TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 18.11.2003 Ya Ross Love, Report

Byl čtvrtek 13.11.2003 já vyrazil do ulic Prahy, do klubu Naif, kam jsem byl pozván na křtiny kalendáře fotoreportéra z Depa 9 Krupika. Celá akce vypukla někdy mezi 21-22h, ale já jsem dorazil někdy kolem jedenácté. Toť na úvod, a teď bych jako obvykle stroze popsal klub, v kterém se akce odehrávala. Klub Naif se nachází v centru Prahy, naproti Stavovskému divadlu. Kdybyste někdo chtěl vyrazit právě sem, tak se nebojte, že to nenajdete, pokud víte, kde je Stavovské divadlo, tak klub nepřehlídnete, neboť neonový nápis Naif vás oslní už na dálku.

Vstoupil jsem do klubu a jako v každém klubu se zde vybíralo vstupné, které činilo pouhých 200 Kč(což mě se netýkalo). Pak jsem sestoupil ze schodů dolů a měl možnost rozhlédnout se. Vezmu to od prostředku, kde byl taneční plac, který teda není moc veliký, ale k tomu později. O room dál byl jeden ze tří barů a také pohovky a křesílka pro unavené. Po projití místnosti a zahnutí doleva jste se dostali k záchodům, které byly ale opravdu v hrozném stavu. Jdu zpět do první vstupní chodbičky, kde byla druhá série pohodlných pohovek. Na konci pak byl další bar. Ten poslední byl přímo na place. Vedle tohoto baru pak měli VIPs svoje prostory. Djské stanoviště bylo v jednom z koutů placu. Před ním se také nacházel minifloor pro sexydancerku. Teď bych se vrátil k tomu, co se dělo v klubu. Znalí jistě vědí, že klub Naif není žádným nováčkem a že se zde hraje především, možná spíše jenom, house.

Od začátku do konce tedy klubem zněl house ve všech svých možných mutacích. Zahráli zde djs z Depa 9, z nichž bych mohl připomenout například Francouze Teddy B, se kterým jsem si chvíli pokecal nebo moderátora pořadu Dance Extravaganza na Evropě 2 Marka Řeřichu. Když přišla půlnoc hudba "zhasla" a přišlo vyvrcholení celé noci - křest kalendáře Petra Krupičky. Za kmotry mu přišly hned dvě známé osobnosti a to blonďatá herečka Veronika Žilková s dcerou Beátou a moderátor TN Rey Koranteng. Oba se toho chopili skvěle a hlavně to pojali i vtipně. Nejen kmotři sklidili kladné ovace, ale i samotní uvaděči mezi nimiž byl i sám Petr a hlavně také jeho kalendář, který se dal zde dal zakoupit za 250 Kč. Show tedy skončila a hrálo se dál. Kromě hudby reprodukované se zde dala zaslechnout i hudba živá a to v podání alto saxofonisty z Depa 9 Ivana M. Živě tu hrály i bonga. Na parketě jsem nebyl skoro vůbec, protože jsem pořád šmejdil po klubě a sbíral informace pro tuto reportáž. A díky tomu jsem měl možnost zahlédnout mezi partypeople lidi z domácí klubové scény jako šéfredaktora Xmagu Štěpána Dlouhého nebo Dje Orbitha. Co se týče skladby lidí, myslím, že byli fakt hodně v pohodě a ochotní odpovídat na moje otázky. Ani tento klub nezůstal vyjímkou a to v tom abych zde nenatrefil na nějakého cizince. Tentokrát to byli nějací Angláni a také jedna Slovenka. Jsem rád, že se i cizincům libí v českých klubech. Ještě bych mohl zmínit ceny. Absolutně obvyklé, co se týče pražských klubů, které jsem už navštívil - tedy pivo, cola, voda - 0,5l za tři pětky. V tomto klubu se neprodával jako je zvykem Semtex, ale Red Bull, kteý jsem si teda za 90 Kč nekoupil. O ostatním sortimentu není třeba se rozepisovat více, protože to je všude stejné, akorát někdy o jiných značkách.

Co říci závěrem? Akce jako taková se mi hodně líbila a možná to bylo i tím, že klub nemá tak velkou kapacitu a vevnitř byl dle mého hrubého odhadu asi 400 lidí. Jediné, co mi bylo trochu- no možná víc, byla ta hudba. House mě nikdy moc nebral, protože je na mě moc utahaný. A zvuk saxofonu taky moc nemusím. Nicméně pořád se nehrál jenom jazzyhouse, ale byla zde zastoupena i odrůda houseu, kterou můžu a tou je deephouse. Možná se divíte, proč píši reportáž z čistě houseové akce na server, který se jmenuje Trance.cz? Je to jednoduché - já se ptal mnoha lidí jaké tranceové dje zná, a odpovědi byli strohé Sasha, Paul Van Dyk a Paul Oakenfold. Nic víc. Jména jako Ferry Corsten, Armin van Buuren, dj Tiesto - neboli naše elity - mnohým nic neříkala. Není to protože se o nich nepíše v jejich oblíbeném Xmagu? Řekl jsem si tedy, že nebudeme jako oni, kteří neznají nic jiného než svůj trance.

Fotky z party najdete TADY. Thx to milo@depo9.cz za půjčení fotek do reportu.

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ