TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

MAYDAY 2000
Moje premiérová cesta na techno party MAYDAY do německého Dortmundu byla alespoň v počátku hodně podobná mojí účasti na loňské Loveparade v Berlíně. Podobnost byla totiž v tom, že vše se zařizovalo na poslední chvíli a to já nemám příliš rád. Ve středu 26.4. mě kontaktoval Honza K. z Prahy, že shání lístky na MAYDAY a jestli bych mu nemohl pomoci. To jsem samozřejmě přislíbil, ale moc jsem si od toho nesliboval. Přesto jsem se na pár místech zeptal a výsledek byl ten, že snad by se ještě něco dalo dělat. Moje aktivita se sháněním lístků narostla ještě mnohem více poté, co jsem od Honzy dostal příslib, že bude mít v autě pro mě jedno místo.
Ve finále to dopadlo tak, že jsem v pátek 28.4. v pravé poledne volal na německou pobočku Deutsche Post do Chamu a následně zjišťoval, že lístky stále ještě jsou. Poté následoval předčasný odchod z práce, cesta do banky pro marky ( protože už prostě nebyl čas se sháněním jinde ) a poté cesta do Chamu pro lístky.
Když jsem v šest hodin téhož dne dojel domů a v ruce držel 4 lístky na MAYDAY, začínal jsem již věřit, že se můj životní sen splní a já se na MAYDAY opravdu dostanu. Celou sobotu jsem byl trochu nervózní a v noci na neděli jsem toho moc nenaspal.
Konečně je tady neděle ráno a já se začínám připravovat na MAYDAY. Odjezd je naplánován zhruba na 10 h z Prahy, mě mají nabrat kolem oběda v Nýrsku, městečku kde bydlím a které je od německých hranic co by kamenem dohodil.
Vše se trošku zpožďuje a auto do Nýrska doráží za ohromné bouřky pár minut po 13. hodině. V ten moment zjišťuji, že v autě nesedí tři osoby, ale pouze dvě, což ve mně vyvolává mírný nepokoj při myšlenkách na čtyři lístky v mé ruce. Kromě Honzy K. dorazil ještě Dan B., třetího člověka postihla nějaká nevolnost. Přesto se mi z úst Honzy K. dostalo ujištění, že přebytečný lístek prostě prodáme a bude to.
Hranici s Německem jsme přejeli kolem 13:30 a nabrali kurs Dortmund, v té chvíli vzdálený cca. 650 km. Cesta do Dortmundu byla díky kvalitnímu automobilu Renault Laguna pohodová, člověk vůbec nebyl z cesty unavený. S přibližujícím se Dortmundem se nálada v autě zvedala a nezkazilo ji ani mírné zabloudění u Norimberku. Do rytmu nám vyhrávala kazeta, kterou jsem speciálně pro tuto příležitost nahrál a která u Honzy i Dana sklidila velký ohlas v porovnání s jejich pochybnými kazetami. Cesta probíhala opravdu velmi svižně a do Dortmundu jsme přijeli krátce po 20. hodině. Bylo nám jasné, že jsme přišli o dvě hodiny hraní ( MAYDAY začalo v 18:00 ), ale prostě se nic nedalo dělat. V Dortmundu však následovalo více než hodinové bloudění, než se nám podařilo najít Westfalenhalle. Zde sklidila velkou kritiku moje do té doby výborná mapa.
Halu jsme našli v 21:30. Pražští kamarádi řešili, kde se převléknou, že prý na parkovišti jako ne, nicméně moje pohotové převléknutí mezi dvěma auty je přesvědčilo o opaku. Vzali jsme lístky, zamkli auto a šli k hale. Nejprve jsme hned napoprvé prodali s malinkou ztrátou ten přebytečný lístek. Protože Honza a Dan měli digitální foťák i kameru, zamířili jsme k okénku Presse, kde začal Honza hustit do nějakého mladíka, že posílal požadavek na akreditaci. Onen mladík samozřejmě nevěděl o ničem, nicméně Honza mlel dál a dál, až si vyprosil nálepku s názvem Presse. Do haly ve vstupovalo několika turnikety, byla tam však taková fronta, že bychom čekali alespoň hodinu, než bychom se dostali dovnitř. Šli jsme tedy dovnitř postranním vchodem pro novináře a média. Samozřejmě nám za malý moment přehradil cestu drsně vypadající vyhazovač a ptal se po akreditaci. Tak mu Honza ukázal tu nálepku, kterou by skoro každý zvládl vyrobit na počítači za pět minut a na naši adresu prohodil, že jsme součást redakčního týmu. Nechápu, jaký zázrak se stal, ale ten vyhazovač nás pustil všechny tři dovnitř. Bez čekání ve frontě a zadarmo.
Pořád jsem se ještě z tohoto příjemného šoku vzpamatovával, ale iniciativní Honza už odkráčel zpátky ven před halu prodat naše tři lístky. Vrátil se ani ne za pět minut a my jsme se konečně mohli ponořit do nitra Westfalenhalle.
První, co mě trošku zamotalo hlavu, byl neskutečný počet lidí v hale. Po chodbách, na tanečním parketu, v patrech, prostě všude bylo šíleně moc lidí. Přeci jenom od Loveparade už nějaký ten pátek utekl, a na takovou koncentraci lidí na jednom místě jsem prostě nebyl připravený. Další šok mě čekal při vstupu do hlavní arény. Když jsme tam vkročili, byl jsem doslova unešen ohromnou rozlohou tanečního parketu. Je to něco úplně jiného, než když MAYDAY sledujete na VIVA TV. Až dech se mi tajil při pohledu na tisíce světelných efektů, které se proháněly tanečním parketem. Všemu ale dominovalo obrovské, barvy měnící logo Mayday zavěšené na boční stěně haly.
Prostě jsem v tak velké hale v životě nebyl a celkem mě to sebralo. Přestože byl parket narvaný k prasknutí, nebyl velký problém se jím prodrat na druhou stranu. Při této cestě jsem si všimnul dvou obřích větráku, které měly za úkol ochladit horká těla tančících lidí. Fakt je, že v hale bylo opravdu velké horko a ani ty dva větráky toho moc nezmohly. Poměrně snadno se mi povedlo protlačit se na zhruba deset metrů od pódia, z kterého hráli DJ's.
K pódiu jsem se dostal kolem 22 hodiny, zrovna když hrál Takkyu Ishino. Potřeboval jsem se z toho všeho vzpamatovat, takže jsem byl u zábradlí kousek od DJ-je a v poklidu pozoroval ten mumraj kolem sebe. Bylo mi jasné, že moje předsevzetí stihnout co nejvíce DJ's na všech třech parketech vzalo za své, protože jak mi později řekli Honza s Danem, cesta z Area 1 do Area 2 jim trvala přes půl hodiny. Takže jsem se rozhodl zůstat po celou dobu v Area 1, kde stejně byly největší hvězdy tohoto večera.
Na Takkyu Ishina jsem moc nepařil, zkoušel jsem to na live act, který následoval, na Zombie Nation. Začátek byl ale hodně v electro stylu a protože jsem byl na druhé straně od pódia, z kterého hrály live acty ( Dj pódium a Live act pódium byly proti sobě ), moc velký zážitek to pro mě nebyl. Protože jsem ale věděl, že po Zombie Nation bude následovat Westbam, zůstal jsem tam kde jsem byl.
Westbam nastoupil ve 22:50 a celou půlku jeho setu jsem byl tak 10 metrů nalevo od něj. Trošku jsem si na něj zatancoval, ale ani jeho styl mě nedostal do správného varu. Horko mi ale bylo velké, a tak jsem šel do prvního patra amfiteátru, který obklopoval taneční parket a vše jsem sledoval z ptačího pohledu. Bylo zajímavé pozorovat obrovskou konstrukci ověšenou všemi možnými světelnými efekty, jak se pohybovala nahoru a dolů a i do stran. Efekty se měnily každou chvíli, prostě to bylo úžasné. Už i Westbam se pořádně rozjel a tak do toho všeho pulsovala jeho techno music. A lidi samozřejmě šíleli.
Po Westbamovi nastoupil Paul van Dyk, na kterého jsem se asi těšil nejvíce, protože jsem na něj ještě nikdy nepařil. Protože však spousta lidí tancovala i v tom amfiteátru obklopujícím taneční plochu a protože byl taneční parket stejně beznadějně zaplněný, rozhodl jsem se zůstat na svém místě a pařit zde. Nebyl to nejmenší problém, protože zvuk se v ohromném výkonu stejně rozléhal po celé hale a aspoň jsem vše viděl pěkně zezhora. Paul měl takový divný rozjezd, ale potom to rozjel naprosto dokonale a předvedl jasně nejlepší trance v Area 1 ( Taucher hrál v Area 2 …). Zejména skladba, kterou hrál před skladbou "Welcome to the dance" od Des Mitchella mě totálně dostala. Jakmile zjistím, co to je za skladbu ( kdyžtak můžete helpnout, jestli někdo víte ), půjde tahle věc hodně vysoko v naší TOP 40, to mi věřte. Byla to nádherná trance skladba a protože je na záznamu z VIVY, mohu si ji pouštět kdy chci, což je jediné štěstí, protože jinak bych se asi zbláznil ( no to snad ne … ). Paul van Dyk zahrál podle mě výborný set a potvrdil, že skutečně patří k nejlepším DJ's této planety.
V 0:50 nastoupili jako live act Members of Mayday a podobně jako v posledních letech zahráli své starší hymny Great, Sonic Empire, Save the Robots a aktuální hymnu Datapop. Zde toho vcelku moc zajímavého nebylo.
V 1:10 nastoupil za DJ pult Ital Mauro Picotto ( na MAYDAY poprvé ) a opravdu to stálo za to. Prostě se s tím nepáral a celou hodinu pouštěl naprosté techno výplachy, kterými dostal v hale skoro každého. Skvěle se na Maura pařilo, bylo to rychlé, pulsující, bubnující, bylo to úžasné. Mauro zahrál samozřejmě mj. svůj megahit "Iguana" z loňského roku nebo "Time to burn" od Storm ve vlastním remixu anebo Communication od Maria Piu'. Celkově se mi Mauro z toho, co jsem slyšel, líbil asi nejvíce, společně s Paul van Dykem.
Ve 2:10 byl další live act, Mr.X a Mr.Y. Tady jsem čekal spíše elektro styl, ale vše bylo nakonec úplně jinak. Rychlé tvrdé techno doplněné pokřikováním Afrika Baambaaty, to byl další z vrcholů letošní MAYDAY. Mr.X a Mr.Y opravdu svou produkcí překvapili a alespoň mě tedy příjemně.
Ve 2:40 nastoupili Blank & Jones, na které jsem rovněž velmi těšil. Svůj set zahájili mluvou nějakého Němce, který lákal lidi na poslech zvuku budoucnosti od Blank & Jonese. Set měli Blank & Jones slušný, byla to kombinace taneční a trance hudby, i když ten trance byl trošku odlišný od PVD. Zahráli rovněž jednu skladbu, která se mi velmi líbila, bohužel ji ovšem opět neznám. Při tomto setu se už dalo bez problému tancovat na tanečním parketu, protože zde už přeci jenom tolik lidí netančilo. Při Blank & Jonesovi jsem celou dobu tancoval pod pódiem asi deset metrů od nich, takže to bylo really good.
Když Blank & Jones ve 3:40 končili, byl jsem už docela hotovej. Na druhé straně haly ovšem následoval další live act, Sigue Sigue Sputnik. Tak jsme s kámošema přešli zase co nejblíže k nim a pařili dál. Po singlu Love missile F1-11 následovaly spíše elektro rock skladby, ale zpestření to bylo hodně zajímavé.
Ve 4:00 začal hrát DJ Dero z Buenos Aires, ale to už jsme se zase přemístili do prvního patra amfiteátru a odpočívali jsme na sedačkách. Taky jsem dostal velkou žízeň ( tu jsem měl ostatně skoro pořád ) a protože jsem vše svoje už vypil, musel jsem si za 4,- DM koupit třetinku Coly. Taky dobrý …
Ve 4:30 jsem se s Honzou přemístil do Area 2 na DJ Tomcrafta. Teď už se tam dalo dojít v pohodě, ale kolem půlnoci bylo skoro nemožné se tam dostat. Takže jsem prvně spatřil Area 2 ( v Area 3 ani u stánku s VIVA TV jsem bohužel vůbec nebyl … ). Tato aréna byla o poznání menší a chudší, než hlavní parket, přesto by u nás patřila asi k těm větším.
Na Tomcrafta jsme zůstali do 5:10, zahrál mj. svojí hodně dobrou novou věc Versus, kterou vytvořil společně s projektem Sunbeam, nebo zahrál starší věc Punk da Funk. Byl celkem dobrej, problém byl ale v tom, že já jsem byl už hodně unavený, takže se mi moc pařit už nechtělo. V 5:10 jsme přešli zpět do Area 1, kde byl jako live act Mijk van Dyk. Vcelku mě jeho produkce moc nezaujala, zaujala ovšem jeho tým, který celou dobu natáčel Mijka ze všech stran kamerami.
V 5:20 nastoupil Marc Spoon. Vyslechl jsem si jeho působivé intro a pak jsem totálně skončil. Prostě jsem v tu chvíli chtěl spát a spát. Šel jsem si tedy odpočinout do auta. Když jsem se v 7:45 tak nějak probral, už se mi zase nechtělo spát. V 8 hodin jsem chtěl ještě jít zapařit ( protože MAYDAY byl do 10 h. … ), ale maník u vstupu mě odmítl pustit dovnitř se slovy "No, ende, finito, schlus …". Takže už jsem se do haly nedostal a zůstal jsem až do 10 h. v autě s Danem, který se vrátil před sedmou hodinou. Honza se vrátil až po desáté hodině a jakmile zalezl do auta, během chvilky spal jak zabitý.
No a pak už jsme jeli zpět a celá zpáteční cesta byla vyplněná několika přestávkami na odpočívadlech u dálnice. U Norimberku jsme chytli ohromnou bouřku a hranici s Českem jsme přejeli ve 20 h. Pak jsem šel spát a spal jsem až do rána.
ZHODNOCENÍ: Moc se to asi hodnotit nedá, protože MAYDAY byla moje první velká indoor techno akce. Nicméně lidi na MAYDAY byli super, tím pádem byla úchvatná i atmosféra. Po technické stránce MAYDAY rovněž bylo dokonalé, tisíce a tisíce světelných efektů plus velmi výkonné ozvučení, to je rovněž to, co dělá MAYDAY MAYDAYEM … Hudba v podání DJ's byla rovněž velmi dobrá, i když já bych ocenil více toho trancu. Spíš bylo na MAYDAY techno než trance, ale to je v pohodě.
Trošku mi vadilo velké horko, které panovalo v hale, spousta lidí ( přelidněno … ) a drsné ceny nápojů a občerstvení ( 0,3 l Coly za 4 DM, párek v rohlíku za 8 DM … ). Rovněž organizace byla taková chaotická, protože se příliš nepočítalo s tím, že když někdo vyjde z haly ven, bude se zase třeba chtít dostat zpátky. A o tom chaosu svědčí i to, že se nám podařilo dostat se dovnitř zadarmo, přestože jsme nebyli akreditováni. Rovněž holky na MAYDAY nebyly nic moc, i když pár vyjímek se taky našlo. Ale v průměru tam moc hezkých holek nebylo. Aspoň se ale člověk mohl soustředit na music …
Za pozitivní věc naopak považuji to, že se pražským kolegům nepovedlo sehnat nějaké to "hulení", čímž ovšem netvrdím, že se nic sehnat nedalo. Ale asi by to bylo o trošku složitější než u nás.
Každopádně jsem strašně rád, že jsem se na MAYDAY podíval, že jsem si zatancoval na Westbama, Paul van Dyka a další, prostě jsem si účastí na MAYDAY splnil svůj životní sen.
Za rok určitě pojedu znovu a jsem přesvědčený, že příště si to vychutnám ještě o něco více, protože už přeci jenom budu mít určité zkušenosti díky MAYDAY 2000. Teď, když dokončuji tuto reportáž, je přesně týden po MAYDAY 2000 a já konstatuji, že ve mně zůstaly jenom ty pozitivní vzpomínky z MAYDAY a že to prostě bylo wonderfull !!!!!!!!!
TrancemasterCZ25.8. 18:15
Video-recenze novinek (Freezer)
25.8. 17:55
Trancenation @ Mecca Club Prague 16.11.2019
20.8. 20:40
Gareth Emery zahraje 23.8. v Epicu
4.8. 23:48
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

23.8. 13:30
OUT! [TAR#138] Corrie Theron - I Am
23.8. 12:42
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Andy Jornee & Zara Taylor - Everything Changes / In Your Eyes
23.8. 12:13
OUT! [TAR Oasis] Paaro - Fusion
16.8. 23:37
OUT! [Trance All-Stars Records] Tommy Kierland - Plethora / Closer to the Sun
16.8. 23:37
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Blue Serigala - Constitution

17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)
11.8. 20:39
Vadim Zhukov feat. Megan Sampson - Heart Connected (Solarstone Reconstructed Mix)
6.8. 18:45
Ciaran McAuley & Clare Stagg - All I Want (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ