TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 5.7.2002 Karel, Report

Chemical Brothers v Česku, Sasha, Dave Angel, Felix Da Housecat a spousty dalších, to byla hlavní lákadla pořadatelů jednoho z největších a nejpropracovanějších open air festivalů v naší zemi, Open Air Field 2002, který se včera uskutečnil v areálu u Proboštských jezer pár kilometrů za Prahou. Jen velice líný člověk si mohl nechat ujít tato jména a vyměnit jedinečnou party atmosféru za pohodlné posezení doma. Chemical Brothers zde vystupovali poprvé, Sasha k nám také nejezdí každý den, to vše předurčovalo, že takováto party se musí zažít na vlastní kůži! Já sám jsem celý čtvrtek přemýšlel, zda jet, či nikoliv, hlášky o podmáčeném terénu a pohled na silné dešťové přeháňky za okny nevěstili nic dobrého. Nakonec mě přesvědčili kamarádi z ICQ a tak jsem po 18. hodině vyrazil teple oblečen (červený svetr s bílými proužky by NewYorker, černé kalhoty by C&A, černé zimní polobotky by Baťa :o)) vstříc mému prvnímu open air festivalu v tomto roce.

Po vystoupení z metra na Černém Mostě jsem se jal hledat partybus, který by mě zavezl na místo akce. Místo odjezdu jsem našel velice brzy podle velké skupiny již čekajících partypeople. Naneštěstí když asi po 5 minutách čekání přijel autobus, asi tak 10 lidí se do něj již nevešlo, já mezi nimi. Asi jsem byl málo průbojný :o) Neštěstí se nakonec ukázalo štěstím, protože další bus přijel asi tak za 10 minut a já jsem tak celou cestu z Černeho Mostu k Proboštským jezerům poklidně seděl a nemusel se mačkat jako sardinka v tom prvním busu. Navíc si vedle mě sedla dívka z Mexika, z kterou jsem si cestou povídal, tak jak mi to dovolovala moje průměrná znalost angličtiny. Jako "dívka" se mi ale zas tak nelíbila, takže jsem se ji nesnažil balit :o)

K areálu jsem tedy pomocí autobusu dorazil těsně před 20. hodinou. Následovala nezbytná akreditace, nasazení fotopasu a pak jsem se již střemhlav vrhl do víru Open Air Field 2002, yeahh. Jako první mě nezaujal Dj Tráva, který právě končil svůj set, ale podmínky, za kterých se party uskutečnila. Ano, mám na mysli b.a.h.n.o. Bylo opravdu všude (vyjma stanů, kam ho ale korzující klubeři také částečně nanosili), dokonce i ve V.I.P. zóně, nebo v backstage za hlavním pódiem. Je to tak, bahno bylo nepřijemné a asi nejednomu kluberovi (zvláště těm "inteligentním" s bílými botami :o)) pěkně otrávilo život, ale na druhou stranu, s rozmary počasí organizátoři nemohou dělat nic. Mně osobně bahno nevadilo, věděl jsem to předem a tak jsem se náležitě připravil (byť bahno z bot jsem ještě neškrábal, na to si musím udělat čas, mám teď boty alespoň o půl kila těžší!). Pro ilustraci se podívejte TADY na krásné Rave.cz gumáky obalené bahníčkem. Další bahno fotografie jsou v naší galerii níže :o) Celý areál byl poměrně rozsáhlý, ač to tak zpočátku nevypadalo, a přejít v tom bahně z jednoho konce na druhý nějakou dobu zabralo. Dalo se totiž chodit jen jednou či dvěma cestičkami, jinde totiž bylo bahno tak masivní, že si do něj netroufl nikdo. Jak ale všichni chodili po stejných cestičkách, tak je za chvíli také rozbahnili :o) Tak, už dost o bahnu, bylo tam, ale co, pro ty připravené to bylo spíše takové zpestření .) Počasí se nakonec umoudřilo, nepršelo, pouze v noci byla citelná zima, to se ale dalo vyřešit návštěvou některého ze stanů. V takovém techno nebo jungle stanu bylo naopak takové "teplo", že na vás ze stropu kapal pot. Že to je pot, mi došlo až asi tak po páté kapce, předtím jsem si říkal, sakra co to tady na mě kape!, vždyť venku neprší. Po zjištění, že to je pot z lidí, jsem se raději přemístil do jiných stanů, kde to nekapalo, např. freestyle stan.

Z dj's mě jako první zaujala Ladida, která hrála opravdu super techno a progressive sound, no možná hrála svůj standard, ale já ji na druhou stranu zase tak často neposlouchám, takže včera jsem si ji opravdu vychutnával. Lidem se také Ladida líbila a za svůj set sklidila zasloužený potlesk. Pak již přišel na řadu Sasha, po Chemical Brothers druhá největší hvězda OAF. Sashův set byl také dobrý, byť nebyl tak našlapaný jako v případě Ladidy. Bylo to hodně pohodový set, střídal se progresivní rytmus s tranceovými pasážemi, jednoduše typický Sasha, jak jej můžeme znát díky livesetům z internetu nebo ze satelitních rádií. Takže Sasha good, určitě ale jeho set nebylo něco, na co bych měl vzpomínat do konce života, to zase ne .) Zvukově byla hlavní stage docela ok, pokud jste tedy stáli šikovně někde uprostřed. Trochu mě zklamala svštla, jednou stroboskopy velmi nepříjemně oslepovaly, podruhé byla světla nastavena jako na diskotéce z 80. let, to vše prosím např. při nástupu v Sasha setu!
Po půlnoci se konečně představila hlavní hvězda, Chemical Brothers live. Sasha v momentě, kdy začínali Chemici, trochu zmateně pobíhal po backstage nevěda co dělat, nikdo se mu totiž nevěnoval, vše se soustředilo na Chemical Brothers .) Ti začali svoji show impozantním intrem, při kterém vstávaly vlasy na hlavě, lidé neuvěřitelně ječeli a kvíleli, byla to úplná hysterie :o) V podobném duchu se neslo celé jejich vystoupení a ačkoliv nejsem kdovíjaký Chemical Brothers fanoušek, tuším, že jejich skalní fandové budou na toto vystoupení vzpomínat do konce života. Bylo dobré pozorovat, jak hrají na všemožné analogové nástroje, syntetyzéry a kdo ví na co ještě, nejsem odborník, ale že tam toho měli opravdu hodně (celý kamión vlastně :o)), to jsem si všiml. Bohužel při Chemical Brothers byly velmi obtížné podmínky pro focení, navíc se v onen jediný moment, kdy se fotit mohlo, natlačilo pod stage tolik fotografů, že jsem to raději vzdal a na fotky Chemiků se tak musíte podívat jinde.

No a to je asi tak všechno, co mohu k OAF napsat. Přijel jsem na party výhradně jen na Sashu a Chemical Bros., ti mě nezklamali, byli dobří. Jako milé překvapení jsem si užil Ladidu. Při setu Chemiků mi byla již dost velká zima (obdivuji do půli těla oblečené klubery, asi náruživí otužilci) a tak jsem další hodinku strávil ve stanech, kde bylo přeci jen tepleji, někdy až moc, viz. onen již jednou zmiňovaný kapající pot, fujj :o) Celkově party hodnotím kladně, bahno nejde kritizovat, to by bylo nefér, zima jakbysmet, hudba byla dobrá technicky i umělecky, takže snad jen ta světla mohla být na hlavní stage lepší. Ahoj na Open Air Field 2003!

Fotografie: Open Air Field 2002
 
Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ