a připravoval si desky. Takže jsem o nic nepřišel , zvuk v této hale byl opravdu parádní a světlla taky , nedovedu si odhadnout kolik lidí tam celkem bylo. Bylo mi jasné, že se nebude hrát tvorba skupiny Underworld, ale čekal jsem aspoň nějaké náznaky a nebo jednu či dvě skladby od nich. Bohužel ačkoliv jsem tam byl do 4.45, tak jsem nic takového nezaslechl.Myslel jsem si, že uslyším aspoň skladbu Scorchio, která vznikla spoluprací se Dj Sashou , ale do výše uvedené doby jsem jí neslyšel.

I tak jsem měl možnost slyšet hodně zajímavý set s nájezdy, neboli vyklidněnými plochami, které dovolily tanečníkům na čas vydechnout. Jistě parádní číslo předvedla dvojice zavěšená na gumových lanech, jejich asi patnáctiminutové show bylo velmi zajímavé, hlavně v prvním okamžiku, kdy seskočili ze střešní konstrukce dolů. Obdivuhodná byla i jejich fyzická kondice, různě se přitahovaly a dělaly všechnymožné akrobatické kousky a setkalo se to s velkým ohlasem lidí i Dje. Tenhle set byl samozřejmě nabitý energii a asi taky ten nejlepší co jsem večer slyšel. Během setu se stala nějaká porucha na světlech a dva pořadatele se pokoušeli jí spravit. Nakonec se jim to povedlo, ale zajímavé bylo to, že když všechna světla svítila, aby mohli snadno závadu odstranit, tak se většina lidí otočila zády a pozorovala je při práci.¨To se mi zdálo dosti komické, protože Dj se tam snažil, ale oni ho na nějaký čas naprosto ignorovali a přestali i tancovat. Ještě jsem si všiml, že se u Djem přišel přivítat i J. Sedloň.

Pokud mám hodnotit pořadatele, tak se mi zdálo, že mírně podcenili návštěvnost celé akce a mohli zvýšit počet lidí u vchodu, aby se zrychlilo jejich odbavování, což si myslím, že u párty s tak slavnými jmény je samozřejmé, že se návštěvnost bude blížit k udávané maximální kapacitě 6000 lidí. Toto mohl být menší problém v tom, že se Vám mohlo stát, že se nedostanete ke karavanu kvuli dlouhé frontě do 24.00 hodin, pak už nebyl volný vstup vydáván. Jinak to byla celkem povedená akce, ale očekával jsem něco trochu víc. Pro mne nejlepší párty byla v KC Karlov v Benešově, kde hrál Sander Kleinenberg z Holandska opravdu zajímavý trance s klidnými místy, kde bylo slyšet jen samotné piánko a kde byla skvělá atmosféra. Mimo něho tam byl Danny Rampling a vystoupil i neohlášený DJ Tráva, taky nesměl chybět Elektromajk. Takových akcí by mohlo být víc, možná že skvělou párty dělalo i to, že většina lidiček nebyla z Prahy ...13.12. 17:55
Ferry Corsten v klubu Epic 14.12.2018
12.12. 18:02
Video-recenze novinek (Freezer)
12.12. 16:16
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
6.12. 21:40
AZiL - trance DJ
4.12. 20:33
Golden Age @ Tresor Club, Praha w/ The Thrillseekers, Scot Project, Jes, Matt Darey, Ronski Speed, Andrea Ribeca (01-12-2018)

14.11. 22:26
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky
5.11. 13:05
Off topic

12.12. 13:38
RAM, Alex MORPH & Alex Di Stefano - Grotesque 350
12.12. 13:29
John O'Callaghan & Cold Blue 'Symmetric'
12.12. 13:16
Pavel Khvaleev - The New Album - 'Sonder'
10.12. 12:03
Markus Schulz Wins Third America's Best DJ Title
10.12. 11:50
Giuseppe Ottaviani featuring Clara Yates - Why

5.11. 23:22
Ronski Speed & Ciaran McAuley - Corellia (Official Video)
5.11. 23:21
Markus Schulz feat. Nikki Flores - We Are The Light (Official Video)
12.10. 22:39
Michael Rehulka - Exposure (Music Video)
30.9. 20:37
Alex M.O.R.P.H. - Running For Peace (Official Video)
22.9. 19:27
Paul van Dyk ft. Plumb - Music Rescues Me (Official Video)

1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
21.3. 23:37
Náramky a Torques
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2018 TRANCE.CZ