TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 29.2.2004 Karel, Report

Slavné jméno taneční a trance scény, anglický dj a producent Judge Jules, dorazil na slibované vystoupení do pražského klubu Radost FX. Jelikož jsem včera pilně poslouchal jeho dvouhodinový liveset z minulého týdne (který odehrál ve své pravidelné radioshow na Radio 1), věděl jsem, že pokud se nestane nic nepředpokládaného, vystoupení Judge Julese neskončí zklamáním. Do Radosti jsem dorazil kolem jedenácté hodiny a byl jsem příjemně překvapen, že se nekonaly žádné fronty u vstupu, či následně u šaten. Scanovací prohlídka u vstupu mi přišla v dnešní době rozumná, trochu mě ale zarazilo "razítkování" ruky, to jsem myslel že se praktikuje již jen někde na vesnických zábavách :) Otisk razítka zdobí moji ruku i nyní po koupeli, pojďme se tedy podívat, jak celý večer nakonec dopadl a zdali vystoupení Judge Julese skončilo úspěchem nebo to bylo jedno velké trancové fiasko.

V Radosti jsem byl podruhé v životě, takže to tam pro mě bylo v podstatě nové. A musím přiznat, že jsem byl prostředím příjemně překvapen, oproti třeba Roxy daleko elegantnější a útulnější prostředí. Djský pult v době mého přichodu okupoval zavedený slovenský trance Dj Pico, který měl vyhrazenu dvouhodinovku mezi jedenáctou a jednou hodinou ranní. Pico hrál velice dobře, trancově a progressivně. Zazněly skladby jako Chable & Bonicci - Ride, Nathan Fake - Outhouse (zde se ukázalo, že hudební aparatura v Radosti je kvalitní, zvuk zněl nádherně), Holden - A Break In The Clouds, U2 - Staring At the Sun (Brothers In Rhythm Remix) a na úplném konci Pico zahrál Energy 52 - Cafe Del Mar (John OO Flemming Remix), na kterou poté navázal svým setem Judge Jules. Zajímavá situace nastala ve chvíli kdy Pico pustil Motorcycle - As The Rush Comes, všichni "hardcore trance fans" se jako na povel zvedli a šli s rukama nad hlavou pařit. Bylo to spontánní a hezké, docela jsem koukal :) Jsem rád, že se vítězem djské kvalifikace o možnost zahrát si na této party stal právě Pico. Mohl si tak konečně v Česku zahrát před plným klubem, což pro něj bylo určitě větším zážitkem, než vystoupení před cca rokem a půl, kdy jsem Pica slyšel v prázdném bývalém klubu Industry55. Jediná negativní věc, za kterou ale Pico nemohl, byl MC, který zejména měl zejména ke konci setu potřebu neustále kecat do skoro každé skladby své duchaplné hlášky. Občas to šlo, ale většinou se to pokřikování do trance setu vůbec nehodilo.

V jednu hodinu po půlnoci nastoupil před našlapaným tanečním parketem všemi očekávaný velmistr Judge Jules. Ještě před jeho vystoupením jsem krátce mluvil s Vectifem (promotérem party) a ten říkal, že Jules na nás chystá velký nářez, takže jsem byl hodně zvědav :) Jules se s ničím nepáral a poustěl jednu taneční bombu za druhou. Sice to chvílemi nebyl ani trance, sice to chvílemi byl strašně "cheesy trance, skoro až diskoška", sice se občas nedalo hnout a já tak strávil celý jeho set na schodech nad parketem, kde mi k tancování a pohupování se do rytmu muselo stačit minimum prostoru, přesto to byl dohromady hodně našlapaný a energický set, který musel tancechtivé partypeople přivést do extáze. Jules hrál oproti Picovi znatelné svižněji, s rychlejším BPM (odhaduji že pod 140 moc často nešel). Tedy nic proti progressive, ale vítězem této noci se stalo bezpochyby Julesovo "cheesy trance hard disko" :-) Zazněly skladby Primer - Indulge, Agnelli - Holding Onto Nothing, Tiesto - Traffic (Montana Remix), Sam Sharp - Twister (typický song pro Julesův set, cheesy ale skvěle se na to pařilo), Oceanlab - Satellite či Brainbug - Nightmare (Judge Jules Remix), což je sice úchylný remix, ale do atmosféry Julesova setu zapadl dost dobře.

MC měl naštěstí před Julesem více respektu než před Picem, takže do jeho setu zasahoval minimálně. I když jsem tedy nepařil v "hardcore trance fans" kotli přímo před pódiem, po celý Julesův set jsem se pěkně bavil. I na vzdálenost 10 metrů od pódia jsem zřetelně viděl, jak si Jules svůj set užívá a komunikuje s lidmi v předních řadách, kteří měli skoro neustále ruce nad hlavou. Být top djjem neznamená jen to hrát kvalitně, dj musí umět být i bavič a showman. Asi každý mi dá za pravdu, že vám více rozpumpuje krev v žilách dj, na kterém je vidět, že si svým livesetem opravdu hraje a usmívá se na vás, než dj, který má "unikátní" výběr skladeb, technicky vše zvládá, ale výrazově je chladný. Takovou pozitivní energii jaká vyzařovala z Judge Julese při jeho livesetu, nemá v Česku nikdo a i ve světě ji má jen pár djs a právě proto je Judge Jules tím, kým je. A jestli to jen hraje, tak si zaslouží Oskara :) Ještě jednu věc jsem postřehl na Julesově setu, docela dost skladeb hrál z cd disků, s kterými si neustále hrál v rukou a ukazoval je lidem. Vlastně si ani nevybavuji že by mával lidem s vinylem :o)

ZHODNOCENÍ: Judge Jules předvedl v Radosti za zdatného sekundování Pica excelentní výkon a vůbec mi nevadilo, že nehrál jako Armin, Tiesto, nebo Markus Schulz či jiné trance hvězdy současnosti. Hrál pro lidi, hrál party hudbu a ukázal, že tento styl hudby má u nás možná více přiznivců, než si naši promotéři myslí. Co takhle uspořádat v dohlédné době něco podobného? Atmosféru, která panovala v Radosti na tanečním parketu, jsem už dlouho nikde neviděl. Chci si jít zase někam zapařit, poslouchat trance doma má sice také své kouzlo, ale party je party, zvláště když máte takový vyvedený doprovod s sebou :-)

Fotografie: Judge Jules 2004

Napsat názor do DISKUSE


12.12. 18:02
Video-recenze novinek (Freezer)
12.12. 16:16
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
6.12. 21:40
AZiL - trance DJ
4.12. 20:33
Golden Age @ Tresor Club, Praha w/ The Thrillseekers, Scot Project, Jes, Matt Darey, Ronski Speed, Andrea Ribeca (01-12-2018)
30.11. 21:46
Transmission 2018

14.11. 22:26
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky
5.11. 13:05
Off topic

12.12. 13:38
RAM, Alex MORPH & Alex Di Stefano - Grotesque 350
12.12. 13:29
John O'Callaghan & Cold Blue 'Symmetric'
12.12. 13:16
Pavel Khvaleev - The New Album - 'Sonder'
10.12. 12:03
Markus Schulz Wins Third America's Best DJ Title
10.12. 11:50
Giuseppe Ottaviani featuring Clara Yates - Why

5.11. 23:22
Ronski Speed & Ciaran McAuley - Corellia (Official Video)
5.11. 23:21
Markus Schulz feat. Nikki Flores - We Are The Light (Official Video)
12.10. 22:39
Michael Rehulka - Exposure (Music Video)
30.9. 20:37
Alex M.O.R.P.H. - Running For Peace (Official Video)
22.9. 19:27
Paul van Dyk ft. Plumb - Music Rescues Me (Official Video)

1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
21.3. 23:37
Náramky a Torques
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2018 TRANCE.CZ