TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 29.8.2005 Karel, Report

Čekal jsem, že mi report z Mácháče 2005 pošle někdo z externích redaktorů, ale zatím nic nepřišlo (asi se všichni ještě dávají z téhle kalby dohromady), takže takový malý reportík napíšu sám. Na Mácháči jsem nikdy nebyl, ale pár open air festivalů jsem samozřejmě už navštívil, takže jsem zhruba věděl, co mě čeká. Z Prahy jsme vyrazili autem v půl páté, nicméně přes hodinu jsme stáli na Jižní Spojce. Pak jsem ještě trochu zabloudil v Mladé Boleslavi (nojo, nejsem zas tak zkušenej řidič :)). Do Doks jsme tak dorazili kolem sedmé hodiny. Následovalo ubytování v chatkách (kemp Bílý Kámen), chvíle odpočinku v chatce a někdy po deváté jsme vyrazili směrem k party.

Nutno podotknout, že najít cestu z kempu Bílý Kámen nebyla zas tak snadná záležitost, potmě jsme bloudili někde v lese a zakopávali o kořeny, hlavně že na internetu bylo že cesta k Mácháči obnáší 15 minut pohodové chůze, no nic :-) Pak si vzpomínám, že jsme přelézali plot do jiného kempu (asi ATC Klůček), načež jsme se konečně dostali k cestě vedoucí k party, o čemž svědčila zvýšená koncentrace dalších kluberů a kluberek. Jak jsme se blížili ke vstupu, dav houstl a houstl, až jsme se ocitli v šílené zácpě, kdy se nedalo ani hnout a fronta se pohybovala rychlostí cca 50 metrů za půl hodiny, to jsem ještě nikde nezažil. Někteří jedinci začali být trochu nervní a sprostě nadávali. Nakonec jsme to nějak přežili a po desáté hodině se probojovali dovnitř. To hrál, respektive končil svůj set Dj San, takže tohohle jistě sympatického djje hodnotit nebudu, protože jsem ho slyšel asi tak deset minut. Lidí bylo v areálu už docela dost, tak jsme nakoupili pití do zásoby a jelikož byla docela zima, šli jsme se co nejblíže k pódiu, přeci jen mezi davem lidí se dalo čekat, že taková zima nebude. Přesto mě fascinovali jedinci, kteří měli jen krátké tričko, šílenci. Já měl teplou mikinu a že by mi bylo horko, to fakt ne :) Povedlo se nám dostat až na cca 15 metrů od pódia uprostřed, takže relativně hodně slušné místo. Zvuk byl v téhle části docela kvalitní. Hrát začínal akorát Dj Fergie, na kterého jsem se popravdě těšil asi nejmíň, protože ten jeho electro-house moc nemusím :-) Takže jsem od něj nic nečekal a to bylo dobře, protože když jeho set končil, mohl jsem si říct, že zas taková hrůza to nebyla. Pár skladeb bylo povedených. I proto je logické, že set Michaela Buriana se mi líbil o dost více. Pár skladeb jsem znal, zazněl i trance sem tam, prostě docela pohoda, Burian mě rozhodně nenudil a dalo se na to slušně pařit. Bylo to lepší než Fergie, alespoň pro mě.

A pak nastoupil Paul Van Dyk. Začal skladbou s dobrým vokálem "my finger is ...", což jsou údajně Chemical Brothers, alespoň se to tu píše v diskusi :) Následoval takový decentní ohňostroj, který se mi líbil, protože jsem stál blízko k němu, takže jsem si ho mohl vychutnat. Paul Van Dyk poté pokračoval ve svém setu, který byl hodně slušný, ale trochu se mi zdálo, že při trancových pasážích zaostávala zvuková aparatura a to jsem stál defakto na ideálním mistě a ne někde po straně. Trancové plochy mi prostě splývaly a byly slyšet jen basy, nebylo to ono. V tom kotli, kde jsem byl, bylo teplo, to bylo super, na druhou stranu se tam nedalo ani hnout, vlastně jsem celou dobu jen stál na místě a pohupoval se, ale tak to mi ani nevadilo, už mi není 15-20 let, abych musel skákat jako šilenec :-) V kotli jsme stáli vlastně celou dobu, tj. od 22:30 až někdy do 2:15 a pak už jsme toho měli dost, takže jsme z něj šli nahoru směrem k barům a toaletám. Tam jsme ještě chvíli pobyli, mrknul jsem se do VIP zóny, kde mě ale nic nenadchlo, protože tam nic nebylo :o) Protože už nám byla zima, tak jsme šli zpátky do chatky. A zase jsme bloudili trochu, místo lesem jsme šli po silnici, kde bylo osvětlení a stejně jsme tu cestu šli přes půl hodiny. V chatce byla taky strašná zima a nemohl jsem usnout. Navíc vedle hrál až do devíti v diskotéce nějaký after, takže jsme se stejně moc nevyspali :-) Ráno jsme odjižděli v 10 hodin dopoledne a to už bylo zase pěkně teplo. Cesta zpátky do Prahy mi zabrala hodinku, takže to už byla pohoda.

Zhodnocení: Jelikož jsme nebyl ani opilý (což ani nešlo, protože bylo nemožné pařit v kotli a pak si jít pro pití a pak zase zpět do kotle), ani v náladě s pomocí jiných prostředků, celou party jsem absolvoval střízlivý. Když k tomu přihlédnu, docela se mi Mácháč i líbil. Jasně, nebylo to nic extra a zážitek na celej život (to maximálně ta fronta u vstupu), na druhou stranu na party nebylo nic, co by mi vyloženě znechutilo večer. Djs zahráli ok, prostředí taky bylo ok (ani jsem neměl moc písku v botách), takže celkové hodnotím Mácháč jako standardní party, která nenadchla, ale ani neurazila. Kdybych byl v náladě, líbilo by se mi to ještě o něco více.

P.S. Poděkování patří Alexxij.com za poskytnutí fotek do reportu.

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ